» »

Overnet.exe = virus (Backdoor.Blarul)...zanimivo

Overnet.exe = virus (Backdoor.Blarul)...zanimivo

Kriko ::

Zjutraj pridem k računalniku in zagledma lepo veliko okno kjer me antivirus opozarja da je datoteka OVERNET.EXE okužena z virusem Backdoor.Blarul enako velja za eDonkey.exe!
Nič grem na link ki mi ga ponudi in vidim da piše da je ta virus odkrit z najnovejšimi definicijami!! ZANIMIVO
  • spremenil: Kriko ()

XsenO ::

Uporabi eMule pa je;)
1 + 1 = 1

Gandalfar ::

Iz kje si pa overnet snel?

Gandalfar ::

kanabis ::

Tudi jaz in trije kolgi smo se zdaj poklicali in imamo enak problem..pobrali smo tao edonkey kot overnet na URADNI STRANI!!!!!

mymoon ::

tudi meni danes javilo da je osliček okužen

Kriko ::

Kolega pravi da ima isti proble, z AVG6.
Pričakujemo kako uradno obvestilo?

T(he) Boss ::

Meni je tudi norton 2004 na vsem lepem zbrisal datoteko edonkey2000.exe, z enako obrazlozitvijo, kot je ze napisano. Tudi jaz sem ga snel iz uradne strani. Sicer bi sel na emule, samo tezava je pri nadaljevanju downloada teh nedokoncanmih zadeve, zaradi razlicnega shranjevanja.:\

Paramedic ::

eMule po novem zna nadaljevat delne datoteke od overneta :).
Js mam overnet verzijo 0.52 pa sm jo prenesu kar dolgo časa nazaj, in mi ničesar ne prijavi AV (redno updatan)...
End transmission.

Vikking ::

naj ne bi bil virus, da ga sam neki NAV zasirje pa misli da je... sam dokler uradno ne povejo kaj je res in kaj ne, res neveš kva bi naredu... al verjet da ni virus.. al verjet zanesljivemu NAV-u da je! mah men je vseen jst uporabljam naprej, men NOD32 ne najde nič!

boštjan ::

isti problem sem mel jaz in punca.rešitev je da daš datoteko overnet.exe v nortonu na exlusion(odpreš nortona-options-system-auto protect-exlusion)Pri exlusion,daš NEW in pokažeš pot do overnet.exe(pri meni je tako ->d:\Program files\Overnet\overnet.exe),še overnet forum

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Skubidu ::

Ja meni se je isto zgodilo zjutraj ko sem se vsedel za računalnik, zagledal
da je edonky.exe okužen.
Imam norton 2004!

Bom počakal da bo kdo sporočil kako in kaj!

Gandalfar ::

http://forum.overnet.com/viewtopic.php?...



Swamp
Donkey Master


Joined: 14 Feb 2001
Posts: 758
Location: Don't send private messages. send email

Posted: Tue Feb 24, 2004 10:21 am Post subject: PLEASE READ: There is NO virus and NO backdoor
There is no virus or backdoor in Overnet or eDonkey2000. Norton antivirus is incorrectly detecting this. We are trying to get Norton to change their definitions to no longer falsely identify us. In the mean time we have put up new exe's that don't get this warning.

Overnet: http://download.overnet.com/overnet0.52...

eDonkey2000: http://download.overnet.com/edonkey0.52...

Once again. There is absolutely no problem or danger with running overnet or eDonkey2000.

[edited: richardbos]
This is the link to download the virus definitions and correct the 'false positive' problem that occurred today with Norton Anti-Virus.

http://securityresponse.symantec.com/av...

Last edited by Swamp on Tue Feb 24, 2004 3:06 pm; edited 1 time in total

T(he) Boss ::

Ocitno je stvar ze porihtana, ker danes dopoldan se je liveupdate zagnal in nekaj potegnil iz neta, zdaj pa ko sem ponovno instaliral edonkeya ni vec nasel virusa v tej datoteki, ocitno so se uspeli zmenit.:D

boštjan ::

pa saj sem vam dal predlog kaj naredite v tem primeru.

T(he) Boss ::

Ja, samo kaj nam bi pa pomagala, ce bi bil res kaki trojanec? Ker naceloma je edonkey in overnet placljiva zadeva.

Caligula ::

1. NAV je crap. Ne najde pol virusov, ki jih najde AVG, Trendmicro ali Panda. Vem, ker ga imam tudi sam a ni osamljen :D
2.Lahko, da ga je zacelo motit, da ta vas vrli Overnet (in mogoce Emule tudi) proba vsake tok casa z vase ljube masince poslat email neznano kam. Ce bi meli Zonealarm bi to vedeli.

Lahko, da je to zmedlo NAV s kakimi dolocenimi virusnimi definicijami.

Priporocam pa vam kak firewallcek zato, da vam taki programi nebi prikrito z vasega maila razposiljali cesa okoli.

T(he) Boss ::

Mogoce res, samo mi tudi imamo firewalle, je pa res, da si tiny personal firewall naredi veliko logov o edonkeyu, ker njemu tudi ni vsec, so pac to mejni programi, pa pride potem tako leto.>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co. (strani: 1 2 3 469 70 71 72 )

Oddelek: Omrežja in internet
3558425189 (8473) Freakylion
»

Program eDonkey dokončno umrl

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
284646 (3124) Bistri007
»

eDonkey kralj P2P omrežij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
559768 (8238) Eru
»

linux in p2p

Oddelek: Operacijski sistemi
201256 (1020) moj_nick
»

eDonkey

Oddelek: Pomoč in nasveti
331712 (809) AIDS

Več podobnih tem