» »

hercules fdx 8500le

hercules fdx 8500le

sirotka ::

imam zgoraj napisano grafično in zeeelo čuden problem: v nekaterih igrcah mi meče zelo čudne poligone, nekatere delujejo normalno, če izklopim t&l.Spoti in filmi izgledajo normalno le, če v media playerju izkopim overlayse. poskusil sem že vse biose....pa je stvar samo še slabša, originalnega pa nikjer ne dobim...a ga mogoče ima kdo?

Kaj bi lahko bilo narobe?

delfinus ::

Jaz imam originalni bios za Hercules 3D Prophet 8500LE 64Mb. Sem ga gnal 2 leti in to super. Sporoci mail in ti ga posljem. lp, D.

sirotka ::

davor.baselj@guest.arnes.si


upam da ni skurjena...sam potem najbrž tud brez t&l nebi delalo?
Če bi le lahko slike gor nalimou....

Zheegec ::

Pazi da nimaš ti 128MB!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

sirotka ::

ne ne....nimam 128;)! sm zamenou bios, pa je še zmer isto;( če bi lahk slike gor dau bi blo dobr...k je res čudno vse skupi:že ko se komp pržiga...v dosu so kr neke črte, tko da se mi zdi da je tud to za na steno že;(

delfinus ::

S tvojo grafo bi poskusil se naslednje. Prvic bi jo vzel ven s PCja in jo poskusil v eni drugi masini in videl ce je tam isto. Ce ni isto potem je razlog nekje drugje. Ce je isto pa bi dal zadevo vescemu elektroniku, da mi malo zalije lote, ce ni slucajno kaksen lot. Ce pa se to ne pomaga pa je seveda okvara ali na Ramu ali pa na GPUju. Prej bi se seveda poskrbel, da bi bil 100% sure, da je hlajenje cool. Kar pa verjetno je, ce se ti te teztave pojavijo ze takoj, ko je zadeva se hladna.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

sirotka ::

hlajenje ni problem, ker sem ga že zamenjal, sem jo tudi odviu na 200/400. črte pa se pojavijo že takoj ko se comp prižge:prva slika. V dosu so neke črte, v windowsih pa samo kaka animacija izgleda malo čudno. Nekatere igre delujejo normalno, v nekaterih moram izklopit T&L, pri nekaterih pa so čudni polingoni in neke čudne črte.

Katere lote misliš to?

delfinus ::

Ja definitivno bos moral najprej poskusiti to kartico v drugi masini in da vidis pri cem si. Ce tam ne bo delovalo pa bo bolj zapleteno. Ce bos imel sreco bos mogoce nasel kaksen hladen spoj. Ce ne pa po novi kartici.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

ferdo ::

POZOR!
lahko imaš naslednji problem:
1.Če je ta grafična rabljena "ti si drugi lastnik" lahko, da je prvi lastnik ob montaži hladilnika poškodoval GPU, lahko se je katera nogica odlepila od PCBja in ti dela tako sliko TO je lahko zelo možno
2.Če si ti prvi lastnik obstaja možnost da si ti naredu v preteklosti tako napako?..predvidevam
3.Če ne pomaga noben BIOS je problem v hardweru! to pa pomeni da je poškodovano vezje PCB ali kakšen od čipov "ram, GPU,.." bilokaj.
4.PREVERI vse kondenzatorčke na grafični!
5.nimam več idej:D :'(

težavo vedno rešuj sistematsko, ni treba takoj v jok. kakor se nekaj pokvari tako se tudi popravi, edino, če to ni iz pudinga, in hočeš narediti policaja:D

sirotka ::

nism prvi lastnik...grafična sploh moja ni, ampak od kolega: kupil jo je prek bolhe in bil grdoo nategnjen;)! črte so po ekranu že v dosu.
Zamenjal sem že vse možne bisoe, ki sem jih našel!
Zamenjal sem hladilnik:opazil sem, da je prejšni lastnik imel na ramih hladilnike.

Problem pa je.....nekatere igrce delujejo normalno(ss2), pri nekaterih je treba t&l izklopit.
Pri gledanju filmov so neke črte, ki potem ko izklopim overlayse v media playerju in Bsplayerju izginejo.

Čudna grafa no;)

ferdo ::

dej, poglej, če ni srebrna pasta na nogicah pomnilnih čipov!

obstaja še varjanta:
1.rahlo skurjen GPU, zaradi prevelkega navijanja ali pregrevanja
2.GPU skurjen zaradi povečane voltaže?-dvomim, najbrš nima Vmod
3.skurjeni rami zaradi prevelkega navijanja prvega lastnika
4.lahko je, da je odstopila kakšna nogica na pomnilnem čipu, vse PINE preveri!!!!!
5.problem je v HARDWERU te grafe. najdet moreš to napako, če se ti to sploh splača.sistematsko se loti pogledat PCBja in poročaj.

KAKO veš, da je imel prejšni lastnik hladilnike na ramih? to ti pove, da je navijal grafično! kako je te hladilnike odstranu? zakaj je prodal to grafično:\ ? se ve kam pes taco moli.

sirotka ::

zato vem, ker se na nogicah od ramov še vedno vidi termalka...je pa navadna. bom pogledal še celo grafo....vendar počasa izgubljam upanje;(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Me kupec hoče ogoljufat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
519884 (6896) gendale2018
»

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
39127759 (11639) erzy
»

R9250 in skurjen FET

Oddelek: Strojna oprema
91368 (1105) Pyr0Beast
»

Problem z Volt modom na GF4 TI4200 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1046620 (5128) _Dejan_
»

KYRO 2 -- najboljši (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
614732 (3728) Paramedic

Več podobnih tem