» »

Kaksen avto vozite?

Kaksen avto vozite?

««
6 / 37
»»

tadvet ::

Sam sem imel dva BMW 320d. Prvega 2,5 leti, drugega še 2 leti. Pri drugem sem imel stalno težave. Avtomatski menjalnik se je vsakih nekaj mesecev pokvaril, tako da je bil avto večino časa na popravilih. Sledila je menjava na Hondo Accord 2.2i-DTec, katero sem imel 4 leta, sedaj pa kot sem že povedal imam Honda Accord tourer.

Z BMW, sem bil zelo nezadovoljen, honda so na splošno gledano veliko kakovostnejši in uzdržljivejši avtomobili kot BMW. To pa enostavno dosežejo s tem, da ne nabijajo kW(konjskih moči), v višave kot to počnejo pri BMW. Nikakor ne nameravam ponovno kupiti BMW.


Med drugim se je cena BMW-jev, vzdignila v nenormalne okvirje, medtem ko je pri hondi zelo ugodna.

Zheegec ::

kst - niti ne rabiš, imaš serijsko reversing senzorje, dvoconsko klimo in tako dalje. Nad samo vožnjo sem bil zelo navdušen, je športna ampak ni neudobna, pa sem peljal znižano z 18" felgami. Pa ne pozabit, da je tole 235 konjev. Z biserno barvo in usnjem ter navigacijo ter še par stvarmi sem prišel na 35kEUR, od tega je samo barva 2500EUR. Samo žal je prtljažnik premajhen za moje potrebe in čakam na Giulio (naslednjica 159). V glavnem tole pomete z BMW 1, tako po mojem osebnem mnjenu, tako po ceni/kvaliteti.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

IceIceBaby ::

Jaz sem gledal eno za malo manj kot 35k, brez biserne barve, je pa imela Bose, usnje, navigacijo in strežno okno. Kul avto. Če bi čipal bi bila hitrejša kot moja GTA. Samo izgled pri novejših alfah pa meni nikakor ne potegne.

Zheegec ::

Ah, zunaj je lepa, ni pa waw. Še vseeno je malenkost posebna.
Notranjost pa ni nič posebnega, QV ima sicer dosti več Alu delov, samo za 30kEUR sem pričakoval malenkost boljšo notranjost. Tudi pri drugih novejših avtih sem bil kar razočaran, edino Maseratti ima dobro armaturko :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Maxl ::

Fiat Punto 1.3 mJTD :).

OmegaM ::

No, sam imam karavan zato ker ga rabim, kar veliko sem naterenu, ali se gre privat, izleti, sport, ... ali sluzbeno.

Zame karavan enostavno mora bit, ne glede na to koliko sem star.

Je pa res da vsak karavan ni lep karavan :D
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Buggy ::

ce ni karavan sploh ni avto...vsak prakticen ne :D

Zheegec ::

ah, jaz imam limuzinco pa lepo notri spravim 4 osebe, invalidski voziček in pa par potovalk. Je lažje to spraviti v karavan, samo mi stilsko ne ustreza :)) prevečkrat naredijo najprej limuzino, potem pa karavana samo "podaljšajo" oziroma pripravijo za naložiti krsto notr.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

OmegaM ::

hehehehe,

Mah, Alfa karavan mi je vsecna, zato pa jo imam :D
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

IceIceBaby ::

Ampak alfa karavan tudi ni ravno ogromen avto. Vsaj pri 156 je skoraj vseeno ali je karavan ali limuzina :)

cryptozaver ::

tadvet je izjavil:

Sam sem imel dva BMW 320d. Prvega 2,5 leti, drugega še 2 leti. Pri drugem sem imel stalno težave. Avtomatski menjalnik se je vsakih nekaj mesecev pokvaril, tako da je bil avto večino časa na popravilih. Sledila je menjava na Hondo Accord 2.2i-DTec, katero sem imel 4 leta, sedaj pa kot sem že povedal imam Honda Accord tourer.

Z BMW, sem bil zelo nezadovoljen, honda so na splošno gledano veliko kakovostnejši in uzdržljivejši avtomobili kot BMW. To pa enostavno dosežejo s tem, da ne nabijajo kW(konjskih moči), v višave kot to počnejo pri BMW. Nikakor ne nameravam ponovno kupiti BMW.


Med drugim se je cena BMW-jev, vzdignila v nenormalne okvirje, medtem ko je pri hondi zelo ugodna.


Brez zveze prejudicirat neko znamko... stvar osebne izkušnje.

Jaz osebno sem imel z Japonci taka sranja da jih niti zastonj več ne vzamem. Trenutno vozim 320D, ni prvi Bavarc niti slučajno (če bo denarja) pa zadnji.

Riff ::

Mercedes Benz 180c pa še take barve je aja 1,8 bencinar 120 konjev :D da bolje žre

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

OmegaM ::

Saj pravim, da mi je lep :D

Ni, res je, ni nek ogromen avto, pa vseeno napokam 5 normalnih velikih ljudi pa vso njihovo opremo :D
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zheegec ::

Kolega ima 159 karavan in je prtljažnik čisto soliden. Sploh visoke predmete se spravi lažje notri, za kavče prevažat pa vzameš nek dolgočasni avto, ane :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

IceIceBaby ::

No ja, saj 156 je res karavan. Not se da nabasati malo več kot v limuzino. Ampak mislim, da je že zgoraj nekdo napisal da v prtljažnik od megana spraviš celo alfo not :) Prostornost res ni največja vrlina.

Je pa zato toliko lepši pogled, ko te pred hišo pričaka...



Za mene eden najlepših avtov ever :)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

OmegaM ::

Ampak 156 in 159, tu ni primerjave.

AR 159 je lepša, prostornejša, večja.

Glede na moje potrebe mi avto zadostuje, in glede na to da mi manjka cca 2000 km do 300000 prevoženih in nobenih resnejši težav, ga bom verjetno kar zvozil do konca.

Renault pa je mehak avto ampak ni za mojo dušo, BMW zgleda svetoven avto pa mi pač ne leži, mogoče bi še imel Ford-a :)

Jop, in sta kot noč in dan, pa vendar :)
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zheegec ::

Ja, 159 je večja, samo ne toliko. Je pa zakon avto hehe :) Ga bom vsekakor imel dokler ne pride naslednjik.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Ziga Dolhar ::

Clio 1.2, letnik 2000 al 2001, 1. lastnik (no, lastnica - moja mati). Poraba 5.3 do 5.6 (bencinar). +1 liter več, če ga vozi moja mati :-).
https://dolhar.si/

genius11 ::

tukaj nadaljujemo

opeter ::

Clio 1.2, letnik 2008 (sem 2. lastnik)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bdoxx ::

Stariga dizlara 92letnik Citröen ZX 1.9D (prevženih samo 140k) =DD (z enim tankom nardim cirka 800do900km) XDD

žvčk ::

honda civic letnik 96, to je pravi študentski avto, poceni registracija, pa nič ne crkne. le na redne servise ga vozim.

PrimozR ::

urli je izjavil:

Presenečen bi bil, ko bi slišal kako tih diesel ima BMW 1ka. BMW je le BMW ;)

Se podpišem pod post o traktorju. Ko sem ga prvič zalaufal sem mislil da bo avto razpadel.

Sicer pa Grande Punto 1.4 T-Jet.

Zheegec ::

Presenečen bi bil, ko bi slišal kako tih diesel ima BMW 1ka. BMW je le BMW

Temu se reče common-rail (CR) dizel, v osebnih vozilih se je pojavil nekje leta ~2000. Poleg tega je pa zvok v kabini odvisen tudi od izolacije, to je pa odvisno od znamke/modela.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

M-XXXX ::

Sicer ni najbolj primerna tema, sam bo tudi tole bolje kot nič: zanimiv posnetek crashtesta novega ter 50 let starega avtomobila:

http://sabdesi.com/play.php?vid=8496

jugato ::

Citroen C3 Picasso

null

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Malner ::

Glede na to kako je zastavljeno vprašanje bom odvovoril slovnično pravilno.

Velik moder japonski avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malner ()

algo ::

Kako lahko nekateri sploh primerjate Alfo (katerokoli!) z BMW? Lol :)) Alfa se lahko primerja z Dacia, Chevrolet, Fiat..., ne pa z BMW, lol. Eni kar nekaj sanjarite in ta vaša italijanska sranja povzdigujete v nebo...

D3m ::

BMW = Mercedes - Benz = Audi
|HP EliteBook|R5 6650U|

IceIceBaby ::

algo, pet nazaj spat. Se ti pozna, da si utrujen in ne veš kaj pišeš.

balocom ::

Raje vozim alfo kot pa audija:D (sicer vozim B(e)M(tilatorja)W-ja)
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

algo ::

IceIceBaby je izjavil:

algo, pet nazaj spat. Se ti pozna, da si utrujen in ne veš kaj pišeš.


Ni problem, da bi bil utrujen, problem je, ker ti preveč sanjaš :D

sid911 ::

Včasih se mi pri prebiranju tem o avtomobilih zdi, da je debata zašla na svetovno prvenstvo v nogometu kjer vsak za določeno državo navija :D.

Sicer pa vozim Megana, 1.6, l.98 220k km. Počasi bo treba pogledat za čim novejšim, saj je že precej pri koncu...
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

El Barto ::

Bolje, da kar sanjaš algo, ker Alfica sigurno ni zate, kakor za vse slovencelne, ki poznajo samo deutschland uber alles - večinoma je pa to krš.

PS
Če gledamo opremo starejših modelov, potem švabi pogorijo na celi črti, zanesljivost pa tudi ni nič drugačna, le lastniki večine povzdignjenih znamk ne upajo povedat, kaj vse se jim je zgodilo ali pa furajo neko razpadeno koreto, ki komaj skup stoji.
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

iNooby ::

Clio 1.2, letnik 1996
Haters gonna hate...

IceIceBaby ::

Jaz sem zadnjič peljal tipa, ki vozi bmw 330. Mi je razlagal, da ma njegov bmw podobne pospeške na papirju. Ko sva prišla do regionalke pa sem ga pohodil do 7000rpm mu je pa sapo jemalo :)

Btw...sem že enkrat napisal. Skoraj vsaka znamka ima v ponudbi dobre in slabe avtomobile. Posploševanje je nesmiselno. Še bolj neumna je pa klasifikacija na nemce, italjane, japonce... Nemci delajo VW fox in 911 turbo. Malo razlike, ne?

Razne izjave v stilu "BMW rulz, alfa sux" (v katero koli smer) so enostavno kretenske.

Zheegec ::

algo je izjavil:

Kako lahko nekateri sploh primerjate Alfo (katerokoli!) z BMW? Lol :)) Alfa se lahko primerja z Dacia, Chevrolet, Fiat..., ne pa z BMW, lol. Eni kar nekaj sanjarite in ta vaša italijanska sranja povzdigujete v nebo...

Yeees, ta debata mi je pa všeč. Katerega BMW pa imaš?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

IceIceBaby ::

Da ne bom čisto off topic. Še moja nova pridobitev, končno doma po slabih 3 mesecih čakanja. Še črne feltne pridejo za zimske gume.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

djordjevic ::

Dober je, dober. Eden lepših citroenov zadnje čase. Naj ti lepo služi!
No grave is deep enough to keep us in chains.

IceIceBaby ::

Hvala. Če bo šlo takole naprej bom kar hitro naklepal kilometre. Po 1 tednu jih je že cca 1500 :)

balocom ::

Opa, lep avto;) Sicer bi sam izbral kako bolj odbito kombinacijo..
btw, a je hdi al thp?
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

IceIceBaby ::

S črnimi feltnami bo bolj "odbit", samo so mi carji na citroenu poslali napačne. Drugače je pa THP, pa praktično vsa dodatna oprema, razen navigacije. Črno/belo usnje, bluetooth, tempomat, hifi, park senzorji, krom dodatki...

M-XXXX ::

Od danes naprej tole:



WarpedOne še enkrat hvala za vse odgovore in nasvete

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

balocom ::

Škoda da limuzina (Laguna 3) ni tako lepa kot coupe, ali pa vsaj karavan;((
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

djordjevic ::

Indeed. Čeprav sta obe za pogledat, zlasti v GT izvedbi.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Drekcpekc ::

Čestitke kst in M-XXXX, oba sta odlično izbrala :)


kst: A bi lahko napisal kakšen test ali review glede avta? Ker sem veliko bral teh testov v zadnjem času, ker se tudi mogoče odločam tem, pa bi bilo zanimivo slišati občutke iz prve roke.

algo ::

Drekcpekc je izjavil:

Čestitke kst in M-XXXX, oba sta odlično izbrala :)


Daj no, Citroena sploh ne bom komentiral (Citroen, a je to sploh avto? :D), Laguna je pa od zadaj še ok, od spredaj je pa kot, da so se luči "spekle" - mene kar boli, ko jo pogledam, ker me asociira na boleči mehur, ko se spečeš :))

Imam BMW 3 coupe (kupil pred kratkim - bom kasneje dodal slike, če me bo volja:D) in se lahk tele vaše alfice, renaulti, citroenčki... skrijejo pred njim. Pa ne da bi se hvalil, tako pač je - povedano čisto realno :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: algo ()

PrimozR ::

algo je izjavil:

Kako lahko nekateri sploh primerjate Alfo (katerokoli!) z BMW? Lol :)) Alfa se lahko primerja z Dacia, Chevrolet, Fiat..., ne pa z BMW, lol. Eni kar nekaj sanjarite in ta vaša italijanska sranja povzdigujete v nebo...

Boy what a fanboy we are :D

Lej, tkole ti bom reku. Tolaži se, da imaš REEEEEEES HUUUUUUUD avto za 50 jurjev, star dve leti (dve leti star za 50 jurjev), eni bomo pa kupili enako dobro oz. celo bolje opremljeno alfo za 20 jurjev. Novo. ;)

Sej ne rečem, BMW je hud avto, nikakor se ga ne bi branil, ampak ko je treba na mizo vreči keš...

Pa IMO se BMW še najlažje primerja s kakšno alfo, če gledamo osnovne motorje pri BMWju in nekje sredino ponudbe pri Alfi (Alfi pač manjka špica, ki bi po moči konkurirala BMWju). Ampak to je nekako problem bavarcev, da začnejo z 200 konji, razen pri enki.

D3m je izjavil:

BMW = Mercedes - Benz = Audi

Ma ni. Prvi je čisti športnik z nekaj luksuza in ugleda, drugi je za penzioniste, Audi je pa za VAG trole :)

IceIceBaby je izjavil:

Da ne bom čisto off topic. Še moja nova pridobitev, končno doma po slabih 3 mesecih čakanja. Še črne feltne pridejo za zimske gume.


Aaaaaw, pa ne francoza... Vsaj najboljšega iz ponudbe si vzel pa turbobencinarja, props for that :)

EDIT: pusti gor srebrne/sive fletne, črne naredijo luknjo pod odbijačem. Ni to to, srebrna FTW! :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

IceIceBaby ::

Tale laguna coupe je huda.

Drekcpekc, a te kaj konkretno zanima? Na kratko. Odlično izdelan za citroena in odlični materiali v notranjosti. Na nivoju minija recimo, mogoče celo boljše po filingu. Motor je odličen. Suvereno vleče od 2000 obratov naprej, turbo lag je minimalen.

Sicer sem v alfi navajen na instant odziv in skoraj 100 konjev več, ampak tudi tale jajca je čisto dovolj hitra za zelo dinamično vožnjo ali pa za udobno kruzanje. Ko naredim še kakšnih 1000km bom dal čipat. Pravijo, da se kar konkretno pozna.

Kar se handlinga tiče. Ni tako športno naravnan kot mini ali kakšen clio RS, je pa vseen precej direkten in v ovinkih je lahko zelo zabaven za vozit.

Drugače pa Clarkson lepo pove :)

The only other car I've ever wanted this badly before I drove it was the Aston Martin DB9.


Cel review: http://www.timesonline.co.uk/tol/drivin...

algo, dej no, sej nisi v vrtcu. Nekateri pač ne orgazmiramo na znamke in znamo malo bolj realno pogledati na avtomobile, brez biasa.

Pa btw...sem vozil že kar nekaj bmwjev. Med drugim je moj najljubši avto BMW (e30 325). Ampak nisem pa zaplankan, da nebi videl dlje od ene znamke.

balocom ::

Offtopic: Samo Chuck Norris pozna vse napake E46 (vsak bmw-jaš ve o čem je govora) :)) In z vsako novejšo generacijo gre baje navzdol.:8)
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man
««
6 / 37
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10912615 (9509) mr_chai
»

Kok ste stari? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48350091 (23098) BivšiUser2

Free energy (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35262045 (50838) Gandalfar
»

Alfa Romeo...

Oddelek: Na cesti
132209 (1560) balocom

Več podobnih tem