» »

Kaksen avto vozite?

Kaksen avto vozite?

««
7 / 37
»»

Zheegec ::

James May: I preffer this Alfa (159) to the BMW 3-series... :)

[edit]
Imam BMW 3 coupe (kupil pred kratkim - bom kasneje dodal slike, če me bo volja:D) in se lahk tele vaše alfice, renaulti, citroenčki... skrijejo pred njim. Pa ne da bi se hvalil, tako pač je - povedano čisto realno :))

Saj se skrijejo pred to grdobo, jaz parkiram vedno stran od BMWja ker me začne boleti glava ko vidim ta dolgčas :)

Zakaj smo pa tako agresivni drugače? Se bojiš, da pa mogoče le nisi tako dobro kupil, kot bi lahko?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

djordjevic ::

In pazi, to reče Captain Slow. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zheegec ::

djordjevic je izjavil:

In pazi, to reče Captain Slow. ;)

Kmalu bodo prišli izgovori z rear wheel-drive :):)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

M-XXXX ::

Imam BMW 3 coupe (kupil pred kratkim - bom kasneje dodal slike, če me bo volja:D) in se lahk tele vaše alfice, renaulti, citroenčki... skrijejo pred njim. Pa ne da bi se hvalil, tako pač je - povedano čisto realno :))

Sosed ima M6 tako da se tisti tvoj BMW 3 skrije pod njegovimi gumami... Pa glej vseeno ima poleg njega še eno Toyoto... Le zakaj, če je BMW bog in batina?:D

Ta ne tole zgoraj resno jemat (čeprav so podatki resnični), sam a bo kdor koli karkoli proftiral če se bo takole pljuvalo drug čez drugega? Raje slikce uploadaj, da še tvojega malo pohvalimo, pa bomo vsi dobre volje OK:)?

Steinkauz ::

Alfaši se kr tolažite, ma statistika pove svoje
http://www.whatcar.com/car-news/what-ca...
http://www.thisismoney.co.uk/bargains-a...



In ja 2 leti star avto bo imel bolj malo okvar. Vsako leto pa se bo bolj kazala kvaliteta izdelave, ki pač pri alfi ne blesti
In če vam nič ne crkne, pač niste v tisti statistiki. Jih je pa dovolj ostalih

El Barto ::

No ja, vsete kaj ... dol mi visi za tabele, dokler svoji 9 in 18 let stari Alfici vozim.

Statistike se pa itak da kupit tako kot vse, le denar je vprašanje. Sploh nemške statistike in testi so hudo očiten dokaz tega.

PS
Varno vožnjo želim vsem, pa tudi kanček kulture, ki je na slovenkih cestak skorajda že ni več.
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

IceIceBaby ::

In kaj pol, če kdaj kaj crkne? Zato, da bom v življenjski dobi avtomobila 3x manj na servisu se pač ne bom v skretu vozu vse ostale dni.

sweeti ::

Astro J :)

barocco ::

pešibus:P

Uros!no ::

BMW Alpina B5 :)

 Alpina B5

Alpina B5

luksorzi ::

Upam na Mitsubishi Lancerja

PrimozR ::

Steinkauz je izjavil:

Alfaši se kr tolažite, ma statistika pove svoje
http://www.whatcar.com/car-news/what-ca...
http://www.thisismoney.co.uk/bargains-a...



In ja 2 leti star avto bo imel bolj malo okvar. Vsako leto pa se bo bolj kazala kvaliteta izdelave, ki pač pri alfi ne blesti
In če vam nič ne crkne, pač niste v tisti statistiki. Jih je pa dovolj ostalih

A tole je 'how gay is your car' tabela?

OmegaM ::

Bom nekako tako komentiral.

Ko sem kupoval svojo prvo AR je to bila 33 1,3 boxer, ne vem kaj vse sem slisal, ampak ni mi bilo zal, da sem jo.

Ko sem kupoval drugo AR je to bila 156 JTD sem najvec krat slisal ... da ne bom mogel prodati in kot drugo da se kvari.

No, kvari se ja, menjal sem EGR - drugic, menjal prednje rokice,vse vilice, vse armotizerje, redni servis, tako mali kot veliki, menjani prednji diski, treba se menjat zadnje, menjat zunnaji spaner, notranji, cev klime ter ventil klime za polnenje, sklopka. Skratka velika večina sam potrosni material.

Edino kar lahko recem, da se je res pokvarilo je na zadnjic vratah motorcek za pomik stekel.

Aja, imam prevozenih cca. 300000 km, oz. par km manj. Kupil sem ga z cca. 142000

Skratka, s svojim avtom sem zadovoljen in je star 9 let. Peljem pa ga povsod.

In dokler mi bo sluzil pac bo.

Doma sem pa imel ze audija, zadnja serija 100 in povem da z njim pa nisem imel srece, pa ne mislim pljuvat ker se mi ne zdi smiselno, je pa se mi zameril.

Neko bv natolcevanje kateri avto je boljsi, kateri je zanic, se posebej iz strani tistih kateri si niso avtomobila nikoli lastili pa ...
Sem si lastil tudi BMW-a 316i letnik 91' pa mi je lih tak zakuhal in mi slo se marsikaj.

Kaj naj recem.

Imam pac vec srece z AR, pripeljem pa se tudi od tocke do tocke.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zheegec ::

Nekako sem izračunal, da se mi mora na AR159 pokvariti za skoraj 5kEUR+ stvari, da prinesem notri EUREUREUR, ki sem ga prihranil, ker nisem vzel BMW 3-serije s podobno močjo (170HP) in opremo (park senzorji, navi, telefon, MP3, tempomat, itd itd), pa še boljši avto imam.
Guess what, dosedaj je poleg rednih servisov šla volanska letev ker sem priletu v luknjo na robu ceste in malo zapeljal dol. Avto je letnik 2006, kar pomeni, da je notri bolj slaba letev, katero sta z letom 2007 Alfa v 159 in BMW v 5-seriji začela dobavljati od drugega dobavitelja (prej sta imela isto, ki je bila zelo problematična)... Ojoj, only 4300EUR to go, pa še kot drug-dealing čefur ne izpadem :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Vikking ::

Zheegec je izjavil:

pa še kot drug-dealing čefur ne izpadem :)


Si nisem mogu pomagat :)

šernk ::

točno vem kje imajo BMWjaši problem pri alfah.

ko prideš na temo: kakšen avto voziš: BMW, kakšen? xyz...in konec.
pri alfi je pa: alfo...kakšno...xyz...motor? kolk KM? barva? čipana, znižana? itd...

pol pa končni udarec je še ko se voziš po cesti...BMWja ima danes praktično vsak, alfe so pa še vedno kar precej v manjšini.

čez alfo pa itak govorijo le osebki, ki bi jo radi vozili vendar je niso še nikoli peljali, istočasno pa nimajo dovolj velikih jajc, da bi jo kupili, zato si kupijo raje BMW za podaljšanje *****(saj veste česa :P)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

WarpedGone ::

Hmnja, sm hotu nabavit 159 in sm šou na testno furo. Sm reku ne hvala, kr mejte ta jajc in kupu Laguno Coupe. World Of Difference.

Ni alfa noben presežek, nekaterim usteza, drugim pač ne. Da dobiš odrgnine od volana in boleč biceps zarad trdga šolthebla? Ni vredno.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zheegec ::

Šalthebel pri 159 je pa res čisto mehek... Tegale pa res nisem šteku. Saj če ga hitreje handlaš ne sme biti preveč mehak, pri Renaultu me to moti, pa ultra-mehka sklopka tudi. Če se ti gre pa za čim več udobja je pa avtomatik...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

WarpedGone ::

V tisti katero sm fural js, je bil trd.
Al mama pa zelo različno kalibriran pojem mehko/trdo.
Zbogom in hvala za vse ribe

oldguy ::

Alfaši se kr tolažite, ma statistika pove svoje
http://www.whatcar.com/car-news/what-ca...
http://www.thisismoney.co.uk/bargains-a...


Hm, se kar strinjam. Prvi accord je šel od bajte pri desetih letih starosti, sam sem od tega zvozil 6 let in cca. 200kkm brez ene same okvare. Pri novem mi je pa po enem letu crknil - zvočnik.

Drugače se pa strinjam, da alfa ni kar a-priori za odmet. Poznam ljudi, ki je tudi pogledajo ne več, pa druge, ki so zgleda imeli enako srečo kot jaz z accordom. Isto lahko rečem za bavaria-ownerje. Ampak quality notranjosti pač za moje pojme pri alfah ni niti približno na isti ravni. No, saj cena tudi ne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

Super Sonic ::

"Sm reku ne hvala, kr mejte ta jajc in kupu Laguno Coupe. World Of Difference."

Ha, ha, Renault, meče avtomobile ven iz tovarne kot piškotke, narejeni iz obilo cene plastike in slabo kvaliteto izdelave. Ko ga vržejo ven iz tovarne, podobno naredijo še prodajalci. Ga vržejo za teboj (mislim, da človek do Renaulta dans pride brez vseh dokumentov na 1495 obrokov; hujši se mi zdijo samo še pri Oplu). Oblikovno out, tehnično nobenih presežkov. Avtomobili popolnoma brez duše, narejeni za množice, da se zabavajo. Ne hvala.

"Ni alfa noben presežek"

O ja pa je. Njeno mesto v zgodovini avtomobilizma je neizpodbitno, dokazano. Alfa ima prostor v duši/srcu vsakega človeka, ki ima rad avtomobile. Za Renault bi to težko rekel.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

iso2000 ::

Vidim, da je govora o Alfah.
Sem se nekaj matral z alfami, pa čisto neuspešno. Enostavno mi ne ponujajo tistega, kar jaz pričakujem od avta. Da naštejem minuse:
utesnjena notranjost
neudobni sedeži (zame!)
čutiš vsako pikico na cesti
Posledica zgornjih navedb je, da je avto zame neudoben in zato neuporaben
156 je imela zanič rajdni krog, ves čas neko popravljanje ob manevriranju...
Plusi:
Dobra lega na cesti
zmogljiv motor, dobri pospeški

Vozil sem 156 2.0 (ca. 160KM) in Brero z JTD motorjem, pa eno 147 sem imel na testu. Pravzaprav mi je bila še najbolj všeč 145 z Boxer motorjem. Tam je bila edino poraba lahko visoka. Pa kvaliteta izdelave je bila pač, kakršna je bila - zadnja luč se je pogreznila v prtljažnik, npr. :)), pa kakšno stikalo je prenehalo delat občasno...

Očitno nisem narjen za alfo, pa konec.
Volvo, citroen ali pa bimer, to je pa druga zgodba! ;((
Vzdrzevat je treba pa skoraj vsak avto, saj ima dovolj potrosnih delov, ki samo cakajo da se iztrosijo.:P

Pa srecno na cesti!

D3m ::

Golf V TDI letnik 2007, trenutno pri 76.000km.
|HP EliteBook|R5 6650U|

der_Alte ::

Vozim srebrn, skoraj 4,9m dolg italijanski avtomobil in ko se vsedem vanj, je skupna masa več kot 2 toni.8-)
Umri mlad! Bodi lepo trupelce!

WarpedGone ::

@SuperSonic:
Me hočeš prepričat da sm se narobe odloču? Da bi mogu vzet Alfo čeprav sem od volana dobil odrgnine in fitnesiral na šaltheblu?
Sm že napisal da vsakomur svoje. Js sm poskusu ta puding in je bil ZAME nagravžn. RLC mi je na drugi strani narisala nasmeh, ki je držal en teden skup. In drži še danes vsakič ko se usedem not.

Pokusi predno kritiziraš. Js sm poskusu 159 in je bla no go.
Zbogom in hvala za vse ribe

detroit ::

prej se sprjaznite da so vsi avti shit prej boste srečni

Kupiš avto, ki ti je ušeč (bilo po mašini ali izgledu ali oboje).
Skero

detroit ::

Hehe nej še dodam da če bi kupoval avto imam v mislih le nekaj njih (159, a4, c200, 350z, fičo twin air...sm tko da se opazi da nism nekej pristranski po vsem tem besedičenju)
Skero

Super Sonic ::

"Me hočeš prepričat da sm se narobe odloču?"

Nikakor. Zdi se mi, tako kot (mnogim) ostalim, smešno, da pljuva po Alfah nekdo, ki vozi Renaulta. To je vse.

"Pokusi predno kritiziraš."

Naj ti povem, da sem si lastil domala vse znamke vozil, trenutno celo žena vozi (novega) Kangooja. Men je avto totalno mim, odurno grd, poraba pod vsako kritiko, ogromno se kvari (tako kot se je Laguna meni), servis je "adijo" (*Serviserji v avtohiši Vič so ji osebno zagotavljali, da je nekaj povsem normalnega, da ti klima zaliva kabino - serijska napaka skoraj vseh novejših Renaultov; šoba za izlivanje vode se zapaca in voda nekako steče v kabino; bi se znal zgodit tudi tebi). Ampak njej je avto še vedno "super", najboljši na svetu - celo bolj všeč od SantaFeja, ki ga je imela nekaj let nazaj. Mojo Alfo spluva v nulo, je ne mara, rajš si kolen odgrizne kot, da se z njo kam pelje; ampak meni je jasno koliko ona ve o avtomobilih in kaj ceni. Nič od tega, kar iščem pri avtomobilih jaz.

Zanimivo mi je, da si se po vsem tem vedenju o avtomobilih odločil za Renualta, ampak po Alfah udrihat pa nikar. Ne gre za noben skret, gre za dušo avtomobilizma.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Kolkrat ti še naj rečem da sm hotu kupit Alfo in šel na testno furo, pa to ni blo to?
Nej bo tistočkrat srce, če dobim odrgino od volana po 10ih minutah pri 40kmh - ne hvala. 2 uri garanja na šaltheblu vsak dan si tut ne želim.
Katrca in Laguna III coupe je oboje Renault, skupno je le ime. Tolk o teži izjave "nekdo, ki vozi Renault".

šoba za izlivanje vode se zapaca

Kadiš v avtu? So filtri kabine še izpred treh let?
Sicer se pa zatekanje vode iz klime v kabino dogaja tudi na Lexsusih in tudi Alfah - posledica standardne izvedbe klimatskega sistema.

prej se sprjaznite da so vsi avti shit prej boste srečni
Kupiš avto, ki ti je ušeč (bilo po mašini ali izgledu ali oboje).

Ponavlaš za mano :)
Zbogom in hvala za vse ribe

Bor H ::

Tole temo bolj kot ne samo berem pa sem dobil eno fajn asociacijo: Alfa fanboy je precej podobna reč kot Apple fanboy, sej za nekatere je res bolša izbira ampak jeza ki jo sproščajo nad "konkurenco"...

Btw, vozim 15 let starega korejca in samo upam da v kratkem ne odpove ker za moje potrebe ni bolšega avta na trgu

Super Sonic ::

"Kolkrat ti še naj rečem da sm hotu kupit Alfo in šel na testno furo, pa to ni blo to?"
Men ni treba nič govort, sem prečital in to dobro kaj si kupil.

"Nej bo tistočkrat srce, če dobim odrgino od volana po 10ih minutah pri 40kmh - ne hvala. 2 uri garanja na šaltheblu vsak dan si tut ne želim."
Čisto pretiravanje. Vozniki Alf niso pri zdravnikih zaradi udrgnin rok čisto nič več kot vozniki, Kie.

"Katrca in Laguna III coupe je oboje Renault, skupno je le ime."
Niti ne. Oboje sta solidna avtomobila (za svoj čas) ampak nič več kot to. Če ciljaš pa na oblikovne, tehnične, vozne in varnostne razlike, se pa strinjam.

"Kadiš v avtu? So filtri kabine še izpred treh let?"
V avto nihče ne kadi (nisva kadilca), avto pa je nov - star leto dni.

"Sicer se pa zatekanje vode iz klime v kabino dogaja tudi na Lexsusih in tudi Alfah - posledica standardne izvedbe klimatskega sistema."
Ja, ampak če bi men to nekdo rekel, bi tist moment iz servisa potegnil vozilo ven. Gre za populistične izjave, ki nimajo svoje teže. Dejstvo je, da bo potrebno te šobe čisti do konca obstoja avtomobila. Mogoče veš katero Alfo zaliva v kabino? Ker jaz to prvič slišim.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

D3m ::

Moji so všeč american muscle car. Cammaro, Shelby, GT, Firebird, Chalenger...itd. Sam kaj, ko ji zbijem želje z "ti avti imajo preveliko porabo, kasko, plačilo za uporabo na cesti, vzdrževanje" :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Super Sonic ::

"Tole temo bolj kot ne samo berem pa sem dobil eno fajn asociacijo: Alfa fanboy je precej podobna reč kot Apple fanboy, sej za nekatere je res bolša izbira ampak jeza ki jo sproščajo nad "konkurenco"..."

Se strinjam, da je praviloma tako. Alfisti so kar precej omejeni in čustevno vezani, še vedno pa jaz ne dovolim, da se po Alfah pljuva. Če se že pljuva, potem se po Alfistih, po Alfah pa ne ;)

"Btw, vozim 15 let starega korejca in samo upam da v kratkem ne odpove ker za moje potrebe ni bolšega avta na trgu "

In vse si povedal o sebi ;)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

gregorian ::

Vozim Grande Punto letnik 2008 in sem zadovoljen. Ti je drugi italijan, ki si ga lastim in mislim, da bom pri njih ostal, le da mogoče na Lancii..

Bor H ::

Super Sonic je izjavil:

Se strinjam, da je praviloma tako. Alfisti so kar precej omejeni in čustevno vezani, še vedno pa jaz ne dovolim, da se po Alfah pljuva. Če se že pljuva, potem se po Alfistih, po Alfah pa ne ;)

a po ostalih firmah se pa lahko? meni osebno so alfe grde, in to konkretno, razumem da komu pa čist razturajo, niso pa v povprečju nič boljše ali slabše od ostalih firm v svojem cenovnem rangu

Super Sonic je izjavil:

In vse si povedal o sebi ;)

da hočem zanesljiv avto, s cca 130 konji, pospeški okoli 10s, porabo pod 8 litrov, s podvozjem, ki te ne pretrese na vsaki grbinci, z dovolj prostora v kabini in brez neumnosti kot je senzor za dež? aja, pa nočem karavana, vseeno bi pa kdaj kakšno malenkost večjo zadevo prepeljal? sorry, avte ki zadoščajo tem pogojem lahko prešteješ na prste, tudi če razširiš finance sky high

PrimozR ::

Bor H je izjavil:

Tole temo bolj kot ne samo berem pa sem dobil eno fajn asociacijo: Alfa fanboy je precej podobna reč kot Apple fanboy, sej za nekatere je res bolša izbira ampak jeza ki jo sproščajo nad "konkurenco"...

Btw, vozim 15 let starega korejca in samo upam da v kratkem ne odpove ker za moje potrebe ni bolšega avta na trgu

Po mojih izkunjah to sicer bolj velja za lastnike BMW-jev, vsaj bolj kot za alfiste. Itak je pa fanboy že po definiciji fanboy :)

Bor H je izjavil:

Super Sonic je izjavil:

Se strinjam, da je praviloma tako. Alfisti so kar precej omejeni in čustevno vezani, še vedno pa jaz ne dovolim, da se po Alfah pljuva. Če se že pljuva, potem se po Alfistih, po Alfah pa ne ;)

a po ostalih firmah se pa lahko? meni osebno so alfe grde, in to konkretno, razumem da komu pa čist razturajo, niso pa v povprečju nič boljše ali slabše od ostalih firm v svojem cenovnem rangu

Super Sonic je izjavil:

In vse si povedal o sebi ;)

da hočem zanesljiv avto, s cca 130 konji, pospeški okoli 10s, porabo pod 8 litrov, s podvozjem, ki te ne pretrese na vsaki grbinci, z dovolj prostora v kabini in brez neumnosti kot je senzor za dež? aja, pa nočem karavana, vseeno bi pa kdaj kakšno malenkost večjo zadevo prepeljal? sorry, avte ki zadoščajo tem pogojem lahko prešteješ na prste, tudi če razširiš finance sky high

In kateri so ti avtomobili, ki gredo na prste ene roke? Pod 8 litrov in s 130 konji prideš s skorajda vsakim bencinarjem -tudi FIATovim 1.4 turbo motorjem, ki ima sicer 120 konjev in ravno okorg 8/100 s srednje težko nogo. Če vzameš še multiar si na 130 z nekolko nižjo porabo. Da dizlov sploh ne omenjamo. Malenkost večja zadeva je pa precej relativna zadeva :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Zheegec ::

kaj se sedaj debata nekaj mehča (vsi avti so jajc bla bla), meni je bila pa že tako zabavna...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

šernk ::

Tole temo bolj kot ne samo berem pa sem dobil eno fajn asociacijo: Alfa fanboy je precej podobna reč kot Apple fanboy, sej za nekatere je res bolša izbira ampak jeza ki jo sproščajo nad "konkurenco"...


kar vidim vsi pljuvajo po alfah, alfisti pa le govorimo da ni vse tako kot oni pravijo...recimo...


Da naštejem minuse:
utesnjena notranjost
neudobni sedeži (zame!)
čutiš vsako pikico na cesti

Plusi:
Dobra lega na cesti
zmogljiv motor, dobri pospeški


žal se tisto, da čutiš vsako pikico močno ujema z dobro lego na cesti, osebno pa raje občutim kakšno luknjo, kot pa se jajcat skozi ovinek.

neudobni sedeži so zopet osebno mnenje, kakšni so navadni ne vem, vendar športni so zame enaa, medtem ko jim moja mama preklinja na veliko.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

WarpedGone ::

Sej po drugi strani pa Hebeš firmo, ki nima svojih fanboyev. Ker to pomeni, da dela totalno dolgocajtne avtomobile, ki niso nikomur zares všeč, so le nek (grd) kompromis razuma in tehnike. Posledično jih tudi nihče nebi pogrešal. Alfa pač ni taka, in vsaj nekateri Renaulti tudi ne (pustmo kangle in kliote ki so le workhorses).

avte ki zadoščajo tem pogojem lahko prešteješ na prste, tudi če razširiš finance sky high

Normalna reč - super uporabno reč je možno nardit za 5 jurjev.
Za zadevo, ki ti požene izločanje hormonov, se je treba pa bol potrudit.
Zbogom in hvala za vse ribe

Super Sonic ::

"a po ostalih firmah se pa lahko?"

Absolutno lahko po vseh korejskih. Nobenega interesa po razvoju panoge, samo kopiranje in preprodajanje. Kdaj je kakšen korejec kaj razvil? Vse se kupi, zavije v drug celofan ter proda po nižji ceni (kar panogo v bistvu ubija). Šele zadnje obdobje (dobesedno se lahko govori o mesecih) nekaj delajo na samostojnem razvoju.

Logična posledica tega je avto za mase, narejen pravzaprav za miljardo Kitajcev, izvožen v EU. Avto brez duše, sivo plastiko, slabo mehaniko; garač, služabnik svojega gospodarja. Slednji je zelo vesel, da ima v življenju vsaj koga pod kotrolo.

"kot je senzor za dež?"

Senzor za dež dela 3/4 časa perfektno, celo v Kanguju. Avtomobilov po opisanem scenariju je pa kar nekaj. Sigurno več kot za prste ene roke.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

šernk ::

"kot je senzor za dež?"

Senzor za dež dela 3/4 časa perfektno, celo v Kanguju. Avtomobilov po opisanem scenariju je pa kar nekaj. Sigurno več kot za prste ene roke.


kar naj dela...moj senzor v možganih je vsekakor boljši.

pa kia ceed je popolnoma OK avto ZA SVOJO CENO!!!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Super Sonic ::

"pa kia ceed je popolnoma OK avto ZA SVOJO CENO!!!"

Yes SIR!!!
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

huelz ::

Trenutno vozim golfa 4 GTI, sparam pa za Focusa RS, 300 konjev bo moral zadostovat za nekaj casa :D
Drugace pa od vseh avtov, ki sem jih imel ali vozil (tud sluzbene), ugotavljam, da imam raje bolj trde (trdo/sportno podvozje z boljso lego), pa da imajo nekaj vec moci. Na porabo se ne oziram toliko (se Twingota sem toliko gnal, da je pil 10l/100km), tako da mi vsekakor ustrezajo bolj sportne variante. Kolk so prakticne (sploh po zimi, ce jih uporabljas vsak dan v vseh pogojih), je pa ze stvar druge debate.

Alfice (vsaj 159 mi je ena lepsih sploh) se tudi ne bi branil, sam kaj ko ima "samo" 200KM :)

PrimozR ::

WarpedGone je izjavil:

Sej po drugi strani pa Hebeš firmo, ki nima svojih fanboyev. Ker to pomeni, da dela totalno dolgocajtne avtomobile, ki niso nikomur zares všeč, so le nek (grd) kompromis razuma in tehnike. Posledično jih tudi nihče nebi pogrešal. Alfa pač ni taka, in vsaj nekateri Renaulti tudi ne (pustmo kangle in kliote ki so le workhorses).

avte ki zadoščajo tem pogojem lahko prešteješ na prste, tudi če razširiš finance sky high

Normalna reč - super uporabno reč je možno nardit za 5 jurjev.
Za zadevo, ki ti požene izločanje hormonov, se je treba pa bol potrudit.

Sploh Clio Sport, kajne? ;) (verjetno edini Renault, ki bi ga morda dejansko kupil, podobno kot Golf R oz. vsaj GTI pri VW-ju).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Bor H ::

Če ste se lih obesl name: dokaj redno (oz. dovolj pogosto) prevažam škatlo dimenzij 50*60*70cm, v koliko ne-(karavanov in enoprostorcev) lahko to spraviš? kaj pa kovček 140*60 cm v ležečem stanju?
hočem rečt da so potrebe in pričakovanja različnih ljudi različna, nekomu več pomeni sam sedež, drugemu nastavitev sklopke, spet tretjemu podvozje, najdt avto, ki je v vsem idealen je pa skoraj nemogoče in kdor misli da ima njegov dragi (dragi kot dear ne kot expensive) avto vse idealno si meče pesek v oči

PrimozR ::

huelz je izjavil:

Trenutno vozim golfa 4 GTI, sparam pa za Focusa RS, 300 konjev bo moral zadostovat za nekaj casa :D
Drugace pa od vseh avtov, ki sem jih imel ali vozil (tud sluzbene), ugotavljam, da imam raje bolj trde (trdo/sportno podvozje z boljso lego), pa da imajo nekaj vec moci. Na porabo se ne oziram toliko (se Twingota sem toliko gnal, da je pil 10l/100km), tako da mi vsekakor ustrezajo bolj sportne variante. Kolk so prakticne (sploh po zimi, ce jih uporabljas vsak dan v vseh pogojih), je pa ze stvar druge debate.

Alfice (vsaj 159 mi je ena lepsih sploh) se tudi ne bi branil, sam kaj ko ima "samo" 200KM :)

Aja, 260 konjkega V6 si pa spregledal? :>

hunter01 ::

Super Sonic:

Glede zamakanja Renojev v kabino.

To je čista napaka v zasnovi. Problem je, da se cevka ne "zamaši" ampak dejansko ima gumijast zamašek na koncu cevi. Kar je totalno kretensko izpadlo, saj voda namesto, da bi odtekala, se zadržuje v cevi. Problem je, da se nabira hitreje kot izhlapeva in zato teče v kabino. Sicer sem enako videl tudi na oplu ampak to ni pomembno sedaj.

Pelji avto k enemu mehaniku, k ima dejansko kaj pojma o avtih (namesto avtohišo vič). Avto se dvigne, odšraufa 3 vijake, da malenkost odmakneš zaščitno folijo okrog cevi od auspuha. S kleščah zagrabiš ta štopelc na cevki in ga enostavno odtrgaš stran. Voda ti ne bo nikoli več odtekala v kabino ampak na tla.

Še moj komentar:
Do sedaj sem vozil Fiat tipo, Citroen Saxo, Mazda Xedos6 in sedaj imam Renault Megana 2. Do sedaj avto pri 130.000 ni imel nobenih popravil, razen rednih servisov. Jaz sem z njemu super zadovoljen (ja, čeprav je Renault :) ).
Je pa res, da kar meni pomeni največ pri avtu. Udobje znotraj avtomobila in oprema, na moč motorja nikoli nisem dal veliko, ker mi tak način vožnje ne ugaja več, edini pogoj pri avtu še je, da pa le ni tako švoh motor, da ne moreš v hrib nikogar prehitet :)

lp

huelz ::

Aja, 260 konjkega V6 si pa spregledal? :>


Nisem, ampak za tak denar dobis prej kako "sportno" izvedenko, best buck for power je definitivno Focus RS, bi imel pa tudi imprezo ali lancerja letnik 2005/6, kasnejsi mi niso vec vsec.
In to so vsi avti, ki so dejansko "prakticni" za vsakodnevno voznjo.
Druga varianta je dejansko avto za 100k eur in naprej, ampak takega potem ne gonis povsod in si lahko privoscis tudi avto za v stacuno :D

So mi pa po drugi strani vsec francozi oziroma citroeni, ker so kar mehki in udobni za voznjo (primer xantia, C5, C6), ampak pocasne krave.

Super Sonic ::

hunter01 - hvala za obrazlago. Bom jo poslal na drug servis s tem opisom težave. Namreč tam so ji rekli, da se "napake ne da odpravit in da to počenjo vsi avtomobili, in še, da se cev zapaca". Avtohiša ji paše, ker ima službo 3 min stran (OŠ Vič). Sicer svoj avtomobil servsira sama, tudi za nakup se odločila popolnoma sama - jaz bi ga jim zakuru tik pred očmi.

Avto v osnovi niti Lososovega testa ne naredi brez ESP. In itak, bog ne daj da bi kdo v Sloveniji imel to vozilo z ESPjem na zalogi. Tko da je mogla čakat 2 mesca. Edin kar je pri Renaultih res dobro je izbira opreme, tko da tale ma res vse.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Dobra primerjava zgoraj - alfa in apple. Oboje je za fane oz. po domače za ljubitelje.

So pa tudi druge znamke.

Npr. VW. Tudi za ljubitelje, ker ljudje na svetu ne vedo, zakaj si kupil VW-ja. V osnovi pravijo, da je precenjen avto.

Kar je verjetno res.

Tudi za alfo, kjer nealfistu ni jasno, zakaj bi vzel taljanska jajca.

Jaz sem od vedno na VW-jih. Sem se jih navadil, ko sem kupoval novega, sem gledal Fiata Bravota, pri čemer enostavno nisem znal skozi konfiguracijo na netu. Isto pri Fokusu.

Je pa tudi res, da ali imam srečo s WV-jem, vendar stvari, ki so vgrajene, delajo in delajo dobro in so dobro narejene. Kar ne bi mogel trditi za druge znamke, ki imajo vgrajene iste stvari, so pa na ravni izpred 30 let proti VW-ju. Imajo pa jih.
««
7 / 37
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10912717 (9611) mr_chai
»

Kok ste stari? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48350270 (23277) BivšiUser2

Free energy (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35262359 (51152) Gandalfar
»

Alfa Romeo...

Oddelek: Na cesti
132214 (1565) balocom

Več podobnih tem