» »

prevelik FSB --> sesut disk

prevelik FSB --> sesut disk

ginekolog ::

Imam Asrock K7S8XE+ in bartona 2500+. Pri tej plati je tako, da PCI/AGP ostaneta konstatna, tudi ko spreminjaš FSB. Kako pa bi naredil, da bi tudi frekvenca IDE do diskov bila normalna??

Imam namreč 17G disk, kateremu se rad FAT podere, ko grem previsiko z FSB (recimo iz 166 sem šel na 180), mi vse dela stabilno, le ta star disk ne :| Kako bi to rešil?

A se IDE frekvenca spreminja z cpu FSB ali z PCI/AGP frekvenco ?

tx
Divers do it deeper.

Lith ::

ponavad PCI vpliva na IDE (sej je IDE tud en del PCIja), točno pa ne vem, ta plata je bolj tak tak... nikjer razumljivih podatkov
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

OwcA ::

Frekvenca samega kontrolerja ostaja enaka, podatki pa se prenašajo po PCI vodilu.
Lahko da je vzrok tvojemu problemu pregrevanje southbridgea.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

ginekolog ::

ne, pregrevanje 100% ni problem. 1x sem si ga že sesu na BF6 plati, ko sem imel pci namesto 33 na 39. Pač je občutljiv disk.. :\

ni pa mi jasno, zakaj se mi je sedaj vsul, saj bi naj kljub navijanju PCI ostal na 33 - tako piše v navodilih. Sedaj pa še formatirat ne gre... bom poskusil it dosa :|
Divers do it deeper.

DimmniBurek ::

Ja BTW sej morš iz dosa formatirat, sam kaj ne morš znižat FSbja in disk pol dela, al se ti sfuka-ni druge rešitve kot format c:??
There Is No Stronger Drug Than Reality

ginekolog ::

ja, edino iz dosa je šlo formatirat !? Niti partiotion magic ni naredil nix... čudno.

Tudi če sem po sesutem disku znižal FSB, ni bilo nič gor. Particije so se podrle, iz ene sta nastali kar 2: 8 mega in 16 giga. Obe seveda pokvarjeni. Disk pa je segate STA317240A, 17G. Tako da če ima kdo ta disk, previdno!

Če vedno pa nevem, kako naj rešim ta blem.. na stari ABITki sem enostavno divider znižal, da sem imel PCI dovolj nizko... ta pa nima te opcije.
Divers do it deeper.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asrock 939 dual (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
72938847 (19406) igor0203
»

proc,matična,ram

Oddelek: Kaj kupiti
13968 (806) Veron
»

kaj moram pazit pri nakupu nforce2 plat

Oddelek: Kaj kupiti
241574 (1212) smirnof
»

Serial ATA in navijanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
553451 (2548) _Dejan_
»

AGP na plati je 3.3V, grafična pa rabi le 1.5V !!!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543855 (3154) TribesMan

Več podobnih tem