» »

Serial ATA in navijanje?

Serial ATA in navijanje?

«
1
2

Keyser Soze ::

Torej. Barton na NF7S 2.0 in Raptor na SATA vodilu.

Imam blažje ali hujše probleme z navijanjem. Računalnik se da navijati, no ja se je dal, dokler sem bil še na PATA disku.. Vkolikor mašina ni na default nastavitvah, mi začnejo XPji metat ven "modre zaslone".

Sedaj me pa zanima funkcija EXT-P2P discard time v BIOSU? Kakšna mora biti nastavitev? 1ns ali 30ns?

Videl sem tudi, da si SATA kontroler deli IRQ z 1 in 5 PCI slotom. V 1 nimam nobene kartice imam pa jo v petem slotu.

US roboticsov dial up modem. Ali ima ta modem morda probleme z IRQ sharingom. Ali jih ima Disk?
OM, F, G!

upirna ::

a maš zaklenjene pci, agp... in ostalo?

Keyser Soze ::

Jp, 33/66.

Sigurno je nekaj z sata kontrolerjem. Ne mara navijanja, ampak kako ga pripravit do tega, da ga bo vzljubil.
OM, F, G!

upirna ::

Pojdi na servis in uveljavi garancijo. Tebi ni treba zadevi nič pomagat, da bo vzljubila navijanje, to ji mora biti prirojeno.:)

Loki ::

z navijanjem izgubis garancijo, tako da, ce jim bo to prijavil na servisu, se mu bodo samo smejal, ker je ze izgubil garancijo (sicer nebi vedel simptomov pri navijanju).
pojdi prasat se na kaksne tuje forume
anadtech
overclocking.com
mogoce kaksni uradni.

in ne poslusat upirne.
za zacetek preveri njegovo starost in kvaliteto zadnjih postov/ topicov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Keyser Soze ::

Z navijanjem izubiš garancijo???

Šment to je pa drzna izjava. Sploh pa težko dokazljiva. Kaj pa je to navijanje - šraufanje šraufov. Prvič slišim.:\

Sploh pa zato ker ni nekih hardver posegov v komponente oz. ni nekih blaznih višanj napetosti ki bi povzročile kakšno kurjenje.

Sploh pa se tu ne gre za garancije. Vse se je lepo navijalo dokler je bilo na PATA disku. SATA je druga zadeva. Treba je samo pogruntat v katerem grmu tiči zajec.

Garancija mi bo edino delala probleme zato ker je na matični naliman hladilnik na jugu. Pa brušeni čipi so.
OM, F, G!

upirna ::

Loki, kritiziraš moje poste, pol pa tako vn vržeš, da človek ne vem, ali bi se jokal ali smejal. :\ Pa ne vem, kaj ima moja starost pri tem. Priznam pa, da včasih mal bedarije vn mečem. :)

Z navijanjem ne izgubiš garancije - brez skrbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: upirna ()

goku :) ::

Garancijo izgubiš samo če z navijanjem kaj uničiš:\ :\


Loki, a ti se odločiš ali upoštevaš mnenje šele po tem ko pregledaš statistiko.:\ :\ :\ Ni važna starost, važno je znanje
Navijanje je kamen modrosti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: goku :) ()

morphling1 ::

Z navijanjem plate res ne izgubiš garancije. Samo z navijanjem procesorja pa definitivno zgubiš garancijo le tega. Amd in Intel nimata v svojih deklaracijah, odstavkov kjer bi pisalo, da je to dovoljeno. Plato pa malo težko navijaš, če ne navijaš proca, a ne :D

Navijanje in SATA pa nimata vpliva pri končni frekvenci procesorja, pač pa zeza samo pri višjih FSBjih. Za ta problem ne boš našel rešitve, tako pač je. SATA v južnem mostu, kot recimo pri VIA in Intel čipovjih je sicer manj občutljiva kot Silicon Image kontroler, še vedno pa bolj kot IDE kontrolerji.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

upirna ::

Če te proc začne zezat pa odviješ pa neseš nazaj. Sej ne morjo vedet, ali pač?

Keyser Soze ::

Pol smo ga pa naje....:D

Kaj mi je storiti? Sata kontroler na PCI kartici? Ali je ta isto občutljiv?

Ker to, da čez 166 FSB ne moreš je pa preveč.
OM, F, G!

morphling1 ::

Ah ne, to pa ne na 200 ti mora na nforce2 ultra tudi SATA delat brez težav.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Keyser Soze ::

Čemu pa potem takšna sprememba?

Edina stvar, ki se je v tem času spremenila je disk. Prej se je računalnik navijal normalno. 2200Mhz je bilo brez problema(celo na 220*10).

Kaj če bit drugega narobe?:\

Sedaj se sploh ne upam naviti računalnika. Ker ko mi enkrat pokaže modri zaslon moram skoraj obvezno popraviti MBR ker mi drugače sploh ne boota diska - pa čeprav sem resetiral CMOS.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

e-marko ::

Hm, me kar zanima, kako boš rešil. Slučajno, če se pojavi ta problem pri meni...
Imam pa NF7-S v2.0 in disk 20GB disk na IDE1 in 80GB na SATA (preko serilell2 adapterja). IDE2 pa CD in CDRW. FSB je skoz na 200, tako da proc (1800+) šiba na 2 ali 2.1 giga (odvisno od razpoloženja in vremena...). Morda je kakšna fora v tem, da imam jaz ide disk priklopljen preko adapterja, tvoj pa je direkt? Ne vem...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

bboyspin ::

Jest mam maxtorja 120GB SATA 7200, in NF7S-2 + Barton 2500+ na 2000/200 (200x10)
Pa mi disk dela super brez problemov! okol 40MB/s dejanskega prenosa ...

Spin

TribesMan ::

To pa ni glih ne vem kako hiter prenos. Al je to slučajno test v Sandri ali kaj podobnega?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

_spirit_ ::

Js imam podoben problem.

Imam SATA maxtorjev disk. Čim poskušam naviti procesor, pa ob ponovnem zagonu računalnika ne zazna več diska. To pomeni da z SATA ne bom mogel naviti procesorja??:O

DjTonic ::

Če vas ima potem toliko problemov s SATA diski in navijanjem bom jaz ker navaden PATA drugi disk kupil.

upirna ::

Če imate zaklenjene frekvence PCI, AGP... in vam SATA ob naitju ne dela, je nekaj narobe s plato!

Keyser Soze ::

:\

Misliš. Upam da ne. Ali misliš v smislu "ne maram Abita zato pa je pokvarjena plata".:|

Pomoje je kriva občutljivost kontrolerja za Sata diske na plošči. Ga zmede previsoka frekvenca vodila procesorja. Oz. se pojavlja preveč napak pri prenosu. - Teorija laika.
OM, F, G!

upirna ::

btw: jaz sem fen od abita :)

boštjan ::

kolko pa ste navili proc in rame,da se sistem ni več zbudil oz. diska se ni prepoznalo?Jaz sem ga do sedaj za en dan navil na 11*170/170 in nisem opazo nobenih problemov.resnega navijanja se še nisem lotil,še mam cajt:P
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Keyser Soze ::

HHH, a veš da sploh ne smeš dajat odgovorov v tej temi, ker sploh še nisi navil FSBja čez 200. Si šele pri 170.:P >:D

Navij procesor na 200*10. To ni še noben problem za procesor pa verjetno tudi ram ne(če imaš firmo ali pa vsaj 3200(400Mhz) ram). Potem pa, če bo računalo normalno bootalo z SATA diska. Probaj po 3 Mhz jit gor. Ne se bat daleč ne boš prišel.

Vsaj mislim. Poročaj, če imaš iste probleme.

V sistemu moraš imeti samo SATA disk(zagonski disk). Pa če boš imel probleme samo resetiraj CMOS pa bo težava rešena.
OM, F, G!

_spirit_ ::

Ne se bat, tudi z SATA se lahko navija procesor. Za vse tiste ki si lastijo abitovo ploščo... fixirajte si PCI in AGP frekvenco in višajte samo procesorjevo. In dela vse kot je treba :) :D

boštjan ::

fixirajte si PCI in AGP frekvenco

kje pa maš na nf7-s za fiksirat PCI frekvenco?kolko vem je zaklenjena,AGP pa samo pustiš tolko kolko je po defaultu-66Hz

_spirit_ ::

Nevem, js imam abitovo ploščo in lahko fiksiram oboje.

boštjan ::

kero abitovo,nf7-s? če ja,pol keri bios maš gor?

_spirit_ ::

Np, IC-7 imam.

DjTonic ::

LOL, IC-7 temelji na Intelovi platformi, ne pa na nForce 2 v kateri je govora:D Ker na nForce 2 platah je PCI clock že avtomatsko zaklenjen, AGP pa lahko sam nastavljaš.

SleepLess ::

jaz pa nikakor ne morem , čez 190fsb saj potem več ne zazna diska 8-O 8-O , če grem pa spremenit recimo pomnoževalvik pa ga lahko komot lauflem na višjih frekfrencah. Res je tudi da imam noname rame, ampak moti me da na začetku ko so bota niti diska ne zazna.


btw: disk je SATA maxtor 120gb, plata pa gigabyte, proc pa 2500+ barton

morphling1 ::

Na kateri plati ? Če na NF7s (pa v bistvu vseeno katera AMD plata saj imajo zaenkrat še vse SATA kontrolerje izven south bridga) je logično, da ne spozna na začetku, ker Silicon image kontroler preverja diske malo po boot up zaslonu :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

SleepLess ::

ja in na to v bistvo ne moreš vplivat??

plata je 7vaxp-a ultra

kuglvinkl ::

v bistvu ne.

Dela pa nvidia na tem (IMHO so že taped out), da izda MCP-S. >:D
Your focus determines your reallity

SleepLess ::

torej s SATA diski ne bo šlo veliko dvigovat fsb-ja ?

morphling1 ::

Ni take panike, samo rekordov se pa ne da podirat :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

frenk ::

kako pa je z ločenimi sata kontrolerji, ki niso vgrajeni na plato?...tudi problemi?:\

rfmw ::

kako je sestavljen SATA kabel? koliko žic ma in ali je dobro oklopljen proti motnjam?:\
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

boštjan ::

sata data kabli.
aja pa 2GHz se zelo lahko doseže,če maš SATA disk

frenk ::

men je važen fsb:\

boštjan ::

ok te pa tak,zelo lahko sem prišel do 200FSB;)

rfmw ::

@Boštjan uni SATA kabli iz tvojega linka so sicer po besedah oklopljeni, vendar za 2GHz na prvi pogled zelo neustrezni. Kar zmrazilo me je, ko sem v linku prebral, da po standardu kabel nima oklopa. Ma kdo kako sliko raztrganega SATA kabla?

Nekdo je že posumil na presluh motenj iz FSB zadevščin na SATA kabel, pa me zanima, če je poskusil kaj dodatno oklopiti SATA kabel. Mogoče bi pa pomagalo...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

frenk ::

boštjan: sej to je normalno...200fsb more delat...to ni nič navito:)


rfmw:to bi blo pa za probat...upam da se kermu raptor ovnerju da sprobat


dons sm gledal po mlacom ceniku in vidm da so dal notr tud novo različico raptorja za 76k sit...sata kontroler pa stane 15k sit

Keyser Soze ::

Za 76 tisočakov lahko dobiš že dva "stara" raptorja.
In dva 36GB raptorja v RAID0 sta sigurno hitrejša od enega 72GB raptorja.:\

Bi bilo pa zanimivo probat kako se vede, če je kabel oklopljen. Če bi kje dobil alu pletenice, pa bi probali.

Al pa kar Alu folijo za začetek? Pa da se ne pozabi na ozemljitev!
OM, F, G!

rfmw ::

hja, lahko tudi da je SATA kontroler "zelo občutljiv" na visoke FSB motnje in ne samo kabel.

treba bi bilo malo eksperimentirati. za oklop kabla bi jaz naredil sledeče: bakreno ali aluminijasto 0.1mm debelo folijo bi !zelo tesno! navil na kabel, potem pa čez potegnil pletenico od kakega debelega visokofrekvenčnega kabla (RG-213, RG-214) in seveda poskušal to pletenico dobro ozemljiti.

za motnje na SATA kontroler pa se veliko ne da naresti. mogoče bi poskušal SATA kontroler in njegovo okolico pokriti z 1cm debelo prevodno črno peno, ki se uporablja za antistatično podlago za čipe. ta pena zelo dobro "duši" frekvence od 1GHz dalje, vse do 50GHz (preskušeno!!!)....
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

frenk ::

keyser soze: če bom kupil raptorja bo to itaq 2x36G v raidu...za novega raptorja sem rekel samo zato, ker je v slovenijo prišel šele pred kratkim

a ma mogoče kdo sata pa da bi lahko probal tole s folijo?...mogoče morph:\ :D

Keyser Soze ::

Jez mam SATA pa Raptorja, pa probleme pri navijanju kompjuterja.

Sam ne vem če bi probal to s folijo, ker bom imel v primeru sesula kompjuterja polno dela s popravljanjem MBRja.:\
OM, F, G!

frenk ::

naredi disk image:)...no ja če se ti ne da pač ne:D

Keyser Soze ::

He he. Disk Image. Raptor je zaseden z ene 10GB. Moj edini drugi disk premore pa 6,4GB total placa.:D

Bomo jutri probal. Upam da bo delovalo.
OM, F, G!

rfmw ::

Preden se spraviš na kabel-mod, raje vzemi disk iz kiste in ga postavi na tako mesto, da bo cimbolj oddaljeno od ramov, NB, proca in ga seveda poveži s sata kablom in napajanjem ter testiraj navijanje. Če premikaš kabel, lahko vplivaš na sklop motenj iz FSB-ja na kabel, seveda če je težava sploh v presluhu motenj na kabel. Hell, it could be a million things but this one:8) ...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Keyser Soze ::

JAh, pač iščemo eno iglico v gnoju. Al pa slami. Sej ni važno.

Morda jo najdemo al pa tud ne. Bomo sicer vsaj vedeli, da to ni to, če ne bo nič bolje.
OM, F, G!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali gre priklopit SATA II disk na ploščo Asus P4C800-Deluxe?? pomoč prosim...+ Še ne

Oddelek: Strojna oprema
262627 (2299) muzičar
»

Raptor goes TwinTurbo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
885242 (3802) alexb
»

KT600 ali nForce2

Oddelek: Kaj kupiti
492137 (1263) tac
»

SerialATA diski - katerega kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
945393 (4380) asPeteR
»

ABIT NF7-S rev 2.0 - SATA raid, stabilnost

Oddelek: Pomoč in nasveti
91166 (1052) sash

Več podobnih tem