» »

proc,matična,ram

proc,matična,ram

tx-z ::

V glavnm, zdele sm skori računalnik vrgu skoz okn k tok zajebava->pržgem komp, pa mi ne zazna diska..pržgem še 5x in mi ne pokaže slike..pržgem še 5x in mi zvočna crkna..pržgem še 5x in mi vse dela,...itd itd

In razmišlam da bi kupu kej rablenga(al pa novo če je dost pocen), pa da bi se še dal updejtat...Zdej jst sm pa čist za časom z računalniki in niti ne vem kaj bi kupu...Rabu bi pa samo procesor matično pa ram...Pa da bi gor pasalo naslednje:
-2x ata133 disk
-1x AGP 8x grafična
-2x ata dvd-rw
-disketnik
-4x pci

V glavnm, kaj se sploh dobi zdej? Važn mi je sam da bo matična dobra, procesor pa ram sta pa lah tut bl slaba(ne mislm po kvaliteti, ampak po moči). Cena pa nvem...čimbl ugodno..Magar sam da kupm novo matično, ostalo pa rableno nekje sam da gor paše.. :\

Pa hvala za odgovore že vnaprej.
tx-z

Veron ::

Moje mnejne:
plata: Asrock Dual939 (ampak ima 3 pci slote, imaš pa AGP in PCIe, kar ti omogoča nadgradnjo) - 15.000 sit
proc: rablen (z garancijo) AMD Athlon64 3000+ ali 3200+ - 18.000-20.000 sit ali nov proc 3000+ 24k, 3200+ 26k
ram: 2x512 Geil mislm da so okoli 22-24k

tx-z ::

Hvala za mnenje, ampak za ASSRock nočm več slišat! ;(( Tole bom dobesedno usak čipk pa kondenzator lomu dol pa metu u smeti....Raj dam za matično 40kSIT pa da mam gor procesor 1GHz če bi pasal :P
tx-z

muzičar ::

Potem pa kupi super duper Gigabyte, Epox, DFI etc. plato pa zmeči denar še v novo grafično ker nimajo AGP slotov etc.

Asrock se je po preteklih polomijah zelo pobral in začel pisati svoje ime v višjem (kvaliteta) in nižjem (cenovno) rangu. Če hočeš obdržati trenutno grafo in potem ob prihodu DX10 graf kupiti novo na PCI-e brez da bi spet moral zmetat min 25k za plato potem kupi zdaj za 17k Asrock Dual939.

Veron ::

Tale Asrock Dual939 je odlična plata, mislm da jo ma kr dost slo-techovcov, pa noben se ni še pritožil nad slabo kvaliteto, sicer pa prejšne plate čisto odvisno na kakšno si naletel... v sestrinem kompu je ene socket a asrock plata in dela prfektno + odlično se navija čeprav piše na škatli FSB333, cpu leti komot na 220FSB ;)

tx-z ::

Ja tale recmo k jo mam jst ne podpira več kt ata33, čeprou piše da podpira ata133; cpu:ram fsb je lahk samo isti, čeprou naštelaš drgač(skor ram skuru k mi ga je namest 266 dau na 333..)..pa pač take "malenkosti"..

mislm men je zdej problem keš, k ga neb rad preveč zapravu...čimmn, pa pač da kdaj u prihodnosti kupm bolše komponente; k tale zdej me že preveč je**
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

Veron ::

še vedno ne moreš na podlagi ene plate, ki pa je pač mogoče slabo zasnovana, pravit, da so use slabe, kar sploh ni res... dual939 sata2 se je izkazala za zelo dobro ;)

muzičar ::

Noja Veron če se spomniš (oz. če veš) so Asrock-ove plate do prihoda s939 plat bile zelo v k. Punca ma tut tako s katero zgublam živce (zrd FSB-ja od Celerona je DDR400 zdej DDR333 pa še DC me je*e). Se je pa v zadnjem letu res izkazal. Kar naenkrat ima kvalitetne plate sploh je pa z Dual939 zadel v polno ker ima edini AGP z PCI-e (tukaj ne štejeta albatron s svojim AGPe in Biostar s svojim XGP ker to ni obični AGP). Pa še hitro čipovje ima -> hitrejši od NF4 (nekje ja nekje ne, čudni testi so). Plata te pride 15k, proc te pride 3000+ 25k, 3200+ 27k in 3500+ 29k -> vse to lahko kupiš pri Funtech (plato majo samo pri njih?)

Veron ::

nakupi.net jo majo tudi

Kar se tiče prejšnih plat je bla loterija, kot je pravil, men se zdi da jast20. Lahko dobiš odlično plato (kot sem imel jst srečo, ko sem kupoval sestri) ali pa kup težav :) zgleda da ni več te loterije pri dual939 plati :D

tx-z ::

A pol bi kej tazgale?
Asrock dual939
athlon 64 3000+
geil 512MB PC3200

novo: okol 50k

Sam da mi ne bo pol tko kt pr tej matični delu disk na max ata33:\ K isto sm jst gledu tko matično, pa je pisal kao da je ata133, pa take fore...Na konc pa ni nč delal
tx-z

muzičar ::

Nč skrbet delal bo na ATA133 če pa ne bo potem je pa s plato nekaj narobe in imaš garancijo. Edino ram bi raje vzel od Teamgroup če boš že vse kupoval v Funtech.

GrimReaper ::

Meni so ASRock plate vse lepo delale, tako tri K7S8X (smo kupili za vse tri računalnike enake) kot K7VT4A+.

Tisto da je delalo na ATA33, si mel pa zjebano plato, jest sm mel enkat tako ko niti na ATA33 ni delal (mislim da je bilo PIO 2), drugače pa je podpirala ATA66 (mislim da je bla FIC AZ11).
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

tx-z ::

Ja jst mam zdej K7VT4A+.
tx-z

Veron ::

Sestra ima K7VT4A PRO in Semprona 2200+ na 200FSB (=2500+), tale je šou tud na 220FSB na default voltaži, šele po tem pa je začelo počasi zafrkavat, ker plata nima PCI/AGP frekvence lock
Jst pa Dual939 sata2 in A64 3000+ na 270FSB.

Vse deluje odlično in brezkakršnih koli problemov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asrock 939 dual (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
72938851 (19410) igor0203
»

procesor, matična in grafična

Oddelek: Kaj kupiti
10876 (709) Jan987
»

katera plata...

Oddelek: Kaj kupiti
251304 (949) Jan987
»

AMD64 in maticna

Oddelek: Kaj kupiti
10 () Jan987
»

Rabim novo plosco

Oddelek: Kaj kupiti
91086 (1014) tec

Več podobnih tem