» »

Izdelava Firewall-a iz starega računalnika

Izdelava Firewall-a iz starega računalnika

Vlady ::

Doma imam en star celeronček 566MHz 256MB RAM 6GB disk.. Zanima me, če se ga da uporabiti namesto Router/firewall-a? Torej da bi filtriral internetno povezavo. In če se da narediti, da bi imel na njem 24h laufajoč eMule ali Overnet, potem pa bi samo prenašal prenešene datoteke na glavni računalnik. Torej kaj vse potrebujem, kakšne kable (cross/navadne..?). Verjetno dve mrežni v Celeronu (ena ki bo na modem priključena in ena na glavni računalnik). Kateri OS je najboljši in najbolj enostaven za izdelavo tega? Fora je v tem, da so mi na tem računalniki nekateri že vdrli in mi iz diska zbrisali par datotek. Sedaj pa bi rad dal na internet en računalnik, ki ga ne škoda (tudi če zbrišejo cel disk zaradi mene) in zaščitil glavni računalnik s tem, da bi dostopal do neta preko drugega računalnika. NaCeleronu bi rad postavil tudi BNC in par botov za IRC...

Poldi112 ::

matter ::

clarkconnect :) + forum na clarkconnect za nastavite mule, psyBNCja... :)
Lahk si tut spam filter, popup filter vklučš. Kar hočš:)

Aja glede BNC. Če maš dinamičen DNS ti bo itak bot na 24ur dol padu za par sec :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

Lio ::

IP si mislu ne DNS?



Pa spotomo loohk še srver postavš, da boš šeru vse fajle, ki si jih boš na zakonit način pridobil


:D

tx-z ::

na takem računalniku se ti bl splača server postavt..linuxa daš gor, emule tut mislm da dela..bnc pa eggdrop pa tut..drgač če razmišlaš v tej smeri lahko greš tut v to temo pogledat..k jst zdj isto delam...pa vdrl so ti v računalnik, si sploh mel kakšn firewall?
tx-z

matter ::

IP

hehehehehe kera bedna izjava by me :)

Sicer pa clarkconnect je based na radhat9. Sam je posebi narjen da služi kot server.

Vlady ::

zigam sem imel firewall, samo če imaš trojanca ti ne pommaga kaj dosti...

tx-z ::

no zato pa uporabš še antivirus..jst sm si naložu clarkconnect...pa se mi je zdel mal tko..easy..mal premal funkcij..sam pa tut nism preveč časa gledu..
tx-z

Vlady ::

Jst sm mew pa en najbolj bogi antivirus.... je bil letnik 2002 in se naj bi "kao" update-u iz neta... pa se u bistvu ni :) :\ Tak sem trojanca dobil in fasal 3 izgubljene datoteke. Na srečo sem hitro opazil in diskonektal net.

Lio ::

Ya take primere bi si mogu kup self destruction, ;e ti kod [ari po disku.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: CaqKa ()

Vlady ::

Ne sej ni bilo velik kar mi je zbrisal, praktično samo 2 filma in .bin file. :\ Sedaj me samo še zanima, če je že kdo postavljal podobno zadevo doma. Kako se kaj odnese..?

tx-z ::

Vlady, jst jo postavlam :) ..zaenkrat se obnese, sam windows je pač windows, mal prepožrešen..zdj pa čakam nekoga da bo linuxa dl gor pa naštelu pa razložu..pol bo pa isto server deloval kot ruter, firewall..pa ostale stvari
tx-z

Vlady ::

No jaz osnovne stvari v Linux-u že poznam, edino e-mule mi ni še dovolj jasno...
BOlj me pa zanima, če je RH 9.0 "kompatibilen" z winsi XP v mreži? Mislim tako, če winsi XP prepoznajo native particijo v mreži kot mrežni disk (če bom lahko normalno kopiral iz glavnega računalnika datoteke na njegov disk in obratno). :\

Gapi ::

Windowsi poznajo linux odkar obstaja samba. Torej http://www.samba.org
No person is rich enough,to buy back his past.

Vlady ::

Aha hvala... Samo jaz sem s to Sambo že nekaj probaval enkrat, pa mi ni delovalo, edino linux mi je normalno prepoznal FAT32 particijo... :\

l-note ::

A mogoče kdo ve, kako se pri Clarkconnectu dostopa do mape /var/www - to je mapa, kjer so datoteke za webpage.
Hmm, nekaj sem poskušal preko FTP serverja, tako da sem enemu uporabniku nastavil Home Directory kot /var/www - vendar pa nikakor nisem mogel uploadati datotek ali jih spreminjati - kot kaže nisem imel dovolj pravic.

lymph ::

v vsakem primeru ti bo smoothwall celotno stvar olajsal.
http://www.smoothwall.org/

potrebujes dve mrezni crossover kabel in to je to
navodila so lepo napisana, instalacija potece brez problemov.v kaksni urci imas celotno stvar up and working

Vlady ::

Aha, no jutri se lotim končne postavitve... Še par zadevic kupim in voila >:D

Gapi ::

i-note: man chmod in man chown sta tvoja prijatelja.
No person is rich enough,to buy back his past.

Vlady ::

No zadevo sem sestavil, in najprej preizkusil z winsi XP
Zadeva ne deluje :| ;(( :\
Winsi xp (imam jih na obeh zaenkrat) mi ne zaznajo drugega računalnika v mreži. Naštimane imam IP za vsako mrežno posebej, in wrkgroup enako. Zadevo sem postavljal preko tistih wizardov. Fora je v tem, ker mi na Firewall računalniku zazna drugi računalnik v workgroup, vendar do njega nimam dostopa, na drugem računalniku pa mi ne zazna nobenega računalnika (niti svojega). Se komu kej sanja??? Jaz sem tole premetaval dobri dve uri, pa sem obupal... če zadeva ne dela v winsih, ki naj bi bila zame 10x lažja za postavit, kako naj se potem lotim Linux varijante? :\

tx-z ::

heh..nč novga...pr men doma so trije računalniki v mreži (2winxp), sam niti enkrat mi še ni ratal, da bi vidu drug računalnik...nemogoče, pol je oči neki štelu mu je ratal..sam čez par dni pa kr naenkrat ni več delal..s tem sm se sprjaznu pa datoteke kopiram prek radmina :\
tx-z

Vlady ::

radmina??? 8-O Ma te winsi so mal čudni... :\

Kaboom ::

jaz pa zdaj kake pol mesca laufam clarkconnect - sem še kar zadovoljen. sicer pa kar ima premalo funkcij ima pa še vedno konzolo - ki jo poskušam razumet... newbie še v linuxu

imel na 166 mhz intelu z 64mb rama zdaj pa na 433 celeronu z 64rama in se hitrost kar pozna... need more ram.

edino kar me moti in čudi. ni še mi uspelo v internet odpret kateregakoli vgrajenega serverja (http, ftp, smtp, pop3) - poslat gre pošto ven, sprejet ne gre. v lokalni mreži deluje vse. za internet nič.

sem pa inštaliral CS dedicated server 1.5 pa deluje. zanimivo.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Vlady ::

Ja jst pa ne vem več kwa nej nardim. XP-ji mi enkrat delajo mreža, enkra ne, enkrat dela net, enkrat ne. DA bi delal oboje hkrat pa ni možno... ;(( Včeraj sem probaval z Lin---s 4.5 pa mi tudi ni ratalo... :\

moj_nick ::

Malo si poglejte search, ki, zanimivo, najde tudi kaj pametnega.

Za laufanje mule na routerju (=brez grafičnega vmesnika) uporabi mldonkey. Podpira še en kup protokolov poleg donkeya in je nasploh zelo v redu. Poženeš ga v konzoli in do njega dostopaš s tvojega workstationa tako, kot npr. deluje webserver v emule.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

Vlady ::

Jaz nisem ravno pristaš tekstovnih programov... ravno zaradi tega še nekako "visim" bolj na winsih kot linux-u, ker mi je grafični vmesnik veliko bolj "človeški" od nekega tipkanja po konzoli... :\ Mulo v grafični obliki sem že laufal v linux-u, samo se mi ni hotela povezat na server... :|

moj_nick ::

Za zagon mldonkey-a narediš takole:

-logiraš se na router (preko ssh, s tipkovnico&ekranom ali kakorkoli)
-prijaviš se kot user
-poženeš ukaz mldonkey
-greš na tvoj "pravi" računalnik (windows, linux, whatever), odpreš browser in vpišeš ip.naslov.od.tvojega.routerja:4080
-sedaj lahko preko web vmesnika konfiguriraš, povezuješ s serverji, iščeš, downloadaš, skratka vse. Ni ti treba text editorja odpirat, vse gre preko vmesnika ;)

Vlady ::

No vseeno jaz se izogibam tekstovnih programov. Ker ponavadi kar je bilo tekstvonnega v linux-u mi ni nič delovalo, če pa je že, pa ne tako kot bi moralo. :|

Gapi ::

Kaboom: V netvork maš opcijo incoming ports in tm odpreš port ne ga pa forwardirat mogoč tuki delaš napako. Server mora seveda laufat.
No person is rich enough,to buy back his past.

Gapi ::

Clark uptime z veliko povezav (emule na več računalnikih) 14:17:43 up 33 days, 20:50, 1 user, load average: 0.10, 0.05, 0.01 Je pa to P3 500 Mhz z 256 rama.
No person is rich enough,to buy back his past.

l-note ::

moj_nick - Poglej, jst sm naredil 1 userja (mldonkey) in v njegovo mapo (/home/mldonkey) uploadal mldonkey_latest.tar datoteko. Tam sem jo razpakiral ter napisal ukaz ./mldonkey. Ampak program se nikakor noče zagnati.
Napiše mi: sh: line 1: ./mldonkey: No such file or directory

Hmm, poskusil sem z različnimi verzijami mldonkey-a, ampak nobena se noče zagnati.
Aha, tudi če napišem samo mldonkey, dobim tole: sh: line 1: mldonkey: command not found

Drugače pa uporabljam Clarkconnect Home Edition in vse te ukaze izvajam preko SSH Command Shella (preko interneta).
Pa še to: vse te ukaze sem sprobaval kot root in kot uporabnik (mldonkey).

Kaj naj naredim??

Gapi ::

Mal poglej okol. Mogoče obstaja datoteka install. Vsaj ponavadi je kje okol.
No person is rich enough,to buy back his past.

Kaboom ::

Gapi - imam odprt port 80 SAMO pod incoming - pa ne dela, pa ni delalo v fresh installu, ker sem sprobal da nisem pri prvi instalaciji kaj zeznil.

kako pa ti je uspelo mulo na več kompjuterih - ker če jaz porte za mulo (4240-4940) odprem pod incoming ne dela nikjer. dela edino ce jih forwardam na dolocen IP pa se to na "Port range" in enako na "From Port To Port".

p.s. - sumim pa omrežni, obe sta ISA z istimi drajveri v linuxu - "NE" in potem sem moral določit IRQ pa adresse v modules.conf - saj delujeta - ampak ocitni problemi s firewall oz. povezavami?
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaboom ()

Gapi ::

Kaboom: Če mulo laufaš na Clarku pol morš met odprte porte pri incoming . Če pa mulo laufaš na priključenih računalnikih pol morš porte preusmerit na te računalnike (poforwardirat) Na vsakemu klientu (muli) morš naštimat drugačen port pol to špila, če pa maš na vseh mulcah enak port pol je jesno da ti ne dela.
No person is rich enough,to buy back his past.

Gapi ::

Skratka na vsaki muli naštimej drugačn port . Jest forwardiram samo en port na vsakega klienta Npr. 4662 na 192.168.0.100 4665 na 192.168.0.101 in tako naprej. Kar se pa tiče porta 80 pa poglej če ti apache sploh laufa.
No person is rich enough,to buy back his past.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
23015958 (7497) Gapi
»

Mldonkey & Sancho

Oddelek: Programska oprema
171021 (926) antonija
»

ed2k in linux

Oddelek: Operacijski sistemi
121391 (1252) Ferplay
»

Pomoč pri postavitvi serverja

Oddelek: Operacijski sistemi
191318 (1124) hruske
»

Router pod linux-om (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1275911 (4567) pro549

Več podobnih tem