» »

Mldonkey & Sancho

Mldonkey & Sancho

Lumix ::

Ko skušam zalaufat Sancho, ki naj bi v ozadju potreboval lauf Mldonkeya, se vedno pojavi okence z napisom "127.0.0.1:4001 does not accept connections (core no found), try again?" Tudi, če port spremenim in ga odprem v firewallu, ne pomaga.
Torej, mi zna kak štručko pomagati? :) ;)

mile ::

dejansko laufa mldonkey?
netstat -a ?

Lumix ::

1. Mldonkey laufam v XPjih.
2. Ko zalaufam Sancha in nato skušam zagnat še Mldonkey, mi slednjega ne uspe, ker se v DOS oknu izpiše, da že laufa en mldonkey process in da se bo trenutno zagnani (v bistvu v procesu zagona) končal.

Kaka ideja? (Ne, ne bom šel na Linux.)

antonija ::

Za sanchota mora mldonkey ze laufat (pomojem). Sancho je samo in le GUI, ki se connecta na delujoc core, ki je mlnet.

Ideje pa seveda so: poglej konfiguracijske datoteke (na linuxu predvsem downloads.ini, verjetno je na winsih enako).

Pa ne vnaprej zavracat stvari ki jih se ne poznas, ni produktivno. Ce ne drugega se bos nekaj naucil in bos naslednjic hitreje resil krizanko ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Lumix ::

Preizkusil sem že kar nekaj različic Linuxa, pa me še nobena ni impresionirala. Z njimi sem imel več težav kot od njih koristi.

antonija ::

Jst sem pa probal tocno eno samo razlicico linuxa (eno sem nahitro instaliral in mi ni bilo kul da je vse na klik narejeno kot v winsih) in mi mldonkey na njej dela kot urica. Pa se iz Winsow na drugem compu lahko s sanchotom rihtam mldonkeya brez problemov.

Sicer pa vsakemu svoje! Upam da ti rata preprican programe da bojo delal.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

mile ::

zakaj bi pa laufu mldonkey-a na windowsih?

antonija ::

zakaj pa ne?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

mile ::

ker mas mulo

antonija ::

mldonkey laufa vec omrezij: ed2k, torrent, dc, overnet, gnutella/2,... mula laufa ed2k in kad.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

mile ::

ja,sam res uporabn je sam donkey omrezje... za torrente je karkoli druzga boljs

antonija ::

Ne razume zakaj je "karkol druzga bols". Dela tako kot mora, na core se lahko priklopis z raznimi GUImi (tud web GUI ma),... men je vsec. Pa dela, to je vazno.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

mile ::

Ko sem sprobal torrent podporo nisem nasel
- per torrent omejitve up/down speeda
- prenehanje seedanja ko doseze eno razmerje
- toorenti so iz neznanega razloga ustavljali pri dolocenih procentih...

skratka, kriza


/edit

zame je najboljsa kombinacija mldonkey + torrentflux , z browserjem dosegljivo iz kjerkoli

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

antonija ::

Res je da verjetni nima vseh "bells and whistles" kot jih imajo drugi, se vedno pa sluzi svojemu namenu. Downloada brez problema, kar je primarna funkcija. Ce nekdo ne rabi leecherskih omejitev per torrent, avtomatiziranega prenehanja seedanja,... je mldonkey izvrsten program. Ce ti pa ni vsec so pa vsekakor alternative.

Kot sem ze napisal: Vsakemu svoje.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

mile ::

nima tuki leechanje nobene veze

antonija ::

...ampak...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

mile ::

da mi en torrent ne ubije povezave

antonija ::

Za to mas pa ali QOS al pa omejitev na nivoju programa (ki jo ma pa vsak, tud mldonkey).

Ce si pa mislu forsiranje izbranih torrentov (ce rabis kak file prej kot druge) pa mislim da ma priority nastavitve, sam tega nikol ne uporabljam.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

multinetwork p2p za linux

Oddelek: Omrežja in internet
141354 (1126) asgard2.0
»

eDonkey kralj P2P omrežij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
559524 (7994) Eru
»

mldonkey torrenti

Oddelek: Omrežja in internet
10974 (805) Mavrik
»

ed2k in linux

Oddelek: Operacijski sistemi
121393 (1254) Ferplay
»

linux in p2p

Oddelek: Operacijski sistemi
201213 (977) moj_nick

Več podobnih tem