» »

elektronski predvžig pri mopedu(2 taktni motor)

elektronski predvžig pri mopedu(2 taktni motor)

snow ::

No zadeva je taka... Mam dva mopeda, ki pač morata bit najbolj 'sfrizirana' kar se da.

Sedaj sem prišel do faze da bom naštimal elektronsko kontroliran predvžig z mikrokontrolerjem. Izračuni in to niso nek problem ... ampak zanimajo me kakšne vaše morebitne iskušnje s tem oz. še bolj fizikalno optimalne nastavitve.

Nekaj kar vem... trik je ubistvu v tem da pri višjih vrtljajih imamo več predvžiga, saj je hitrost potovanja bata višje, eksplozija od vrha glave cilindra(kjer je svečka) pa mislim(!), da ima bolj kot ne enako hitrost. Pri nižjih obratih pa mora biti predvžig manjši saj je hitrost bata manjša.
Me zanima tisto glede hitrosti eksplozije... pa kdaj točno naj bi eksplozija dosegla bat? Najbrž ko je v zgornji mrtvi točki, nikakor pa ne pred njo...

Predvžig se ponavadi poda kot odvistnost vžiga pri zasuka pred ZMT (zgornjo mrtvo točko) ter obrati. Recimo pri 2000 rpm nekje 5° potem pri 10000 rpm pa 25°...

Kakšna bi bila najbolj optimalna krivulja?

Aja moped (brez te elektronske fore) trenutno deluje od 2000 do nekje 11000 rpm. Kakšen je nastavljen predvžig bom moral še pogledati.

(Nekaj se gledal na netu... govorijo o t.i. "3D ignition map", kjer se upošteva še pozicija plina (po domače: gasa)).

:\

[prestavljeno v upanju na boljši odziv -OwcA]
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 taktni motor ne vžge navodila

Oddelek: Loža
336190 (5502) hojnikb
»

flexer elektronika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
116899 (2573) markasaso12
»

95/98/100 oktanski bencin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16443313 (22963) ...:TOMI:...
»

fizika

Oddelek: Šola
171901 (1558) sidd
»

OMV in 100 oktanov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312245 (10630) OmegaM

Več podobnih tem