» »

Problem z IBM diskom 30GB

Problem z IBM diskom 30GB

sn|p ::

Imam popolnoma nov IBM disk 30GB 7200rpm. In do zdaj je delal v redu, zdaj se mi pa ob vskem zagonu pojavi scan-disk (temeljiti), vendar tudi če ga pustim da naredi do konca, le-ta ne popravi napak (najde jih vendar ne popravi). Pojavlja se mi tudi t.i. "napaka pri pisanju na pogon C:" . Če mi lahko kdo pomaga pri tem problemu bi lepo prosil za pomoč!!!

Huey P ::

Je to slučajno DTLA disk in imaš Abitko???


..::DOOM III: The Legacy::..

sn|p ::

Ja, Abit-ka je, DTLA pa ne bi vedel. V glavnem nekaj res ni v redu!!!

asPeteR ::

Poizkusi s kakšnim drugim programom pa scan disk, npr od nortona.
Jaz sem imel podoben problem z istim diskom pod win2k nato sem pognal pod winME scan disk in dela ko šus!:D

ChiefThunder ::

Temeljito preglej disk za bad sectorje, možno je tud da imaš zjeban disk, podobne težave so že imeli nekateri lastniki IBM dtla diskov. Za link na poprvke in ostale stvari, ki jih rabš pejd pogledat pod arhiv novic. (marec, se mi zdi).
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

VASkO ::

seveda je DTLA, druga serija 30Gb 7200/ata100 ne obstaja. krivo je DTLA+Abit, zamenjaj disk!

miranpozar ::

... ali pa zamenjaj Abitko!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Huey P ::

DTLA diski imajo hudo napako. Svetujem ti, da čimprej menjaš disk, ker se plate ne splača, ker je verjetno, da se bodo napake pojavljale še naprej.
Čimprej ga prodaj...



..::DOOM III: The Legacy::..

XCT ::


Pa poskusi s čim v dosu
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info

Grega25 ::

Mel sm iste probleme pa sm fuknu abitko stran(ČE BO ABIT EDINI PROIZVAJALEC MAT. PLOŠČ NA SVETU BOM PAČ BREZ RAČUNALA) kupu drugo plato in stvar dela brez problema.Nekateri mal preveč zagovarjate Abit.
Ko sm mel probleme s prvim diskom(ni bil DTLA ampak DTTA 10GB 7200) sm mislu ajde disk je fuč, plata je bla pa nova.Pa kupm nov disk DTLA 40GB in me je skor kap k je kr ribu pa pisu kao da ni sistema.Pol je pa sledil zgori opisano,menjava plate brez ponovne instalacije in diska kr delata.Sm tok sm hotu povedat o IBM:Abit=Abit je šrot navaden.
Pa ne me spluvat preveč.To je moje mnenje(pa še ene par jih je kle gor k podobn mislijo)

Mr.B ::

Kateri OP imaš .Če imaš WinME ali Win2k si moraš potegniti popravek s strani mikrosofta.
Microsoft pravi , da je v teh primerih kriv OS . Namreč ko OS pošlje podatke na disk , ko se ugaša sistem , sklepa da je , ko je podatke poslal disku , disk podatke tudi zapisal ter se ugasne.Žal pa cache diska ni napisal zadeve na plato , pa je že ostal brez štroma.Probaj najprej to probati.
Jaz imam tudi ta disk , ampak nimam nobenih težav kot jih imaš ti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

berni ::

meni ibm dtla 30gb na abit kt7 dela bp. je pa tudi res, da z ibm programom za pregled diska (na boot disketi) sporoči napake in mi ponudi popravilo le-teh, vendar bi vse formatiral. backup imam in dokler dela, dela; sedaj že pol leta.

VASkO ::

mr.B, to samo ti se verjames, da je OS kriv...

vsi vemo, da je Abit+IBM dtla (mogoce se kera druga serija) za en drek. Na drugih platah IBMi ne crkujejo in ne strajkajo pa ni treba niksnega popravka instalirat. Sicer pa ta popravek tistemu, ki ima probleme s kombinacijo Abit+IBM, le-teh ne odpravi!

appz ::

jz mam dtla 30g./7200/ATA 100 in abitko kt7 raid ..dela brez problema ne zamenjam ne enga ne drucga...dela maximalno>:D

cekr ::

Jaz pa ti svetujem najbolj enostavno stvar: FORMAT C:.
Potem pa poženi SCANDISK in boš videl, če so še problemi.

A.L.T. ::

grega25: ki si pa ti vidu DTLA z 40Gb?? js mam KT7-raid in DTLA 30Gb/7200rpm in ne menjam za nič na svetu! (edino bom kmalu dodau še en 30Gb, da bom meu raid!:D)
Don't worry about life; you're not going to survive it anyway.

sn|p ::

Zaenkrat hvala! Iz neta sm pobraw programček za IBM-diske, dal noter boot disketo in sformatiral mi je celega zdaj sem naložil na novo winME in mi dela use OK. Ampak bom pa pobral z neta programček za winse. Če bo pomagal OK drgač pa tudi. Če bodo pa še naprej problemi bom pa disk menjal.
Hvala lepa za nasvete!:))

bastadu ::

Jaz imam IBM DTLA-307045 disk na ABit BE6-II pa dela vse OK. Imeti moraš samo taprave driverje...

sn|p ::

No bastadu, pa mi lahko poveš keri so ti tapravi driverji. Če mi lahko bi te lepo prosil!!!

Yohan del Sud ::

če še ne bo delalo poskusi low level format


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umiranje IBM-ovih diskov

Oddelek: Strojna oprema
252205 (1261) windy
»

kateri disk kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
483053 (2245) MadMax
»

IBMov disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
312232 (1577) Andor
»

IBM 45GB 7200obr/min

Oddelek: Strojna oprema
231735 (1259) Mac
»

Izkazalo se je za resnično...

Oddelek: Novice / Diski
381910 (1910) branko_bm

Več podobnih tem