» »

Problem FIZIKA 1...

Problem FIZIKA 1...

krt ::

Torej...
1 m dolga palica je vpeta v spodnje krajisce. Ko to pokoncno palico spustimo, se zavrti navzdol okrog pritrdisca. S koliksno hitrostjo sine konec palice skozi najnizjo lego?

(omega)^2 = 2(Fi)(kotni pospesek)

(kotni pospesek)= a / r

Za a vzamem pospesek prostega pada torej g=9.81. Kateri r naj upostevam L = 1m ali L = 0.5 m?


LP

OwcA ::

1 m.
Zanima te radij kroga, ki ga opiše krožeče telo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Poldi112 ::

Owca, to je palica, ni utez na vrvici. Sicer ne znam vec tega resit, ampak mislim da rabis j upostevat. Pa tezisce.

Phoebus ::

Em en predlog od nekoga ki je "enke" že zdavnaj odpravil: dovoljen ti je A4 list s "formulami". Poišči rešene stare teste in si na ta list napiši formule v temle smislu:

"Nihalo-palica, hitrost na dnu: V=.....,"
"Trenje, aa..a.adc: X=sfdvsdv"
.
.
.
.

S tem ne boš kršil pravil ker ne boš imel "rešenih" nalog, boš imel pa še vedno rešeno. Pa FANTJE, še en nasvet. Ne se palit "ne rabim tega, bom dal gor samo osnovne formule, sej sem se učil in vse rešim BP.". Been there. :D

Žal sem vse moje formule in zapiske dal od sebe...po mojem bi pa izhajal iz tega da je na dnu največja hitrost in da se "vsa" potencialna energija na račun razlike v višini pretvori v kinetično na račun hitrosti.
Sammal da zalaufam progi....

ups, slika

...takole. Upam da je prav..po enotah sodeč je....drgač me bo pa že kdo popravu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phoebus ()

OwcA ::

Poldi, ker ga zanima hitrost konca palice je radij 1 m že pravilen, pravilnost postopka, je pa druga zgodba. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

bzagozen ::

trditev, da se sva potencialna energija težišča spremeni v kinetično, je napačna. Potencialna energija se porazdeli na kinetično energijo težišča in rotacijsko energijo palice. Od tu naprej je pa samo še računanje. Še mogoče nasvet za fizike, ki se učijo za kolokvije; formule ne pomagajo za kolokvijske naloge. Treba se je naučiti in razumeti, potem pa itak formule kar same padajo. GLAVNO JE: razumeti!
www.alkoma.si

PersonaRudis ::

Jutr se grem učit za ustnega pa bom več pozornosti namenil tej snovi, ker sem paranoično opazil, da bi to moral znat pa nevem točno.:D

Mislim pa da se potencialna energija težišča spremeni v kinetično energijo težišča in J oz. WJ. 0:)

Btw, a so usti teški iz Fizike1?>:D

Blinky ::

Tako je, potencialna energija težišča palice se spremeni v kinetično energijo težišča palice, tako da po enačbi, ki jo je napisal Phoebus, dobiš hitrost težišča palice skozi ravnovesno lego.
In ker je težišče palice točno na njeni sredini (pri fiziki je vse idealno >:D ), lepo uporabiš formulo: "v=kotna hitrost*r " in izračunaš hitrost konca palice.

P.S: to nalogo sem zasledil v vajah za elektro-je to to?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

fizika naloga

Oddelek: Šola
142181 (1820) FTad
»

Štiri naloge iz fizike?

Oddelek: Šola
52823 (2755) Princo22
»

Peak power of the human body (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
17010152 (7239) PersonaRudis
»

Fizikalne naloge - Energija, moč

Oddelek: Šola
333600 (3290) gzibret
»

Ali mi kdo zna razložiti ta pojav?

Oddelek: Šola
231913 (1288) Matko

Več podobnih tem