» »

Procesor AMD

Procesor AMD

DimmniBurek ::

Kaj se splača kupt AMD XP2000+, ta tiktaka na 1670MhZ, al rajši Durona 1800MhZ, ki je cenejši, neki sm slišu, da se da Durončka ful navit, recimo z vodnuim na 2000MhZ, ku unga se ne bo dalu dat na 2000MhZ, nevem mnenja, aja več kot 2000+ ne morm kupt kr plata ne podpira, edinu še Bios bi lohk flešu!

Zheegec ::

Itaq da se bo AXP 2000+ lahko navil na 2GHz, saj ima isto jedro kot tisti Duronček, samo da ima Duron disejblan 1/2 L2 cacha.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DimmniBurek ::

Aja, Tbrede se da ful navijat, ne? pa še vodno si rihtam, pa me zanima če je 2000+tbred, in kako je pol z navijanjem, ker tm ga zazna recimo navitga kukr 2300+ kaj pol če plata noče delat, je pa Epoxova 8k5a2!

Zheegec ::

Vsi novi AXP ki jih dobiš v trgovinah so Tb-B, seveda 2400+ in slabši, 2500+ in boljši so Bartoni.
Drugega dela pa ne razumem?!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TribesMan ::

Duron ma disableano 3/4 cahea... Ga ma sam 64kB... Če dobiš poceni AXP se ti ga splača vzet... ker tanovi duroni so zdej nekaj zaklenjeni.. in se ne da tistga cachea nazaj priklicat...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DimmniBurek ::

Ne, jest sm mislu da če obstaja AXP Tbreb 2000+, ker do tolko mi podpira plata!
In zanima me kaj se zgodi ko naviješ tako da plata zazna več kot 2000+, torej 2100+, ker mi plata podpira sam do 2000+, dela al ne? Ali je isto al kupim proc 2100+ ki ne dela al al kupim proc 2000+ in ga navijem na 2100+? 1. varjanta ne bo delala, 2. pa ne vem, to pa sprašujem!
Ok Duron pol odpade.
Bartona pod 2500+ ni?
Hvala za odgovore!

boštjan ::

navadno pomaga,update biosa,da ti spozna novejše/večje proce,drugač ti napiše unknown CPU.važno pa je tudi će ti plata podpira 266 ali 333FSB(vsi bartoni in novejši Tbredi B)

profii ::

najprej udate-aj bios, če ti to ne pomaga pa mal našparaj pa si kup eno solidno nf2 plato(kokr sm vidu tud te niso več tk drage k so ble). Pa definitivno kup TB-b jedro procesorja in potem navij...:D

lp

fAtso ::

Men dela moj duron odklenjen se pravi je pravi athlon XP tbred b na 2400MHz z zračnim hlajenjem... Original je duron 1600MHz

Če kdo ne verjame je klele slikca

DjTonic ::

Lepo, kot kaže si dobil dober primerek.

OrkAA ::

fAtso: hudoo ;)

Lahko si srečen, da si dobil tole pod roke :)

Boki_ ::

Men je na začetku pisalo Unknown CPU type, pa se nism sekiral. S ploščo matsonic MS8147C+ za smešnih 13500sit sm mel durona 1400 na 2100 MHz 197 FSB je delal še stabilno z default voltaži, pol sm dal na 1.55V, sam šit je, da ne podpira več kot 200 FSB-ja, pol pa sm laufu še D1600 na 2400 z 1.6V, oba pa sta bla odklenjena na AXP L2 256 KB.
I'm back

DimmniBurek ::

No, kaj se pol bolj splača kupt? Al kupm Tbredb 2000+, al Duron 1800??? Važno mi je za keš, ker ga nimam in za navijat, kerga bom bolj naviu?

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

ce ti gre samo za MHz potem je duron skor boljsa izbira, ce se ti gre pa za hitrost, potem pa tbred.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jok3r ::

Sam problem je pri novih duronih, ker se ne da tako enostavno odkleniti L2 :8) .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jok3r ()

DimmniBurek ::

ja za speed se mi gre! No in kako se odklene Durona, sam jest govorim od Durona 1800, ne pa 1600 Če sploh je kšna razlika?!?! Če ma kdo kšn člank za odklepanje L2ja, nej ga prpopa, prosim

Dr_M ::

odkar je AMD zacel zaklepat procesorje, se NISO odkril nacina kako odklent karkoli. tko da ne sprasevat vec tega...ne da se še, konec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DimmniBurek ::

Torej, Fatso ma odklenjenga, in AMD zaklepa ta nove proce! Tku da je možnu odklent Durona 1800 ku itak niso zaklenjeni!

Dr_M ::

po 40 tednu je redkoker odklenjen se...sm pa ke ksn redek primerek.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU mate in utemeljite zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23923324 (15104) 54j0
»

Neuradno kateri max CPU podpira ABIT KT7A?

Oddelek: Strojna oprema
251451 (1184) jest10
»

Kateri procesor za mojo matično?

Oddelek: Kaj kupiti
301796 (1296) boštjan
»

Navijanje Duron-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
503792 (2887) celada
»

Duron 1600 MHz Applebred (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19411979 (7744) nimus

Več podobnih tem