» »

Kupil bom novo graficno kartico. Sugestije dobrodosle.

Kupil bom novo graficno kartico. Sugestije dobrodosle.

delfinus ::

Aloha!

Drug teden si bom nabavil novo graficno saj bo moja stara dobra sla drugam Hercules 3D Prophet 8500LE. Nekako se odlocam med Radeoni in pa Nvidijo in nisem se cisto preprican kaj bi izbral. Torej pomoc s kaksnim nasvetom, utemeljenim seveda je vec kot dobrodosel. Cenovni razred seveda tudi ni neomejen, saj nimam ravno denar za cez okno metat. Se pa odlocam glede na hitrost, kakovost in ugodno ceno. Torej moj rang je nekaj v smislu

Radeon 9600 XT morda Pro
Gigabyte Geforce FX 5900 XT
in skrajnost (v ceni, ki jo dam)
Asus v9950, ki je pri JAE v akciji za 58.000SIT

Kaj svetujete glede na kakovost in zanesljivost. Je ze imel kdo opravka s to zadnjo Asusovo kartico. Ali tudi ta povzroca kaksno cudno cviljenje?

hvala lep pozdrav, D.

boštjan ::

zgleda,da ne bereš te teme. No ne zgleda tako črno,kot se sliši. sam imam še 5900SP VIVO od MSI,v megahitu za 60k,gotovinski POPUST.zaenkrat zadovoljen.

Dr_M ::

klik1
klik2
klik3
klik4

pomoje bi se se kej najdl...sam ene 2 minute casa si mors uzet.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

delfinus ::

Sem prebral poste. Neketare sem ze prej, tako da sedaj se malo bolj natancno vem katera kartica povzroca cviljenje. Nekako pa vsi ti posti tezijo proti najbolj pametnem nakupu, ki je ASUS 9950. Tako nekako slutim. Ceprav ta kartica cvili. To pa si vsekakor ne zelim met eno cvileco posast pod svojimi nogami za veliko denarja. Kaj sploh povzroca to cviljenje? kondenzatorji? Vent? To nisem razbral.

lp, Davor.

Caligula ::

Kupi 9800SE AIW in softmodaj.

Malo srece in iznajdljivosti pa mas eno najboljsih graficnih na svetu. Po performansah, kvaliteti, funkcijah in 3 leta garancije pa se cel comp mas na daljinsko, digitalni videorekorder gor,...

SkyNet ::

Tole sem našel pri Anniju:

VGA ATI RADEON 9800SE, 128MB DDR, DVI, TV-Out 58.200,00

Torej za 58 jurjev dobim kartico ki jo lahko soft-modam v 9800? Ker 58 jurjev niti ni tako veliko če pomisliš da je R9800 slabih 90 jurjev.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Izak ::

SkyNer ne. Vzeti moraš 9800SE AIW (ima že 256 bitno vodilo, 9800SE brez AIW ima samo 128) ki jo softmodaš na polno delujočo 9800 pro. Problem je le v cevovodah. Enim je uspelo polno odklenit še dodatne štiri cevovode, večini pa ni uspelo. Če rad igraš loto ti kar vzemi. Pa srečno. :)

boštjan ::

SkyNet,če je to karta od firme sapphire pol si zabetoniran s 9800SE na 128bitnem vodilu,ker ta karta ma PCB od 9500pro karte.za 58k,ti priporočam asus 5900 V jae ali pa v megahitu MSI 5900 VIVO.

delfinus ::

Nekako se moja gravitacija nagiba v smer Gigabyte FX 5900 XT, ki ima dokaj ugodno ceno, ker imam v dobrem se en poseben rabat, bo verjetno cena okrog 40k, kar pa se mi zdi spodobno.

Kot sem malo bral po forumih se za Asusko 5900 ne bom odlocil oz dveh razlogov (moznost cviljenja, visoka temperatura)
Radeon 9600 XT in Pro cena podobna Gigabyte FX 5900 XT, a slabsi performance
Radeon All in Wonder 9800SE moj dobavitelj jo nima na zalogi torej je rabat izkljucen in kljub vsemu se vedno visja cena.

V glavnem se bom odlocil fiksno do nekje cetrtka.

Ce ima se kdo kak komentar je seveda to zelo dobrodoslo, ne bi rad kupil macka v zaklju.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

delfinus ::

Prosim lastnike Gigabyte Geforce FX 5900 XT, da prispevajo kak komentar kako so zadovoljni oz nezadovoljni. lp, D.

boštjan ::

idi v oddelek navijanje,tam je tema kako so eni nezadovoljni z navijanjem te grafe

delfinus ::

Default 390/700 o/c 450/800 sej se mi ne zdi tako slabo za kartico v tem rangu 40kSIT +. Glede na to, da bom prekosil vse Radeone 9600XT in placal manj se mi zdi pameten nakup, ali sem kaj spregledal?

lp, D.

boštjan ::

ja no,eni niso zadovoljni s tem:\ ,ti pa če jo dobiš za 40k,kar plani po njej

fAtso ::

Men je tale XT super, samo rami so malo počasni 2.8ns pri 5950 so 2.2ns, Jaz bi na tvojem mestu kupil ASUSko. Aja pa problem pri XT je se to da nikjer ne najdem načrta za volt mod. meni pa grafična dela stabilno na 471/834 MHz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fAtso ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hercules AIW radeon 9800 SE al Winfast 5900 xt?

Oddelek: Kaj kupiti
6956 (854) Caligula
»

Katero grafično

Oddelek: Kaj kupiti
8878 (811) Wox
»

Grafična RADEON 9800SE ali GeForce FX 5600

Oddelek: Kaj kupiti
5972 (934) mloncar
»

Grafična- KAJ?in KJE?

Oddelek: Kaj kupiti
101194 (876) boštjan
»

FX5900XT zakaj tako poceni?

Oddelek: Strojna oprema
251630 (1328) ferdo

Več podobnih tem