» »

Navijanje Duron-a

Navijanje Duron-a

«
1
2

cbelica ::

Hi!!

A ma kdo izkusnje z navijanjem novih (133FSB) Duron-ov? ... ravno danes sem po netu narocu Duron 1.6Ghz in plato Abit NF7-S.
Na bivsem mlincku mi je uspelo brcnit Duron 1.2GHz (Morgan) na 155FSB... drugace je skozi laufu na 133x10.5 no problem...

njok ::

Tukaj imas nekaj informacij o malo starejsih steppingih.

Wad@ ::

Meni dela na isti plati trenutno na 2415MHz(210*11.5)..mi je šel tudi na 2530 samo moram porihtam hlajenje na nb-ju, pa tudi cpu ni več hladen kljub vodnemu....
Moj nasvet pa je, če misliš navijat takoj hladit mos-fete!!! Brez hl. reber so mi šli na 75~80°C(PWM-gledano v tistem programu zravn plate):8). Kar pa ni več zdravo...pa ko so bila rebra so se segrela do takšne meje da jih nisem mogel več držati..moral sem dodati še en vent in sedaj so nekje 40~50°C.

cbelica ::

Hvala za pomoc!!0:)
...samo...ka so to mos-feti? kje se nahajajo? najbrs kje blizu slota za cpu, ne?8-O
Mam nek usiv 300WPSU - bo dost? Graficna je GF3Ti...

Wad@ ::

Mos-feti so na levo od cpu podnožja med kondenzatorji.
Tokaj je ena slika, ki sicer ni moja ampak od japan power-ja. Mosi feti imajo gor hladilna rebra(dodana), gotovoj jih opaziš. Sicer je plata nf7, ampak se boš že znašell na 'povsem' drogačni an7.;)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Tilen ::

a tele reže je sam naredo al se jih da kupit :) kr so namrec ful dobre vsaj po izgledu =)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

DarwiN ::

Jaz bi samo dodal da mi je včasih kar žou da imam Tbreada in ne durona.Predvsem zato ker kdaj pa kdaj naletim na kak duron overclock. 1.8ka vem da špila tut na 2700Mhz in 260FSB, res pa je da na to lahko mi navadni kar pozabimo :)..
No cbelica, če boš htel zares overclockat boš pa moral zraven mosfetov naredit tut L12 in L2 mod.
Prvi poveča defoult FSB na 166, drugi pa mislim da okrije dodatnih 128kb cache,tako da dobiš praktično Tbreada. Ti dve informaciji sta okvirni, kot pravim nimam sam durona, tako da me ne za besedo držat.
Pozdrav :(
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Wad@ ::

Kar sem ugotovil sedaj me malo čudi..če imam fsb na 166 imam voltažo okoli 1.7v za 2.2ghz, ko dam fsb na 200 ali več pa za nekje isto frekvenco rabim vsaj 2.05v ali še več za višje frekvence...zanima me če je to normalno?

Tilen ::

sam imam podobne tezave a mas to kaksen novejsi BARTON made 2004 ? jaz morm recimo za 2410 dat 1.98 Vcore
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Wad@ ::

Ne..duron 48teden prejšnjega leta..če se prav spovnim....trenutno 2.31ghz 2.08vcore:| posledično je temp. zelo visoka

cbelica ::

Hvala za odgovore!!:8)
DarwiN, kje si lahko pogledam kaj vec o tem (L12 in L2 mod)?
...sicer pa, roba prispe komaj (!) v sredo.
Pa se neki - kaksna je razlika med nForce2 400 in nForce2 Ultra400?

DarwiN ::

cbelica : L12 mod in L2 mod
Pazljivo na delo, oba moda sta zelo enostavna, poročaj pa ko boš na 2500Mhz :D
L.P.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

njok ::

Pa ne pozabit, L2 mod deluje samo do 40. tedna, preveri stepping.

Wad@ ::

@njok: pa po 40.? a gotovo ne dela? ker meni množilnik sa da spreminjat(sem ugotovu da tudi pri nforce čipovlju), tako da bi nekoč tudi to poizkusil8-)

Boki_ ::

Gotovo ne dela. Naj bi bla neka druga fora, ampak precej zaj*****. AMD je namreš pogruntal, da se da modat in zaj**** odklepanje.
I'm back

njok ::

Wad@: velja probat. :)

cbelica ::

Danes prispela roba...:D
Stepping proca je bla bla bla MIUGB 0404TPMW
Sem probu multi sprement, pa ne dela.
Zdaj ga previdno (166x12) testiram v Prime95...:) btw, kateri od tistih treh v torture test je najbolsi za testirat stabilnost?

Wad@ ::

Katerih treh?
Pa to kot si zdaj nastavil bi kar moralo delati..probaj na 200fsb;)
Ampak za začetek znižaj množilnik in poročaj o temp., predvsem plate(pwm)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wad@ ()

cbelica ::

Kje pa lahko vidim temp. tega 'pwm'?8-O

Wad@ ::

U bistvu imam jaz an7 in je en program zravn, in u biosu vdim....sam ne vem kaj to sploh meri....vem le to, da če hladim mose to blagodejno vpliva na na temp. le tega...naj nekdo razsvetli kje je senzor tega čuda
poglej po tempetaturah malo..cpu pač piše, sistem tudi ostale le še to..

cbelica ::

Ne, tega pwm pa meni ne bere...:(
Mi pa niha napetost proca - namesto1.5v je 1.46 - 1.47... je to zdravo?:\ sem dvigno na 1.525, ker mi je errorje delal v Prime95.
Se neki : kako vem, da je Ram v dual-channel mode? v kateri rezi moram vsavit module (tisti dve bolj blizu proca?)8-O A je boljse nastimat razmerje FSB/RAM 1:1 al naj laufa na defoult 400 Mhz (pc3200)?
hvala za potrpezljivost...:\

DarwiN ::

Pwm meri temperaturo mosfetov, NF7 pa tega nima.
Da napetost niha je čisto normalno.
Ram -dual chanell .- tukaj si pa naredil napako :)..Z dualom nič ne pridobiš.Dual-channel mode se pa reče samo zarad lepšega :). še huje, FSB boš zaradi dveh ploščic skoraj zagotovo moral imet nižji kot bi ga lahko imel z eno ploščico.! Ploščici položi v tisti dve reži ki sta na plati skupaj ali še boljše, prodaj zadevo in qpi 1 ploščico .!
FSB:RAM pa obvezno 1:1 ,ker je drugače prepustnost ramov obupna.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Tilen ::

tudi ce menjas razmerje v PRID ramom? 8-O 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

DarwiN ::

Tudi ce menjas razmerje v PRID ramom ja...Kot dokaz, se spomnim da sem probal rame asinhrono na 250 in je bila prepustnost 2400 Mb/s , sinhrono pa imam sedaj na 240Mhz FSB prepustnost 3600Mb/s..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Tilen ::

LOL ! sem stestiral rame na 505 Mhz in manjsa prepustnost. brezveze :) vsaj vem da mi ram dela na taki frekvenci, to je pa ze kr nekaj ja =)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

cbelica ::

Po enem dnevu testiranja je stvar popolnoma stabilna pri 166FSB in 1.525v (v tistem prog. zraven plate mi kaze 1.46-1.47v):) Od tu naprej gre zares...:D
Do kolko lahko dvignem voltazo brez strahu, da bi se mosfeti pregrevali? Saj ne ciljam visoko... vsaj do 200FSB:D

...sem 3 mesece iskal in se odlocal, ktero plato bi kupu; pa niso meli tiste, ki sem jo jaz hotu... zdaj pa vidim (po dveh dneh, ko sem kupu drugo) da so jo dobili...;( (DFI Infinity)

cbelica ::

;( Sem probu napravit L12 mod, pa nea dela...;((
Drgac pa dela na 166MHz pri 1.525v, visje pa noce... pri 180 z 1.65v javlja napake v P95... a naj probam se zvisat vcore?
Kaj pa je to z multiplieri? na procu ta zadni L3 kontakt ni pekinjen, pa je vseeno zakenen? Sem probu se L3 mod, pa tudi to ne dela;((

Wad@ ::

Če ni temp. prevsoka višaj vcorem. saj se nimaš kaj bat>:D (prej nastavi da se biosu da se ti sistem ugasne če je temp previsoka)

cbelica ::

Deluje stabilno pri 180x12 , vcore 1,7v (CPU-Z kaze 1,66v), temp max. 51c (F@H + P95):)
Samo se je pojavu en problem. Prej sem imel timinge za Ram 2-2-2-7 , zdaj pa sem moral spustit na 2.5-3-3-8... a bi kaj pomagalo, ce zvisam Vdimm? Ram je 2x256Mb PC3200 Twinmos/Winbond

...
Kako naj odklenem multiplier? L3 mod ne deluje...

cbelica ::

...pa se nekaj - kaj je to FSB Spread Spectrum ?? A naj to disablam al enablam?

Wad@ ::

Naj bi blo boljše če daš disable...

kar se tiče voltaž poizkušaj...meni recimo če dam previsoko na cpu sploh u winse ne pride, če dam premajhno ribne. Zlata sredina pa mi je cca. 2,1v(vodno)

DarwiN ::

Temperaturo ni fajn imet nad 51, tako da Vcore ne zvečat. Povečaj pa napetost ramov,probaj na 2.9V,čeprav rami do 200FSB v nobenem primeru nebi smeli predstavljat težav,nekaterim ramom sploh ne paše 2.9.
FSB Spred spectrum po potrebi malenkost spreminja FSB da s tem zmanjša elektromagnetno valovanje, vsaj jaz sem tako razumel :)..Kakorkoli, pri naviti mašini moraš to funkcijo obvezno disablat.
Probaj tut znižat faktor in povišat FSB, ni vrag da nebo delalo 11x200 vsaj, razen če te že pred 200 ustavlja manjkajoč L12 mod.
Je pa majstore Tictac zmodal tale nov D23 bios pod imenom D23-3D Fire, kateri pa ima vgrajen L12 mod, torej defoult FSB=166. Ker praviš da ti mod ni uspel hardversko obvezno probaj z tem biosom
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Tilen ::

a ta bios je za NF7-S rev 2.0 ? namrec prejsnji TicTac-ov bios mi je bil carski mislim ta "model" D22-3dfire, ta bios res seka...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

DarwiN ::

NF7-S rev 2.0 ja
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Tilen ::

a je ze kdo dal gor? mislim od teh ki nimate duronov al pač kdo drug?:) Sprobal že kdo?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Boki_ ::

A L12 mod kej pomaga pr platah k imjo z jumperju za štelat FSB? Verjetno da ne, ker tisto naj bi bil Auto-Sensity, da samo zazna kok je original FSB.
I'm back

cbelica ::

DarwiN, kako naj multi spustim, ce je proc zaklenjen?:\

Sem pa flashal bios, pa ne vidim neke razlike... a bi morala stvar ze po defoultu laufat na 166 al moram 'rocno' nastavit? ker ko pridem v bios, mi napise Duron 1200 (12x100):(

Tilen ::

ne moreš če je zaklenjen
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

DarwiN ::

Ti šment, zaklenjena zadeva...Jaz nevem ,ampak saj se da odklenit durona, ali ne?..Sem že videl da imajo ljudje z duroni 1600 in 1800 faktor 10....brb..
Z tem biosem bi pa mogel FSB že po defoltu bit 166 ja...sam nisem probal ker imam hardwerski L12 mod,ampak baje deluje...A si probal Load bios defoults? mogoče bo potem preklopil...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

sam nisem probal ker imam hardwerski L12 mod,ampak baje deluje


Se moram popravit, Tictac ugotavlja da tale build in L12 ne deluje, tako da bo še treba na to malo počakat, če mu bo sploh uspelo.Itak pa z visokim FSBjem Čebelca nebo nič dokler neboš odklenil proca,do 200 FSB pa L12 mod sploh ni potreben.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

sirotka ::

hm...moj duron je pa 0204 pa steping je mixjb in mi ne gre na več kot ¸166Fsbja....zdi se mi da bi šel na več, če bi lahko povečal voltažo na več(imam le na 1.65V)-->a ima kdo kak načrt za volt mod za gigabyte ga-7400l?
Zanima me še tudi kaj ve o tem l2 modu...?
hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

kajzer ::

S temle se mal pošpili. Nared mod za 1,850V in nato še lahko v biosu večaš voltažo za 10% kar nanese malo čez 2V. Meni deluje na isti plati.

sirotka ::

še en popravek...moja plata je ga-7n400l...a imaš ti isto?

jst sm pogledou ta link k si mi ga dau...pa nikjer ne najdem za 1.85v mod?


Še nekaj res ne razumem....a se potem da še moj proc odklent(l2) al ne...0204...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

kajzer ::

Na kolk voltaži dela tvoj proc (privzeta) ? Ti bom js narisu ka moreš povezat.

sirotka ::

zdravo!
sem vil brez compa--se je plata skurila po 3 dneh...!?!! tako da, sedaj imam notri durona-1.5V, najbrž pa bom kupil xpja 1700+(tbred-B).

Daj mi še povej, če si zadovoljen s plato?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

jest10 ::

S katerim XPjem bi se lahko primerjau duron na 1860MHz 155MHz FSB?

Boki_ ::

2100+
Približno
I'm back

huelz ::

Hja fantje:D :D :D
Jez mam 2 Durona 1600, samo daj en pred 40tim tednom (se mi zdi da 38ti tedn), en pa po (42? sej ne vem)). Uglavnm, sta pa oba se mi zdi mixib-a. Morm 1x pogledat. Drgac je pa kolega tud kupu 1600, pa je mu kr odklenenga!!! Ne vem zakaj, se mi zdi daj biu tm okol 40ti tedn, pa mixhb, tko da...:\

Zej tale k ga mam jez v svoji kisti gre tud cez 2500, sam prime ne dela. Tud na 2400 al pa na 2200 Mhz prime ne dela (multiplier 12x, ga morm enkrat odklent). Zaenkrat laufa bp na 2100, pa se mi zdi da clo default voltaza al pa +0,25V. Aja pa to na 8RDA+, voltmod, mosfeti bodo hlajeni v kratkem:D, 2x256 samsung pc2700 333 ram.

Zej mislm odklent se cache, pa upam da 1x drug tedn dobim ćeapteka 420W, pa da bo slo kej vec. Ker ne vem, aj napajalc presvoh, a ram zafrkava (ceprov dela tud na 223, ceprov cist u k... timingi), a fsb jebe neki... Baje gre na 8RDA+ sam do nekih 210+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

huelz ::

Aja, na tadrugmu racunalniku, se mi zdi daj plata 8RDA3I, pa neki strajka. Morm pogruntat kaj, ceprov Duron sam preverjeno bp dela na 2.0GHz na default voltazi. Je sicer en lev ram notr, pa sam 250W napajalc. Bo su u to kisto pol tale moj 300W, pa upam da bo kej bols :D

En dan morm it kupt un prevodn lak, da odklenem oba Duroncka. Poj bo pa isti kt TBred>:D

Samo a ma kdo ksne izkusne, ce ne dela cache? Oz. kuko to ugotovit? Baje al sploh ne dela al pa ne dela skoz 100%...:(

cbelica ::

veliko srece ti zelim z odklepanjem - mislim, da ti ne bo uspelo. Sm mel tudi sam tega duroncka, pa noben trik ni delu... se mi zdi, da teh po 39. tednu ni mogoce odklenit - sicer pa, tudi 2.1GHz je v redu za 10k SIT, ne:))
Js sm svojga prodal, sm kupu Tbreda 1700+>:D , pricakujem pa mobilca te dni... al tedne:D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61131996 (15601) K0K0
»

L12 mod

Oddelek: Navijanje
211876 (1177) DimmniBurek
»

AMD 2500+ & Abit NF7

Oddelek: Navijanje
352277 (1523) Wad@
»

Navijanje barton 2500 problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814275 (3301) s5cougar
»

Nemogoc visok FSB na visjem taktu.

Oddelek: Navijanje
101051 (860) JIM22

Več podobnih tem