» »

Kateri procesor za mojo matično?

Kateri procesor za mojo matično?

thundercat ::

Imam matično ploščo Matsonic ms 8137C! na njej je Duron 1300. Rad bi zamenjal procesor pa ne vem kakšen bo pašal na to matično. kako izvem kakšen procesor lahko kupim za to matično.Od Amd-ja, sam kakšna oznaka, do koliko mhz-jev?

Navodil od matične nimam več.Na netu oz. na njihovi strani pa tudi nič ne najdem za kakšne procesorje gre(socket a, al kaj)

In kateri konkretni procesorji bi potem lahko šli na to matično!

Hvala za pomoč!
Thundercat

Dr_M ::

ksn tbredB bi se su gor, kej vec pa ze tezko.
sam novga ne bos dubu vec. jest ga iscem ze 1 mesec po stacunah, ampak ni vec. tut dilerji jih nimajo.
edin ce kje ksnga rablenga staknes.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

thundercat ::

tbredB?

:\

najdu kaj naj bi podpirala....

"AMD, Athlon, Duron, (K7)266 FSB Socket A procesorji do 2.0GHz in več"

a novih se ne dobi ali kaj.....
Thundercat

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

problem je v tem, ker se vse seli na 166mhz fsb, kar pa tvoja plata uradno ne podpira.

tbredB je pa Athlon XP z 256kB L2.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

destiny ::

Varianta je še procesor na thorton jedru (temelji na barton jedru, ma pa 266FSB in mislim da tud 256kB L2). Jest grem jutri enga v Celovec iskat, ne vem pa a imajo TBrede a Thortone.

Pa še to. A si ziher da tvoja plata podpira procesorje < 0.18mikrometrov (max = Palomino 2100+)? Jest sem svojo mogu zmodat, mam pa MSI K7T266Pro2-RU.

SavoS ::

Hay

Jaz sem mel to plato kakšno leto in ti povem da podpira vse ATLON XP procesorje, ki delujejo na 133MHz, torej od ATHLON XP 1500+ DO ATHLON XP 2600+ !!!
Plata ti podpira SDR RAM in DDR RAM!!
Iz izkušenj ti lahko povem, da zelo dobro dela na DDR RAM, je pa res, da se pa navijat ekstra ne!!
Nima zaklenjen AGP/PCI, FSB boš pa lahko dvigno na 150MHz.
Jaz sem gor fural XP 1800+ na frekvenci 11,5x150 = 1725MHz, več se pa ni dalo, ke v biosu FSB višje ne gre!!
Če te pa še kaj zanima pa vprašaj......
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

thundercat ::

Res je podpira Sdram in ddr...trenutno mam gor ddr 512....sicer nič ne navijam, zanimalo me je le ker imam radeona 9600 pro in 512 ddr rama da še malo procesor posodobim, ker duron 1300 je malo prešvoh se mi zdi.

Pa da nebi kaj narobe kupil ,ker se glih ne razumem na to preveč.

Torej moram pri nakupu gledat le da je Athlon Xp z 133 mhz...pa da je do ene 2000 mhz al kako.

Za procesor bi dal ene 20k sit...tako da čez 2000 mhz verjetno ne bom dobil, razen rabljenega.Raje bi pa novega..

Kaj meniš, katerega bi se splačalo kupit.

recimo kaj takega :
CPU AMD AthlonXP 2400+
Takt: 2.4 GB
FSB: 133Mhz
20.534,40 SIT

ali kaj takega
AMD Athlon XP 2400+, 2000MHz, 133MHz FSB, 256kB Cache
CENA: 20.956,80 SIT

kaj je pa s temi:
AMD SEMPRON 2500+ BOX


hvala!
Thundercat

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

sempron NE

destiny ::

Sempron se mi zdi da dela na 333FSB, nisem pa ziher.

thundercat ::

ja res je sempron dela na 333 sem pogledal podrobne podatke...

torej je zame važno samo da je na 133 mhz ali kako?

savoS a si prepričan v to....
Thundercat

destiny ::

Na malih oglasih nekdo prodaja A2400+ še v garanciji za 15000, kar je precej dobra kupčija. Bi ga kupil sam, če ne bi dons v avstriji kupil enak procesor.
Mal se pozanimej, ker tip ni napisal a je barton a tbred!

thundercat ::

vidim, da prodaja tudi matično ploščo...kaj menite o njej.....a je dobra...podpira tudi fsb 333

Osnovna plošča Gigabyte GA-7VAX1394 f2
-VIA KT 400/ ATX
-FSB 333/266/200 Socket A
-3x DImm / AGP8x/4x
-6-channel audio / LAN
-ATA 133/ USB 2.0 / 1394 firewire
Cena: 15000 sit Garancija do 16.04.2005

Procesor AMD 2400+ xp BOX
Cena:15000 sit Garancija do 16.04.2005
Thundercat

destiny ::

Če bi jest kupoval novo plato, bi rajš vzel eno na nf2 400 čipsetu ala Abit NF7-S,...
Če ne rabiš stvari kot so USB 2.0, 6 kanalni zvok itd. in ne boš navijal, je brezveze menjat plato. Samo nepotreben strošek. Za ta denar si rajš kupi mal več rama al pa kaj drugega.

thundercat ::

problem je da sem s to plato, ki jo mam sedaj zelo omejen pri procesorju..lahko iizberem samo enega, okoli 20.000 sit bi me stal nov procesor 2400 mhz....če dam tukaj 30.000 sit pa dobim sicer rabljeno plato, ki podpira veliko več procesorjev in še procesor z isto frekvenco....

na zdajšnji plati imam recimo agp 4x pa radeona 9600 pro gor.....pa dva slota za ddr pa 2 za sdram...malo je leva ta plata, ki jo mam sedaj....
Thundercat

destiny ::

Zdej, ne vem a si ti kupil procesor al pa ga je tip prodal že nekomu drugemu, ker je napisal že nov oglas brez procesorja.
Verjamem ti, da je plata leva ampak če misliš kupit A2400+, pol je zaenkrat tud ta dobra, ki jo že maš. Ko boš kupoval naslednji procesor bo pa to že itak verjetno A64 in ti nova plata ne bo čisto nič koristila.

jest10 ::

Kaj pa trenutni procesor si kaj naviu?

thundercat ::

ma do 1450 mhz softversko...kaj več nisem niti potreboval....ma neko navijanje pri meni ne pride v poštev...

zdej študiram kaj bi....:\
Thundercat

thundercat ::

V neki rač. trgovini me prepričujejo da gre na mojo matično plošču tudi spodaj omenjen procesor, saj naj bi imel isto podnožje.

Kaj menite?

AMD SEMPRON 2400+ BOX SOCKET A
Thundercat

Dr_M ::

ja delu bi, ampak samo z 1330mhz namest z 1660mhz.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

vidi ::

Mislm da bi ti vsak sempron delu (sicer underclockan)! Glede FSB-ja je odvisen tut kateri ram maš not pc2100, pc2700,.... En je prej napisu, da je lahko poganjal na FSB 150. Če nabaviš enga semprona za 12kSIT pri PC-domu ti pomoje ne bo žal, mal spustiš FSB, mal dvigneš multiplikator, pa si na konju (več pa itak v tvojo trenutno kišto nebi vlagal, ker naslednji PC ti bo verjetno AMD 64)!

Preveri BIOS ki ga imaš, preveri hitrost ramov, preveri možnost spreminjanja multiplikatorja in napetosti!

Jaz sem imel včasih plato Abit KT7- raid, ki je podpirala samo durone in athlone do 1,2 giga, na njej pa se je poganjal tbread xp 1700+, ki je delal na frekvenci okoli 1800MHz, in računalnik ga je zaznaval kot 2200+, kar je glede na to, da sem imel še PC133 ram fajn dosežek, FSB pa je bil nižji od 133MHz, kolikor bi moral imeti za tbreada. (Pustimo to, da sem s spajkalnikom na plati povišal multiplikator >:D )

Mislm da te Sempron ne bo pustil na cedilu (jaz bi ga probu mal navijat):D - multiplikator seveda
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

Dr_M ::

vidi: ah ce bi blo res tako lahko, kot ti pravis.

sicer nevem v katermu letu ti zivis, ampak v tem letu, v katerem mi zivimo, so AMDjevi procesorji zaklenjeni....ze cca 1 leto.
razn mobilni bartoni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SavoS ::

Ja točno tko kot je reko DR M......
Pa tudi če da not mobilnega bartona, mu nebo mogel spreminjat množilnik, ker ta plata temelji na VIA čip setu, v BOIS-u pač ni te možnosti, razen kako lotanje po plati, oz. da se povežejo določeni pini na socket-u.......
Kot sem mu že napisal v ZS, ta palta je izključno za 100 ali za 133MHz FSB procesorje, nima pa nobenih drugih nastavitev v BIOS-u, še za 133MHZ moraš na plati jumper prestaviti>:D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

_Dejan_ ::

Če se gre pa že modifikacije pol pa lahko naredi še PLL mod pa bo lahko mel FSB 166 al pa še več MHz:D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

vidi ::

Se opravičujem!

Vidm, da me je res cajt povozu. Ko sem kupoval procesor, so se vsi lepo navijali (glih palominoti so šli ven, pršli so pa tbreadi, pol pa bartoni). Jaz pa sem pač sklepal, da je to še tko naprej, še zlasti zato, ker dons že vse grafične kartice že serijsko ponujajo navijanje!

Skratka se opravičujem, jaz sem le gledal nekje da gre za navijanje sempronov, ampak sploh nisem bil pozoren, verjetno je šlo za Socket 754!!! (+3100)!!

My mistake:8) (drgača pa tisto navijanje s spajkalnikom je lahko pa res lušna reč>:D )
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

Dr_M ::

vidi: ja S754 in S939 (razen FXa) majo mnozilnike odklenjene navzdol, navzgor pa ne.
FX ma pa use mozne mnozilnike. cena je pa tut taprava :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Tudi vsi "top" modeli na Socket A imajo mnozilnike odkelnjene navzdol... to so AXP 3200+, Duron 1800 in Sempron 2800+... tako pravijo vrabcki na vejah :D da ne bo kdo mislil da se hecam... to je res.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

no ja, sej tako je blo tut pri thunderbirdu 1400 :)
sam, itak ti to kej dost ne pomaga... men bi bl pomagal ce bi biu mnozilnik pr sempronu 2400 navzgor odklenjen :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

thundercat ::

na bolhi se prodaja

AMD Athlon XP 2600+ Barton + Zalman Ventilator
za 20.000...a bi bilo to zame al ne?


kaj pa:
Amd Athlon Xp 2600+
za 18.000 sit
Thundercat

SavoS ::

NE! Ta proc privzeto deluje na 166MHz FSB.....se pravi bo na tvoji plati šel največ 150MHz FSB, kar pa ni enako 166MHz, pa seveda posledično se ti dvigne frekvenca PCI/AGP, ker namreč ni zaklenjena!!!
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

thundercat ::

Še eno vprašanje.
Kaj menite o tem procesorju: CPU AMD DURON 1800 fsb 266
Cena na netu je 12.000 sit za novega
Zanima me ali bi delal na moji plati in na koliko Mhz dejansko dela.A je to na 1800 mhz ali kaj manj !

Hvala!
Thundercat

boštjan ::

moralo bi delat BP in duron 1800MHz, dela na 1800MHz
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU mate in utemeljite zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23923287 (15067) 54j0
»

Zbogom Socket A

Oddelek: Novice / Procesorji
444186 (3061) Azrael
»

CPu+Plata+Ram

Oddelek: Kaj kupiti
381816 (1245) Racko
»

Neuradno kateri max CPU podpira ABIT KT7A?

Oddelek: Strojna oprema
251448 (1181) jest10
»

Kateri procesor AMD + ??TbredB??

Oddelek: Kaj kupiti
71407 (1310) Jebiveter

Več podobnih tem