» »

PC2700 na 467Mhz pri 2,2,2,5

PC2700 na 467Mhz pri 2,2,2,5

DjTonic ::

Danes zvečer me je zopet prijela malenkost navijalska mrzlica in v plato vtaknil dobre stare PC2700 rame z BH-6 čipi 8-). Tokrat sem zelo zadovoljen nad zmogljivostjo, saj sem jih navil čez PC3700 hitrost. To pa še ni vse povrhu so mi delovali na zakasnitvah 2,2,2,5 pri samo 2,85V 8-O >:D. BH-6 :P



No v roke sem dobil tudi MATT-ove Corsairje 3200 Low Latency. Ker so revizije v1.2 so grajeni že na CH-5 čipih, ki so nekoliko slabši od prehkodnjika. Ne prenesejo namreč Ras to Cas nastavitve na 2. Dosti ljudi ima tudi nasploh težave z njimi, nad temi Corsairji pa sem bil zelo navdušen. Šlo pa je za eno palčko po 512MB [;D].





To je to zaenkrat >:D :D

Še CPU-Z online statistika na 233,8 FSB 1:1 pri 2,2,2,5 KLIK
  • spremenil: DjTonic ()

MEDENA ::

pizda enim se vam kr nekaj serje....

SnakeBite ::

Maš ti še kšne bl točne podatke o teh Kingstonih k to je pa že mau kruto. Bogi rami so tko naviti da pumojem še dihat ne morejo.

DjTonic ::

Kak bolj točne podatke, a ti to, da so gor BH-6 čipi ne pove veliko >:D.

SnakeBite ::

Dej mi pol mau razjasn kva je zdej to BH-6 čipi, zato še mau študeram take podrobnosti, pa bi mi bla ta imfo. zlo uredu

Caligula ::

Pa dej 5 na 11. Sej menda ves, da je pol spominska prepustnost se malenkost boljsa.

JIM22 ::

DjTonic dober si jih navil. Caligula pri Intelih je bolše 5 kot 11. Pri Nforce2 pa 7 ali 11. Je razlike med Intelom in Nforce2.>:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

MEDENA ::

A ni bilo nekaj v Jokerju opisano o teh timingih...naj en skenira pa pdf naredi :)

Caligula ::

A. Ups.

DjTonic ::

Še malce novejši test s Corsairji XMS 3700, zadeva me je kr presenetila, saj je zadeva šla z default timingi na 260 FSB 1:1 pri 2,85V. Drug teden štartam na 3V >:D

Boki_ ::

A ne prenesejo boljših timingow? Pa ene dobre rame je treba prskrbet za nest, če bomo na hitro nardili en 3D bench.
I'm back

Dragi ::

men se je tud fejst usral, mam ramnike kr ene 512 mb, pa timige
2.5-2-2-7, brez, da bi voltažo kej večou:D
Blagor se nam enim a ne

kuglvinkl ::

A to na 133 MHz?
Your focus determines your reallity

Dragi ::

pozabu napisat
Mam ramnike 400 mhz, sam mi matična podpira največ 333mhz tak, da mi dejte še povedat, kako lahko samo port od ramniku navijem in ne ramnike.

kuglvinkl ::

muky....

Postavi si novo temo v za to primernem oddelku. Kot vidiš, če želiš sodelovati v tej, so ti bli odgovori na taka vprašanja znani pred leti.

Mi pa on topic naprej.

Pobje, ste kej gledal kakšne RAMe kupuje folk za A64 sisteme?
Your focus determines your reallity

DjTonic ::

Če bi rad tudi navijal bi prišli v poštev tile OCZ 3700EB.

Drugače pa se kakšni nizkolatenčni dobro odnesejo na vseh sistemih (P4, A64,..). Vendar je premalo lufta pri navijanju, če nimaš modificirane plate.

royal ::

Ni mi nic vec jasn kk ne gre pri mojih ramih twinmos twister 512x1 pc 3500 kupljeni pred 2 dnevoma (zanje dal 40k) dvigniti fsb nad 200 stabilno,vecal ze vse mozne voltaze ki jih ponuja epox 8rda3+,napajalnik 550w lc,dodatni ventilatorji..itd
Prej sem mel navadne rame twinmos 512 pc3200 pa se mi zdi
ko sem prizgal racunalnik da ni bilo nobene razlike pri hitrosti..

Bi se dal dobit kaksen program za testiranje hitrosti ramov in nevem vec kaj naj se zamenjam a so res se rami preslabi al se komponente ne ujemajo prevec.....hvala v naprej

Mam epox8rda3+
barton 2500+ zaklenjen
twister 512 pc 3500
550w lc power

Boki_ ::

Problem ni v ramih. Tvoji bi morali bit na def. 218MHz.
I'm back

rfmw ::

@royal

za "stabilnost" ramov uporabi program memtest86 in z njim določi največji FSB, ki ga v sistemu dosežeš. Jasno, mejo dosežeš takrat, ko ti memtest začne javljati napake.

Potem pa s Sandro naredi mem bench in primerjaj rezultate, ki jih najdeš na netu in slo-techu...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Karaya 52 ::

A potem , če moja plata podpira do 400mhz rame, se splača kupit 433mhz? Bo to zaznalo?

Dragi ::

Master D. ne nebo, zazna največ, korkl plata podpira, taku je pr men, ka mam podporo s plate 333mhz, ramnike pa 400, pa dela na 333mhz.Sam lahk pa naviješ.

LittleDevil ::

Ne ne zazna ti več kolikor matična podpira. Men tudi prepozna največ PC4200 rami so pa PC4400. Ali kdo ve če bi mi to z novejšim biosem za matično prepoznalo?

LP

royal ::

rfmw:
Kako pa instaliras ta program memtest86 mors z neko disketo pa to..hvala

rfmw ::

jup, zapiši ga na disketo in z njo bootaj. Tako ta proggy laufa v "DOSu"...

Prepričaj se, da imaš procesor 100% stabilen, da ti ne bo zaradi njega metalo napake. Znižaj množilnik (če imaš odklenjem proc) in višaj FSB... simple as this>:D
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Dragi ::

Little Devil, ne bios ne pomaga.jst sm mu originalnu bios F5, zdej mam F11 verzijo, pa se mi je samo dodala opcija, da lahko večam fsb iz 100-200mhz na 100-300mhz

BaRtMaN ::

Jao, kako pospološuješ. Čist odvisno je od BIOSa do BIOSa. Tko da LitleDevil, poglej na proizvajalčevo stran, če so kakšni novi BIOSi in poglej, kaj so v njih spremenili.

Dragi ::

BartMan, sam tulk za informacijo,v mojih novih biosih, ali kateri koli prejšnji verziji, ne piše ničesar o opciji za povečanje fsb-ja na 300, a vseeno opcija obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

BaRtMaN ::

Jebiga, nedoslednost razvijalcev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4GHz so padli !

Oddelek: Navijanje
423520 (1567) LittleDevil
»

Glasnost P4 sistema

Oddelek: Strojna oprema
71032 (846) Freelancer
»

Kateri ram...

Oddelek: Kaj kupiti
461784 (1266) Tic
»

Kateri rami za NF7-S?

Oddelek: Kaj kupiti
241495 (1149) svejk
»

252 FSB na NF7-S brez volt modov! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
554481 (3131) _spirit_

Več podobnih tem