» »

Navijanje FX 5900 XT

Navijanje FX 5900 XT

«
1
2

fAtso ::

Danes sem v JAE kupil Gigabyte FX5900 XT grafično kartuljo. Cena je bila 49990 SIT.

Prinesem domov, vtaknem v računalnik, Prižgem opravim teste, navijem, opravim teste. Podatki so sledeči.

osnovno je bila nastavljena na 390/700:
Rezultati so:
3dmark 2001 13790
3dmark 2003 4900
Aquamark 3 35586


Nato je sledilo navitje. nastavil sem na 450/800 zaenkrat dovolj.
Rezultati so:
3dmark 2003 5501
ostalih še nisem naredil.

Sedaj me pa zanima če so to dobri rezultati za moj kompjuter in to grafično.

Še moj sistem:
duron 1600@2320MHz
512MB rama

TribesMan ::

Rezultati so dokaj vredu glede na tvoj procesor. Jest sem z FX5900 na 560/900 dobil okoli 6600 3DMarkov03 in 19k 3DMarkov01. Samo procesorj je bil Athlon XP pri 2500MHz...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

fAtso ::

Ok zdej me pa zanima kako bi lahko povišal voltažo na te grafični. Hlajenje ni problem ker je dobro hlajena. zanima me predvsem voltaza za GPU. Se mi zdi da bi mal vec k 450 vseen mogla it. Neki sm bral da ce das bios od FX 5950 ultra gor da ima visjo voltazo.

SleepLess ::

tudi sam mam toto grafo, danes sem jo dobil trenutno na 450/805 in 16k pik v 3dmarki 2001

Tic ::

Se mi zdi da bi mal vec k 450 vseen mogla it.

Kaj ti ne gre višje?
persona civitas ;>

SleepLess ::

em, jaz sem ravnokar odstranil tisto pokrivalo od hladilnika in namazal gpu z srebrno pasto in je mnogo boljše 460/805 zaenkrat

BTW: tic, brezskrbi sem prepričan da še ma kartica mnogo rezerve :)

fAtso ::

Hehe, jest vem da ma se dost rezerve sam mal je treba povisat voltazo!
Ne vem no ker GPU je hladen! rami so mal bl vroci sam ni panike! GPU je pa cist hladen. Dejte mal povedat, ker men se zdi da ma zelo malo voltaze. a bi se dalo to s kaksnim biosom popravt al kako?

Tic ::

Ja, da se popravit z 5950 ultra biosem. Vendar so rezultati pri enakih ferkevencah slabši, ker ima bolj zrelaksirane timinge. Vsaj tako sem slišal ;)
persona civitas ;>

SleepLess ::

hmm, na 480/810 ne dela več čisto stabilno, začne kazat majnše aefakte tudi če dam en vent pihat gor. Škoda, bo treba nekak zvišat voltažo jap :), aja tic kero grafo maš pa ti, pa kak jo hladiš pa voltaža ??

Tic ::

Jaz mam Leadtek 5900LX. Imam 550/970 praktično default hlajenje... Delam na vodnem bloku. Ko bo konačn, morem ujeti GUFYa. To je to ;)


Je pa narejen voltmod, vendar ne vem natančnih napetosti.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

fAtso ::

Tic dej nam zaupaj kako mas narjen volt mod prosim? ker bi jaz tudi naredil na svoji!!!

DjTonic ::

Za voltmod na tvoji kontaktiraj Tribesmana, ki mu jo je modal se mi zdi. Če pa želiš sam, pa si najdi kak vodič in poglej par slikic.

Za zdaj sem ti pripel eno.

SleepLess ::

jaz se sedaj lotevam tote modifikacije, samo ne vem kateri upor naj uporabim, saj je na nekateih straneh uprobljan 50k upor pri enih pa 15k. Aja pa tota gigabytova kartica ima baje ddr 2 rame gor. Mislite da bo kaj narobe?

Tic ::

1
2
3
4
:)
persona civitas ;>

SleepLess ::

tic na teh straneh sem že jaz vse gledal, samo ti čipi niso niti podobni kot na moji kartici:'( , ima kdo kako idejo oziroma mi ve pomagat. Aja pa te modifikacije so kao za 5900 normalno verzijo, al ne? Drugač pa mam last stable na 475/805

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Tic ::

Tvoje stabilne ferkvence so pa precej švoh... Kaj pa imaš za eno grafično?
persona civitas ;>

SleepLess ::

isto kot fatso, gigabyte 5900xt 128mb z samsungovim ddr 2, aja pa tic kolko si ti mel brez v moda še stabilno frekvenco?

Tic ::

DDR2? I dont think so. Od kje ti podatek da imaš ddr2 gor?


545/940
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

SleepLess ::

Potrebujete surovo moč? Potem je ta kartica za vas. Poganja jo NVIDIA GeForce FX 5900 XT procesor in 128 MB DDR II pomnilnika, ki je hitrejši od običajnega pomnilnika. Kartica podpira AGP 8x in Microsoft® DirectX 9. Priložene so tudi tri izjemne igre: Arx Fatalis, Tomb Raider in Raven Shield.

po tem sodeč naj bi bil gor ddr 2, no sicer tudi sam neverjamem da je, z vmod sem pa našel gor na kartici čip ki kao nadzuruje napetost na ramih, finta je v tem da je še en enak čip za tistega pa mislim da nadzuruje napetost na gpu-ju. Hmm treba bo še malo to preštudirar :)

Tic ::

Hehe, gor NI dd2 ;)

Ima "le" 256bitno vodilo :)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Tic ::

Hehe, jae. Se mi je zdelo da bom tam to našel :)

Sem jim poslal mail, naj zadevo popravijo.
persona civitas ;>

chucki ::

v cem je razlika med ddr in ddr2 ?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

SleepLess ::

jao, mene mika da bi tole kartico menjal za leadtekovo, ker se res porazno navija :8) :\ , mah saj bomo čez vikend fejst testirali pa bomo vidli :), aja pa sicer pomaga malo če izklopiš tisti fast write al kaj je tisto, ampak ne fesjt na 490/830 že 3dmark zašteka :(((

edit://aja mogoče ve kje dobit leadtekovo 5900lx ???

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

leadtekLX mislimda ni več,zdaj maš asusa 5900 v JAE,akcija,mislim, da za 60k

gamer ::

50k je ne 60...

SleepLess ::

hmm, zelo zanimiva stvar, če clokam z riva tunerjem gre stvar visoko v višave, ampak se ne pozna rezultata v 3dmarki :((

M@T ::

No moja asus-ka 5900 gre do 550-1060 mhz stabilno. Brez artefaktov pozenem celi 3d mark. Za leadteak pa nimam pojm zakaj se ne navija.

Tic ::

Spoštovani



Zahvaljujem se za opomin,napaka pa je nastala ker smo direktno kopirali cenik iz Gigabytovega decemberskega kjer je tudi bila napaka.

Če smo vas karkoli oškodovali z nakupom kartice nam lahko kartico vrnete in vrnili vam bomo kupnino.

Lep pozdrav

Ambrož Jarc

JAE d.o.o

Priloga izsek iz cenika Gigabyte -dec




_____________________________________________


-----Original Message-----
From: Tic [mailto:ticc@siol.net]
Sent: Saturday, January 24, 2004 11:51 AM
To: prodaja@jae.si
Subject: Zavajanje kupcev



Naj Vas opomnim...


Gigabyte GeForce FX 5900 XT video grafična kartica
Cena (SIT): 49.990,00 v košaro

Potrebujete surovo moč? Potem je ta kartica za vas. Poganja jo NVIDIA GeForce FX 5900 XT procesor in 128 MB DDR II pomnilnika, ki je hitrejši od običajnega pomnilnika. Kartica podpira AGP 8x in Microsoft&reg; DirectX 9. Priložene so tudi tri izjemne igre: Arx Fatalis, Tomb Raider in Raven Shield.




Na nobeni 5900 kartici NI DDR2 pomnilnika. Imajo "le" 256bitno vodilo.

Srečno, Matic Kočevar
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

boštjan ::

gamer,ASUS V9950 video grafična karica, je 58.800,00 ,tak da sem bil bližji

fAtso ::

Hehe. Ja sam so full pocen ratale tele graficne kartice :D JAE je zakon!!!

SleepLess ::

aja tic, veš kaj je tudi smešno, da mi na računu piše ddr 2 :), kartico bom vrnil in bom vzel asusa, ker kartica maa neki čuden čip gor, sploh ne gre flashat recimo z 5900ultra al pa 5950 ultra tudi ne. Napiše vga chip doesnt match in nemreš nič. Navija se porazno, tak da bom dal 8k polega pa bom vzel tistega asusa :) Tak da tistim ki mislite navit kartico vsaj do 5900ultra al pa še višje močno odsvetujem tole kartico

M@T ::

A ona pr jae je z skatlo al brez skatle.

DjTonic ::

Katera? Saj je govora o večih grafikuljah, daj se razjasni.

fAtso ::

Da ima škatlo in 3 igre!

Wad@ ::

Hm..a nihče z Gigabytovo karto ne more dobro naviti? Ker če je tako se splača dodati 8k za asusa, vsaj mislim. No naj kdo pove, če mu je kaj uspelo s to kartico.

kajzer ::

Boštjan, a si ti kupu na večerovi internet dražbi MSI-jevo 5900sp?

boštjan ::

kajzer,kak veš?kdo ti je reko:D Jutri grem po njo

kajzer ::

Kul! Vidu sem na večeru! Poroči o navijanju (predvidevam, da jo boš probu navit)!

boštjan ::

aber natürlich:D

SleepLess ::

ok imam asusosko in zadeva je taka. Brez kakršnega koli modanja spravim rame do recimo 980 tudi do 1ghz ampak se tu že pojavljajo rahli artifakti. Potem pa poskušam navit gpu in glej zadeva ne gre čez 4558-O 8-O (že štekne v 3dmarkiž), pojma nimam kaj je vzrok, treba ju3 malo prečekirat :D

tiborrr ::

Je to mogoce, da imas tako navijalske rame? Lucky S.O.A.B 8-O :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Oblivion ::

Tudi moja Asuska 5900 nese do 980 brez dodatnega hlajenja. Gpu kar sem na hitro preizkusal pa gre tja do 470. Dobro se navijajo tele Asuske, sam bi blo treba malo bolje za hlajenje poskrbet.

boštjan ::

na asuski so 2.2ns rami,mislim pa da GPU bolj šteka pri teh 5900

Tic ::

Jaooo. Kaj se za ta ram toliko sekirate.

Poskusite laufat default.
Poskusite 10mhz dvignit RAM.
Poskusite 10mhz dvignit CORE.

Pa boste vidl kje je trik. Namig : tukaj imajo rami 256 bitno vodilo...
persona civitas ;>

SleepLess ::

gpu-ja ne gre spravit čez 450 nikakor ;(( ;((, nevem kaj bi bilo lahko narobe sem probal menjat drivejre pa ne pomaga. Je možno da se na kartici navijajo samo rami dobro, gpu pa bol švoh ?

fAtso ::

volt mod? Men se zdi da ma mal premal voltaze.

SleepLess ::

jap, tega se bom lotil takoj ko dobim trimerje :)

fAtso ::

No pol mi pa poročaj kaj in kako deluje :D Ker jaz bi tudi svojo voltmodal vendar nikjer ne najde nacrta za gigabyte FX5900 XT grafično, ni taka kot navadna 5900.

gamer ::

ja od gigabyta je pa 49k.... js sm bil bliži:D

SleepLess ::

fatso ti si spregledal da imam jaz sedaj asus-ovo kartico, nimam vec gigabyta :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

geforce fx 5900 -> geforce fx 5950 ultra

Oddelek: Navijanje
111026 (841) raptor1000
»

Flashanje FX5900 v FX5950 U (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
655535 (4169) [_MW_]
»

Poraz grafe Asus FX 5900? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1337380 (5179) rap3r
»

Kero grafično

Oddelek: Kaj kupiti
341522 (957) rap3r
»

GeForce 5900 serija

Oddelek: Kaj kupiti
362077 (1471) |KoRn|

Več podobnih tem