» »

Sistema se sploh ne da naložit

Sistema se sploh ne da naložit

Crimson_Shadow ::

Torej, sledeča nova konfiguracija:

Abit AN7 (bios 13)
AMD 2600+ (barton)
2x512 MB rama (ne vem pa ali PC2700 ali PC3200)
Sapphire Radeon 9600XT
nek levi DVD-ROM
400W PSU

Namestitev WinXp se ustavi/obesi takoj po tem, ko me vpraša za SATA gonilnke in za recovery način. Kaže samo tisto standarden moder ekran z Windows setup v levem kotu. Namestitev pa sploh ne gre naprej. Probal z kar 4 cedeji. Isto mi naredi, ko hočem namestiti XPje preko namestitvenih disket. Sem probal še z Win98SE. Ko sem jih zagnal preko cedeja mi je javilo Standard mode : Fault outside of MS-DOS extender. Ko pa sem jih probal namestit z diska, mi ja pa javilo napako šele po prvem rebootu, ko se sistam že nalaga. Nekaj v tem stilu: Invalid VcX link library. Device on PCI (nekakšna cifra) not installed/configured properly. Restart your windows setup.

V Biosu je virus warning izključen! Tako mi sploh ni jasno kaj bi sploh bilo. Strojna napaka ali kaj? RAM? Se je komu kaj podobnega že zgodilo in kaj je sploh bilo?

Viro ::

a mas kaksno pci kartico gor?kaksn modm al pa kej tazga?dej cist use vn sam pust proc maticno dvd in napajalc ter disk... pol probi pa javk ja je blo... !!!


LP Viro

Viro ::

:8) :8) :8) :8) fak pa se graficno seveda...:8) :8) :8) :8)

Crimson_Shadow ::

Samo grafična in popolnoma nič drugega. Mrežna je že itak integrirana v plato.

Sicer pa to ni moja kišta in se s tem ne bom ubadal. Naj to rešijo serviserji, saj so plačani zato. Mašina pa se sprobana ni bila. Zanima me samo ali je kdo imel podobne probleme in kako jih je rešil.

Crimson_Shadow ::

:\ Pri pregledu, sam, sploh nisem bil pozoren. Ta, ki je mašino kupil, je opazil da en ram modul ni pravilno vtaknjen not. Vsekakor je pa kriv serviser, ker enega spominskega modula sploh ni pritisnil do konca. Je bil le delen kontak tako, da je spominski modul dobilo in prepoznalo. Delati pa seveda ne more, če niso vsi kontaki skupaj.

Za tiste, ki bodo imeli enake probleme. Preverite če so rami pravilno vstavljeni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490421031 (4670) jedateruk
»

Clean install Windowsov na prenosniku (SSD disk)

Oddelek: Operacijski sistemi
121260 (1016) WhiteSmith
»

Pokvarjeni RAM ali????

Oddelek: Strojna oprema
403233 (1945) Nesta
»

Instalacija XP brez disketarja

Oddelek: Pomoč in nasveti
281548 (1138) Easy D
»

NTFS se mi je sesul. Na pomoč!

Oddelek: Programska oprema
141354 (1071) vegavega

Več podobnih tem