» »

Pokvarjeni RAM ali????

Pokvarjeni RAM ali????

RuN ::

Torej, konfiguracija:

ASUS P7P55D (BIOS verzija 1207)
Intel i7 860 /stock cooler
ATI HD 5770
napajalnik LC 550W

Problem je, da se mi je PC sesuval (BSOD) ko sem imel 2 x 2GB RAM G.Skill 1.5V 1333MHz. Ko sem dal samo en modul rama je bilo vse OK.
Z Memtest86 v3.5 preverim skupno in dobim, napake. Probam vsam modul posamezno in pri enem so se zmeraj pojavile napake.

Nič, pošljem rame nazaj in v tem času nabavim druge. 2 x 2GB Geil 1.5V 1333MHz. Stvar je spet ista. Ko sta oba modula na plošči se PC sesuva, v kolikor je samo en modul noter pa stvar dela.
Spet z Memtestom86+ v4.00 preverim. Ko sta bila modula skupaj na plošči mi je v 14 urah testiranja vrglo ven 58 napak. Potestiram modula posamično. En modul je OK (testiranje trajalo 4 ure, 11 ciklov), drugi spet meče napake (trenutno še dela, 45 minut, 2 napaki, 2 cikla)

Al mam res tako srečo in zmeraj dobim neko pokvarjeno robo oz. robo z napako, al je kaj drugega????

Ni mi več nič jasno :(

snow ::

Matična, CPU (ma kontroler za ram). Kakšne maš kaj nastavitve v biosu za ram? Napetost za RAM lahko gre do 1.65V pri i7 procesorjih.

Prepričaj se če so rami ok - testiraj pri kakšnem kolegu če je možno.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

RuN ::

V BIOSU imam vse na AUTO.

Tudi sam se nagibam, da bi lahko bil CPU. Samo mi ni jasno, zakaj potem en modul rama normalno dela, pri drugem mi pa zmeraj napake meče. Razen, če ni to čista slučajnost.

Na žalost, pa nimam možnosti kje probat, ker nima noben DDR3 oz. take plošče, da bi mu pasali moji rami gor.

A je kdo izmed vas iz okolice Brežic in ima tako pološčo da podpira DDR3 in I7 in bi bil pripravljen eno uro svojega časa za mene porabit, da bi to stestirali???? Da vidimo al je plošča, CPU ali rami????

Izhod ::

Si kupil isti komplet kot prej in kateri model je točno?

Kot prvo poskusi testirat modula v drugih režah. Torej če si sedaj v 1-3 poskusi sedaj 2-4.
Povišaj tudi voltažo na 1.6v in ročno nastavi vse nastavitve (glede na specifikacije pomnilnika).

Dvomim, da bi bil procesor. Verjetneje je pomnilnik ali pa matična.

RuN ::

Če uporabim oba modula, jih lahko sam v režah 2 in 4. Posamično prav tako.
Voltaža za rame je predvidena 1.5V, tudi ročne nastavitve niso nič pomagale.

Bom še jutri probal, tisti modul ko ni pokazal napake v režo 4 dat, pa da vidimo kaj bo pokazalo.
Sam je res 'frustrating', ko ne veš kje je napaka :S pa ko te neki je*e, grrrrrr

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RuN ()

RuN ::

OK. Zadeva je taka.

Opravil testiranje z Memtest86+ v4.00

Prvi modul v slotu A1 - 13 ur - brez napak
Drugi modul v slotu A1 - 5 ur - 14 napak

Prvi modul v slotu B1 - 6 ur - brez napak
Drugi modul v slotu B1 - 6 ur - 3 napake

RuN ::

Kaj mislite, da sem dva krat dobil pokvarjene rame al je kaj drugega?

hudychk ::

Dejstvo je, da imaš eno palčko rama zanič, se zgodi, možno pa je, da so ti dali nazaj isti ram, ki si jim ga nesel nazaj. Sm to doživel dvakrat pri mimovrste, dokler nisem znorel in nadrl tipa, ki je delal na servisu na jesenicah... Potem so dali nov ram in zadeva je delala...
The Devil himself!

RuN ::

Ne to so bli čist drugi rami iz druge trgovine.

Skoraj ne morem verjet, da bi lahko od dveh različnih firm ramov v dveh različnih trgovinah dobil 2 x pokvarjeno palčko rama :'( :8)

hudychk ::

Hmm, verjetnost je majhna, ampak se lahko zgodi. Js grem lih danes po nov komp, pa bom stestiral Patriot Viper II Sector 5 1333 1,65V in ti lahko sporočim kako se bodo obnesli. Smola no, js bi na tvojem mestu poskusil še s kšnim drugim ramom, ki je že nekje delal in če ne bo OK, potem je najbolj verjetno plata...
The Devil himself!

R O N I N ::

Tudi s Patriot Sector 5 so problemi, tako na asus, kot na gigabyte platah. Ne vem zakaj.

Zgodovina sprememb…

svetetko ::

Zdravo!
Kolega je pravkar kupil vse sestavne dele za računalnik. (955be, m4a785td-v evo, 2x2 gb corsair cl9 1600mhz, f3 500gb) skupaj sva ga sestavila, inštalirala windowse, od začetka je vse delalo. Po enem dnevu se mu je računalnik začel kar na lepem resetirati, vedno pogosteje. Prišlo je do tega, da se mu sploh ni več prižgal. Povsem normalno pa je deloval le z eno palčko rama. Zdaj je takole: če uporabi obe palčki (v bilokateri kombinaciji postavitve) se mu računalnik prižge, vendar sploh ni slike (wtf?). Isto je z eno palčko rama, z drugo deluje normalno. Z 'delujočo' palčko sva v biosu nastavila voltažo rama na deklariranih 1,65v, vstavila drugo palčko, ne deluje. z delujočo palčko ravnokar poganja memtest (do zdaj brez napak). Največji hakeljc pa je, da sem ram sprobal na i5 750+gigabyte p55 ud2, kjer je deloval normalno z obema palčkama. Poganjal sem orthosa kakšnih 20 minut, normalno delovalo.
Se komu sanja kaj bi lahko bilo? Ram, matična? morda celo procesor? nekompatibilnost? Jaz nimam pojma.
Hvala za odgovore, LP

svetetko ::

Update:
Z 'delujočo' palčko memtest v 12 urah ni pokazal napak. Zdaj sva ugotovila, da 'nedelujoča' deluje samo v enem od 4 slotov, 'delujoča' dela v vseh. nedelujočo je dal v delujoč slot, pognal memtest, že v prvih 5 minutah mu je pokazalo 4 errorje. Če postaviva nedelujočo palčko v delujoč slot, ter delujočo v kateregakoli, ne deluje. Torej je skoraj zagotovo ena palčka fuč? Je morda tudi matična?

RuN ::

Evo, dobil nove rame Geil Black dragon (2 x 2GB) in spet ista zadeva !!!!!!!!!!! ;(( Jaz bom dobil popiz***is

Ko sta obe palčki je metalo zmeraj ven (reset računalnika)

Dam samo eno palčko noter, reset računalnika, test s Prime95 meče napake, test s Burnit - meče napake
Dam drugo palčko noter - vse dela OK, ni vel reseta, nič napak niti v Prime95 niti v Burnit testu.

Pa kaj je res, da sem že tretjič (3!!!!!) dobil pokvarjeno palčko v RAM Kitu ???!!!!!

solatko ::

Zanimiv primer sem imel z kar nekaj matičnimi ploščami za AMD procesorje - nikakor niso delali RAM-i, kadar je bil več kot en - DDR2.
Na plošči 775 z chipset-om p45 pa so vsi delali in delajo še danes - pa je Memtest tudi kazal cel kup napak, ampak samo na platah z AMD procesorji.

RuN ::

Mah jaz več nisem tok pameten, da bi vedel, kje tiči zajec in kje je napaka. Ali je RAM ali plošča ali celo procesor.

Po vsem tem mi ni jasno kolko možnosti bi imel, da bi točno mene tri krat (3x) doleteli pokvarjeni rami oz. samo ena pokvarjena palčka iz Kita. Ne morem verjeti.

Al je pa kaj drugega vmes. Sam ne vem zakaj bi pol testi pri (ne-)pokvarjenih palčkah bili brez napake in se računalnik nebi resetiral.

A se da kaj skurit, če dam palčke RAM, na tej plošči (Asus P7P55D) v druga podnožja??? Mislim, da bi 2 palčki namesto v SLOT_A1 in SLOT_B1 dal v SLOT_A2 in SLOT_B2???

Po navodilih piše da se zmeraj dajo, če so dve palčki, v SLOT A1 in B1. Če je pa ena pa ali A1 ali B1. Kaj pa če dam v A2 ali B2?

s1m0n ::

Mislim, da imaš kar podoben primer kot jaz :)
Plata P5KC in 2x2gb ne bo delovalo pa da se "ubiješ"!, 2x1 kot švicarska urca, tudi samo 1x2gb kot urca! Mi pa na nobeni palčki ne javlja napak(memtest).

In kaj mi ostane le menjava matične in upanje da tega ne bo pri novi!

Xserces ::

A se da kaj skurit, če dam palčke RAM, na tej plošči (Asus P7P55D) v druga podnožja??? Mislim, da bi 2 palčki namesto v SLOT_A1 in SLOT_B1 dal v SLOT_A2 in SLOT_B2???

Po navodilih piše da se zmeraj dajo, če so dve palčki, v SLOT A1 in B1. Če je pa ena pa ali A1 ali B1. Kaj pa če dam v A2 ali B2?


Ce das v A2 pa B2 ti sploh nebi smel bootat... teb boota al ne?
Jaz sem eksperementiral pa nism nc "pokvaru":)
Si dovolj dobro potisnil rame not? ker ta plata nima unih da se zapre na spodni strani... more mau sklocnt

tezko verjetno da si 3 dobil slabo palco ,mogoce je pa na plati kej? ce das 1 ram v katerkol slot dela al samo v enem slotu? mozno da je plata

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Xserces ::

najdu neki zanimivga... ce je CPU v memtestu nastav take nastavitve C-2-3-1-2-0-spacebar in ce je CPU ti bo errorje skor prec vn vrgl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

RuN ::

Rami so dovolj noter pritisnjeni. Sem jih že kar nekaj menjal :)

Po večih pogovorih s serviserji je zdaj na sumu res plata :(

Bom še probal to foro z memtestom in nastavitvijo C-2-3-1-2-0-spacebar pa poročam.

Evo probal obe palčki (posamično) in ni vrglo nobene napake (z zgornjim testom)

Dal potem Default test in pri eni palčki v 5 minutah vrglo 15 napak. Zdaj testiram še drugo. Zaenkrat ni še nobene napake.

Po tem takem, kaj je spet ena palčka v kitu pokvarjena al je res s ploščo kaj narobe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RuN ()

Xserces ::

jao:) k da bi se u krogu vrtel:S lahko bi rekl da ni proc ane... una palcka k nima errorjev dela na obeh slotih? druga pa v nobenmu?
si mogoce probu k si meu obe dve not drzat uno tipko MEM-OK?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Xserces ::

pa kdaj ti Blue Screen vn vrze? ce ti ga se bi blo dobr da napises ime bsoda pa kodo

RuN ::

Tak kot praviš. Vrtim se v krogu :S

Ono palčko ko dela, za enkrat še testiram - dela že 1 uro in 3 minute ;), naredilo 3 Passe, pa zaenkrat še nobenega errorja. Bom pustil še kake 3 ure, pol pa probal še v drugi slot dat.

Tisto z MEM-OK tipko sedaj pri tem kitu nisem probaval, sem pa pri prejšnjih dveh kitih pa je blo še zmeraj isto.
Se mi zdi, da je tista tipka bolj zaradi navijalcev tam, če bi slučajno kake čase falil v nastavitvah, pa se ti noče bootat, da pol plošča sama stestira rame in naštima nastavitve da se boota.
Meni so nastavitve na auto al pa ročno nastavljene na specifikacije ramov (CL 7-7-7-24) in jih nisem nič navijal.
Mogel bi hudič delat na auto, ampak ne. Ena palčka dela, druga pa ne.

BSOD pa mi ne meče ven, ker sem ga izklopil, enostavno se hidič sam resetira oz. najprej črn ekran, pol pa čez ene 15 sekund reset.
Je pa pred tem na BSOD blo različnih napak. Ena je bla IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL.
Meče pa ven ko ga obremenim (najhitreje se opazi v igrah). Drugač pa stestiral tudi s PRIME95 pa pri eni palčki šlo eno uro brez problemob, pri drugi (tisti kao pokvarjeni) pa je že po nekaj sekundah vrgel ven napake oz. da so se procesi ustavili.

Aja, pa nisem neki računalniški začetnik. S tem se že ukvarjam še od časov Spectruma (pa ne mislim sam igrice, he he). Prijatlom tud popravljam in tud po netu sam poiščem, ampak to je pa že višek, pa še moji živci so čist na NULL, grrrrrrrr

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RuN ()

RuN ::

Evo, po 2 urah in 43 minut z Memtestom, 8 passov, 'dobra' palčka še ni vrgla napake.

Bom še malo pustil, pa grem še v drugem slotu probat.

s1m0n ::

Probaj rame na kakšni drugi mašini če je to možno!

RuN ::

Evo, 4 ure, 12 pass - brez napak.

@simon, saj bi, pa nima noben kolega take plošče, ki bi DDR3 podpirala.

Je mogoče, kdo tukaj na forumu iz okolice Brežic in bi lahko pri njemu probali?

RuN ::

TEstiranje sem zaključil: 8 ur, 22 passov in nič errorjev z eno palčko v slot 1. Ju3 probam še v drugem slotu.

Vse se mi zdi, da je res ena palčka RAMa spet pokvarjena :S

matonson ::

En naš star računalnik ne dela, če so rami v poziciji za dual channel. V primeru da niso, deluje..

Duhec ::

@RuN, preveri, če so tvoji spomini na listi delujočih.
Če se Part. No na tvojih spominih ujema s Part. številko na listi (glej oznako pod DDR3-1333MHz), potem za ta tip spomina v Cmos nastavitvah Biosa nastavi ustrezen timing kot je napisan v tabeli.
Če pa Part No. ali modela ni na listi, potem ta varianta ni stestirana s strani proizvajalca in je pač loterila ali dela ali pa ne.
Sicer ne vem, če se kje v Cmos nastavitvah Biosa da kje spremenit frekvenco iz 1333 na 1067 MHz, vsaj za test z Memtestom, da naredi nekaj 10 ciklov, če je tu mogoče hec.
Ali pa testiraj različne timinge za spomine npr. 8-8-8-22 ali 9-9-9-24 kot so navedeni v tabeli.
Poročaj.

RuN ::

Evo, zdaj sem ta isto palčko čez noč pustil še v drugem slotu (B1) in po 8 urah in 23 passov ni našlo napake.

Bom probal še latenco na tisti nedelujoči palčki spreminjat, pa poročam.

Aja, pa še to @duhec

Na uradni Asusovi listi omenjeni rami niso vpisani, so pa na uradni Geil listi vpisani kot kompatibilni z Asusovo ploščo (P7P55D)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RuN ()

RuN ::

Včeraj zvečer sem dal na ploščo tisto palčko ko je prej zmeraj napake ven metala, nastavil timing na 8-8-8-24 in glej ga hudiča, nobenih napak več.

Zdaj testiram obe palčki naenkrat na istem timingu 8-8-8-24. Po 2 passih zaenkrat še ni napak. Bom pustil še kakih 10 passov in pol poročam kasneje.

RuN ::

Fantje hvala za vso pomoč. Še posebaj duhcu.

Rame se usposobil, tako, da sem dal timing na 8-8-8-24 in zadeva sedaj dela kot mora. Nobenih BSOD, nobenega reseta in nobene napake na Memtestu.

Hvala še enkrat vsem.

Lonsarg ::

Hm, dobro da si to temo odprl, jaz sem bil prepričan, da če so timingi prenizki, da je v vsakem primeru restart zaradi nestabilnosti. Ne pa da prenizki timingi lahko povzročijo, da RAMi delujejo navidez pokvarjeni lol.

Uporabna lekcija, za kdaj servisirat tako stvar:)

RuN ::

Ja, sam mi še ni jasno, zakaj pol v kitu, dva enaka rama, en dela na deklariranem timingu, drug pa ne.

TOP ::

Če bi posodobil bios bi lahko tud pomagalo,meni je.

RuN ::

To je blo prvo kar sem naredil ko so se pričeli problemi.
Sicer pa v prvem postu lahko vidiš verzijo BIOSa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RuN ()

Duhec ::

Še dela ? :)

RuN ::

Še še :)

Nesta ::

You lucky. Jest pa kupil nove rame, novo plato, nov proc pa ce dam dve steki rama notri nabija errorjev da je kr hudo. Pa lahko naredim skoraj karkoli pa nic boljse nic slabse.. Ce dam pa enega notri pa dela vse OK...

solatko ::

Nesta - ni redek primer, da se rami s ploščo ne ujamejo. Najprej nadgradi bios z zadnjo verzijo, na strani proizvajalca plošč pa poglej, če so tvoji rami kompatabilni s to ploščo. Če ne bo pomagalo z nadgradnjo bios-a, poizkusi zamenjat komplet ramov, za druge, če niti to ne bo pomagalo, bo pa potrebno zamenjat plato.
Lahko poizkusiš tudi z malenkostnim dvigom voltaže na ramih, v bios-u.
Delo krepa človeka

Nesta ::

Bom se malo se poigral. Res mi je cudno da kupis vse novo pa poj zasteka pri dveh istih ramih, enim pa dela bolje kot strela :D hehe ce bi kupil eno steko sploh ne bi 5 let tega opazil dokler ne bi kupil se eno steko :)

@RUN: Tebi sedaj delajo rami brez tezav ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nesta ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram problem

Oddelek: Strojna oprema
8756 (569) Ahim
»

4GB ram-a, uporabno le 1.99GB

Oddelek: Strojna oprema
312448 (1930) iNooby
»

Houston, We've Got a Problem - RAM

Oddelek: Strojna oprema
251860 (1195) celjan34
»

Izginilo 4GB DDR3 rama, Windows 7 - Asus P7P55D, i5 750

Oddelek: Pomoč in nasveti
132141 (1853) krneki0001
»

memtest86 mi najde error

Oddelek: Pomoč in nasveti
191946 (1673) Brane2

Več podobnih tem