» »

dve kišti, en monitor, en miš, ena tipkovnica?

dve kišti, en monitor, en miš, ena tipkovnica?

boych ::

Zanima me, če to gre?
Na obeh bi imel WIN XP in obe kišti povezani prek huba in mrežnih!
Ta slabšo kišto bi imel za downloade in internet, taboljšo pa za špile in programe.
Kako dostopati do obeh kišt, kaki program uporabljati...in a se da zaganjati XP brez tastature in miša(sem sicer poskusil pa mi je našel neko drugo tipkovnico, čeprav ni blo nič priklopljeno!!
Prosim za kakikoli nasvet!
THX!
Lp
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

Monster ::

za to ma eno malo škatlico z stikalcem :)... na eno daš tipkovnico , miš pa to .. potem pa potegneš kable v en in drugi box :)... evo ti link da ti bo lažje http://www.com-shop.com/article.asp?ArticleID=18538
Ka zaboga...

Jebiveter ::

Mislim, da je se najcenejsa varjanta VNC. Na mashino brez monitorja, misi in tipkovnice nalozis "server" na drugo mashino pa "client". In potem v client napises ip serverja in dobis namizje drugega racunalnika na svojem :D

Kar se pa problemov z tipkovnico in misjo tice: pac zbootaj mashino z vsem tem priklopljenim (tudi monitor) in potem enostavno sve odklopis. Za mis in tipkovnico vem da ni problem odklopit pri prizgani mashini, le pri monitorju bi bil pa pazljiv, ker obstaja moznost (sicer zelo majhna) da pride do kakega stika na graficni.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

boych ::

monster: ta škatlica bi bila odlična rešitev za mene!
Samo pol rabim še kable iz obeh PC na ta preklopnik, upam da se to da kupiti ali so mogoče zraven?? Nikjer nisem našel podatka o tem?
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

ali3n ::

kabli in stikalo te bodo kar precej stali...
Kot je ze jebiveter napisal - uporabi rje VNC - tud jaz ga mam ze 2 leti gor; v slabši mašini si v biosu izklopi preverjanje vseh "priteklin" - miš in tipkovnica - išči "Halt on: none" - najdes v istem oddelku biosa kot je nastavljanje diskov itd...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

TESKAn ::

Jebesh VNC, lepo uporabi remote desktop, zadeva že vgrajena v okna, deluje lepo. Naštimaš še webserver in lahko gledaš stvar iz IEja (netscape ipd. tega žal ne zmorejo), pa imaš lahko pregled nad kišto od koderkoli, da le je gor IE ali pa rdesktop v linuxu...
Potem si naloži TweakUI (Na MSjevi strani dobiš) in si nastavi avtomatski logon, ako ga še nimaš. Tako da kišto poženeš, potem je pa vse avtomatsko. Ti samo prek remote desktopa štelaš, pa je. Meni to deluje vredu že cirka eno leto.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

boych ::

TESKAn: če sem prav razumel daš taboljšo kišto za server, na obeh kistah nastaviš remote desktop in bi to moralo špilati!
Na žalost ne morem sprobati, ker še nimam nove kište! THX!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

TESKAn ::

Ne, ne, kišta, ki bo downloadala, naj bo server. Jo še malo 'poštimaš', da ti lahko laufa 24 ur na dan, pa je. Tako lahko potem tabolš kišto mal modificiraš, mal navijaš, hkrati ti pa na drugi lepo vleče z neta karkoli že.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

boych ::

bom sprobal takoj, ko dobim novo kišto!
THX za nasvete!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem računalnik za dobrih 100.000

Oddelek: Kaj kupiti
441965 (1437) Jan987
»

2. računalnika 1 monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
142040 (1872) Gapi
»

Kako se vam zdi tale računalnik... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
663483 (2638) Eru
»

Brezžična optična miš

Oddelek: Kaj kupiti
101683 (1490) Dark Angel
»

Vrednost 5 let starega PCja?

Oddelek: Kaj kupiti
301520 (944) ddeben

Več podobnih tem