» »

2. računalnika 1 monitor

2. računalnika 1 monitor

Doman ::

LP, jast imam pa sledeč problem, imam 2 računalnika ter 1 monitor :( ,
Ali sploh obstaja kakšna rešitev zame da se izognem preklapljanju monitorja iz enega v drug računalnik ???
Nov monitor pa ne mislim kupovati, tudi zaradi prostorske stiske, saj to use laufa v moji sobi, sobo pa ne mislim imeti, kot neko računalnico.

Phoebus ::

Iščeš preklopnik. Dobiš ga v vsaki bolje založeni računalniški štacuni, preklaplja pa tudi tipkovnico in miš.

TheHijacker ::

Itak da obstaja rešitev. Preklopnik za dva računalnika na en skupen monitor, miško in tipkovnico. Dobiš ga po moje da v vsaki računalniški trgovini. Ni poceni ampak se splača. Jaz sem mojega kupil v Comtronu (Citypark). Cena je bla okrog 9000 SIT + vso kablovje.

Kupi takšnega ki je avtomatski, torej da se da preklapljati med računalniki s kombinacijo tipk na tipkovnici in pa da zna emulirati tipkovnico in miško ko je prikljopljen na drug računalnik...
http://www.google.si

SodVina ::

kupi se nekak razdelilnik za delo z dvema racunalnikoma. tako imas eno misko, tipkovnico, monitor in zvocnike hkrati prek razdelilnika prikljucene na dva racunalnika.. Mad racunalniki pa se preklapljas z dvojnim pritiskom na Scroll Lock tipko.

no, me je ze en prehitu....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SodVina ()

Doman ::

Hvala, to sploh nisem vedel da obstaja, samo prvo bo treba denar zaslužit nekje :>
Pa obstaja kakšna cenejša varianta ??? Pa če mi lahka pove kak se to reče strokovno :D saj na google nisem nič našel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Doman ()

xenon74 ::

Če imaš računalnika v mreži lahko uporabiš Remote Desktop ali podobno aplikacijo!
Za več informacij preglej windows XP Help

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Doman ::

Kaj pa če je tkole.

1. računalnik /LINUX & WINDOWS
2. računalnik / LINUX

JA, računalnika sta v mreži, bosta ko pridem z morja :D ker sem prvo moral prebarvati ohišje od 486 mašine, narest lukne za ventilatorje, dat štekerje inp. Sam 2- računalnik ni nevem kaj, ker ni kej novga, bolj starejši je :D ni pa niti 486, da nebi kdo mislu, en celeron je :D no v glavnem namenjen je učenju OS linux.

Mirko5 ::

Strokovno ce stvari rece preklopnik.(eng switch)
http://www.com-shop.com/classification....

Tudi sam sem iskal in nisem nasel veliko cenejse variante.

Daedalus ::

V mrežo, pol pa za dostop do linux mašine uporabljat ssh za shell in vnc za grafično okolje...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Doman ::

Ja sam men zdej ni nič jasno, tale LINK
Ma ene variante 2-10 K kake so pa razlike? ka jast rabim neki čim cenej.

Doman ::

Ja sam men zdej ni nič jasno, tale LINK
Ma ene variante so 2-10 K kake so pa razlike? ka jast rabim neki čim cenej.

SodVina ::

To je preklopnik za printerje

Poldi112 ::

Kaj to pomeni, da zna emulirati tipkovnico in misko? Oz. zakaj je to dobro.

waters ::

Kolega je kupil preklopnik. Sam kolne!!! Enkrat dela drugič modrina na drugem skratka sranje. Osebno uporabljam programček VNC Viewer. Po nasvetu foruma - dela odklično.

LP

Gapi ::

waters: če ma kolega unga grdega kovinskega z preklopnikom spredi mu lohk povem to da zmrzujejo računalniki samo kadar je miška prkloplena na tak način. No vsaj men. Tako da mam še vedno dve tipkonici in en monitor. Je pa to poznano kot KVM switch.
No person is rich enough,to buy back his past.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

razdelilec 1 monitor, 1 miška, 1 tipkovnica - 2 računalnika

Oddelek: Strojna oprema
155005 (4713) Sc0ut
»

Dva računalnika, en monitor, ena tipkovnica in miška

Oddelek: Pomoč in nasveti
63397 (3272) Vice
»

dve kišti, en monitor, en miš, ena tipkovnica?

Oddelek: Strojna oprema
8866 (721) boych
»

en monitor,dva računalnika

Oddelek: Strojna oprema
13991 (832) gumby
»

Brezžična optična miš

Oddelek: Kaj kupiti
101685 (1492) Dark Angel

Več podobnih tem