» »

Kako se vam zdi tale računalnik...

Kako se vam zdi tale računalnik...

«
1
2

jurcy ::

No računalnik bo namenjen zahtevnejšim operacijam(igram...):

CPU AMD Athlon XP 2600+ 333Mhz-bo dober za navijanje?
DVD ROM Teac-tuki mislim da neb smel bit problemov,ali pač?
DVD Pekač plextor-je v redu?
Epox 8rda3+-je ql ne?
Logitech mx500-mislim da je dobra,ne?
Monitor LCD 17˝ Samsung-tuki sm najbol v dvomih?je ql?
Sapphire Radeon 9800pro 128mb-tole je vredu ne?
Logitech Navigator SE-ta je tud vredu ne?
Maxtor SATA 200GB-je ql,ni ql?
Viking DDR LONG DIMM 512MB 400Mhz-tale bom verjetno 2 vzel.se dobro navija ali kaj drugega in kje(trgovina?)?
Napajalc 500Watt-je vredu,ni?
+
Xaser 3 Alu pri JAE
+
vodno
----------------------------------------------------------------------------------------
SKUPAJ:544557SIT

Zdej me zanima če je vse kompatibiln?Če bi kej zamenju za cenejšo komponento(če je skoraj isto dobra-razmerje/cena)?Če se proc pa rami dobr navijajo?Če bi vi kej zamenjal in če bi,kje bi kupil(trgovina prosm)?

Hvala!>:D

ganzi ::

Procesor bo vrjetno zaklenjen, tko da ne vem kako bo z navijanjem.
Zakaj rabiš dvd rom, če boš mel dvd pekača?
Pekač je ful drag..razmisl o kašnem liteonu.
Plata mogoče abit nf7-s?
Miška je kul in tipkovnica tut.
Monitor ma slab kontrast 350:1
Grafično dobiš cenej v mlacomu. (dost cenej!!) (drugače mlacom ni glih najboljša izbira..)..
LP

Caligula ::

DVD ROMa ne rabis, ce imas DVD pekac.

Pa vrzi ven Plextorja in vzami Lieona, LGja ali NECA.
Plextor je pac prepakiran Liteon 811s in enkrat drazji-skratka stranmetanje denarja.

Graficno vzami 9800 PRO od Herculesa v JAE kjer je za gotovino 80.000 SIT pa ma 3 letno garancijo in JAE je zlo prijetna firma tudi glede uveljavljanja garancije,...
Ali pa skoraj se raje Sapphire 9800SE All in Wonder pri enaa.com za 61.000 SIT, ker se velika vecina Sapphirjev 9800 SE uspesno moda v 9800 PRO preprosto preko driverja. Pa ma gor se digitalni vidorecorder pa cel racunalnik mas na daljinca. To imam tudi sam in je spica. Samo da mam jaz Herculesa 9800 SE AIW modanega v 9800 PRO. Zakon zadeva.

Plato bi jaz skoraj raje svetoval Epox 8RDA+ v Mlacomu za 22.000 SIT in pa ATA disk namesto SATA, ker ne bo nic hitrejsi.

ZA disk naj ti kdo pove, ce ima IBM te nove serije kaj pribl te velikosti, ker ga tukaj eni precej hvalijo in verjetno je res dober.

172V je vredu monitor samo ti bolj priporocam 174T pri enaa.com za 132.000 SIT.

RAM ti priporocam Twinmosov z Winbond cipi v Mlacomu, ki ima enako eno, a je boljsi.

Procesor bi ti raje svetoval Bartona2500, ker razlika v ceni ne opravici nabave 2600. Ko bos navil bosta na istem. Skratka ne meci denarja za Plextorja, DVD ROM in 2600 procesor. To je metanje stran.

Caligula ::

PA se to, ne verjamem da se splaca vrzt 40 jurjev v vodno hlajenje. Vsekakor ne v tako kakor je tisto tam.
Pol raje kupi Pentium sistem, ki se odlicno navija in se skoraj nic bolj ne greje pol ze z default hlajenjem.

Mam to moznost videt pri kar nekaj kolegih.

En ma 2.8 (800 mhz) s stock coolerjem na 3200 navitega brez problema in zadeva sploh ni glasna.

Enmu kolegu sem pa za stos dal 2.4 (533mhz) na 2.7 in samo za 5% povecal voltazo v BIOSu. Vse dela k sus.
Skratka simpla pa dela.

Meni se 40 cukov za vodno hlajenje iz stacune zdi metanje dnarja stran. Daj raje Karitasu.

Caligula ::

Khmmm, preveri se prej recimo, ce se bos zanimal za 9800 AIW SE od Sapphire, ce je to verzija z 256 bitnim spominskim vodilom, ker je to tisti, ki se brez problemov moda v 9800 PRO. Oz, ce kdo ve, ce ta pri ENAA je tak.

mloncar ::

jst sm januarja v mimovrste kupu 2600+ bartona (stepping aqzfa) in mi gre do 230x11,5!!

kupi druge rame... ...corsair, kingston ali geil!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

JustVi ::

2500+
2600+ se odlično navija in še zelo pocen je. namesto da kupiš Intela dobiš tako gratis Vodno. Se splača.

JustVi ::

Sam če že vodno spedenaš, bi priporočal še blok na grafično, ker so konstantno s časom njeni ventilatorji vedno glasnejši.

boštjan ::

jurcy,
2500+ in si prišparal 4k
DVD-rom je brezveze,ker maš dvd-pekač,prišparal 10k
plextor je predrag,kupi liteona 811 ali 851,mogoče 8X pekača od MSI ali pa počakaj na pioneer 107,tukaj prišparaš 15k
glede plate,če bi rad plato s dobrim zvokom,pol nf7-s,an7 ali asus a7n8x-deluxe
če že kopuješ LCD,kupi takega ki ima vsaj 1:450 kontrast,višji vidni kot in oba priključka,digitalnega in analognega,taki monitori se začnejo pri 130k
če že kopuješ 9800pro,si raje herculesovo zverino kupi za manj keša,okoli 83k te pride.
količino diska veš najbolj sam kolikšno rabiš,SATA pa je tudi ok,ni zdaj neka revolucija,ampak rešiš se tistega širokega kabla
če misliš navijat,si nabavi kakšen spodoben pomnilnik,corsair XMS(JAE shop),geil(eventus shop) ali kingston HX(mlacom,avtera)
napajač-za taki keš dobiš v JAE ANTEC TRUE430PEC ATX 430W CE z aktivno PFC izredno tih, 2 ventilatorja,ki so eni najboljših,če ne najboljši napajalniki.
ohišje,če maš keš si ga privošči,drugač pa ti priporočam kaj za 25k,samo ni iz Al

Pa še nekaj bi rad dodal. Vsi ki boste v bližnji prihodnosti spraševali kaj si naj kupite,si vzamite za vzgled začetni post v tej temi.

PS:Juras,have we met before,say in near past>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Tic ::

PA se to, ne verjamem da se splaca vrzt 40 jurjev v vodno hlajenje. Vsekakor ne v tako kakor je tisto tam. Pol raje kupi Pentium sistem, ki se odlicno navija in se skoraj nic bolj ne greje pol ze z default hlajenjem.

@Juras: Da ne bi bilo slucajno kaj res. Si že videl razpredelnico porab moči večine AMD in Intel procesorjev? No, kaj potem.
persona civitas ;>

jurcy ::

pa abit nf7-s je isto dobra za navijanje???>:D

jurcy ::

boštjan ::

moja je,samo z d1.0 biosom,trenutno 230X10

Caligula ::

Tic

jaz te stvari vidim pri kolegih. Razpredelnica meni ne pomeni pol riti. Kar vidim v praksi je tisto kar nekaj pomeni.
In jaz vsekakor nebi dal raje 40k za iz stacune vodno kakor za Intela.

O teh stvareh se je na tem forumu ze veliko debatiralo in meni se argumenti v tej smeri zdeli bolj smiselni.

IN kolega ma na Intelu 2.8 (800) navitem na 230 FSB z Samsungi in vse dela brez problema v original kisti z originalnim hlajenjem.

Pa zakaj bi sel kar kupovat za 40k nekaj, ce je mozbo, da se mu sploh navilo ne bo dobro.

Pa raje naj kupi boljsi sistem, ki nenavit leti pa pol v prohodnosti se vedno lahk nadgradi, kot pa nekaj kar mora bit ze zdaj v nulo navito za iste performanse.

Pa da ne omenjamo, da je tukaj govora o metanju pol milijona za sistem, ki ne bo boljsi od mojega, ki je stal manj kot pol toliko.

Ce ima clovek denar naj si kupi Intela, ki se se navija fajn. Sem mislil, da je to splosno sprejeto, da je Intel pac boljsi a drazji.
Ocitno se s tem ne strinjajo vsi.

Vem samo, da ce bo raje vzel Intela pa dal na dobri plati RAM v dual bo to ugnobilo vsakega Bartona 2500+ pod vodnim navitega na nforce2.
Naj me kdo popravi, ce se motim.

Skratka Barton 2500+ , Nforce 2 plata in tisto vodno, da bo boljse od Intela z dobro plato za enak denar?
Mene ne prepricate o tem, razen, ce mu to kdo garantira, lahko pa tudi date kake teste gor, tisti, ki to imate.

Caligula ::

Aja, Jurcy, zakaj bi tako rad omejeval nakup na Mimovrste?

Zakaj bi sel gamblat z CTX monitorjem, ce je Samsung 174t na voljo za enako ceno?

Pojasni, ce moras nujno vse kupit v Mimovrste, da ti vsaj vemo bolj koristno svetovat.

jurcy ::

ne,lahko grem kamor hočem:D

Caligula ::

Skratka moj nasvet:
Samsunga, Intela recmo 2.6 (800) in kako Asus plato na 865 ali 875 cipsetu.
Pa da pozabis na tisto vodno za 40k. Pa se vedno ga bos kdaj lahko kupil pa si lahk ziher, da se bo takrat sploh dosti bolje navijal kot BArton 2500.

Moras vedet, da je AMD z zaklepanjem mnozilnika izgubil se dodaten del prednosti pred Intelom in ta sedaj bazira le se na ceni.
Mogoce ne naredis narobe, ce vzames kakega 64 bitnega AMDja,..

Sam mene je v bistvu zacela bolet glava, ko sem ugotovu, da misls dat za comp cez pol milijona tolarjev. Za povprecn comp za navijat. WTF!?!

Lih to je point, da navijes ugoden sistem na performanse dragega. Kupit drag comp za dvomljivo navijanje,.. nekak se mi zdi to mal zgreseno.

Po mojem je dobr, ce mal razmislis ali bi rad za velik denar res dober racunalnik(pol pentiuma), ce bi pa rad predvsem modal pa sam navijal,... pol ti pa priporocam tkole pa bo ful cenej pa zihr dobr.

PROCESOR: BARTON 2500+
PLATA:EPOX 8RDA+
RAM:TWINMOS Z WINBOND (dve ploscici po 256 Mb)
DISK: ENEGA Z ATA IN 8 MB CACHEJA IN NE SATA-ZE ZARADI TE PLATE, PA SATA NI HITREJSI
OHISJE-NEKI TAM DO 15 CUKOV IN VGRAJENIM 400W NAPAJALNIKOM, KI GA ITAK NE BO ZMANJKALO ZA TEGA BARTONA
GRAFICNA 9800 SE ZA MODAT NA 9800 PRO
MONITOR SAMSUNG 174T
PEKAC NEC 2500 ZA 32K ALI PA KJE POCENI LITEON 411S MODAN NA 811S

Za ostali denar si kupi videokamero pa pejt nekam na fajn pocitnce pa raj seksi k da cele dneve k en cepec poganjas neke benchmarke k jim itak ni vec za verjet k grafikuljarji nategujejo z driverji.


To znese 297 400 SIT pa mas ful dobre komponente notr-tud za vec denarja jih ne bos bistveno izboljsl oz bi itak ostal na istem zaradi ozkih grl. Pa da ti bo jasno, da ni spila pr katerem bi ti kej stekal, ce ma pa smisel dat se 200 jurjev, da bos mel performanse k so namenjene cist samo benchanju in nicemur drugemu,..

Trik je z mal denarja velik narest. Rect, da se tuki neki ful ucis in da je zato vredno je mal zavajanje. Ker bi itak pocel neki, kar je ze ful folka pocel in bi jih sam posnemu. Smisel bi mel ce bi ti res neki cist novga pocel. Sam tuki ne gre za to. Na koncu bi hotu met take score k oni, take timinge k drugi, primerju bi se na netu z milijon folka k isto dela,.. brezveze. Ce je to poceni je dobro, ce je drago pa nima smisla.

Ce hoces AMDja vzami tko kot sem napisal.
Ce ti kdo predlaga kej drugega bo drazje in naj ti pac argumentira zakaj bi vzel tisto.

Trubadur ::

juras lahko ti samo čestitam8-)

jurcy glej monitorje k majo odzivni čas 16 alpa 15 ms za tvoje zahtevne operacije

phhhhh sam še za špile kupujete in bi dajal 500k.........

lp
Berite Thomasa!

Caligula ::

No sej bo nekaj takih, ki se z mano strinjajo pa nekaj takih, ki se ne. To je itak vedno, jz bi te sam mal popravil. Do 25 ms je vse OK.
15 ms velja samo za tri osnovne barve in ti monitorji niso nic hitrejsi od tistoih, ki majo 25ms, ker je tam podatek podan za vse barve pa nasploh ne freakat ce ma kak monitor tud sam 350:1 kontrast. Mors razumet, da to je vse na papirju v praksi je pa lahk dostkrat cist kontra.

Mors vedet, da proizvajalci ze skor nimajo vec jajc dat vn monitorja pa pripisat zraven, da ma kej slabse,.. tko da vedno dvigajo specse kao da je na vsakmu novmu kej bols ceprou dostkrat sploh ne spremenijo nc.

Kar ti svetujem je to, ne vsega naenkrat kr kupit. Vodno, ce ti bo ze tok do tega v zivljenju gres se vedno lahk kupit pol. Lahk pa da se ti comp ne bo hotel navijat dobro pa je pol tud vodnega skoda,..

Skratka raj za ziher.

No jz sm svoje mnenje zdej napisal, pa bi blo brezveze, ce bi se se ponavljal. :D

JustVi ::

@juras

človk je hotu orenk računalnik, ti si mu sestavil "jajca" iz podobnih komponent (sam mal si oklestu in spustil določene komponente)


But stay away from the 9800SE

nikol ni 9800Pro, tudi če imaš srečo in ne vsebuje nobenih strašnih syndromov.

Ja Inteli niti niso več tako dragi (rip, obdelava, Divx kodirane) kar priporočliva opcija.

> No računalnik bo namenjen zahtevnejšim operacijam(igram...):

potem je kar dober izbor AMD.

O vodnem:

boš moral obiskati še kakšnega kolega, da ne boš taval v temi.

JustVi ::

@jurcy

zgoraj si preber boštjanova odgovora

:)

Caligula ::

Justi Vi, jaz in dva moja prijatelja imamo uspesno modane 9800 SE v 9800 PRO. Frekvence so odlicne, navijajo se dobro... tako, da ce si imel slaboo izkusnjo je to pac osebna tragedija, lahko pa se vedno doda 20k in vzame pravega PROja od Herculesa.

Kaj kar sem mu jaz dal v racunalnik pravis, da je jajc?
Bodi zelo zelo konkreten.

JustVi ::

in kaj se lahko primerja z njegovim?

vse neki zmodan in lowcost.

:\

JustVi ::

Plextor PX-708A/T je vreden tega denarja.

Caligula ::

JustiVI, vidi se, da malo slabse spremljas forum pa te seveda ne bomo kregali ampak samo spodbudili, da spremljas vec tem, da malo pogledas za stvarmi preden jih priporocas.

Npr Plextor PX-708A/T JE Liteon 811s samo prepakiran in zamaskiran v Plextorja 0:)
Se pravi, da ni nic boljsi in vsekakor NI vreden tistega denarja. Ker gre za eno in isto enoto.
Tudi NEC bo verjetno dobra izbira.

Vsekakor pa ne Teac ali Asus.

Nic od tega kar sem mu napisal ni low cost-oz je low cost ampak ne low quality. Je najbolj vredno svojega denarja.
Vse komponente so odlicne.

Sploh pa glede na potrebe in so take, da ni nekih ozkih grl. Kaj mu pomaga, ce bi mel nekaj ful izstopajocega, ce pa ostalo nebi sfolgalo.

Mogoce sploh ne ve, da imas, ce vzames 9800 SE AIW zraven daljinca s katerim kontroliras prakticno cel racunalnik, TV tuner, TIVO in digitalni videorekorder.

Pa kot sem rekel, ce mu bolj disi direktno, lahko vzame direktno PROja.

Samo sej pravimo-on bi rad modal. Naj moda.

Ce pa bi res rad dal vec denarja pa naj gre na intel in si kupi res dobro plato od Asusa na 875 cipu pa 2.6 ali 2.8 procesor,.. ga malo navije, se graficno malo in boljsega sistema ze skoraj ne mores imeti.

JustVi ::

>Npr811s samo prepakiran in zamaskiran v Plextorja Plextor PX-708A/T JE Liteon

skrivnost je očitno v pakiranju :)


200GB--->v kr neki
SATA----->v ATA
Pro----->v SE
1024---->v 512MB
2600---->v 2500
Levicom X-Alien 500 Watt Moding, srebrn-----> v kar neki
Xaser 3 Alu pri JAE-------->v kar neki
miš in tipkovnico si spustu

to zna vsak

sem prepričan, da tudi Jurcy zna brat cenike.

Caligula ::

Za disk sem stel 30.000 SIT po njegovi izbiri.

Postavil sem mu neko najnizjo varianto pol pa lahko cisto brez tezav spreminja stvari za katere se mu gre.

SATA v ATA, ker pac ta plata ne podpira SATA pa SATA ni nic hitrejsi pa imajo nekateri veliko problemov z njimi.
Bojda da na Nforce2 plataj serje TV out kadar disk dela pol,.. pa se kaj se najde.

Skratka izgubil ni nic. Jaz mam kable v kisti lepo spete z trakom in zavzamejo enako kot okrogli. 2 minuti dela!
PRO po izbiri. SE ni slaba zadeva. Moj je boljsi kot PRO, ker ima se ogromno opreme zraven in dam raje toliko denarj kolikor stane PRO za to kar imam jaz.

1024 Mb RAMa ne rabi. Preprosto ne deluje kot nekdo, ki bi uporabljal Autocad,..
Meni 512 Mb vec kot zadostuje. Ker mam se nek program, mi sproti pise koliko ga je free in zdajle ga imam preko 300 Mb free pa laufa precej stvari v ozadju. Pa RAM se da sokupit, ce in ko ga rabi.

Med 2600 in 2500 ni nobene vidne razlike razen tistih 5.000 SIT.
Mis in tipkovnica je pa malo preosebna izbira, da bi mu jaz predlagal. Vsak zdrav clovek gre to sam probat, kaj mu pase.

Skratka ti bi mu priporocal nakup polno stvari, ki bi ostale neizkoriscene in se nebi nikjer poznale.

Pri ohisju pa je spet tako-za 15k sem videl 5krat lepse ohisje od Xaserja z bojda zelo kvalitetnim napajalcem (400w), lahko pa si seveda omisli tudi Xaserja.

JustVi, vsak zna zmetat dnar v stvari, ki jih nikoli ne rabi ali pa izkoristi.
Pa stvari se kupi, ko jih rabis. Pri tej robi je to se posebno pametno, ker cene pac padajo in prihajajo ven boljse stvari.

Povej mu zakaj mu priporocas in kaj mu priporocas... pa se bo odlocil.

Ce smo na tem, da se kupi drag sistem, pa sem tudi jaz za nevemkaka ohisja pa Pentiuma pa RAMa k peck,...
Zapravt ni tezko. Met en uravnotezen sistem je pa mal drugac.

Bom reku tko-jz, ce bi sestavlju racunalnik tvojih nasvetov nebi uposteval, ker mislim, da bi mel neuravnotezen sistem za prevec denarja.

Je pa res, da ni nc povedu kolk mu pomen videz, luckice, za kaj vse bi racunalnik uporablju,...

:))

boštjan ::

edino kar še mislim dodat sam je:
-plextorje predrag,raje lite-on 811 ali 851(mislim,da se tako im.novi 8X) ali pa počakaš na pioneer 107
-če kupiš AMD,kupi 2500+,zlahka gre nad 2GHz,tudi 2,2GHz,plato pa tiste,ki sem jih naštel
-če pa intel pa seveda 2,6GHz 800FSB,tudi tukaj zlahka gre na 3.0GHz,plata,bo dovolj ABIT IC7 ali pa ASUS P4P800-deluxe,če pa maš keš,pa seveda P4C800 deluxe ali ABIT IC/-max3
-grafa,če mene vprašaš se ne splača tvegat ,pa kupit SE verzijo 9800,raje si te geforce5900 umisli
-ohišje,pusti xaserja na miru.kupi ohišje za 22k(v JAE dobiš anteca ANTEC PLUSVIEW 1000 AMG METALIC,zraven pa si kupiš antecov napajalnik
-rami;za price/performance se splača twinmos twisterje 3500 ali 3700 kupit.

KoReNJe ::

kupi tole:
athlon xp 2500+/512 box
abit nf7
maxtor 120gb z 8mb cache
monitor samsung 957MB
miska logitech click! ka dobr zgleda
ram twister 2x256MB al pa 2x512MB ker so stabilni
gigabyte radeon 9600xt
ta konfiguracija je ce hoces da ti nikol racunalnik al pa programi ne crkujejo (moja konfiguracija - najboljse v razmerju med ceno in hitrostjo in kvaliteto)

azislo ::

Slišal si nasvete drugih sam pa priporočam LCD zaslon !!!>:D
Oči ti bodo hvaležne...

Caligula ::

No jaz graficno priporocam 9800 PRO od Herculesa. Pa vsak pri benchmarkih bos vedel koliko res dobis in ne koliko bi Nvidia rada da mislis, da imas. Definitivno vredno nakupa, ce se ti ne da probat z 9800 SE.

Pa zdaj ze kar mao odsvetujem SATA, ker ce mislis navijat vedi, da zna biti tudi pri tem ozko grlo. Ni nujno, je pa kar verjetno. Skratka to se ni najbolj zrela zadeva. Skoda placat vec pa nc met od tega razen potencialne probleme. Pa res ni hitrejsi.

Tako, da plata se pol bolj splaca EPOX 8RDA+, ker je 5 jurjev cenejsa od NF7 pa je zelo stabilna pa manj zbircna pri RAMih.
Navija pa se enako ali boljse, slabse pa zagotovo ne.

Meni gre z noname RAMi na 227 FSB. Pa mam verzijo 1.1
Zdaj je 2.1
Ce bi dal iz duala RAMe bi delalo tudi pri preko 230.

Skratka stane samo 22k v Mlacomu-akcija. Ma pa gor vse razen SATA.

Pekac jaz priporocam predvsem Liteon-zakaj? Zato, ker ima zelo veliko neuradno podporo-veliko tweakerjev, neuradnih programov, firmwarov, crackov,.. skratka precej bolj fleksibilna zadeva na dolgi rok.

Sta pa tudi NEC in Pioneer kul. Pa LG tud. Ostalega pa itak nimas kaj gledat.
PA NEC je poceni v JAE baje za 29k kar je hudo dobra cena, ce je res.
Je pa en na bolhi zadnjic prodajal nov 411s za 25k z dvoletno garancijo kar je zlo dober nakup recmo, ker ga das takoj na 811s.

Caligula ::

Aja, ko smo ze pri zaslonu, kolega mi kdaj lahko kaj poceni zrihta iz Italije.

Monitor 17'' Od Relisys z DVIjem za 100.000 SIT. Pa kontrast 450:1 al 500:1 pa 20ms ali manj.
Sem ze sam malo razmisljal o monitorju, ker se mi zdi poceni.

Sam ne vem ali je 751 ali 775
http://www.relisys.com pod products pa displays

Ce hoces ga lahko vprasam, ce to se lahko kej zrihta.

totek24 ::

Za AMD je zdaj tak da so zaklenjeni in se bojo tezko navijali, razen ce si ga bos odkleno.

SATA je pa v bistvu ATA disk z zamenjanimi konektorji, tak da sploh ni razlike v hitrosti.

Drugace bi pa se jaz kr Jurasovih nasvetov drzal.
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

boštjan ::

Za AMD je zdaj tak da so zaklenjeni in se bojo tezko navijali, razen ce si ga bos odkleno.

še vedno gre FSB većat,tako,da ni problem v navijanju.z dobrim hlajenjem,bi šlo do 210FSB ziher

delfinus ::

Mojih pet para: Izogibaj se Viking ramov!!! Izogibaj se nasploh vseh ramov z Elixir/Nanya cipi. Imajo slabe timinge in se tudi bol svohnato navijajo. Predlagam, kaksne value rame od Corsair so samo kaksnega jurcka drazji kot ti. Poleg tega so Viking (Nanya/elixir) rami tudi nekompatibilni z nekaterimi Nforce2 ploscami (Gigabyte). Ce uporabljas na VIA je vse ok, tam bodo delovali tako kot morajo. Lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Caligula ::

To da je multiplier zaklenjen je sicer korak nazaj, ker zmanjsa moznosti, ni pa tok drasticno. Po svoje mor met zdej mogoce edin mal vec srece, da dosezes visoke FSBje prav pr tistmu multiplierju, ki so ga pac dolocli.

Se pa recimo Inteli, ki so ze lep cas tko zaklenjeni tudi prav lepo navijajo.

Skoda pac, konec sveta pa tudi ni.

Tic ::

Jah, uprasanje kaj model hoce. Ce misl nenavijat / malo navijat / navijat do maximuma.

Glede na to ti lahko sestavimo konfiguracijo. Glede graficne predlagam 5900 (lx ali polno). Best price/performance ima. Recimo, cena 9600xtja in blizu performans 9800xtja ;)


Aja, juras (ali naj recem kar caligula). To so uradni dokumenti in toliko procesorji pač porabijo. Če nam intel podari kilerski hladilnik zraven, še ne pomeni, da se manj greje.

Btw, v igrah se p4 3400 mhz kosa z bartonom 2500 mhz. Tako da ni vse v fekvenci (stiskanje divx etc je drugo).
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

JustVi ::

Hoče 500K zapravit...sam si bo moral poiskati pomoč na drugem forumu ;)

@Juras

Caligula ::

Ce hoce na vsak nacin 500k zapravt sm mu boljs predlagal naj gre na orenk pocitnice pa naj seksa k zivala namest, da cheaterske teste poganja. Al pa naj gre delnice kupit. Ce se ze more resit denarja.

5900 LX jaz nebi enacil za Radeoni iz 9800 Serije je pa to po Nvidiini zahvali vsaj v Futuremarkovih testih zdaj nemogoce primerjat...
Verjetno tudi v drugih testih. Zakaj se bojijo realnih primerjav vedo le sami. No meni se tudi dozdeva....

2500 Barton v Igrah seveda ne more zaostajat za 3400, ker se Barton 2500 ni do koca izkoriscen pri igrah. Lahko, da se motim sam ze vse kar je nad 2000 Mhz je ze dovolj, da procesor ni ozko grlo razen pri redkih izjemah z vkljucenim vsem moznim.

Pa se enkrat, zakaj bi kupil za isti denar sistem (ki, ce mas sploh sreco, da se dobro navije), ki mora bit maksimalno navit do samih meja, ce lahko za isti denar dobi sistem, ki je ze nenavit tako hiter pa ga lahko pol se navija k hudica. Skratka zakaj bi si zakolicil zgornjo mejo?

Pa a je to slabo, da nam Intel podari kilerski hladilnik, ki hladi tako, da se fajn navit sistem dela tiho in leti kot pras.... ?
Sej to je vazno-kaj je v praksi iz tega, ne?
Skratka to ni smiselno.

Vsaj ne men, se pa res nima smisla kregat glede teh stvari, ker je odvisno kaj clovek hoce.

Pa v bistvu koga briga kolk se kej greje procesor, ce se ne greje prevec za svoje zdravje oz, da bi blo nestabilno.
Mene briga ce moj procesor gnije pr 80C, dokler dela stabilno. Itak ne rabim, da zdrzi 50 let. Prej bo neuporabno zastarel, kot crknil.
Pa Intel se greje kolegu do 57C pod full loadom. Pa je tih.

JustVi ::

Nisem razumel vsega, kaj si hotel povedat.

Eno je vsi procesorji so prepočasni tako v igrah, kot video, rendiranje....
zasedeni nonstop 100%.
Od kje tebi, da niso več osko grlo?

Intel je boljši s SSE2 ukazi. V igrah in mat. operacijah mu AMD komot parira.
Intel niti ni toliko hitrejši, bolj hladen, boljši za navijat (od 2500+), dražji (par tisočSIT), kot skušaš prikazat.
Tvoj (regiliozni) pogled.

Kaj misliš? če zapravim za rac. 1M, potem ne morem več na počitnice in ni več sexa. Sklepaš po sebi?... bruhaha

Caligula ::

Ugibam o starosti-15 do 17 let? :D
No saj sem bil sam tudi toliko star enrkat.

Jah kaj pa vem, jaz ce underclockam moj procesor za 300 mhz lahko spile enako spilam. Nobene razlike.
AMD 2400.
Ce ga dam na 1900 Mhz namesto 2200 na kolikor je obicajno.

Pa se enkrat. Pentium 2.6 s hiperhreadingom in recmo Asus plato na 875 cipu bo popapal BArtona 2500 na vodnem na Nforce plati.
Pa ko oboje navijes ga bo samo se bolj popapal. Pa saj pravim, bols kupit za isti denar sistem, ki je ob isti hitrosti nenavit. Pol, pol ga pa lahk se navijes za salo.

In ja, jaz rad sodim po sebi. Seksat k zivala na fajn pocitnicah je fajn.
Pa niti ni vazno.
Bruhaha haha :D

kuglvinkl ::

Tole temo bom poslal v večna lovišča, če se bo požiganje nadaljevalo. Če se ne morte zment, dejte nekoga iz debate na "ignore" in basta.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

JustVi ::

>Jah kaj pa vem, jaz ce underclockam moj procesor za 300 mhz lahko spile enako spilam. Nobene razlike.
>AMD 2400.
>Ce ga dam na 1900 Mhz namesto 2200 na kolikor je obicajno.

s podmornice se to res ne opazi.

v sintetične teste si že na pisal, da ne verjameš |O


P.S.
moj 3400 je v Call-u na non stop full

ctr+alt+del

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JustVi ()

jurcy ::

No sem mal spremenil:D

ASUS P4C800-E Deluxe-je zdej ok?čist tko , kaj pomeni tist -E?
CPU Intel Pentium4 2.8 GHz 800 Socket 478 512K Box-bo ok zdej menda ne?pa box hlajenje bo dost al kej druga?
GeCube ATI RADEON 9800 Pro 128MB-glede na to,da je manj kot 80 jurjev,je ok?gecube firma pa to...
Miška Logitech MX500 Optical Mouse-to bo ok Tipkovnica Logitech Internet Navigator SE-to bo ok
Trdi disk Maxtor 200 GB IDE 7200rpm 8MB-tole bo tud ne?al je kej narobe-bi s čim zamenjal
CMX 512-3200C2 512MB DDR 400Mhz (z hladilnikom) 29160SIT-tale ram pri jae je ok ne?bo 512mb dost?
Plus 1000AMG metalic siva tower 430 W 39960SIT-to je ok,ne?

pol ko bo navoljo bom še vzel pioneer-ja 107

aja,pa ker monitor(kr direkt znamko pa model prosim)?


aha pa še to...računalnik bi naj zdržu spet nekje 2-3 leti:D

lp>:D

Tic ::

Mal se preprici o kopatibilnosti rama z i875. Namrec to so verjetno CH5 cipi...
persona civitas ;>

JustVi ::

Dobar si se odločil :)

men je D1stepping, lepo delal na 250fsb, 1.65V ,1:1, DDR 533

z vodnim

kajzer ::

JustVi, a zdej se je dober odloču ko je "sestavu" comp z Intelom?! Če bi sombiniru komp z Athlonu64 za 150k bi ga ti zihr skritiziru!

JustVi ::

Sam je z AMD-jem 2500+ vse bolj izi.

Z Intelom pride RAM drag ko žefran.
Pri Intelu je fsb full pomemben, preklop na 5:4 ti vzame tiste dodatne MHz.

P.S.
Tale RAM daj zraven. očitno je več izbire na Poljskem. :(
512MB PC4000 DDR HyperX X2 gre do 260.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JustVi ()

kajzer ::

Z Intelom pride vse drago ko žefran! CPU je dost dražji od AMD-ja, plate so dost dražje, pa še ram!

Caligula ::

Zelo dobra izbira, le pri Radeonu raje vzami Herculesa v JAE, ker je bolj preverjeno fajn. Razen, ce ga ma kdo tukaj pa lahko kaj vec pove.
Plata super, procesor bi pa mogoce bil boljsa izbira 2.6, ker je cena meni se zdi precej nizja kot 2800.

Odvisno koliko te pride.

FSB je zdaj pri AMDju ravno tako pomemben, ko so jih zaceli zaklepati in tudi tam moras met zdaj odlicen ram, ce zelis met kake fajn FSBje.
Pa se na Nforce je treba met frekvence sinhrone, da je kej.

Pa da ne omenjam, da tisti intel pol v dualu res stale dela s tistim RAMom.

Skratka tole je ze zelo zelo bolj modra izbira od tvoje zacetne konfiguracije.
Tole bo letelo.

Si ze kaj kalkuliral kolko bo vse skupaj prislo?

Aja, od danes sem lastnik NECa2500, ki je v JAE 30.000 SIT.
Pac novi bestbuy. Priporocam.

Enakovreden Liteonu 811s kakor zdajle opazam-dejansko ni nekih razlik in pac Liteon je trenutno drag glede na tega NECa in se zato NEC bolj splaca.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rami do max 30k sit

Oddelek: Kaj kupiti
111672 (1454) Nesta
»

Nov sistem, konfiguracija: pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
61108 (982) SodVina
»

Razlika

Oddelek: Pomoč in nasveti
151020 (813) astras
»

Računalnik se noče prižgati. Kaj narediti???

Oddelek: Navijanje
251259 (959) Caligula

Kupujem novo plato in proc za amd

Oddelek: Kaj kupiti
311264 (909) boštjan

Več podobnih tem