» »

Vrednost 5 let starega PCja?

Vrednost 5 let starega PCja?

ahimah ::

Razmisljam da bi si omislil novi racunalnik ker je mojega ze malj povozil cas(ali pa precej)!
Ker starega nebi vec potreboval me zanima koliko je kaj njegova trzna vrednost.

Star je pet let(takrat kupljen je bil solidna masina),
ne vem vse tocno iz katerih komponent je zato samo malo nasplosno: 32Rama, 4 Giga HDD, procesor ne vem tocno, Dvd rom, ekran Hansol, v super stanju je se vedno, vendar za moje potrebe ne zadosva vec!

Zanima me koliko bi dobil zanj. Ce bi bilo 50 000 bi bilo super?

boom-bar ::

pomoje nekje med 20 in 40. Odvisn od ostalih komponent.
Legalizirajte mehke droge!!!

BlackHole ::

Če boš dal še enih 25k SIT poleg, potem mogoče ja 50.:D

OBELIKS ::

bom še jaz pristavil lonček. dajte še meni ocenit komponente:
celeron 633
abit bx6 v2
256mb 133 ram
sb live! value

hvala

partysound ::

kaj maš to za en ekran? 15? mejbi se zanimam
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

asPeteR ::

ahimah: Ti nis resen. Najvec kaksnih 20-25k ...
http://blog.stegnar.com

Sid Izprijeni ::

ahimah, resno si prav pohlepen!

Jaz še če bi podaril svoj prastari P200, bi imel slabo vest, da bom nekoga ugonobil z njegovo počasnostjo, ti bi pa rad še služil s tujimi mukami...>:D
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Aspirinix ::

Res se stvari spreminjajo, da je groza. Po cca 9-10 mesecih ima PC samo še polovično vrednost. Za tisto zadevščino iz začetka posta po moje ne bi dobil več kot 20k. KAkšen je monitor poleg? Katera grafična?
Se spomnim, ko sem GF2 kupil in so jo morali takrat naročiti posebej, ker jih še nikjer ni bilo. Pred dvema tednoma pa sem se s kolegom pogovarjal koliko dobim za njo. So miskoraj solze v oči stopile ko mi je rekel 5k. KAj moraš, čas gre naprej. Cene pa dol. ;-((

flipflop ::

50k je preveč.Uporabi ga za kaj drugega,recimo za router,ali pa ga prodaj za veliko manj,okol 20k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

ahimah ::

Evo sem se mal razvohal kaj mam
Pentium II,
Intel Celeron 333 MGz,
HDD 4 GB,
RAM 32,
Grafična: Ati 3D Rage Pro
CD-Rom Teac
CD-Writer Teac(8krat)
Floppy disk
2 USB, IrDA,
+ monitor Hansol Mazellan 500P(15'')
+ zvočniki
kuplen v zacetku'99
Ce tole vse skup ni vredno vec kot 50k..?

MadMax ::

Tebi verjetno je več vredno, mi pa govorimo o realni tržni vrednosti.
Če pa moraš prodat, potem pa naši ceni še odbij 30÷50%.

/edit:
Aja: lahko sicer čakaš da naletiš na nevedneža, a z vsakim dnem se vrednost še dodatno manjša.
Lahko pa zadevo prodajaš po komponentah: če ti uspe vse prodat po kosih v slabem mesecu, boš morda dobil tudi več kot 50k. Ampak ne bo ti uspelo vsega prodat...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Law_Enforcer ::

ahimah: Poslušaj kaj ti ljudje govorijo.. 50k SIT ne boš nikoli dobil za to tvojo konfiguracijo (razen morda od kakega ueber naivneža). Poglej si recimo kakšen računalnik dobiš za 90 tisočakov - tukaj. Resda je zadeva brez monitorja, vendar dobiš solidno 17ko že za kakih 35 jurjev, torej te pride 10x (recimo) boljši računalnik 125.000,00 SIT. In to NOV, medtem ko je tvoj star 4 leta oz. počasi bo 5! Podobne sestave za podobno ceno pa prodajajo skoraj vse rač. trgovine...

tha_man ::

Ceno postavi na 50 jurjev in daj v oglas, pa ne zraven natančnih specifikacij pisat. Seveda moraš gor lepo inštalirat windowse pa kak kul špil (tud na taki kišti se najde kak ki v redu zgleda in deluje lepo. Pol pa probaj čimbolj impresionirat naivnže (največja neumnost je prodajat stare kište folku ki se spozna na računalnike!).
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Flay ::

50K! Preveč, za to bi mogoče dobil največ kakšnih 35K (saj tko jst mislm), drugače pa lahko daš oglas, ne povej vseh spefikacij (še posebno ne od rama :D ), gor bi lahko inštaliral kakšen GTA1, atomic bomberman, malo pobrskaj po netu in našel boš veliko igric (poglej na dragonball Z stran mybe boš tm kej našeu, današnja mladina pada na dragon ball :D ), v oglasu povej kere igrice maš, pa kakšen procesor, kakšno 3D in kakšen monitor. Ne povedati vsega ker ne bojo kupili>:D

Azrael ::

Če dobiš kakšnega hudega naivneža, ki bere samo Salamononov oglasnik (v njem so velikokrat pretirano visoke cene), potem boš prodal tudi za 50k Sit, če ga boš prodal meni, pa še 25k Sit ne boš dobil. Računalniki izgubljajo na ceni bolj kot vsak avto. 4 do 5 let star računalnik realno ni vreden več kot 10 % cene, ko je ta računalnik bil nov. Če je računalnik, še starejši pa lahko za njega nekaj dobiš, če ga prodaš po delih, drugače pa ga boš lahko za komplet iztržil par jurjev. Problem tega računalnika je: ima premalo RAMa, majhen disk in predober procesor na ostalo konfiguracijo (najprej sem mislil da gre za 200 ali 233 MHz MMX), ali je to mogoče kakšna Jerovškova zadeva? Je bil pekač vgrajenm naknadno ?
Drugače pa za scenarij z naivnežev moraš na novo naložiti Windowse, kakšen Office, pa nekaj igric, različnih žanrov, ki lepo delajo, in glej da je računalnik na zunaj čist, prav tako tipkovnica, miš in monitor in okolica računalnika naj bo tudi pospravljena, kakšni diski in kartice tam nimajo kaj iskati. In v tvoje dobro upam, da ne kadiš, ker to lahko tudi pri naivnežu zbije ceno.
Če pa boš prodajal po delih pa rabiš jeklene živce, zaslužil pa boš več v primeru da v kratkem času prodaš vse, kar pa je skoraj nemogoče.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

ahimah ::

Ja hvala vsem mal za nasvete, sam sem bil podobnega mnenja da bom tezko dobil 50k Sit zanj.Ampak na koncu je vreden toliko za koliko ga lahko nekomu prodas.:\
Sem ze instaliral en fajn program E-Icons ki ti spremeni vse ikone.Zdaj zgleda kot da bi imel XP-je:)Office Xp pro mam itak, se par igric pa bo. Friend of mine je mela maja kupca za njeno kisto(64Rama,7HDD,procesor isti kot moj)za 80 tisocakov!>:D
Drugac pa dobim novega zlo poceni.Tam kjer dela moja mama(software) majo z eno firmo sodelovanje - Coala iz Mb(tud ze veckrat omenjeni PC je od njih) , stranke jim rihtajo, in ona dobi racunalnik brez ddv-ja in se dodatni 20% popust na ostanek + placilo na vec obrokov.:D Ugodno ne.Sem bil v Grazu cez vikend, mal gledal ponudbo, sam je to najcenejse od vsega.
No thanx vsem se enkrat!

ahimah ::

Tukaj si lahko ogledate ponudbo in se mogoce odlocite za nakup:)

http://bolha.com/index.php/ukaz/bid/izd...

Business ::

Prejšnji mesec so v MB v neki trgovini, sem dobil reklamo domov, za 78k v prodajali PC nov, kar solidna konfiguracija, res da brez monitorja. Pa tudi monitor že za 30k dobiš nov.
Za 50k boš res zelo težko to prodal. Po mojem največ za 35k. pa še to zaradi monitorja. Ta ima tukaj največjo ceno.

Marko007 ::

Če pa to prodaš za 60 jurjev 8-O

Mimogrede ponudba starega modema za 5 jurjov :P klik

Vsaj modem bi po mojem lahko zastojn ponudil zraven :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marko007 ()

dunker ::

Hm... Jest sem dobil Abit plato in procesor Athlon XP2200+ in 256 DDR rama in ohišje in napajalnik in hladilnik za 75'000 SIT.
Če ti kdo da 60'000 za tole... Bog mu pomagaj. ;)
PS: Na Celeronu 333 je meni lepo delal Need for Speed 5. To je pa res hud špil, bodo naivneži kar skupaj padali! Ta špil kraljuje še zdej. Vsaj pri meni.

MOJNET.net ::

No cena mojega starga PCja, kjer je bila cena postavljena na 66.000 sit (itak), prodan pa za 60.000 :8) .
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

Zgodovina sprememb…

borchi ::

ahimah: če to prodaš za tako ceno mam službo za tebe!
l'jga

CaqKa ::

nfs 3, 4 ali 5 nebo delal na tej mašini lepo ker je premalo rama.

Ziga Dolhar ::

FYI, meni je nekdo prodajal "tip top računalnik, 3 mesece star", P133, 15 MB RAM, 1.2 GB disk za 30k sit [okej, je 15" monitor zraven], rekoč, da jih v Salomoncu sicer prodajajo po 60k.
https://dolhar.si/

ddeben ::

De ne bom odpiru nove teme- kulk bi js dobu za tale racunalnik? 1000Mhz, 256ram, geforce 2 32mb,Asus plata nevem ktera, zvocna Ac97, dvd-rom 16x, cd-rw 24x10x40,floppy 1.44,disk maxtor 40gb,nalozeni so pa win xp z sp1 pa office xp, pa gta:vice city!!! :D

CaqKa ::

ziggga:
FYI je kakšna kratica? če ja; kaj pomeni?

Tic ::

Jst bi rau eno kisto, brez monitorja.. za server.:8)
persona civitas ;>

para! ::

FYI - For Your Information
Death before dishonor!

ddeben ::

No a bo kdo odgovoril al ne????:D

flipflop ::

Kot prvo,1000 MHz kaj? Athlon,duron,p3,kaj tretjega?
Plata bi bilo dobro če poveš katera je,ram je DDR,SDR? Geforce je MX,rajt? Kolk obratov ima disk pa kolk je star? Bo treba mal več podatkov če hočeš ceno.

Zdej grem pa spat>:D

ddeben ::

Bolj podrobneje za moj sistem: 1000mhz Athlon, 256 sdram, geforce 2 mx 32mb, zvocna ac97-integrirana, Pioneer dvd-rom 16x, Sony cdrw 24x10x40, floppy 1.44,disk maxtor 40gb 5400 obratov-star je 1 leto in 7mesecev! Ocene prosim....:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodati za kolko in ali je povpraševanje veliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524645 (3188) Tic
»

Vrednost starega PCja

Oddelek: Strojna oprema
231348 (969) T-Majo

Katero grafično za cca. 30.000 SIT

Oddelek: Kaj kupiti
332036 (1482) Geo
»

Od česa je odvisna hitrost računalnika?

Oddelek: Strojna oprema
283517 (2978) GregaST
»

oceni realno računalnika

Oddelek: Strojna oprema
17931 (686) andro

Več podobnih tem