» »

ADSL in KABEL delujeta kot eno

ADSL in KABEL delujeta kot eno

nero ::

Sm šel z kabla na Adsl, seveda sm rekel, da mi odklopjo kabel (pred dvemi tedni so mi priklopil ADSL). Dans grem za foro provat če stvar še deluje in glej ga zlomka deluje. Sej najbrž ga bodo do konca mesca izklopil, sam do takrat bi jaz provu to usposobt, da deluje kot eno, če se to da. Zdaj če bi dal v komp dodatno mrežno in priklopu nanjo adsl, ker kabel deluje sam na stari, bi to deloval kot eno? >:D
Ali pa prek routerja?
Pa še to, če slučajno ne izklopjo kabelskega, a oni lahk vidjo, da ga jaz še vedno uporabljam (ne bi glih hotu dobit dve položnici)? :D

LP

roscha ::

Joj, kako sovražim takale vprašanja v smislu: imam avto, pa ne vžge. Kaj bi lahko bilo narobe?

Kater kabelski ponudnik? Kater ISP? Za ADSL je (skoraj) jasno da je to Siol, pri kablarjih pa ne!!
Če je (bil) na kablu ISP Siol, jim pošlji FAX (najhitrejša pot) naj te odlopijo, drugače boš plačal adsl+kabel...

nero ::

Ja kabelski je LINK-Siol. Se prav so mogl odklopt kabel preden so priklopl ADSL?
A ni tko, da do konca mesca še deluje?

krneki ::

Deluje do takrat, ko jim rečeš naj te odklopjo, če nič ne rečeš boš mel oboje in plačal oboje. Če prekineš pogodbo s SiOL-om za kabelski dostop, potem bodo oni sporočili kabelskemu operaterju in ta te mora izklopiti, če te ne maš pač zastonj dokler te ne, plačaš pa do takrat, ko si siolu poslal dopis.

nero ::

Ja sej sm reku, da me izklopjo. Sm dal k ADSL pogodbi prilogo, da grem z kabla LINK in da mam brezplačen priklop(in da me pač izklopjo), pa tut na telekomu sm rekel k sm klical za adsl. Pa tist dan preden je prišel telekom sm videl pred blokom Telemachov avto, zgleda da so bli prišli izklopt, sam so se zgleda kaj zmotil, ker men so neki posebi vlekl kabl s strehe.
Bom počaku do konca mesca, če ne pride dodatna položnica, kul ne. >:D
No kako bi ADSL+Kabel usposobu, da deluje kot eno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nero ()

krneki ::

Kot eno? Če misliš tako da se bo promet razporejal po adsl ali kablu po potrebi, ti ne bo uspelo. Največ kar boš uspel je, če povežeš zadevi z enim switchem in potem na svoji mašini upišeš podatke za obe povezavi. Nato si napišeš route tabelo v tem stilu: za IP X pojdi čez gateway X, za IP Y pojdi čez gateway Y. Na tak način mam rešeno na eni lokaciji.

nero ::

Pol ne bi deloval, če bi še eno mrežno dal v komp in nanjo priklopu adsl na staro pa kabel?
Ter inštaliral nek program, da uporablja obe povezavi.
Kako bi to deloval, če bi povezal z switchem? Bi pol lahk bil DL in UP teoretično 1.408/384 kb/s (ADSL 1.024/256 kb/s + kabel 384/128 kb/s) ?

jype ::

Seveda ne. To nikakor ne deluje.

Na kablu imas IP X, na ADSL pa Y. Ce gre paketek ven z izvornim naslovom Y, potem bo tudi odgovor prisel na Y, in bo zabasal tisti link, ceprav je kabel morda prazen.

Edini nacin, da bi s tem povecal kapaciteto svoje povezave je ta, da bi imel na siolu se eno masino z IP naslovom Z, skozi katero bi sel ves promet, ta masina bi pa potem delala NAT tako, da bi sel dolocen procent paketov skozi eno, ostali pa skozi drugo povezavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL ali cabel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
534380 (3400) cbelica
»

ADSL ali kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
614525 (3704) marjanX
»

Osebno zadovoljstvo: ADSL ali KABL ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1017557 (5758) Narcos Satanicos
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707899 (6205) DeLonghi
»

iz tele-tv kabla na adsl

Oddelek: Omrežja in internet
131640 (1139) SLOWWWeb.net

Več podobnih tem