» »

Je AMD XP 3200+ zaklenjen?

Je AMD XP 3200+ zaklenjen?

Metabond ::

Glede na to, da cene najhitrejših procesorjev lepo padajo se počasi bliža (letos?) tudi čas za zamenjavo. Seveda le, če AMD le teh ni zaklenil, saj moj Bartonček 2500+ nič kaj prevroč (max 45°, tipično 33-39°C) lepo deluje na 2300MHz (1,675V) 8-) medtem, ko Corsairi XMS zlepa ne gredo čez 200Mhz (2-3-3-6).;(

Dr_M ::

zakaj bi menju ce ti ta dobr dela?? samo stran bi vrgu dnar.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Metabond ::

V primeru, da bi 3200+ lahko deloval vsaj z množilnikom 15 (3000MHz) bi si ga za kakšnih 30kSIT kar z veseljem privoščil.

Dr_M ::

ce ga pa za 30k sit dubis, pol pa kr :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Metabond ::

Cena bo gotovo na toliko padla sam pitanje je: ali je 3200+ tudi zaklenjen ali ne?

Dr_M ::

za1x se ni nikjer nobenih porocil, pa tut folk nima tok izkusenj z njimi, ker so predragi. tut ce zdej niso zaklenjeni, nekoc bodo. ni pa nujno, ker najhitrejsih cpujev iz serije ponavadi ne zaklepajo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Grimlord ::

Hum.... kupiš 2500+... v biosu prestaviš da maš model 3200+, in če maš srečo ti dela na 3200+.. na default voltaži...>:D
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Metabond ::

To stopnjo sem osvojil že na začetku :D in z le za 25mV višjo napetostjo povišal clock stabilno na 3300+. Prihaja pa čas za 4400+ >:D >:D >:D

tiborrr ::

Jaz pa iscem Tbreda-B 2800+, pa ga nikjer ni za staknit...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Metabond ::

Brcam v meglo!:| Kaj mi pomaga odklenjen 3200+, če nimam množilnika večjega od 12,5.:D

Dr_M ::

sej bi meu od 13 dalje potem...

edit: no zdele sm se spomni neki...ubistvu nebi mel, ker ma un itak 11x mnozilnik po defultu. tko da ja, res odpade.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Metabond ::

Sedaj me pa peče vest, ker sem že na začetku imel namen dati še nekaj cekinov AMD-ju! :'( Ubogi AMD, kdor je pravi čas kupil 2500+ nima nobene potrebe (možnosti) po nadgradjni.:D

Torej šele, ko bodo ižšle zadnje ATX plate s PCI vodilom bo pravi čas za zamenjavo MB-CPU-RAM, da do konca izkoristim SCSI kontroler, Radeon 9800PRO in modificiran Chieftec FT-01-ATX.

Metabond ::

Popravek: Asus A7NX8 Deluxe ima množilnike do 17x vendar ne vem kako se aktivira tiste, ki presegajo 12,5x. Če nastavim npr. 7x/15x dobim le prvo možnost (7x) 8-O

Ali kdo ve?

njok ::

Iz glave bi rekel, da mores povezat zadnji L12 mosticek. Preveri tukaj.

Metabond ::

To! Hvala, tega ne bi našel, pa če bi tri dane z lučjo iskal! :D Verjetno bo treba na XP 3200+ L3-FID4 mostiček prerezati (še vedno lažje kot pa spojiti).

Ostaja samo še vprašanje ali je procesor 3200+ odklenjen in koliko potegne. Sem mislil, da so kje po netu z njim postavljali kakšne rekorde v navijanju AMD-jev, pa nič!

BTW: dotični CPU se da dobiti že za 50kSIT.:)

boštjan ::

samo ziher ne v SLO

Metabond ::

Ne, pač pa za 66kSIT.

boštjan ::

3200+ dobiš za 66k?a to BOX varianto?pa kje

Metabond ::

Pri razvpitem Mlacomu.:D

boštjan ::

3200+ majo ceneje kot drugod,2500+ pa dražje,mislim ej:\

Metabond ::

Če bolje razmislim, je XP 3000+ v vsakem pogledu boljša rešitev. Končna freq. je praktično ista, le FSB je 166MHz kar pomeni, da ima omogočene množilnike večje od 12,5x (samo 13x, če je zaklenjen).:)

Poleg tega je cena (še posebej pri Mlacomu) ugodnejša. V vsakem primeru bo delal vsaj na 2600MHz (zaklenjen) - presneti Corsairi me davijo!;((

gamer ::

ti si kr misl da ga boš lohka tolk navil... mogoče, če boš imel srečo, sicer pa ne gredo vsi procesorji tako visoko...

Metabond ::

Jaz sem pa mislil, da ste sami navdušeni frizerji tlele?!>:D

JustVi ::

Jaz sem 3000+ 1.75V spravil tam na 2.34. Brez dviga napetosti se definitivno sploh ne navija.

Vidim, da imaš žilco sam tle boš prletu z glavo ob zid.

kup Intela

Metabond ::

Hi-hi, pa smo tam!:D V starih časih drugih procesorotvorcev razen Intela nisem niti povohal toda, ko je AMD z Athloni povedel na področju matematike sem neobremenjen prestopil. Zame je merodajna le FPU zmogljivost, ki jo potrebujem pri 3D modeliranju, saj pri nobenem drugem programu ne čakam toliko časa na računalnikovo prebavo. Če bi Intel spet naredil boljši FPU, bi spet prestopil - sam ne če bi zato moral plačati 5-10x več.8-O

Zanimivo je navijanje tega Bartona. Z default voltažo gre do 2200MHz, pri 2300MHz pa po nekaj urah Prime95 izvrže napako. Z dvigom napetosti za 25mV postane zadeva popolnoma stabilna. Poizkusil sem tudi na 2400MHz, pa ga tudi pri 1,7V takoj vrže iz testa. Glede na zanemarljivo morebitno pridobitev nima smisla še povečevati napetost zato sem odnehal.8-)

Gamer, do koliko gre tvoj pri default voltaži?

Metabond ::

Če ima še kdo od vas XP 3000+, naj prosim pove do koliko MHz (Prime95 stabilno) gre pri default napetosti.

murmur ::

pri 3d modeliranju? mislis renderiranju?
iz 2500+ na 3200+ se ti bo poznalo presneto malo glede na vlozeni denar.
ce pa mislis na 3d modeliranje [realni cas] pa raje kupi hitrejso graficno kartico. hitrejsi CPU/FPU ti
koristi predvsem pri recimo IK, ali pa deformerjih, motion capture, torej animaciji .

JustVi ::

Ne on to razmišja o navitem CPU. Lahko se mu zgodi, da bosta procesorja tekla na isti frekvenci.
to tle in na ostalih forumih že dolgo jasno. Ti procesorji od 2500+ do 3200+ se razlikujejo samo od datuma izdelave in različne cene.

Metabond ::

Grafično imam Radeon 9800PRO z gonilniki za FireGL X1 (vendar je še hitrejša, ker je org. FireGL X1 na osnovi 9700PRO).:)

S 3D modeliranjem mislim na strojniški program, pri katerem največ časa vzame ponovni preračun 3D modela (telesa), ko spremeniš kak parameter (dimenzijo). V tem času grafična globoko počiva, FPU pa gara. Ponoven preračun je lahko izveden v trenutku, lahko pa traja minuuteee:| - odvisno kako kompliciran je kos, ki ga modeliram.

Nisem pa vedel, da med 2500+ in 3200+ praktično ni razlik. Verjetno dobijo oznako 3200+ tisti primerki, ki se pri testiranju najboljše obnesejo, ostali pa postanejo 2500+, 2600+ ali 2800+.:D

gamer ::

za 2400 bi rabu več kot 1.85v... za kolk gre pa z privzeto napetostjo me pa niti ne briga>:D vsaj odklenjen je...

Dr_M ::

a preko pinov se ne da nastavljat mnozilnikov na teh zaklenjenih procesorjih?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

Metabond,ni glih tako,ker mam sam 2500+,pa dela na frekvencah 3200+ z levo roko.moram priznat,da še nisem zasledil primera,da ne bi 2500+ šel vsaj do 3200+ pa bi za to proc bil kriv.
Dr_M,zaenkrat še niso najdli zdravila kako odklenit te bartone,vsaj jaz nisem nikjer zasledil

Dr_M ::

boštjan: no za odklepanje vem da se baje ne da, samo verjetn se pa preko pinov da dolocit nek fiksen mnozilnik.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

tudi glede tega,še nisem nič zasledil in če se da določit fiksen množilnik,pol bi bil ta odklep še bolj zakompliciran kot pa navaden odklep,ker iskanje prave kombinacije bi po moje bila težka zadeva.

Dr_M ::

ah....nic lazjega. :) klik
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

ja,za tole stran vem,samo ni tako,da ga moraš najprej odklenit?

Dr_M ::

ja pomoje ni treba. itak spremenis mnozilnik, ki je potem fiksen.usaj mislm da je tko?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

probaj,jaz nimam zaklenjenega:)

Dr_M ::

jest tut ne:)

no se kdo drug javi??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342692 (15476) peter_ki

Koliko bi vas zanimal barton 2500 mobile (45w) po ceni 27000-27500 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23710484 (6989) kuglvinkl
»

Problem novi barton 2600 vs.2×512 vs.epox 8rda+!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
523189 (2546) kajzer
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327749 (5426) Tarzan
»

Athloni XP 2500+ v JAE za 24k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1107557 (4800) Boško

Več podobnih tem