» »

WESTELL serija LiteLine 6100 - NOVI SIOLOV MODEM

WESTELL serija LiteLine 6100 - NOVI SIOLOV MODEM

shock ::

Kot ste že nekateri opazili je SiOL (TELEKOM) nabavil nove modeme http://www.westell.com/content/products/pdf/6100datasheet.pdf. Podpira ADSL in ADSL2 standard. Upam da bo telekom v prihodnosti šel na ADSL2.
V bistvu me zanima če je že kdo med vami ugotovil geslo za ta modem, kajti je moteče da modem ima LAN IP addresso lih 192.168.1.1. Lih na tem IP addressi sem imel (linux) router, in zddaj moram povesod neki zamenjavat ip addrese.
  • spremenil: shock ()

fahrenGONE ::

Kje bi lahko dobil ta modem? Ce ga kdo lahko priskbi, ga takoj kupim. Trenutno imam Callisto821 in potrebujem en dodaten modem ampak ne Callisto.

Mavrik ::

Dodaten modem? Zakaj zaboga pa rabiš še en koncetrator?
The truth is rarely pure and never simple.

fahrenGONE ::

Hehe saj ne mislim 2 skupaj vezat ampak rabim enega za rezervo in rad bi tudi testiral kako se obnese ta tanov Westell. Baje je bolj stabilen kot Callisto, kar bi meni prav prislo.

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Bolj stabilen? Kaj pa pocnes da se ti modem usuva?

shock ::

ima win95 gor naložen :D. Drugače ta nov westell mi dela bistveno boljše kot callisto 821. Pozna se pri SiOL TV (manj kvadratkov)

Phoebus ::

A nimajo več iskrinih modemov? :D

fahrenGONE ::

Ne vem zakaj ampak vcasih moram resetirati. Ne pocnem nic groznega, P2P skoraj nic, samo remote desktop, Trillian za kontakte in kaksen download. Ampak zmeraj imam obcutek, da je Callisto nekako manj stabilna zadeva. Ne vem, nimam nobenih strokovnih analiz o tem, ampak glede na izkusnje pri uporabi ne morem reci, da je stabilen produkt. Zato bi rad dobil Westell, pa tudi en serviser mi je rekel, da jih dajo tja kjer so linije bolj svoh in se ljubi Callisto ne obnese tako dobro. Verjetno imajo ze kak razlog in ce mi to pove oseba, ki rihta zadeve vsak dan, potem mu ze verjamem. Na zalost pa SiOL ne prodaja tega modema in zato sprasujem, ce ga lahko kdo priskrbi. Kupim takoj. :)

Edit: Hehe. Nimam W98 sistema... Win98 imam samo za testiranje v Virtual PC pod Windowsi XP. Poleg tega imam tudi Gentoo. Drug PC pa ima Slackware Linux in ravno tako WinXP. Sicer pa tudi Win98 delajo OK, ce jih ne prevec poserjes s surfanjem z IE po cudnih straneh.

Zgodovina sprememb…

Opkow ::

Ce ga res tako zelo zelis, da bi si ga kr kupil... :)

online store
online store 2

Drugace.. Google dela cudeze. ;)

Pat_MaGroin ::

Ce nimas SiolTV, potem pozabi na ta modem ..vsaj zaenkrat...

Je pa res, da modem bistveno izboljsa linijo (je pa bolj obctljiv na motnje)..

Ampak, pri 1mbit, 2mbit, 4mbit paketu je calisto vec kot OK.

Pa se na Telekomu so skrti. Js ga na eni lokaciji sicer imam, bom pa se poskusil dobit ta modem na drugo lokaciji>:D .

LP,
PIC

fahrenGONE ::

Tnx za info! Na google sploh nisem pomislil, ker sem bil preprican da dela samo v SLO oz. je narejen samo za SiOL/Telekom... Kaj mislis da bo delal, ce ga nabavim preko teh strani?

PIC, nimam SiOLTV ampak vseeno ga hocem dobiti za test. :)

Opkow ::

Ce bo delalo? Kupi, pa probaj.. ;)

Nisem sure. Ker ne vem kako tocno delajo (komunicirajo) tile modemi.
Koker vem na njih laufa software, ki ga updatajo in kontrolirajo s strani Telekoma. Tak, da bi bilo dobr da njih ali pa SiOL vprasas kako je s tem.

Mavrik ::

Verjetno boš mu moral vpisati SiOLove parametre (kot jih moraš tudi če upgrejdaš firmware na CopperJetih recimo).
The truth is rarely pure and never simple.

Pat_MaGroin ::

In s testom bos ugotovil - kaj?:).

Ti povem kaj je boljse: stabilen je, hitro se postavi, ce ga resetiras (ampak takisto mi dela Callisto v LJ, kjer smo net v 2 letih zgubli samo, ko je zmanjkalo stroma).

Speed mam pa priblizno: 570kB/s down, 78kB/s down.

LP,
PIC

Gapi ::

PIC: O kakih hitrostih ti to govoriš? Ker to ni ravno standard za najhitrejši paket pri SiOL-u. Kakor obrneš tuki neki men ne štima.

Pat_MaGroin ::

Po nekem cudnem nakljucju dela net, ce imas sioltv v povprecju ene 100kb/s hitreje. Zakaj? Ne vem. vem za se 3 kolege, ki so po prehodu na sioltv dobil hitrejsi download. Je pa cudno, ker je stvar izven teoreticnega maximuma paketa...

Smo pa delal meritve, pa bodo kar stimale :).

LP,
PIC

64202 ::

> Bolj stabilen? Kaj pa pocnes da se ti modem usuva?

Meni je kar dostkrat zmrznil, tko enkrat na mesec recimo ali pa celo manj. Potegnes ven strom pa das nazaj, pa je blo ok. Potem ko sem pa dal skozi kristusove muke (skonfiguriral traffic shaping na linuxu), je pa kar naenkrat nehal zmrzovati.

ferjan ::

westel bolje izkorišča frekvenčni spekter prvega Mega. Ker je siolova oprema kalibrirana na modeme calisto dobimo z uporabo westela hitrejši download. Jest mam recimo pri paketu 2048/768 v praksi 2184/600.

leinad ::

Ferjan ti misliš, da imaš potem v praksi hitrost 2148/8 ali dejanskih 2148 kb/s ?

ferjan ::

2184kb = 273kB

leinad ::

Torej 17 kb/s več kot normalno, pri 256 kb/s se to ne pozna ravno kaj dosti.

ferjan ::

uf... 1B (bajt) = 8b (bit)!! Se pravi 17KB/s (in ne 17Kb/s!!) več kot v pogodbi in kar nekaj več kot "normalno" ..."normalno" (s Calistom) namreč ne dosegaš stabilnih 256KB/s.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z switchom

Oddelek: Omrežja in internet
201331 (1020) amigo_no1
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32963461 (27156) JoskoMacher
»

Razlike med ADSL modemi

Oddelek: Omrežja in internet
121426 (976) Chicken Boy
»

Ostali modemi za ADSL iz tujine

Oddelek: Omrežja in internet
191206 (902) zu_dre
»

ADSL problem (telekom)

Oddelek: Omrežja in internet
282996 (2143) TribesMan

Več podobnih tem