» »

Do koliko gre Barton 2500+ ?

Do koliko gre Barton 2500+ ?

Zemljan ::

Imam Bartona 2500+ (zaklenjen) stabilno navitega na 2300 Mhz (11x210), napetost procesorja je 1.725V, druge voltaže so na default nastavitvah. Ram timingi (2,3,3,7), plosca NF7-S v2.0

Temperatura procesorja je sedaj max 51st, sistema pa ~30st. Stvar laufa stabilno tudi na (11x215), če dvignem napetost procesorja na 1.85V, (napetost chipseta sem zvišal na 1.7V, ram 2.7V, lahko da bi pa laufalo tudi z 1.6&2.6 - nisem še probal). Temperatura se seveda poveča (~59st). Pri napetosti procesorja 1.9V mi računalnik boota še pri FSB223, vendar ne teče stabilno.

Zanima me ali je s tem procesorjem mogoče priti na 2500 Mhz ? Npr. če si naredim vodno hlajenje in držim temperature procesorja tam ~35-40st.

Zemljan ::

Zanima me še ali modifikacija 3.3V linije kaj pomaga ? Zdaj imam stvar na ~3.25V.

ru7 ::

Seveda se da, moraš imeti pa pomojem zelo veliko srečo in v tvojem primeru odlične rame, saj bi morali sihrono teči pri približno 225-230FSB (nekje vmes), glede na to, da je množilnik zaklenjen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ru7 ()

royal ::

Jest mam pa plato epox 8rda3+,amd 2500+ barton,512ddr twinmos,win xp.......pa mi ne gre
navit vec kot 1833mhz.....a zato ker je zaklenjen...kako se ta zadeva odklene..LP:'( :'(

boštjan ::

saj to je delovna frekvenca tega procesorja.kaj ti spreminjaš,fsb ali množilnik?

Tic ::

Jaz sem z vodim na notri, v prostorih prišel na 2600mhz stabilno. Na mrazu verjetno benchable 2700, vendar mi je, preden sem uspel naredit to, crknila platka :)



Aja, pa se to:

5v = 5.5v
3.3v = 3.5v
12v = 12.3v
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

royal ::

Ja, jaz sem spreminjo vse fsb, mnozilnik pa voltazo. Sam se mi nic ne spremeni. Oziroma se mi ne prizge vec... Potem pa baterijo ven.
Sem sliso da so zaklenjeni. A se da to kaj resit. Lp

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tic ()

boštjan ::

zaklenjen je množilnik,ne pa fsb,si kaj povečal Vcore

ISTE ::

Zanima me kolk bi lahko barton 2.5 delal pri hlajenju na 10 C° na mami ep 8rda3+ in še kako veš če si dobil zaklenjen procesor al odklenjen pač po tem da mu lahko vse spreminjaš če je odklenjen in če je zaklenjen pa samo fsb

royal ::

Sej fsb sem poveco na 200......sam se mi ni odzivo vec...kaj mislis s tem CORE

boštjan ::

jedro procesorja

royal ::

Mi lahko to bolj podrobno opises glede jedra procesorja..........dogajanje v bioso...LP

BaRtMaN ::

Vcore je CPU Voltage.

royal ::

Tko nekak je :CPU vol...regulator
AGP vol.... regulator
DIMM vol...regulator
VDD vol......regulator
Kaze pa : VDD (v) 1,61 v
Vcore (v) 1,64 v
VDIMM (v) 2,72 v
Kaj spremenit...LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

boštjan ::

Vcore,bo treba višje nastavit,upam,da maš za hlajenje proca poskrbljeno

royal ::

Ka je to: vdd 1, 61v... Za hlajenje procesorja mam pa cnps 7000a zalman alcu. A bo vredi.
Sam ka morm zvisat da bo vcore voltaza visja:cpu, agp, dimm, vdd. Za dvigovanje voltaze ne vidim kaj drugega. Lp

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tic ()

boštjan ::

svetujem ti,da si prebereš članke OSNOVE NAVIJANJA na slo-techu.ta članek najdeš med rubriko članki.ker če boš za vsako pikico spraševal kaj kaj pomeni oz.kaj je to,pol boš samo še bolj zmeden.

royal ::

Katero plato mas( bostjan)--mogoce epox 8rda3+..?

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tic ()

boštjan ::

abit nf7-s,zakaj

royal ::

Zemljan:
kako lahko navijes amd 2500+ barton stabilno na 2300mhz, ce imam jaz vse nastavitve iste
sicer imam plato epox 8rda3+. Sej meni je tudi slo na 2200mhz samo ni bilo stabilno cpu se mi greje
tam pri (1833mhz) 39°c, ko ga pa navijem pa gre tut cez 52°c in mi ga resetira. Jaz imam za procesor
zalmana 7000 kaksno hlajenje pa imas ti..

Mam:barton 2500+, epox 8rda3+, 512rama twinmos... Lp

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tic ()

Tic ::

royal: Prosim da se malo brzdaš pri uporabi pik. Zgornje odgovore sem ti popravil na bralnost.
persona civitas ;>

royal ::

Sem ugotovil ,da ce spreminjas FSB frequenco se procesor manj greje kot ce bi
navijal CPU clock ,a je to mozno....LP:| :|

Dr_M ::

dokler se ne visa frekvenca procesorja je temp enaka. logicno ane?
ob visanju freq. cpuja se tut temp veca. logicno? ja...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje BARTONA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1016351 (4542) Pyr0Beast
»

navijanje z Epox 8RDA+ Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
694316 (3051) Gajba
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61131968 (15573) K0K0
»

Do koliko ste prišli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1549559 (6180) MEDENA
»

Abit AN7, AMD Barton 2600+, RAM INFINEON DDR400 CL3 problem pri navitju..

Oddelek: Navijanje
292035 (1607) boštjan

Več podobnih tem