» »

Hardware mod fx5950 ultra

Hardware mod fx5950 ultra

]Trix[ ::

Ravnokar sem zamenjal mojo "staro" graficno hercules radeon 9600 pro za winfast a380 tdh ultra (fx 5950) in jo uspesno softwersko modificiral (z rivatuner) v windowsih v quadro fx 3000. Zanima me ce so jo da hardwersko modificirat v quadro 3000 oz quadro 3000g tako kot se je to dalo pri geforce2 gts in kje bi najdu kaksne informacije in navodila o tem. Jest nic nisem najdu na googlu. Al pa ce obstaja kaksen soft mod za linux oziroma ce ga kdo zna napisat za linux bi blo to extremno kul.

Rad pa bi opozoril vse mozne "bodoce" uporabnike atijev kartic, da ati in opengl sploh ne gresta skupi (ati ni imel podpore openglu ko jo ima nvidia ze od riva128zx gpuja), sploh pa v linuxu. Na radeonu sem imel pod glxgears ca. 2900 fps zdej mam pa ca. 8500 s tem da se sploh se nisem lotu optimizacije xov in da nimam ta zadnjih gonilnikov. Razlika je zelo ocitna.

Lep pozdrav.

lopov ::

Ziv!

Kolikor mi je znano, tudi ce HV predelas cip bi se vedno moral "popravljati" drajverje. To je bilo omenjeno ob najnovejsi novici, kako predelati FX5700u v Quadro FX1100.

Glede ATIja se motis. Prav tako kot se da soft modati nvidiine kartice se da atijeve --> v FireGL. Dobro poglej strani, kjer si snel RivaTuner (drugace niti ne mores modati svojega GF, kajne :)

Povej mi ... v Display propertis ... ti na zavihku pise "NVIDIA (unknown)" ali dejansko "Quadro FX3000" ? Meni na zavihku pise unknown :/

b.

alien-tech:blue ::

jest imam isto grafo kot ti in me zanima kako se to modeficira in kasne so prednosti.

lopov ::

Glede modificiranje preberi to stran (ena izmed kratko & jedrnato napisanih navodil): http://www.cluboc.net/guides/5900_Flash_Mod/index.htm

Prednosti? Ce igras igre -- nobenih! Dobis celo slabse rezultate kot z nemodificirano karto. V kolikor pa uporabljas "profesionalne" CAD programe je pa pohitritev lahko kar velika.

Drajverji imajo prednastavljene optimizacije za: 3DPaint, 3D Studio Max, Ansys, Arc/info, Arc/View, AutoCAD, Cadcentre PDMS, CATIA, CDRS, Combustion, Cinema 4D, ESPRi, Exceed, Helix, I-DEAS Master Series, ICEM Surf, IronCAD, Large model CAD, Lightwave, Maya/StudioTools, Microstation, NADAMS, NASTRAN, Patran, OneSpace Designer, Plant Designer, Imagineer, Pro/ENGINEER, Pro/ENGINEER Wildfire, PTC DIVISION Mockup, SOFTIMAGE|3D, SOFTIMAGE|XSI, SolidDesigner, Solid Edge, Solidworks, ThinkDesign in Unigraphics.

Evo, prilagam rezultat moje grafe in SpecView 7.1.1:



Naceloma ni svoh, sploh potem ko sem preveril rezultate na Spec.org, le zadnj dva rezultata (ProE in UGS) sta zeloooo slaba :/ ... A tega niti ne uporabljam, hehe ...

Glede drajverjev: ce pogledas nVidiino stran opazis, da med certificiranimi skorajda ni nobenega 5x.xx --> zadnje verzije, ki se se dajo popolnoma modificirati sta 45.23 in 45.28, odvisno od tega, katero grafiko imas:

42.51 --> Gf 4
45.28 --> Gf FX
vse ostalo --> 44.03 (to bazira na mojih izkusnjah, ker imam hard-mod Q2MXR in dela s to verzijo najbolje).

b.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

chucki ::

FX5700u v Quadro FX1100

kako ?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

lopov ::

Ohhh .... Tako:

http://www.hardwareoc.hu/index.php/p/news/y/4428.html
http://219.113.251.125/c-board/c-bo...one;no=1716;id=

A opozorilo: vir pravi, da HW mod ni popoln in se vedno potrebujes RivaTuner in QuadroMod za drajverje. Ko sem jaz delal Gf2MX mod sem poleh prestavljanja uporov (kot tu na cipu) moral se flashati bios. Kle pa ni nic govora o tem :/

Glede prevajanja ... pojdi na http://babelfish.altavista.com/ in v URL polje vnesi stran in prevedi iz japonskega/korejskega jezika v anglescino. Scasoma se navadis na taksno zulu aglescino :)

b.

lopov ::

Zdejle sem sel se na to stran
http://news.zol.com.cn/2004/0118/82641.shtml

Ko so se spravili modificirat cip so ugotovili, da so upori zaliti z nekaksnim epoxy lepilom :) Ocitno je glas o modifikaciji FX5700u ze prisel do nVidie ... lol. Zna pa biti res, da ne potrebujes hekanih drajverjev, ker so naredili bencmark s 53.03 drajverji, katerih se ne da patchat.

Ja ... kaj se cakas :) Hitro naredi in porocaj!

lopov ::

Okej ... se finalna potrditev. Po premikanju uporov je treba se flashat bios:

Revision address: 0x0143
Revision content: 41->4E


In potem ti ze ob bootanju prepozna kot Quadro FX 1100 :)


Madonca, celo en popoln FX --> Quadro mod imamo ... Ko bi le kaj taksnega za 5900/5950 nasli, smrc ...

b.
---------------
Se film ...

mali (4Mb) in veliki (11Mb)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

MI_KO ::

Kul zadeva. Sem namreč ravnokar nabavil asusovo Fx5900 in jo bi pretežno rabil za delo z cad programi.

A so kakšne prednosti hardware moda glede na software? In če lahko kdo opiše/najde povezavo kaj vse rabim za softmod 5900 v 3000 in kako to izvedem.

Pa vsi ki ste softmodali, a lahko še normalno vse igre igrate ali so potem kake težave ipd.

lopov ::

Za flashanje v 5950 poglej enega mojih postov kjer je link. Ce ti bo delalo probleme lahko jaz na hitro skupaj spacam navodila (zdajle mi zmanjkuje casa, tko da proti veceru).

Igre ... cisto spodobno dela (CS, DoD, CoD, Battlefield 1942).

b.

PiEs: pozabil na prednosti ... SoftMod deluje le v Windows; ce zelis uporabljati kartico z Linux programjem imas spet "navadno" 5900/5950 grafo. Za hard-mod prav tako ne potrebujes patchanih drajverjev kar pomeni, da lahko uporabis vse verzije (s soft-mod delujejo le dolocene verzije), prav tako ne rabis nv_strap drajverja, kateri fejka ID kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

]Trix[ ::

Sranje lopov od kje teb taki rezultati v specviewperf 7.1?

---------- SUM_RESULTS\3DSMAX\SUMMARY.TXT
3dsmax-02 Weighted Geometric Mean = 20.82
---------- SUM_RESULTS\DRV\SUMMARY.TXT
drv-09 Weighted Geometric Mean = 80.32
---------- SUM_RESULTS\DX\SUMMARY.TXT
dx-08 Weighted Geometric Mean = 83.08
---------- SUM_RESULTS\LIGHT\SUMMARY.TXT
light-06 Weighted Geometric Mean = 25.13
---------- SUM_RESULTS\PROE\SUMMARY.TXT
proe-02 Weighted Geometric Mean = 24.55
---------- SUM_RESULTS\UGS\SUMMARY.TXT
ugs-03 Weighted Geometric Mean = 10.16

To so moji. Mogoce sem pa narobe patchu? K mam cist slabse rezultate k ti.
MI pa cist lepo pise v gonilnikih da mam Quadro 3000.
Delajo mi pa vsi spili.

]Trix[ ::

Ja hudo bo pa sele k bo fx5950 v rivi tuner zaznan pravilno torej NV38 kar pomen da bo lahko ta kartica enkrat softmodana v 3000G. :) Prsparu 700000 SIT :)

MI_KO ::

lopov, hvala! Sem našel tvoj post o softmodu v 5950. Navodila so zelo jasna, tako da mislim da ne bi smelo bit problema. Lotil se ga še nisem ker:

a) bi rad to storil (v kolikor je to mogoče oz. smotrno) z asusovim biosom, ker je moja grafa asusova 9950 128Mb (ne tista z fancy bakrenim hladilnikom, ampak z črnim kovinskim.) A že imaš (ima kdo)? primeren bios? In kako deluje?

b) ker še nisem našel nič kako zmodat v quadra 3000 oz. katergakoli quadra, ker je to moj cilj, saj delam pretežno z CAD-jem. (Drugače ne bi imelo smisla, saj nekak navijat ravno ne mislim!) A lahko ta del prosim malo podrobneje objasniš?

BTW: Tudi moja kartica spušča neke cvileče zvoke med scrolanjem. Ampak samo na slo tech-u, na ostalis straneh še nisem opazil. Kaj je kdo kontaktiral asus glede tega?

MI_KO ::

Poročam, da je softmod v quadro 3000 uspel. Pohitritve v Solidworksu mislim, da so vidne (čeprav je že prej šibalo kot grom!)!

A je kdo za to, da v CAD benchmarkih (če sploh obstajajo) stestiramo tale softquadro proti 5900 in še če ima kdo pravo quadro 3000 doma (srečnež!)

]Trix[ ::

Evo tle so benchmarki v SPECViewPERF 7.1.1 - fx5950 modificiran v quadro 3000, nastavitve graficne so bile za maya/studiotools:

---------- SUM_RESULTS\3DSMAX\SUMMARY.TXT
3dsmax-02 Weighted Geometric Mean = 21.10
---------- SUM_RESULTS\DRV\SUMMARY.TXT
drv-09 Weighted Geometric Mean = 130.7
---------- SUM_RESULTS\DX\SUMMARY.TXT
dx-08 Weighted Geometric Mean = 119.7
---------- SUM_RESULTS\LIGHT\SUMMARY.TXT
light-06 Weighted Geometric Mean = 24.89
---------- SUM_RESULTS\PROE\SUMMARY.TXT
proe-02 Weighted Geometric Mean = 27.60
---------- SUM_RESULTS\UGS\SUMMARY.TXT
ugs-03 Weighted Geometric Mean = 11.21

MI_KO dej objav svoj rezultat da se vid kaksna je razlika med softmodanim 5900 in softmodanim 5950.

MI_KO ::

Bom, čimprej. Samo da dolpotegnem. Zaenkrat pa SW benchmark:

Test Averages for 5 test(s).
Test Total = 257
Graphics = 37
CPU = 131
I/O = 89

Če je to dobro al slabo pa nimam pojma.

Samo zaenkrat še nimam nič optimizirano, ker mam grafično šele en teden pa nisem nič sistema ščistil. Mam pa 120Gb EIDE disk in 1.54Mhz AthlonaXP (bivši 1700+) in 512 Rama, vse vkup na A7N8X Deluxe plati.

Se slišimo v kaki uri dve!

MI_KO ::

Evo rezultate:

Run All Summary

---------- SUM_RESULTS\3DSMAX\SUMMARY.TXT
3dsmax-02 Weighted Geometric Mean = 17.21

---------- SUM_RESULTS\DRV\SUMMARY.TXT
drv-09 Weighted Geometric Mean = 80.02

---------- SUM_RESULTS\DX\SUMMARY.TXT
dx-08 Weighted Geometric Mean = 79.64

---------- SUM_RESULTS\LIGHT\SUMMARY.TXT
light-06 Weighted Geometric Mean = 19.86

---------- SUM_RESULTS\PROE\SUMMARY.TXT
proe-02 Weighted Geometric Mean = 22.21

---------- SUM_RESULTS\UGS\SUMMARY.TXT
ugs-03 Weighted Geometric Mean = 8.992


Mislim, da so zelo slabi glede na tvoje. Torej se dodatni ram na grafični kar pozna, ker hitri sta obe verjetno enako. Kak maš kaj ostali sistem. Pa kako si optimiral glede na mayo oz. kako bi jaz to na solidworks?

Kaj boš probal modat v 3000g?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MI_KO ()

lopov ::

MI_KO: tole mas nekaj slabo nastavljeno :/

Katere drajverje si uporabil? Mal velika razlika se mi zdi in tesko verjamem, da je toliko odvisno od procesorja. Ne razumem cisto dobro, katero verzijo Asus kartice imas. Moja je "navadna" 5900 (in ne XT oz. LX). Proc je drugace Barton 2500+ @ 2200MHz na NF7-S v2 plati.

Ko sem delal bencmark nista bili ne kartica ne proc kaj vec navita. Bi pa opozoril, da sta zadnja dva rezultata pri nas vseh zelooo slaba (ostali so slabsi, a nekje tam kjer morajo biti). ProE bi moral biti okoli nekaj cez 40, UGS pa okoli 30 :/

Kako se moja kartica obnese kot 5900 splo ne vem, ker sem jo takoj po vstavitvi v racunalo fleshal. Asus 5950u bios pa vsi besno iscejo; zaenkrat brez srece.

Pa se to ... Quadro 3000G je zaenkrat cisto obicajen Quadro 3000, le da je sestavljen iz dveh kartice. Druga je tkim. genlock/framelock dodatek.

Framelock allows the display channels from multiple workstations to be synchronized, thus creating one large "virtual display" that can be driven by a multisystem cluster for performance scalability.

Genlock (also known as "house sync") allows the graphics output to synchronized to an external source, typically for film and broadcast video applications.


FX 3000G with Genlock/Framelock
FX 3000

Mam ze na 3/4 spisana navodila za predelavo, sam se mi ne da vec pisat ...

Je pa res, da zdaj v "ponudbi" manjka Quadro na bazi NV38 in ce bodo sledili zgledu z FX 5700, se bo imenoval Quadro FX 3100 :)

b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

]Trix[ ::

Moj sistem:
AMD Athlon 3000+
ABIT NF7-S
1.3 GB DDR 333
Drajvrji so pa 45.28.
Nic ni navito.

MI_KO drugace mas tm pod opengl settingsi optimizacije za razlicne aplikacije.. Aja pa na Guru3D je blo recen da majo te quadroti se neki lockan k rivatuner za zdej ne more odlockat in to je pospeseno glajenje crt - zato tudi slabsi performance na zadnjih dveh testisih, kar je cist normalno.
Ce ti je SpecView prsou cez vse teste pol si kul naredu, k ponavad so znaki da nisi prou spatchu to da ti opengl applikacije steknejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ]Trix[ ()

MI_KO ::

Aha, verjetno bo tu kje finta. Meni namreč sploh ne omogoči nastavitve za vsalo aplikacijo posebej (cusom openGl aplications setting). V bistvu imam iste rezultate kot Trix ob svoji prvi objavi. Kaj si od takrat dalje spremenil?

Driverji pa so bli mensedi 44.03, kot priporočeno! Kje se sploh dobijo ti detonatorji? (Sem malo out iz tega. 6 let ATi only!) Kaj potem moram nove tud modat z SQ4 in rivatunerjem?

Test pa mi ne javi nobenih napak, razen da par fajlov ne more odpret in preskoči zadevo. Je to dobro al slabo?

kajzer ::

Verjetno je kr kul, da ti par fajlov (pa še kakega sistemskega) ne posname. Se ti ne zdi?

MI_KO ::

To mi je jasno, da je boljš če so vsi. Samo, kaj če par testov ni "included" (sem pozabil slovenski izraz?!) v tem paketu ki sem ga dolpotegnil. Mogoče ostalim tudi javi to.

kajzer ::

Drugega si dol potegn pa boš vidu če je isto.

lopov ::

Evo ... upam, da se ni prepozno in da bo komu koristilo :)

GeForce FX --> Quadro FX soft-mod
===========================================

Preden se zazenete modificirat kartico par besed, kaj sploh je to, za koga je primerno in podobno.

Quadro je serija kartic, katera je namesto za igranje namenjena predvsem resnim 3D programom, ki za delo uporabljajo OpenGL (oznaceno tudi kot OGL ali GL). Druzina je zacela nastajati vzporedno z GeForce (256 in DDR --> Quadro), GeForce2 (Quadro2, 2Pro), GeForce3 (Quadro DCC), GeForce4 (Quadro4 XGL) in se sedaj zakljucuje z GeForce FX (Quadro FX).

Ce se med seboj neposredno primerja GF FX in Quadro FX bi ugotovili, da se v programih kot je 3DMark ali Aquamark GeForce obnese bolje, v podobnih 3D simulacijah pa je Quadro zaradi optimizianih gonilnikov in dolocenih dodatnih opcij za OGL lahko tudi vec kot 3x hitrejsi (pri igrah razlika ni tako velika). Pogled na nVidiino stran z gonilniki tudi pokaze, da ima vsak proizvajalec dolocenega programa svojo verzijo certificiranih gonilnikov in da se vecina le-teh v tem tenutku giblje okoli verzije 45.xx. Prav tako so nekateri proizvajalci razvili dodatke za aplikacije, kot je PowerDraft za AutoCad (OGL gonilnik in se nekaj dodatkov) ali MAXtreme za 3D Max. Teh stvari se z obicajno kartico niti ne da instalirati.

Pametne glave so ze kmalu ugotovile, da si je nVidia z vpeljavo namenskih kartic olajsala delo in da so dejanske razlike med karticami majhne ali celo nikakrsne. Vecinoma gre za en ali dva upora in razliko pri ID kartice. Najboljsi primer je serija GeForce2, kjer se je za veliko vecino kartic izkazalo, da se s premikom 2 uporov na vezju in flashanjem biosa dobi cistokrvnega Quadra --> to je hardvare mod, ker se kartico fizicno predela in je od sedaj naprej Quadro in deluje z vsemi operacijskimi sistemi.

Za kartice, katerih se ne da predelati (predvsem GeForce4 in FX) obstaja nacin, da se "popravi" gonilnike in ob postavljanju sistema nalozi dodaten gonilnik, kateri prikaze identiteto kartice kot da je Quadro. Ce je vse skupaj pravilno izvedeno se v naprednih nastavitvah gonilnikov pojavijo dodatne moznosti (prednastavljene moznosti za 3D aplikacije, dodatne moznosti za OGL) in brez tezav tudi namestimo namensko programje --> to je software mod, ker je kartica se vedno GeForce, a s programi dosezemo, da se predstavi kot Quadro. Ta predelava ni stalna in drugi operacijski sistemi od tega nimajo nic (se pravi, ce imamo na primer Linux bo se vedno "videl" GeForce kartico).

Ce se uporablja samo 3D aplikacije za predelavo ni pomislekov. V primeru, da se igra tudi igre in to na internetu, je na mestu opozorilo: en del postopka zahteva tudi "popravek" gonilnikov in v primeru, da se uporablja dodatni "anti-cheat" program le ta zazna predelan gonilnik in nas ne spusti na server. Tak primer so modi za Half-Life (Natural-Selection, CS, DoD): ce server zahteva Cheating-Death, ugotovi spremenjen gonilnik in ne spusti naprej. Prilagam skrinsot :)



Na Guru3D forumu pravijo glede gonilnikov takole (kaj za kaj in kaj najbolje):
===========================================

GeForce2 in GeForce3
-vsi gonilniki, za verzije vecje od 30.82 potrebujes "NVStrap antiprotection"

GeForce4
-vsi gonilniki do 30.82 + "SoftQuadro4"
-gonilniki med 30.82 in 42.51 --> "SoftQuadro4" + "NVStrap antiprotection"
-gonilniki od 42.51 - ne delujejo

GeForce FX5800/5900
-gonilniki 45.xx - "SoftQuadro4" + "NVStrap antiprotection" + "DetonatorFXAntiprotector"
--> meni delujejo tudi 44.03!

GeForce fx5600
-le 42.51 --> "SoftQuadro4" + "NVStrap antiprotection" in rocno spremeniti PCI ID = 318 v RivaTuner (na zavihku "Low-level System tweaks")

GeForce fx5200
-se ni bilo junaka, ki bi poskusil in porocal o uspehu

GeForce fx5700
-soft-mod ni mozen, obstaja hard-mod (glej zgoraj) --> uporabni vsi gonilniki
===========================================

Katere kartice se da predelati:

GeForce = Quadro (soft & hard-mod)
GeForce2 MX400 = Quadro2 MXR/EX (soft & hard-mod)
GeForce2 GTS = Quadro2 Pro (soft & hard-mod)
GeForce2 Ultra = Quadro2 Pro (soft & hard-mod)
GeForce3 = Quadro DCC (soft & hard-mod)
GeForce4 MX440 = Quadro4 550XGL (soft & hard-mod)
GeForce4 = Quadro4 XGL (soft-mod)
GeForce FX 5200 (NV34) = Quadro FX 500 (softmod, nepotrjen)
GeForce FX 5600 (NV31) = Quadro FX Go700 (softmod)
GeForce FX 5700 (NV36) = Quadro FX 1100 (hard-mod)
GeForce FX 5800 (NV30) = Quadro FX 1000 in 2000 -> za ultra verzijo (softmod, hard-mod je nepotrjen)
GeForce FX 5900 (NV35) = Quadro FX 3000 (softmod, ID=0338)
GeForce FX 5950 (NV38) = Quadro FX 3000 (softmod, ID=033b --> Quadro s tem ID ne obstaja :)

Quadro z oznako FX3000G ima dodano kartico z genlock/framelock izhodi in zaenkrat ni podatkov, da je narejen na bazi NV38GL.


Postopek instalacije poteka v naslednjih korakih (ob predvidevanju, da ni instaliran noben gonilnik za graficno kartico, drugace se ga pred posegom odstrani --> v Device Managerju mora pisati "Standard VGA Adapter"):

1. snames in instaliras program RivaTuner ( http://downloads.guru3d.com/download.php?det=163)

2. snames in odpakiras (ne instaliras!) enega od uporabnih gonilnikov (44.03, 45.23 ali 45.28)

3. s pomocjo skript programa RivaTuner "popravis" gonilnike (skripte so v direktoriju $INSTALL\RivaTuner\PatchScripts\NVIDIA

4. popravke se pozene v naslednjem vrstnem redu:

a. SoftQuadro4 in NVStrap antiprotection
b. AnisoBooster (OGL in D3D)
c. DetonatorFXAntiprotector

Nekatere skripte so med seboj povezane, tako da ce katera potrebuje drugo jo avtomaticno pozene.


5. preko DeviceManager panelce instaliras gonilnik.

6. pozenes program RivaTuner in se sprehodis do "Low-level System tweaks" na zavihek "NVStrap driver", kjer moznost "Graphics adapter identification" preklopis na "Quadro" in kliknes gumb Install

7. reboot --> in imas Quadro

===========================================

Zgornje informacije so zbrane z razlicnih forumov, vecina pa z http://forums.guru3d.com.

b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pro grafična kartica - entry level

Oddelek: Zvok in slika
182149 (1696) ferdo
»

GF6800GT --> NvidiaQuadro firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
666542 (5363) MarkoV
»

Koliko uporabnikov Slo-tech-a..uporablja Profesionalne CAD/CAM programe tipa Solidwor

Oddelek: Strojna oprema
292633 (2173) HyperGL
»

Računalnik za Catio (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
546855 (5075) barbarpapa1
»

GF 6800 GT (Point Of View) --> jajca?

Oddelek: Strojna oprema
71662 (1459) lopov

Več podobnih tem