» »

GRIPA & cepljenje

GRIPA & cepljenje

zlabo ::

No, ker je ravno čas gripe, me zanima, kaj mislite o raznih cepljenjih.
Jaz mislim, da je to bolj en velik FAKE! Ker poznam veliko primerov, ki so se redno cepili proti gripi in so imeli večkrat gripo. Jaz se nisem še nikoli cepil, pa je še nikoli nisem imel. Slišal pa sem tudi, da je ogromno vrst različnih grip, cepijo pa te samo za eno obliko.
Mislikm, da s tem zdravniki samo pobirajo denar.

LP, zlabo

Mavrik ::

Seveda je ogromno različnih vrst grip. Ravno iz tega razloga ne moreš postati imun na gripo kot recimo na vodene koze. Cepije te pa pač proti tisti vrsti, ki je določeno leto najbolj pogosta.
The truth is rarely pure and never simple.

McHusch ::

It can't do harm.

Vsako leto se cepim proti gripi in že nekaj let (tok, tok, tok) je nisem imel. Upam, da bo ostalo tako. Ti pa že ob cepljenju povedo, da to pač ni stoodstotna zaščita. Cepijo proti gripi, ki bo najverjetneje razsajala, nikakor pa te ne morejo zaščiti pred vsemi nevarnimi sevi gripe.

cryptozaver ::

Glede ucinkovitosti cepljenja proti gripi se strinjam z avtorjem. Sam se nisem poskusil (in tudi ne bom) imam pa nekaj poznanih ki so meli po cepljenju stalne tezave z gripo prehladi... Poznam seveda tudi take ki jim ni blo nic - ampak zakaj bi tvegal? To je moje mnenje. TULE pa bolj strokovno. Cepivo je kolikor vem "koktejl", do trenutka izdelave izoliranih modifikacij virusa gripe (seveda namerno oslabljenih). Virus potem spet mutira...
Svetujem malo sporta dosti zdrave prehrane - pri meni recept deluje!

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

> It can't do harm.

Tega ne ves, in to ni cisto res. Go Google. Cepljenje ti lahko skoduje. Ja, tveganje ni prav veliko ampak lahko ti.

> Vsako leto se cepim proti gripi in že nekaj let (tok, tok, tok) je

Jaz pa se nikoli v zivljenju, pa je tudi se nisem imel.

> nisem imel. Upam, da bo ostalo tako. Ti pa že ob cepljenju
> povedo, da to pač ni stoodstotna zaščita.

Ah, zakaj bi potem zapravljal denar. :)

PS: Gripa je priblizno tak virus kot HIV. Prehitro mutira in prehitro se spreminja, da bi se dalo narest neko tako univerzalno cepivo, ki bi drzalo nekaj casa. Tebe spricnejo z necim in zdi se jim, da bo to drzalo, ni pa nujno ;)

Dejte lizat limone pa jejte kislo zelje, pa ne cele dneve sedet v sobah in se igrat s kroglicami... ;>

SkIDiver ::

Ka pa domače "arcnije"? Jz vedno posežem po kakem grogu, šnopčku in pa medu. Prva dva prideta v poštev preden zbolim. Sicer sta pa večkrat v igri po malenkost. Grog predvsem pozimi.

BigWhale ::

Med ja in kaki drugi cebelji izdelki. Ostalo pa ne.. vsaj pri meni ne, ker ne pijem alkohola :)

abcde7 ::

Pozimi je potrebno povecati vnos vitaminov... in sicer vec kot 5g vit.C dnevno in pa kaksne v SLO ilegalne multivitaminske tablete... odkar to pocnem 2leti se nisem imel gripe. Samo nakljucje?

cryptozaver ::

Kaj mislis s tem: SLO ilegalne tablete??

matias ::

robo: če bi užival 5g vit. C na dan bi že zdavnaj umrl!!! Če nisi prepričan, raje ne govori neumnosti.

Več kot 500 mg vit. C dnevno lahko povzroči poškodbe DNA. Nekateri deli DNA vsebujejo železo in vitamin C spremeni ion feri v fero, ta pa povzroči nastanek močnih prostih radikalov, ki z veliko kemično aktivnostjo poškodujejo nukleotide.

Priporočen dnevni odmerek je 60 mg!!!
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

BigWhale ::

In zakaj bi rabil 'illegalne' vitaminske tablete? Bah. Limono cuzaj in zelje jej..

_Mortal_ ::

Mattias: Če si zdrav ja, če si pa bolan oz. se ukvarjaš s športom pa več...Kako so pa dobili ta priporočen odmerek je pa neumno razpravljati...
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

matias ::

V zimskem času se priporoča 100mg, ampak le za kratek čas, ker ima veliko (predvsem starejših) ljudi raznorazne težave.
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

Valery ::

Cepljenje proti gripi res ni 100%. Baje pa nekoliko omili simptome, če vseeno zbolimo. Za ostarele ljudi je cepljenje priporocljivo.

tx-z ::

Kaj je zdej s tem cepljenjem? A se to splača zj? A so tut kšni znani stranski učinki? :P Pač dost sm u kontaktu z velik ljudmi, pa nekak ne bi blo ugodno da če zbolim da sm preveč doma :) (dobr, če pride tko pač pride ane :P) ..sam preventivno pač, a se splača? Prej je nekdo neki na radiu pravu da nej bi se s to gripo zdej 10x več ljudi kt pr obični okužl; sicr nvem po čem to sklepajo,...Any more data on this? :)
tx-z

swamigi ::

robo: če bi užival 5g vit. C na dan bi že zdavnaj umrl!!! Če nisi prepričan, raje ne govori neumnosti.


Ti ne govori neumnosti;)
Uporabi gospoda googla in ti bo odgovoril na vprašanja.
Še tole vitamin C se ne nabira v telesu.
Ob prevelikih odmerkih lahko dobiš drisko in to je tud najhuje kar se ti lahko zgodi.
Tistih 60mg pa je ravno dovolj,da ne dobiš skorbut-a

Jaz pojem na dan okoli 2g vitamina C.In od tedaj ko prakticiram tole stvar še nikoli nisem bil bolan.


abcd@ ilegalne multivitaminske tablete.
Kje dobiš te vitamine.In kateri vitamin C uporabljaš in kje ga dobiš ?


lp

JanK ::

Najprej o vitaminu C. Popularnost mu je hudo narasla med drugim zato, ker se je Linusu Paulingu (drugace dvojnemu nobelovcu) na stara leta skisalo in je zacel promovirati visoke doze vit.C za skoraj vse, med drugim za raka, prehlad,...

Ce pa se naredi resne primerjalne studije, se izkaze, da visoke doze v najboljsem primeru skrajsajo trajanje prehlada (in nicesar drugega) za pol dneva, drugih ucinkov pa ni, ne preventivnih, ne kurativnih. Ampak sem preprican, da se bo zdajle usul plaz storij kako zadeva pomaga.

Kar pa se cepljenja tice, se sam ne nameravam. Ze prej sem se spraseval ali lahko pri tako hitro mutirajocem virusu vakcina sploh prime. Pred kratkim pa sem prebral zelo zanimiv clanek Does the Vaccine Matter?, ki je vec ali manj potrdil moje sume, da cepljenje proti gripi ne pomaga. Za pokusino samo en odstavek:


Jackson’s findings showed that outside of flu season, the baseline risk of death among people who did not get vaccinated was approximately 60 percent higher than among those who did, lending support to the hypothesis that on average, healthy people chose to get the vaccine, while the “frail elderly” didn’t or couldn’t. In fact, the healthy-user effect explained the entire benefit that other researchers were attributing to flu vaccine, suggesting that the vaccine itself might not reduce mortality at all. Jackson’s papers “are beautiful,” says Lone Simonsen, who is a professor of global health at George Washington University, in Washington, D.C., and an internationally recognized expert in influenza and vaccine epidemiology. “They are classic studies in epidemiology, they are so carefully done.”


Pa da ne bo pomote: se zdalec nisem antivaxer; za cepljenja proti otroskim in nalezljivim boleznim seveda ni dvoma, da delujejo (glej crne koze).

[DODANO:]

Se pa ze testira splosna vakcina proti gripi, ki cilja na tiste segmente povrsinskih proteinov, ki se med mutacijami zelo malo spreminjajo. Slisi se obetavno, govorijo tudi o cepljenju "for life".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanK ()

Nashina ::

Najbolje se je zanašat na lastni imunski sistem, ki je dobro podkrepljen z vitamini in redno fizično aktivnostjo. Vsaj kar se gripe tiče.

Pyr0Beast ::

Pozimi je potrebno povecati vnos vitaminov... in sicer vec kot 5g vit.C dnevno in pa kaksne v SLO ilegalne multivitaminske tablete... odkar to pocnem 2leti se nisem imel gripe. Samo nakljucje?
Ko te bo pobralo te bodo pa dali za pod nevarne odpadke >:D

Imunski sistem pri meni zaenkrat dela *knock knock*
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

thramos ::

Prodaja tablet z vitamini, katerih doze so višje od priporočenih (RDA) je v Sloveniji prepovedana.

Zakaj? Bi se dalo debatirat - ampak po mojem mnenju predvsem zato, ker je kurativa pač dražja in dobičkonosnejša kot preventiva. Hipervitaminoza npr. tudi v deželah kjer prodaja vitaminov ni omejena ni ravno pogost vzrok smrti.

Slovenski cariniki pa glede vitaminov ne komplicirajo, tako da močnejše doze ni problem dobiti iz tujine, kjer so tako ali tako cenejši, kot bi verjetno bili pri nas.

energetik ::

In kakšen problem je pojesti pol kile Cedevite na dan? Če že hočeš priti čez RDA... :|

Zgodovina sprememb…

dbevfat ::

Prodaja tablet z vitamini, katerih doze so višje od priporočenih (RDA) je v Sloveniji prepovedana.

Zakaj? Bi se dalo debatirat - ampak po mojem mnenju predvsem zato, ker je kurativa pač dražja in dobičkonosnejša kot preventiva.

Ali pa mogoče zato, ker so doze višje od priporočenih s strani zdravstvenih organizacij? Ne, to bi bilo preveč preprosto in ni prostora za zaroto.
nvr2fat

Ciklamen ::

No ker so se že prve špekulacije pokazale, da naj bi (beri domnevno samo) imeli 2 vrsti cepiva, tiste za zdravniško osebje in za "navadne" smrtnike. Baje naj bi ta virus prišel direkt iz laboratorijev (nam vsem poznana zgodba, vendar to so spet nekakšne špekulacije) z namenom iti nad človeštvo, saj nas je preveč. Baje naj bi se iztrebilo tudi do 5 miljard ljudi, preživeli bi pa itak vsi sami veste...bogati. Ampak še enkrat povdarjam, to so spet samo špekulacije, čeprav po eni strani tudi malo verjamem temu.

V svojih 18 letih življenja še pa nisem imel problemov (večjih) z zdravjem, tu pa tam kak prehlad, tako da lahko potrkam po lesu.
- End of the Post ->

imagodei ::

Tole ne bo še ena tema o teorijah zarot. Consider yourself warned. Naslov teme je dovolj očiten, držite se bistva.

Poleg tega: tema je stara 5 let. Dajte mal gledat, na katere prastare trditve odgovarjate.
- Hoc est qui sumus -

Karaya 52 ::

Precej naivno razmišljanje o uber vitaminih, sveži solati in kolesarjenju. Tem stvarem hitro zadostiš, o stresu in ostalih psihosomatskih dejavnikih pa niti besede, kaj šele genetske predispozicije in to velja za vse bolezni. Če imaš v družini par oseb z rakom na črevesju je najboljša preventiva kolonoskopija enkrat na leto.

jype ::

JanK> Ampak sem preprican, da se bo zdajle usul plaz storij kako zadeva pomaga.

Seveda pomaga. Njegov blagodejni učinek izvira iz njegovega nagravžno kislega okusa, vsi pa vemo, da če je nekaj ogabno, mora bit dobro zate!

dbevfat ::

No ker so se že prve špekulacije pokazale, da naj bi (beri domnevno samo) imeli 2 vrsti cepiva, tiste za zdravniško osebje in za "navadne" smrtnike.

Tisti, ki ne želijo verjeti vsaki špekulaciji, se lahko pozanimajo in izvejo razliko med tema dvema cepivoma. Tisto za "elite" ima dodan še en agent za pospeševanje delovanja in s tem nekaj hitrejšo delovanje (za nekaj ur). Razlika ni velika, drugače pa sta cepivi enaki.
nvr2fat

Ciklamen ::

dbevfat, sem podal samo to kar sem nekje prebral. Nisem rekel, da slepo verjamem temu, še zdaleč ne.
- End of the Post ->

#000000 ::

Men pa zanima kol se vas bo od tu šlo vseeno cepit proti pandemični gripi ? Jest mal oklevam in sem bolj za ja kot ne.

zee ::

Jaz se ne bom šel cepit. Zadnjih nekaj let sem se skoraj redno cepil proti sezonski gripi in še vedno se je končalo tako, da sem enkrat januarja ali februarja vseeno zbolel in obležal za kak teden ali dva.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jest10 ::

Proti sezonski sem se. Proti pandemični pa še ne vem, če se bom. Mogoče, če bo večji razmah v bljižini naše države.
Ostali člani družine so se cepili za oboje(starša sta zdravnika-da ne bo kdo spet trdil, da se zdravstveno osebje ne bo cepilo).

zee ::

Hvalabogu, da se ni treba obvezno cepit.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Good Guy ::

hja en smrtni primer že mamo, sam če je to od te gripe

zdej pa ne vem a je to vse skup nateg al je kj resnice v tej "novi" gripi
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

zee ::

Ni od te gripe. Seveda nasi "novinarji" so povsem na koncu povedali, da je imela bolnica ze kronicno bolezen.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Pyr0Beast ::

Cepivo je lahko imelo nek faktor ki je prispeval k 'Pushing over the edge' telesa. Govoriti da nima nobenega efekta je skrajno neumno.

Cepil se ne bom, ni potrebe. Z veseljem zbolim in prebolim to gripo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jest10 ::

Kako cepivo, če ni bila cepljena

imagodei ::

zee> "Ni od te gripe. Seveda nasi "novinarji" so povsem na koncu povedali, da je imela bolnica ze kronicno bolezen. "

Seveda je od te gripe. Celo dohtarji so povedali. V bistvu je prišlo do komplikacij osnovne bolezni zaradi okužbe z gripo. Če to ni smrt zaradi gripe, potem res ne vem... Kaj pa bi bila po tvoje smrt zaradi gripe?

Če češ drugače: ta ženska ne bi umrla, če ne bi zbolela za gripo. Ja, gripa prej in raje pobira že bolne, kronično obolele in šibke. Ampak jih.
- Hoc est qui sumus -

Sc0ut ::

5 g vit C je preveč. 3000mg naj bi bila zgornja meja, ki še ne povzroči nastanek kristalčkov v ledvičnih tubulih.

@gripa
H1N1 - hemaglutinin 1 in neuramidaza 1

To so proteini na površju virusa. Vsako leto s enaredi prediction, katera vrsta gripe bo letos taglavna. Lahko je H6N7...
Potem pa se pač viruse vzgoji, recimo v kokošjih jajcih in se jih nato inaktivira (ali pa je zmanšana njihova moč, aktivnost...) - toplotna obdelava al kaj že... Virusi so neaktivni, hemaglutinin in neuramidaza pa ostaneta takšna kot sta. To se potem spravi v eno raztopino in imamo cepivo.

Zakaj lahko po cepljenju takoj zboliš - ker si se šel cepit, ko nisi bil čisto zdrav, ti se lahko zdravega počutiš, lahko pa te že kaj stiska. In ko dobiš cepivo, ni nujno da so virusi čisto mrtvi. Oziroma niso, samo njihovo delovanje je ful upočasnjeno. Če si zdrav jih takoj do konca ubiješ z imunskim sistemom, ko tvoriš protitelesa, če pa si malo bolan, pa te premagajo...

Tako, na kratko.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Avenger ::

Bistvo C-vitaminskih tablet je placebo. Placebo tudi uradno potrjeno poveča učinkovitost pri cepivih in ostalih zdravilih in "zdravilih" o katerih je bil uporabnik informiran, da učinkujejo. Pravilo je, da bo učinek močnejši, če je predstavitev čimbolj pompozna, v smislu - novo odkritje, preverjeno deluje, izjemo močno zdravilo brez vsakršnih stranskih učinkov, s takojšnjim in trajnim delovanjem, telo se na to zdravilo ne more navadit, saj je narejeno na osnovi naravnih izvlečkov, itd. Linkov se mi pa ne ljubi iskat, če vas zanima - googlajte.

offtopic: zakaj folk odpira threade ustvarjene kmalu po rojstvu slo-techa? Mislim, da ne bo greh odpreti kaj novega...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

5er--> ::

Si pozabil še omenit, da placebo 4x na dan deluje bolje kot 1x. Pa tudi napis in barva tablete sta pomembna.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gripa pred vrati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5410239 (8489) harvey
»

Dokazi o bioterorizmu (prašičja gripa) (strani: 1 2 3 430 31 32 33 )

Oddelek: Loža
161578478 (49028) softić

Najprej ptičja nato prašičja kaj bo naslednje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17715412 (3278) Tr0n

Več podobnih tem