» »

A70 vs EOS-300D vs Minolta Z1

A70 vs EOS-300D vs Minolta Z1

frenk ::

Zanima me kater fotoaparat se mi najbol splača nabavt...uporabljal bom za domačo uporabo in mogoče kakšno makro fotografiranje...zanima me predvsem primerjava med A70 in Z1, ker je cena približno enaka(avstrija šoping) in ali se splača dat skoraj 100k več za EOS-300D.

Poleg tega me zanima še kakšne so prednosti dSLR tehnologije.


:)

frenk ::

Zdej sem nekako izločil A70...ostaneta samo še EOS-300D in Minolta Dimage Z1...se splača kupiti še enkrat dražjega samsunga al bom z minolto zadovoljen?

Keyser Soze ::

Hm, a ne obstaja že en sticky na to temo?:\
OM, F, G!

frenk ::

ups:8)

zvitorepec ::

Odvisno od namena uporabe... klik
HOWGH!

boych ::

jaz imam Z1 pa je kr QL!
10x optika + 4x digitalni zoom, 10 slik na sekundo, ki jih omogoča hiter autofokus...
slaba stran je edino zunanji izgled od zadaj, ker deluje malo kičasto in poceni!
Jaz sem full zadovoljen z njim!!

Lp
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

boštjan ::

frenk,danes bo ziher na licitaciji ta minolta Z1,ki se tudi meni dopade,samo spominske kartice pa ma dražje od cannona

frenk ::

boštjan: 130k za ta fotoaparat?:D...v avstriji je 82k sit, poleg tega pa dobiš nazaj še mwst. Ja digitalne kamere se bojo mogle z vstopom v EU sigurno pocenit, ker sicer...spominske kartice...ah sej jo bom sam enkrat kupu:)

zvitorepec: tnx, sem to že 10x prebral:)

boych: a lahko kakšno sliko sem pripopaš?...kolikor sem gledal na dpreview jih ni...zelo vredu se mi zdi da ima 10x optični zoom, digitalnega itaq ne uporabljam...mogoče bom pa celo tole kupu, sej če ne bom zadovoljen še vsen lahko prodam...poceni izgled me pa sploh ne moti:)...ja pa še nekj...dej mi povej kolk slik v max kvaliteti gre na 128MB al pa na 256MB

frenk ::

...mogoče kdo ve kakšne so prednosti dSLR fotoaparatov?

antonija ::

dSLR je digitalni fotoaparat, vse drugo so pa digitalne kamere. Malo natancneje: dSLR je zasnovan na principu "klasicnih" SLR fotoaparatov, kar pomeni da ima vgrajeno zrcalo in zaklop. Ko pritisnes sprozilec se najprej umakne zrcalo nato pa se odpre zaklop. Cas ko je zklop odprt pa lahko ponavadi sam dolocas (cas osvetlitve). Edina razlika med dSLR in SLR je ta, da SLR fotoaparati uporabljajo za shranjevanje slike film, dSLR pa CCD ali CMOS cipe. Vse drugo naj bi bilo enako.

Po drugi strani pa ostali digitalni "fotoaparati" nimajo vgrajenega zrcala in zaklopa, ampak so to ponavadi kamere, ki se, v trenutku ko pritisnes na sprozilec, zapomnijo zadnjo sliko in jo shranijo kot fotografijo.

Kaksna je pa razlika v praksi je pa (vsaj men) tezko povedat. Jst mam doma "klasicno" minolto dynax 7 in digitalno minolto DiMAGE Xt. Res je da je Xt misljen kot zepni sklocar, sam mam vsaj jst drugacen filing pri slikah ki jih posname Xt. Klasicne se mi se zmeri zdijo velik lepse (tud iz tehnicnega vidika), so pa zato drage v primerjavi z digitalnim...

Zaenkrat se mi pa zdijo dSLRji (vsaj tisti z izmenljivimi objektivi) se obcutno predragi, tko da bom pocakau se kaksno leto. Cez 100kSIT pa ne dam za fotkica pri kermu mam na izbiro zoom od 30-200 z eno brezvezno zaslonko.

boych ::

frenk: pri ločljivost 2048 x 1536 in nastavitvi kvalitete na FINE(maš tri možnosti ECONO,STANDARD,FINE) zavzame slika od 1.4 do 1,7 MB, se pravi okrog 80-90 slik na 128 MB!

Kak se nalima slika,če ni na nobenem URL??:8)

boych ::

no naj mi nekdo pove kak se nalima slika na ST, da frenku nalimam eno par fotk od Z1!

hvala lp
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

boštjan ::

preko ftp programa si jo vrži na svojo stran pol pa podaj link.lahko pa mu pošleš mail.lahko pa tudi poiščeš stran,ki ma zaston uploadanje iz uporabnikovega računalnika.tam ene 2MB ti dovolijo uporabit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

frenk ::

boych: dej mi pošl na mail pa bom jest dal gor

antonija: tnx za info...torej se mi najbol splača nabavt Z1, čez en cajt pa kakšen dSLR fotoaparat

zdej sm skor 100% da bom nabavu minolto, zanima me še al ma mogoče A70/A80 kakšno prednost pred minolto Z1, al je edina prednost ta da je fotoaparat majhen, ker jest itaq ne rabm majhnega

sej fotoaparat lahko peljem preko meje, če škatle, računa in ostalih stvari nimam sabo?...kot del osebne opreme?...a je kuplje fotoaparat nafilan, ker jest bi poslikal mal slikic na poti domov za kamuflažo:D

antonija ::

Kupljeni akomulatorji niso nafilani, ker ne smejo stat nafilani primiru dolgo casa (to sicer ne vem zakva, sam vem pa da to ni dobr. Sam ze probu, pa nism biu najbl navdusen... :( ). Za kamuflazo si rajs najd enga fotkica ki uporablja enak tip pomnilniskih kartic kot tvoj novi fotoaparat in si sposodi eno od kartic ki ima gor ze nekaj fotk (pa nej bojo take fotke kjer ne mores prepoznat lokacije, ne kaksen ljubljanski neboticnik in podobno...:D ) pol pa ce te carinik kej vprasa mu lahk komot reces da si sliku v avstriji in da ti je zmankal baterije tam ko si sliku... Nacelno bi ti mogl vrjet, ce ti pa nau... >:D ;(( pol mas pa problem s carino!:D

Za prednosti in slabosti fotoaparatov je pa v unem sticky postu en dobr link do strani z reviewjuji od fotkicov, pa je starn ful dobra! Mal poisc.

frenk ::

verjetno www.dpreview.com...jah je ql samo lih za Z1 ni sample slik...sej škatlo in vse ostalo mislm poslat po pošti na dom, baterije bom pa pol kr tukej nabavu:), tko da bom loh gor slikal...upam da ne bo problemov:)...mogoče veš katere baterije za filanje so best of the best?...da so zdržljive in kvalitetne

Matty ::

Mimogrede... fotoaparate, ki si jih ti navedel, ne mores na noben nacin primerjati... ne po ceni, kvaliteti... To je isto kot ce bi primerjal punta z audijem a4...

Pri vsem je odvisno, kaj hoces od fotoaparata, za kaj ga bos uporabljal, katere funkcije hoces da imas (avtomatika, manualno), od tvojih izkusenj, ... So pa definitivno slikce A80 in Z1 vec kot dovolj za lastno uporabo, ter za povecave do 30*20... (ce seveda nisi zelo zahteven)

Se link do testa Z1 .

Osebno mi je pri dSLR zal samo to, da nima nekaterih vcasih uporabnih funkcij kompaktov... Npr. to, da ne mores na LCDju videti predogleda fotke (oz. ne mores uporabiti LCD kot iskala - vcasih je tudi to uporabno!!!), vcasih (zelo redko) bi znala biti lusna funkcija snemanja filmov,...

antonija ::

Mislm da Z1 dela na AA baterije. Jst mam za moj fles akomulatorje od Ansmanna pa sm kr zadovoljen z njimi. Je pa res da nisem nikol probaval keri so boljsi al pa iskau teste... Men vglavnem delajo!:D

frenk ::

matty: jest bi fotoaparat uporabljal predvsem za makro fotografiranje(rač. komponente al pa kaj iz narave), raj imam manual nastavitve...predogleda fotke ne morš vidt?...kako je to mišljeno?...lcd kot iskalo?...snemanja pa ne rabm, ker mam itaq digitalno kamero...sej koneckoncev pa lahko primerjamo fotoaparata glede na fotografijo ki jo posnameta(predvsem makro)

antonija: jest bi rad da bi jih čimmanjkrat filal...no ja bom že kšne dobre najdu:D

Matty ::

Za makro fotografijo je 100% boljsi dSLR z makro lecami, kar pa je PRECEJ drazje od kompakta... Ne mores enostavno primerjati makro slike dSLR fotoaparata z zato namenjenim objektivom (in komplet stane toliko kot 3-4 A80 skupaj) s sliko iz kompakta z makro funkcijo.

Spet pa je vprasanje, zakaj rabis fotke? In ce nisi prevec zahteven bos verjetno cisto zadovoljen s kompakti...tudi z makro slikicami... (za slikanje rac komponent pa itak ne rabis za 1600 EUR opreme). Zato bom rekel se enkrat, prilagodi foto svojim potrebam in tudi zmoznostim. Sicer pa je res, da ni nujno, da bo nekdo ki ima Canona 1Ds naredil boljso fotko kot nekdo s Canonom A60... vazna je tudi oseba ki to slika... Zato, zacni raje z manj, pa potem napreduj na bolj drago opremo, kot pa obratno...

Prej sem hotel povedat, da moras pri dSLR pri slikanju (tako kot pri klasicnih fotoaparatih) uporabljati iskalo, saj na LCDju vidis fotko sele, ko je le ta narejena... In zrcala nad senzorjem... (zato se imenujejo SLR fotoaparati zrcalno-refleksni).

frenk ::

aha...torej sem eos 300d že odpisal...zanima me samo še al je dimage z1 bestbuy v svojem cenovnem razredu, al ma mogoče kakšno konkurenco, mogoče fuji finepix s5000Z?...naj še enkrat povem da ne rabm fotoaparata za v žep...rabm fotoaparat, ki nardi kvalitetno sliko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825355 (13620) BigWhale
»

Kateri fotoaparat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8727168 (18776) bela120
»

Digitalni fotoaparat - subjekti v gibanju

Oddelek: Kaj kupiti
393415 (2885) kara
»

dilema z fotoaparati... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15411331 (9376) jype
»

Canon 300D vs. Sony DSC-F828

Oddelek: Kaj kupiti
302573 (2137) Matev

Več podobnih tem