» »

ASUS FX5900

ASUS FX5900

M@T ::

Mam en problem. Z DjTonic-om sma testirala to grafo v njegovem compu pa sma prišla do spoznaja da se v 3dmark 01 še kr navija(521/1053) v 03 in aq3 pa je nespraviš kaj dost čez FX5950U (okol 495/1050) v tem beckih se je to kar poznalo pri točkah. AQ3 (55xxx) 03 z starim patchom za chetanje pa ( 71xx)

Zadaj sem mal pobrskal po forumih pa sem zasledil da flashanje v FX5950U poveča voltažo za 0,2V na gpu na ramih pa ni omembe vredno.
To bi pomoje pomagalo da bi šla v 03 in aq3 dosti dlje vsaj čez 500 GPU rami se že sedaj super navijajo.

Zanima me če pa pri Flashanju se zgodi da zmanka elektrike kaj pa takrat storiti. Jo lahko Stran vržeš al lahk spraviš stari bios nazaj. In spet dela normalno.

HVALA
  • spremenil: M@T ()

GUFY ::

V tem primeru te PCI grafa te reši vseh težav.

boštjan ::

štroma ti med fleašnjem ne sme zmanjkat,zato prej naredi backup.ne vem pa kako to misliš,da se v 2001SE bolje navija kot pa v ostalih dveh.kaj se pojavijo artifekti v 2003 prej?

M@T ::

Sploh ni artfaktov ampak GPU enostavno zašteka pa moraš dat ecs in jo odvit pa znova test zalafat.

boštjan ::

pa si ziher,da je GPU,ker če mene iz 3dmarka2003 ven vrže,je to znak,da mi je CPU zašteko in samo Vcore dvignem in spet dela ok.

M@T ::

JA sigurno če sma mela prej 9800XT notri pa iber navito in to brez vmoda pa je CPU delal na istih frekvencah (stabilno). FX PA VSEENo je slika šteknila v AQ3 in 03. Tak da je vzrok GPU kr ne dobi dost elektrike pa frizne. Kje bi se dalo dobit PCi grafično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M@T ()

boštjan ::

pol pa veselo na fleašnje,seveda s pravim biosom

M@T ::

Kerei bios naj dam gor. OD Leadteka ?

Sam se bojim da bom kaj zasral kr nimam pojma kje bi dobo PCI grafično.

Vmoda mi pa ni zadelat kr za 3dmark in aq3 se tak nesplača. Igre pa trenutno super delajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M@T ()

boštjan ::

ja če nimaš PCI grafe nikjer si za sposodit,pol jaz ne bi šel flešat,ker pol na slepo nazaj flešat je malo bolj težko.

M@T ::

hmm. bom mal poklical okol če ma gdo.

Kak se pol z Pci grafično flasha nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M@T ()

boštjan ::

ja PCI grafo not,monitor priključiš gor,s tem da asuske ne davaš ven.če je kdo ne bo mel,se ziher na bolhi za male dnare prodaja

M@T ::

Pa se splača flashat res je da bo šla bolj navit sam rami bodo imeli slabše timinge itd.

če ma gdo bios od ASUS FX5950U mi ga naj pošlje na mail.

matt03@siol.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M@T ()

DjTonic ::

Prvo se naredi backup orginalnega biosa na disketo pol pol pač poskušaš srečo z flashanjem z npr Leadtekovim. Nekaterim je to uspelo, vendar moraš za vsak slučaj imeti kakšno ne nVidia PCI kartico pri sebi. Zdaj glede flashanja se moraš malo pozanimat, če še nisi nobene grafe flashal. Sicer pa si poglej ukaze (V ono temo, ki sem jo odprl).
Druga rešitev je voltmod GPU-ja, elemente mam doma tak, da se moraš sam odločit.

Bios od Asus 5950 mam, samo sem ga odprl z bios editorjem pa je bil fake (Beri: Od 5900).


edit: Tukaj maš en link do nemškega foruma Klik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

boštjan ::

a se stem editorjem da zvišat voltažo.pa pol shraniš in flešaš s tem biosom?namreč meni so odsvetovali na guru3d,da ni priporočljivo 5900SP flešat. tako da bi jaz samo shrano bios,ga odprl in če se da, bi voltažo GPU zvišo

DjTonic ::

V X-Bios editorju ne gre zvišat, ker če bi šlo pol bi si tak vsak to naredil. Gre samo device id spremenit, clocke porihtat,... Najbolje je, da si potegneš dol pravi bios od 5950. Vendar sem tudi jaz slišal nekaj težav pri flashanju MSI-jev.

Pa obvezno si še oglej tale članek na 3DCenter.de, kjer so uspešno flashali, kar dosti teh grafikulj :).


Tukaj imate še nekaj linkov:
3DCenter Forum
Biosi
Biosi #2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

boštjan ::

sem si kar mislo,da ne gre,škoda.
tole pa sem glih včeraj bral.razlika je da so tukaj 5900ultra v 5950ultra flešali,jaz pa ma 5900SP,ki ma 2.8ns rame in glih to je problem pri meni. ker sem dobo inf. na guru3d,da je le enemu od desetih ratalo MSI-jevko uspešno flešat,prevelik riziko.

DjTonic ::

Do koliko pa ti gre sedaj naviti? Če ti prenese 475/475 potem imaš velike možnosti :).

Evo še en topic na nV News

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

boštjan ::

zdaj testiram,samo ne bom šel do teh frekvenc,misliim,da me napajač jebe,ker mu 12V pada ko šus

M@T ::

Sem bral da pri Nvidiah mora biti +12 linija zelo stabilna ( malo odstopanj )drgač je lahk gpu postane nestabilen mogoče naju je to zajebavalo.

DjTonic ::

Evo FX5900 je flashana z biosem od 5950 Ultra. O rezultatih poročam ob naslednjem navitju, ko bo matt zopet prinesel FX-a na test >:D.

OwcA ::

V čem je poanta tega počteja?
Vse kar narediš je, da nekoliko zvečaš zakasnitve in dvigneš napetosti. Prvo je slabo, drugo se da bolj učinkovito rešiti z voltmodom.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

DjTonic ::

Da to je vse lepo in prav. Seveda je bolje z voltmodani grafikulji benchmarkat, ampak se je človek ustrašil, kaj če mu bo potem kaj zajebavala,... Zato sma našla kompromis, da s pomočjo flashanja EEPROMA malenkost pospešima GPU. Vsekakor napredek bo, ker se bo pač dlje navila :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

ZaFo ::

Js mam pci grafe. Ful stare ampak so dovolj dobre za najbolj nujne stvari

lopov ::

Se en link z zbirko biosov:

http://www.mvktech.net/download.php

b.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5900XT @ 5950U Bios flash.

Oddelek: Navijanje
131356 (1028) Swen F@tt
»

Navijanje FX 5900 XT (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
624786 (3302) Caligula
»

Flashanje FX5900 v FX5950 U (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
655491 (4125) [_MW_]
»

5900 gigabyte-ali lahko 5950utra flash

Oddelek: Strojna oprema
16953 (852) kajzer
»

Poraz grafe Asus FX 5900? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1337334 (5133) rap3r

Več podobnih tem