» »

5900XT @ 5950U Bios flash.

5900XT @ 5950U Bios flash.

strictom ::

Zadeva je taka. Mam 5900 z XT biosem in NX35 jedrom. Je original od nVidia (nikjer na kartici ne piše kake firme :)) in bi rad sfleshal bios na 5950 Ultra. Bios je XT, na hladilniku piše da je navadna, na GPUju pa 5950U (ima 128Mb 256Bit rame od heliosa).

Zanima me pa slednje:

1.) Kot prvo me zanima kako se to nardi (sem iskal po netu ampak nisem našel niti enega uporabnega članka)?
2.) Kje dobiti bios od 5950?
3.) Nejke sem bral da ima bi se tem flashem rahlo dvignil voltažo do GPUja. Je to res in če je kolk bi se poznala temparaturna razlika (zdaj je grafična čist hladna)?
4.) Če je kakšen drug rizik poleg te voltaže (?) in če lahko grafično permanento zjebem s tem (imam tut ATI Rage 2 na PCI tako da lahko potem bios 're-flesham' če nardim kaj narobe) in če so lahko kakšni artefakti al pa kaj da vidim če deluje vredo?
5.) Če se pač ne da (5950u ima NX38 jedro ta pa NX35 pa lahko vse zgoraj 'vprašano' za 5900U)

Bi rad od enga k se malo bol spozna na to slišal kot pa od nekih raztresenih člankov :)

Hvala res :P
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

GaS ::

Zdej naceloma je tako; ce ima enako jedro, enako oznako, to ne bi smel biti problem. V tvojem primeru pa temu ni tako. Torej ce mene vprasas, bo to bolj nemogoce.

strictom ::

Ima pa enako jedro kot 5900Ultra? To bi pa šlo ane?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Type-R ::

strictom@ glej imel sem MSI geforce 5900nu torej navadno CPU 400mhz, MEM 700mhz. na jedru je pisalo nv35 in geforce 5900. grafična se je uspešno flešala na 5950ultra. flešal sem z leadtekovim A350U biosem. naj te opomnim da po flešu NEBO deloval tvout. najprej probaj grafično navit do koliko se da, če prideš prek gpu 475mhz in mem 950mhz in dela stabilno lahko brezskrbi flešas na 5950u. če pa takih frekvenc nebos dosegel pa probaj prvo ki je meja nato pa v nibitoru priredi bios od 5950u, tako da mu nastavi frekvence jedra in ramov na ttisto frekvenco na katero si navil da je še 100% stabilno. potem shrani bios in flešaj z tem modificiranim.
na tiste oznake na gpu se ne oziraj ker imajo vse 5950u jedro nv35, ker je samo softwerska finta da ima jedro nv38. tudi tebi po po uspešnem flešu pisalo da imaš jedro nv38.
za tisto voltazo kaj se dvigne za 1V pa ni problema ker sem jaz imel stock hlajenje in se ni pri temp nič poznalo, še boljse je ker lahko gpu več naviješ.

biose pa maš tu.

Edit: v 5900ultra pa negre flešat ker ti karte ne prepozna driver torej flešaj samo na 5950u, preverjeno deluje, pač ni tvouta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Type-R ()

strictom ::

FlyeR: Najlepša ti hvala. To sem hotel vedet, vendar me zanima še sam postopek kako naložim nov BIOS gor? A je vseeno če je kartica npr. od Gainward in naložim od ene druge firme BIOS gor?

Grafična gre pa komot do 475/900. Rama nisem več probal navit ker je le XT varjanta in nisem upal več :P
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

Katerega od teh dveh pa uporabim?
-----
Leadtek FX5950U 256MB - Rev 01

Download


Submitted On: 16 February 2004
File Size: 41KB

Leadtek FX5950U 256MB - Rev 02

Download


Submitted On: 02 March 2004
File Size: 41KB
------
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Type-R ::

vseeno pač najnovejšega. pa prej shrani original bios če gre kaj narobe. tiste ukate veš pri nvflash.
mislim pa da gre tak:
nvflash.exe -u -p imebiosa.rom
naj me popravi keri če se motim.

strictom ::

Kje pa najdem tastar bios?

Torej:

1. Zdljam BIOS
2. Start -> Run "nvflash.exe -u -p Leadtek.FX5950U.256MB.Rev.02.rom"
3. Reset
4. Reinstal Driverjev

Je prav?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Type-R ::

nop tak pa nebo šlo.
najprej v nibitori shrani svoj bios malo poglej ker jaz sem pozabil kak je ze pa tudi gor ga nimam prenutno, tak da shrani original bios. nato si potegni dol nvflash to skopiras na disketo (vse kar jre bilo zraven nvflash) in bios od 5950u. nato gres v dos pa ne oni v windowsu, pa potem napišeš:
nvflash.exe -u -p imebiosa.rom,če pa -u -p nebo primlo pa napiši:
nvflash.exe -4 -5 -6 ime biosa.rom in stisni enter.
če si delal vse prav bi moral imet zdaj 5950u tako da nalozis samo nove driverje in je to to.

Samo opozorim te da vse delaš na lastno odgovornost, ne pol mene krivit če bo kaj šlo narobe!

EDIT: pa spremeni ime biosa naprimen na 5950u.rom ker tisti kaj si ga zgoraj navedel je predolgi in boš imel probleme pri flešu.

Lp!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Type-R ()

strictom ::

Oukej. Uspešno slfeshal z BFGjevem biosu, ki ima frekvence znižane na 450/800.

Ampak me jezi ker dobim samo 4700 3D Markov 2003. Mogoče kdo ve zakaj?

Na tomshardware piše da bi moral dobiti vsaj 6k. Koliko je default voltaža 5950u in koliko 5900xt, ker navija se isto kot prej.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Sunna ::

Koliko pa naj bi se razlika poznala v igrah po tem fleshu v primerjavi, da 5900xt le naviješ ?

dejansan ::

po moje isti k....

strictom kakšno konfiguracijo imaš, ker toliko sem dobil z 5900xt na defoultu
dejansan

strictom ::

5900XT z 5950U BFGjevem BIOSu na 5900XT frekvencah.
Barthon 2000+ @ 1.6GHz.
512 DDR PC3200.
ASRock K7S8X.

Je pa res da ima kartica samo 4 aktivne cevovode in je to verjetno razlog (povprašal na nVidiinem forumu) za nizek 3D Mark score. Z identično kartico je ene par folka dobilo iste score.

PS.: Navijala bi se edino lahko bolše.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Swen F@tt ::

5XXX serija pri nvidii je polom,senčniki so zelo slabi, samo z optimizacijami gonilnikov in programske opreme se lahko približajo ATijevim karticam iste starosti. Npr 5950U > 9800XT. Drugače pa v 3dmarku dobi 5900Ultra malo slabši score od 9600XT. To ti pove vse.. 3Dmark od 05 naprej uporablja samo čisto moč senčenja brez optimizacij, kjer se pokaže slabost 5XXX serije. ''Šiša'' ga 9600XT z 2x manj cevovodov. ;)

5900 serija ima 8 pixel cevovodov. Modeli se razlikujejo samo v frekvenci pomnilnika in grafičnega procesorja. 5900 > 400/800 se mi zdi, 5900Ultra ima 450/850, 5950Ultra pa 475/950mhz.

Največji potencial za navijanje ima (je imela) leadtekova FX 5900, jaz sem jo fural z 518/910Mhz brez artefaktov v CS: Sourcu.

Lp
WingMan ^^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

6600GT proti 5950 ULTRA

Oddelek: Kaj kupiti
181414 (960) boštjan
»

Flashanje FX5900 v FX5950 U (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
655564 (4198) [_MW_]
»

Poraz grafe Asus FX 5900? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1337404 (5203) rap3r
»

ASUS FX5900

Oddelek: Navijanje
231050 (814) lopov
»

Preobrazite Geforca FX5900 v FX5950 Ultra

Oddelek: Novice / Grafične kartice
91937 (1937) _spirit_

Več podobnih tem