» »

izključiti ali ne?

izključiti ali ne?

tropinovec ::

ljudje!

nekaj me zanima:
zjutraj , takoj ko si pomanem oči, prižgem računalnik, zvečer preden preidem v spalno
stanje pa ga ročno izključim - to so dejstva , ki jim noben me more oporekati!:D
me pa zanima: ali je bolje, da pustim računalnik kar vključen oz v stanju pripravljenosti (monitor in disk) ali pa je za računalniško dušo in telo primernejši popolni izklop??:|

Elemen_T ::


Ko nisi pri PCju ga daj na Standby pa sploh ni blema saj se ne pregreva oz ne vrti nič.

Nemelk ::

jst osebno sm za to, da rač 1x na dan pržgeš in 1x ugasneš! to je najbl za monitor in vse ostalo
Nemelk ™

OZZY ::

Men je najbolje, da se comp prižge in se ne ugasne do zvečer. Če ga ne nucaš ga daš pa v stanje pripravljenosti in je. Pa še hitro je potem pripravljen za delo. Hitrej, kot če bi ga ugasnu in prižgal.
Go with the flow.

Huey P ::

Vsekakor je slabše, če računalnik ugasneš in potem spet prižgeš. Samo ne vem pa ali je en vklop in izklop na dan preveč. Ob vklopu se morajo disk spet zagnati, ventilatorji in hladilniki, monitor,... raje ga daj v "Stand By".
..::DOOM III: The Legacy::..

msmiha ::

Jaz ga prižgem zjutraj in ugasnem zvečer. Moj brat ga ma pa skoz užganega tudi ponoči ko spi. Nevem, da ga nič ne moti boljenje:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

slycer ::

Hm jest se ravnam po profesionalnih vzdrževalcih, zato imam računalnik vedno prižgan. Daj ga na standby. V glavnem je dokazano, da preveč prižiganja in ugašanja lahko v določeni meri tudi škoduje računalniku. Problem je v temperaturi. Npr. procesor se pri delu zelo segreje, zato je ohlajanje nekakšen temperaturni šok zanj (isto velja za komponente, ki se zelo grejejo). Gre nekako tako. Kristali v procesorju imajo določeno zgradbo, pri kakšni veliki temperaturni spremembi se lahko ta kristalna zgradba spremeni in procesor je zanič. Vsaj nakako tako naj bi delalo :D. V glavnem problem lahko nastane tudi s cini, ki pritrjujejo čipe na tiskano vezje. Ti cini lahko tudi zaradi hitre temperaturne spremembe (na daljši rok) razpokajo, kar tudi ne vpliva na blagodajno stanje računalnika. Sicer brez panike, ne bo se vse zgodilo, pri samo enem prižiganju in ugašanju. Na daljši rok, recimo če veliko ugašaš in prižigaš računalnik pa bi že utegnilo priti do problemov.

OK upam, da vas nisem preveč dolgočasil:). Sicer kot pa je že Eržo, ups, Elemen_T povedal, daj na standby in živi dolgo in brezkrbno življenje:D

Mitja 34 ::

Ker mi ni da bi na dugo pisal ( :D ) drugo(izklop).


p.s.
Čeprav se zgodi da gori 18 ur na dan.

Binji ::

Pr meni fotr sploh ne pusti da bi kej dosti gorelu. Bi slu mende vse tkoj skuzi okno
:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Eagle ::

Daj ludi pišite slovensko, drugac pa mam jaz comp vklopjen 24ur na dan, 7dni na teden...

whatson ::

sam res, dajte za nekaj % omejite to vašo ljubljanščino, ker včasih ne morem razvozlat, kaj ste hoteli sporočit... slo-tech je nacionalna zadeva, zatorej naj bo jezik tudi temu prilagojen

Loki ::

Jest mam przganga 24/7 (SETI) - razen, ko so nevihte.
0:)
I left my wallet in El Segundo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali računalniku škodi če je prižgan dan ali dva

Oddelek: Pomoč in nasveti
483628 (2202) alese
»

Software za prižiganje in ugašanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
183049 (2208) clemense
»

PROBLEM PRI VKLOPU Philips 42PFL7603D

Oddelek: Zvok in slika
86527 (6365) hodu63
»

Nič vatov za stand-by (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
635844 (5844) bbf
»

je dobro imeti racunalnik prizgan 24ur na dan? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
858478 (5701) Fizikalko

Več podobnih tem