» »

Software za prižiganje in ugašanje računalnika

Software za prižiganje in ugašanje računalnika

pviran3 ::

Živjo,
Rabm način, kako bi sštimu računalnik, da se bi mi vedno sam prižigu in ugašu ob nekem določenem času. A obstaja kakšen software?

LP

Groovy ::

Če ti plata podpira (po moje ti) se da naštimat v BIOSu kdaj se prižge.
Za ugasnit je pa sigurno kak program v Win. (ne vem na pamet)
I am the captain of my soul

Gizmo_X ::

V BIOS-u?8-O To grem pa takoj preverit.:D

Če imaš XP, lahko uporabiš shutdown.exe. Pred XP ga še nisem videl.:\
(( Shutdown
Omogoča vam, da zaustavite sistem ali ponovno zaženete lokalni oziroma oddaljeni računalnik. Če ukaz shutdown uporabite brez parametrov, bo odjavil trenutnega uporabnika.

Sintaksa
shutdown [{-l|-s|-r|-a}] [-f] [-m [\\ime_računalnika]] [-t xx] [-c "sporočilo"] [-d[u][p]:xx:yy]
...
))

Pred XP-ji pa se je zelo uporabljalo tole:
C:\WINDOWS\Rundll32.exe User,ExitWindows ;)

Poti je več, cilj je eden: da dodaš razporejeno opravilo, za zagon programa pa izbereš ali eno al drugo.;)
Don't pay the BILL at the big GATES.

Microsoft ::

Tud na 2k mas lahko to, samo mores narediti download: kliiiiik


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Brilko ::

Kot je že omenu prej Groovy poglej nastavitve v biosih... maš velik for glede užiganje, tudi s katero tipko in ne gumbom...

Gizmo_X ::

Imam potem jaz tako slabo matično, ali kaj?:'( Da imam za vklop preko tipkovnice na voljo le Any Key in Disabled.:'(
Za vklop sem pa najdel.8-) Morda pa me bo računalniku uspelo zbujati ob 6ih zjutraj..:\ :D
Don't pay the BILL at the big GATES.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gizmo_X ()

pviran3 ::

Problem je v tem, da grem za delj časa na morje, po televiziji so pa filmi in risanke: beyblade... in zdej rabm računalnik, da mi bo vse lepo posnel. Do sedaj sem moral naštimat v biosu, kdaj se pržge, potem pa še software, da je začel snemat. (Seveda če je računalnik prižgan) Če ni računalnik prižgan, potem ne posname nič. Zdej pa je problem da ne morem pustit računalnika pržganga 14 dni!!! (da neb pregoru)

recimo:
rd bi posnel od ponedeljka do petka beyblade od 7.00 do 8.00 in soboto in nedeljo 9 - 12.

Zdej pa kako to seštimat, da mi računalnik nebi skos goru, ampak da bi se prižigal pred snemanjem in ugašal po njem.

Probal sem tut metode stendby in hibetnate (al neki tazga) vendar se moraš pri zagonu logirat, za kar pa mora biti prisoten uporabnik.
Se pravi, da pride v poštev le zaustavitev sistema.

(mam tv kartico WinFast tv2000 expert in software WinFast Entertainment Center)


Bistvo:
priblem je pri periodičnem prižiganju in ugašanju (shutdown)
brez prisotnosti uporabnika

pviran3 ::

:D Gizmo_X, to za bujenje z računalnikom je pa prov hudo. Jest sm si dau zvočnik zdravn postle, naglas, potem pa naštimu, da se ti je ob 6.00 computr pržgou in začel našigat muzko!!! KUL!! :D:D:D

Doman ::

Jast imam računalnik prižgan 2 tedna, nič reseta vendar bom pomoje kej zafuku pa bom mogu dal restart.

Gizmo_X ::

Gizmo_X, to za bujenje z računalnikom je pa prov hudo. Jest sm si dau zvočnik zdravn postle, naglas, potem pa naštimu, da se ti je ob 6.00 computr pržgou in začel našigat muzko!!! KUL!!

/me se že oglaša 20 minut čez 6.:\ :D
Beri: deluje.8-)

Torej:
-Za zagon je poskrbljeno. Čez vikend se bo očitno vžigal nekaj ur pred željenim, kar upam da ne bo preveč moteče.:\

-Za snemanje je poskrbljeno. Najbrž si dal v startup ali kaj podobnega?:\

-Glede ugašanja pa tako:
Hibernacija je meni zelo všeč, ampak če imaš program za snemanje nastavljen tako, da se zažene ob startupu in takoj začne snemati, hibernacija ne pride v poštev, saj v prehodu iz hibernacije ne zažene še enkrat start-up, program za snemanje pa bi kar naprej tekel, kar ni ravno priporočljivo..:\

Probal sem tut metode stendby in hibetnate (al neki tazga) vendar se moraš pri zagonu logirat, za kar pa mora biti prisoten uporabnik.
Mislim, da je za to rešitev tole: Start -> Nadzorna plošča -> Možnosti porabe -> Dodatno -> Ob prihodu iz stanja pripravljenosti zahtevaj geslo. Tole ODkljukaj, pa bo zadeva odpravljena.:) Vsaj mislim, da je to to, pa čeprav bo v stanju hibernacije in ne v stanju pripravljenosti, ter čeprav nimaš nastavljenega gesla.:\ Če ti po tem še pokaže tisto kot prej, pa najdi kje drugje.:P :D Ker vem, da nekje mora biti.:)

Potem le še dodaj 4 opravila(2x za med tednom, 2x za vikend). Malo pobrskaj, pa bo šlo.;) Sem napisal še potek od začetka do konca, ampak mi je potem napisalo, da moram biti prijavljen.;(( Tako, da se boš moral sam znajti.:P :D Če ti pa ne bo šlo, sem pa še vedno tukaj.:\
(/me kopira celotno besedilo, v primeru ponovitve nesrečnega pripetljaja:( )
Don't pay the BILL at the big GATES.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gizmo_X ()

Caligula ::

Cist tko-za izklop je najboljsi program SWITCHOFF. Pa se zastonj je.

overlord_tm ::

Evo:!
-Shutdownpro
-Poweroff
-Rshut pro
-Autoshutdown

V monitorju je test teh programov

timic1997 ::

Mogoče to sporočilo ne spada glih na to temo, ampak me useeno zanima...

Rad bi vprašal, če je kje v nastavitvah račuanlnika možnost, da sprogramiraš tipko za vklop in izklop računalnika npr. da ko pridisneš na tipko za izklop računalnika ti gre v stanje pripravljenosti, al pa se resetira?


lp


;)

All ::

za tv kartico mam jest program FLY2000TV.

program zna zbuditi računalnik ob željeni uri in ga po opravljenem snemanju tudi dati nazaj v hibernacijo.

Mi je pa tole zbujanje uganka.
recimo če dam pc v xp-jih v hibernacijo ga ne morem zbudit s tipkovnico, v W7 pa to dela kot za šalo.

kihc ::

Mogoče to sporočilo ne spada glih na to temo, ampak me useeno zanima...

Rad bi vprašal, če je kje v nastavitvah račuanlnika možnost, da sprogramiraš tipko za vklop in izklop računalnika npr. da ko pridisneš na tipko za izklop računalnika ti gre v stanje pripravljenosti, al pa se resetira?


lp


;)


Control Panel\Power Options
x

timic1997 ::

hvala...sem si že nastavu...pa še nekaj..če se ti računalnik kr na enkrat reserira, kakšen je vzrok tega problema, in kako se ga da rešit?

clemense ::

za tv kartico mam jest program FLY2000TV.

program zna zbuditi računalnik ob željeni uri in ga po opravljenem snemanju tudi dati nazaj v hibernacijo.

Mi je pa tole zbujanje uganka.
recimo če dam pc v xp-jih v hibernacijo ga ne morem zbudit s tipkovnico, v W7 pa to dela kot za šalo.


Isti problem, vse naštimal tako v biosu kot v xp-jih, mogoče ker je remote tipkovnica?

blackbfm ::

Zdej pa je problem da ne morem pustit računalnika pržganga 14 dni!!! (da neb pregoru)


Daj ne seri:)) Komp imaš brez problema lahko prižgan non stop (več let recimo).

clemense ::




Mi je pa tole zbujanje uganka.
recimo če dam pc v xp-jih v hibernacijo ga ne morem zbudit s tipkovnico, v W7 pa to dela kot za šalo.


Isti problem, vse naštimal tako v biosu kot v xp-jih, mogoče ker je remote tipkovnica?


Točno tako, remote tipkovnica je neaktivna, če je comp. v hibernaciji in se ne odziva.
Mogoče kdo ve kako to odpraviti?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110248 (8839) inbox
»

Spanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
162890 (2487) ST-777
»

Windows 7 - preprosto noče ugasniti

Oddelek: Pomoč in nasveti
392407 (1987) Shadow666
»

Zaganjanje sistema windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
132148 (1962) In Extremis
»

winxp - stanje pripravljenosti

Oddelek: Pomoč in nasveti
61020 (951) Kolos

Več podobnih tem