» »

o/c P4 3.0 / 800FSB

o/c P4 3.0 / 800FSB

Aztech ::

lp

prosil bi za pomoc pri o/c-ju tega compa, oz zanima me priblizno do kam lahko grem z voltazami da ne bom kaj skuril.

specs:


Intel P4 3.0GHz/800FSB
Abit IC7-MAX3
Corsair 3200 TwinX 1Gb
Sapphire Atlantis Radeon 9800Pro 256Mb Ultimate Edition
Enermax EG465AX ActivePFC+FMA
Koolance PC2-601BW+Zalman ZM-WB2 (vodno hlajenje)


to sm kr iz racuna dol prepisu de nebo kaksnih pomot med kakrsnimi koli komponentami

morphling al pa kdor koli vaskrsen nasvet je dobrodosel, nocem pa poslusat kak comp mam kr se mi to zi ceu cajt dogaja pa mi noben noce pol pomagat(sam to ne tle).



lep pozdrav

boštjan ::

ja počasi začni povečevat FSB in ko se bo kje zalomilo,boš moral ali voltažo CPU povečat ali pa timinge ramov relaksirat

Aztech ::

a je to normalno da mi delajo na teh timingih 2 5 3 3 kr botne mi se sam k hoce pokazat windows velcome screen pol restarta, a bi mogu zi kej voltaze povecevat, v glavnim pod te timinge noce jet

de bi blo 2 5 2 2

boštjan ::

povečaj najprej voltažo ramov

DjTonic ::

Tegale 3.0C bi lahko z malo truda spravil čez 4Ghz. Odvisno je seveda tudi od CPU-ja kako se navija nekaterim dela na npr 3.9 pri 1,65 volta tistim z večjo srečo pa kar na privzeti voltaži8-O. Evo tukaj si lahko pogledaš en 3DMark link podobnega procesorja Klik 3.0@3.9

morphling1 ::

No ja, ne zdaj pretiravat glede oc. (btw tistih 3.9 je bilo narejeno s Prometeio, toliko o tem) S HT enabled bodo že dobra navitja okrog 3.5 GHz za normalno stabilno delovanje.
Rame prestavi najprej kar na 3:2 da te čim manj ovirajo timinge na by spd potem pa začni lepo dvigovat FSB, začni recimo s 220 MHz kar znese 3300 MHz in še nebi smelo predstavljat nobenih težav, stestiraj s parimi testi ter nato lepo v recimo korakih po 5 MHz. Napetost jedra ti ni treba pretirano povečevat 1.6V je že kar dovolj 1.65V max (pa ne zato ker bi skuril proc, tega se ti ni treba bati, ampak zato ker ni koristi) VDDR daš lahko kar na 2.8V.
Probaj
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DjTonic ::

Ja saj vem, da je blo tisto s prometeio (Matr kak bi jo mel>:D:P), pač sem mu pokazal koliko lahko lahko gre proc :). Seveda gre še višje vendar se takšno frekvenco z dobrim hlajenjem da tudi realno doseči. Sem pa tudi že videl 4Ghz+ z P4 2.48-O.


btw: morphling1, kaj maš ti na plati razen Vddr moda še kakšen drug mod? Npr droop mod,..

Aztech ::

hvala za odgovore in da morph


medtem ko sem cakal na odgovore sem prisel tocno do 3.51GHz z rami na 3:2

sistem deluje popolnoma stabilno
v kolikor zvisam fsb za 1mhz mi med loadanjem v winse freezne :)

hvala za vsako pomoc

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aztech ()

morphling1 ::

Ok zdaj če si zadovoljen s 3.5 GHz, probaj naprej še malo spomin poštimat, da ti bo vse skupaj še dosti hitreje delovalo. Kot prvo probaj dati razmerje na 5:4, timinge pa še vedno na by spd. Če deluje stabilno potem super in v naslednjem koraku samo še kak timing malo bolj zategneš, čeprav že by spd na Corsairjih niso slabi. Poglej s programom cpu-z, kakšni so ti timingi če so 6,3,3 so ok če je cas na 2.5 bi bilo fino če bi šel na cas2, samo če ne deluje stabilno potem pusti kar na 2.5
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Aztech ::

zej mam pa neke ikone kr take crtice na desktopu
pa ku odprem start-allprograms majo vse ofice bliznice iste roza vodoravne crtice kokr na disktop
to mi ostane ceprav dam vse nazaj na default v biosu
:'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aztech ()

morphling1 ::

Si kaj grafično navijal, ker z drugim artifakti nimajo zveze.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DjTonic ::

Hmm zanimiv primer, zgleda, da ti je nekaj XP-je zafrknilo. Probaj dat check disk enkrat skozi al pa kaj podobnega.

Aztech ::

ne grafo sm pusto cist pr mir

tist disk check mi pa ni hotl dokoncat
pr phase 2 na koncu mi je to napisal

DjTonic ::

Ja boš mogel na novo zagnat windowse, pa bo šlo dalje. :)

Aztech ::

ja no sej sm zi kr navajen formatirat k zi tk vsem tle v vasi formatiram ^^
v bistvu mi je ta del pr winsih najbolj vsec ker je edina zadeva ki deluje pravilno :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168062801 (25224) GaS
»

Abit AN7, AMD Barton 2600+, RAM INFINEON DDR400 CL3 problem pri navitju..

Oddelek: Navijanje
292035 (1607) boštjan
»

timingi 2.2.2.7 na hyperx 3200 ne delajo niti na 190FSB*10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
663865 (3181) boštjan
»

"težava" z NF7-S in AthlonXP 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
735157 (3898) Tilen
»

Problem zaradi navijanja na Abit NF7-S

Oddelek: Navijanje
421630 (1122) WhiteWolf

Več podobnih tem