» »

RAM za notebook

RAM za notebook

Flamer ::

A je SO DIMM RAM res pravi za vse prenosnike? Ker recimo v essediju prodajajo ram od znamke ACER(katere notebook si lasti moj oce) za 206€, kar je 3,6X drazje od RAMa za prenosnike ki ga dobis v ansih trgovinah (JAE).

Phoebus ::

Ja, večalmanj imajo vsi notebooki od pentium klase (izjema je Toshiba ki je mela še za časa poznih pentiumov svoj ram) naprej SODIMM ram. Pazit moraš enako kot pri PC ali je DDR, ali je SDR, kakšen je speed rama,....
Če se številke ujemajo, lahko daš katerega koli noter.

Res je, da so rami "proizvajalcev notebookov" (itak jih tudi oni kupijo) draaagi. Viking je 3x cenejš od enga brand :\
Ti kar kupi...sicer pa vzami laptop in sprobaj

para! ::

Če rabiš RAM za prenosnik, ugodno, mi pošlji ZS.

lP
Death before dishonor!

OldSkul ::

Jaz mam doma Siemensa E4010 pa bi tudi rad nadgradil prenosnik.V trgovini Enaa sem opazil Viking pomnilnik, ki je kar precej cenejši od original Siemens pomnilnika.
A bo tole sploh delovalo v računalniku?

Jazz čekiraj ZS!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

Phoebus ::

Danes imajo večalmanj VSI laptopi SODIMM module. Seveda so različni (PC66, PC100, PC133, DDR), ampak nič bolj od PC ramov. Danes več ali manj vsi prodajajo PC133 in DDR module. Torej vse kar moraš vedet je, kakšen ram imaš. Ampak to te tudi nima za skrbet, ker lahko točno pogooglaš kakšen RAM gre v tvojo mašino.

Ko veš 1x ali imaš DDR (mogoče hitrejši DDR?) ali navaden ram greš in vzameš najcenejšega za ta denar, saj laptopa ponavadi ne navijaš. Zanimivo je pa to, da je Viking sigurno kvalitetnejši od marsikaterega "proizvajalčevega" rama, saj je viking firma, ki živi od rama, proizvajalci laptopa pa poiščejo najcenejšega ki dela ram in jim ga naredi.

Flamer ::

Hm. Vse lepo in prav, a ugotovil sem da ima prenosnik 333 MHz RAM. Hec je, da je tega mogoče dobiti le 512 MB modul pri mlacomu. Jaz pa toliko ne potrebujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Flamer ()

Phoebus ::

Hočeš rečt da je predrag, ne da ga ne rabiš tolk :D :D :D

Še malo zavrti telefon, jaz jih žal ne lotam skupaj.

Flamer ::

Seveda, predrag pa še ne bo toliko v uporabi. Res namreč ne vem zakaj bi ga stari sploh raabu tolk. Itaq ne igra iger. Sam tam mal brska po webu, in pogleda ksn film vsake tolk casa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Flamer ()

OldSkul ::

Jaz zdaj sem opazil da imajo eni rami CL 2 eni pa CL 2.5.Zanima me če pomnilnika delata če ima en CL2 en pa CL2.5.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dodajanje RAMa v laptop

Oddelek: Strojna oprema
283227 (1892) jukoz
»

vrsta diska in ramov?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121063 (900) JayKay
»

Kje kupiti star RAM za prenosnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
274815 (4250) Smukecc
»

Kje dobiti RAM za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
161397 (1150) laik
»

Kvaliteten RAM (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Navijanje
55024809 (16607) bodom

Več podobnih tem