» »

grafična kartica za do 30kSIT

grafična kartica za do 30kSIT

tx-z ::

Na enaa sm opazu dve grafični kartici pa me zanima če sta za kej..

RADEON 9600 256MB
al pa mal cenejši model s 128MB..
RADEON 9600 128MB

a mata tidve dx9? ..pa če še kakšno poznate za do okol 30kSIT..lahk mogoče mal več če je vredno..
tx-z

tx-z ::

no zvedu sm da podpira dx9..edin to me čud da ma spomin samo 200MHz(400ddr..)
tx-z

ganzi ::

A si zagrizen igričar?
LP

tx-z ::

odvisn, tist kr igram bi rad da dela..sam to že zdj dela skor vse normalno..v bistvu me zanima samo razlika med 128 pa 256 MB modelom..kr nekje sm vidu je un s 128 dubu 80% oceno..ta z 256 pa 66%..
tx-z

Mr. ::

Men se zdi da med 128 in 256 verzijo ni dosti razlike (če sploh je).

Dr_M ::

ce mata oba iste frekvence ni nikakrsne razlike, samo ponavad majo 256mb verzije se pocasnejsi ram.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

some1 ::

Na tvojem mestu bi kupu geforce 4 ti4200.Ga imam in sem zelooo zadovoljen.
Ftp://nekdo.no-ip.org

http://freeweb.siol.net/jjuha/slofs

m.i.h.a. ::

Sam ti tudi svetujem gf4 ti 4200, ker R 9600 non-Pro je bolj revna zadeva, ker ga še po hitrosti prehiti gf 4. Najcenejši radeon katerega se splača kupiti in kateri je sposoben dobro poganjati igre (dx 8.1 in 9) je R 9600 Pro. Vse ostalo je švohnejše od gf 4. Sam imam doma dva gf 4, eden je leadtek-ov drugi pa asus-ov. Še najbolj se ti splača kupiti slednjega pri jae, ker ima gor dokaj kvalitetne samsungove rame, ima vivo, 128MB, poleg je 11 cd-jev (sicer so eni bedni, ampak...), ... vse skupaj za ceno 27990 sit.
Če pa res hočeš radeona in če hočeš še nekaj časa igrati špile potem pa v trgovino kar po 9600Pro ali XT. Podporo dx9 ima tudi gf fx 5200 (in ostali fx-i) ampak so cenejši modeli teh kartic tako švoh, da lahko pozabiš na poganjanje novejših iger recimo na fx 5200.

Skratka poglej še kakšen test, če nisi ziher, da hočeš r 9600 non-pro.

Alexius Heristalski ::

Kateri je boljši, Radeon 9600Pro ali XT?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

krucymucy ::

XT ima 100MHz hitrejsi core clock ...

Easx ::

Mam eno vprašanje. Namreč sam se tudi odločam za nakup grafične in sicer me zanima katero grafično se mi bolj splača kupiti in zakaj:

-leadtek WinFast A310XT TD -> klik - 23.990,00

-Leadtek Winfast Geforce 4 Ti4200 AGP8x MyVIVO -24.000,00

Hvala za odgovor!

some1 ::

jaz bi na tvojem mestu vzel ti4200- preizkuseno dobra!!!
Ftp://nekdo.no-ip.org

http://freeweb.siol.net/jjuha/slofs

tx-z ::

men gre prej za to da je grafična tiha..torej al da nima ventilatorja al pa da je tih..k zdele mam r9000pro 64 mb..menju bi k je preveč glasna..sam ta r9600pro al pa xt sta pa že predraga..zdele pa že pol leta čakam da se bo kej pocenil..kaj naj še naslednga pol leta?
tx-z

Dr_M ::

oh ja..usi sam cakajo. a se niste opazl, da usako stvar umaknejo iz proizvodnje pred se kej poceni?!
jest bi ti tut priporocu ksn gf4 ti4200. s pasivnim hlajenjem ga bos tezko dubu, ampak ce mas 5 minut cajta lohk utisas usako stvar.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tx-z ::

ok..no recimo da kupm R9600 XT s 128/256 rama...kaj bom lahko čaru s tem al kaj? ..mislm tko no..to je le 48kSIT..
tx-z

T0RN4D0 ::

ma jst ti priporočam absolutno 4200...

napram 9600 pro sem mel pri 4200 (vse ostalo isto) skoraj 3000[3dmark 2k1]] točk več... brat jo je mel en tedn pa takoj zamenju za asusovo 4200, ki s odlično navija...

če bi bil xt 10-15 k sit cenejši mogoče... :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T0RN4D0 ()

m.i.h.a. ::

-Leadtek Winfast Geforce 4 Ti4200 AGP8x MyVIVO -24.000,00


Kar se te karte tiče mislim, da je pri jae nimajo in tudi drugod jo je problem dobiti, je pa enako hitra kot pa asusova, oziroma je asusova še nekoliko hitrejša, ampak zanemarljivo. Poleg tega leadtek uporablja hynx (ne vem, če je prav napisano) rame, na asuski so pa samsungovi. Sam imam leadteka ti 4200 pa je počasnejša od bratove asuske ti 4200 na istem računalniku, je pa res da ima asuska 128 MB rama, moja leadtekova pa 64 MB.



-leadtek WinFast A310XT TD - 23.990,00


Ta grafa je bolj poden ponudbe kar se fx-ov tiče. To sem že zgoraj pisal, ampak to je ena takih graf pri kateri lahko pozabiš na poganjanje iger v kvaliteti dx9, ker je enostavno prepočasna. Celo v načino dx8 je počasnejša od gf 4 ti 4200.

Če hočete še dovolj lagodno igrati špile in nameravate čez nekaj časa kupiti novo grafo, potem kupite ti 4200, ker za svoj denar res ponuja veliko, če imate že sedaj dovolj denarja in grafe ne mislite še kmalu menjati potem pa kar po R9600 Pro ali XT oziroma še kakšno boljšo.
Če bi radi pa gf fx potem pa glejte 5600ultra, 5700,5900,...
Razni radeoni 9000, 9100,9200, gf fx 5200, 5600, 5600xt,...so že malce za časom oziroma preslabotni, zato lahko na lagodno igranje z njimi pozabite.

Ne pravim pa tudi da je gf 4 ti 4200 bog in batina, ampak za ta denar ta trenutek ne moreš dobiti boljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

tx-z ::

nč, tko sm se odloču
neki še povejte ..če znate..
Kera grafična je torej bolša R9600 navadna..128MB al una s 256MB ?
če te ne bom dubu nker(torej..samo še zvem kera je bolša)..kje se dobi ti4200 ?

..pa tko no..r9600 je po vsej verjetnosti bolša od r9000 pro..pa še ventilatorja nima tko da..
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

tx-z ::

ATI RADEON 9600 256MB DDR 5ns (325/400 MHz)
ATI RADEON 9600 128MB DDR 4ns (325/400 MHz)

..hmm, kaj to pomen če ma manj časa..za 1ns..?
tx-z

Easx ::

m.i.h.a tnx !!!

Leadtek Winfast Geforce 4 Ti4200 AGP8x MyVIVO -24.000,00
bi sicer kupil rabljeno, z dodatno narejenim hladilnim sistemom. Kolega pravi da mu stabilno deluje do 315/630.

Dr_M ::

hmm, kaj to pomen če ma manj časa..za 1ns..?

5ns je deklariran za 200mhz, 4ns je deklariran za 250mhz.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

tx-z ::

hmm..če je 4ns deklariran za 250MHz..zakaj pol tut ni 250 gor?..pa kaj je s tabo pa s temi njivami, sj sam vprašam..
tx-z

Dr_M ::

pac proizvajalec je dolocu da ram dela na 200mhz in tako je. lohk da ni tok kvaliteten, lohk pa pac cist iz principa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

m.i.h.a. ::

Tako ja in od tega je tudi odvisno kako se bo grafa navijala.
Moja Leadtekova ima 4ns bratova asuska pa ima samsungove 3ns gor. Nekaj sem navijal asusko, ampak ne preveč, na svoji leadtekovi sem pa prejšnji teden pritrdil senzor in bom navijal takrat ko bom imel kaj več cajta (izpiti namreč).
Aja, asusova ima poleg že senzorje za temperaturo mislim, da kar dva. Poleg tega ima še nastavljiv vent po hitrosti tako, da ga program uravnava glede na temperaturo oziroma to storiš ročno. Poleg tega je možno samo jedro naviti že s priloženim programom, stvar lahko nastavljaš od 225 MHz do 290MHz brez problemov.
Pa ne razumet napak. To je navijanje, katerega omogoča (dovoli) že proizvajalec, ker je namenjeno predvsem temu, da ti grafa ne laufa s polno paro ves cajt. Sicer pa lahko s kakšnim drugim programom nastaviš frekvenco še višje.

Kar se pa leadtekovih tiče pa treba gledat oznako modela in če je v njej H potem naj bi bil na grafi senzor. Npr.:Leadtek Winfast 280 LE TDH...

hrust ::

Kje ste najdl 4200 ti za 24000 SIT

m.i.h.a. ::

Mislil je rabljeno. (piše nekaj postov višje)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja - mnenja prosim

Oddelek: Kaj kupiti
442111 (1641) Sami
»

Katero graf. kartico za 25.000 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564492 (3657) Jaffa
»

Katerega GeForce Ti 4200 kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
281442 (1156) atekavec
»

Kaj je boljše Gigacube Radeon 9100 ali geforce ATI 4200????

Oddelek: Kaj kupiti
131063 (898) 5pellfire
»

Katero grafično kupiti do 30k?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1397938 (6180) js

Več podobnih tem