» »

Kje kupiti star RAM za prenosnik?

Kje kupiti star RAM za prenosnik?

smrekca ::

Imam star prenosnik (vsaj 6-7 let), vendar še kar soliden za klasične naloge:
2.0 GHz Celeron, 256 RAM

Problem nastane, ko preko mreže igramo igre (C&C Generals), saj igra dela rahlo počasi (ne da bi kaj "štekala" ali kaj podobno, samo malo bolj počasi kot bi morala) ........ problem pa je v ramih.

Imam še en prost slot za ram, tko da sem se odločil dokupit nov ram, če ga bom le dobil.

Ram ki je trenutno notri: VALUERAM KVR266X64SC25/256

A kdo mogoče ve kje bi se to dalo kupit? Sem gledal na netu, pa sem najdu eno stran v velenju, samo piše, da je cenik iz leta 3.3.2006!!! Tko da dvomim če še imajo.....bom poklical v ponedeljek, vendar če še kdo slučajno kej ve, kje bi se to dalo dobit, bi lepo prosil za pomoč.

Hvala.

ant ::

tukaj bo še najbolj ugodno: klik

smrekca ::

Problem je, ker ram v mojem prenosniku je 266 MHz, tale na strani je pa 333MHz.

krneki0001 ::

266MHz rame dobiš še v FMC-ju (DELL) na letališki. So malo dražji, ampak jih pa imajo na zalogi.

To so DDR 266 rami in so dragi.

smrekca ::

Se eno vprašanje imam:

V primeru da ne najdem 266Mhz, 256MB ram, ali je možno notri vstavit samo 1 ram 512MB 333MHz (in tega sedanjega dam vn - ker predvidevam da 2 različna rama ne smem imeti notri)? A je kej narobe če matična ne podpira 333MHz.

Sem poklical v neko trgovino, pa mi je tip reku, da ni nič panike če dam notri 333MHz ram, da bo matična že sama uravnala ram tako, da bo delal pri frekvenci 266MHz. A to drži? Se raje še tukaj prepričam, da ne bom kakšne neumnosti naredu, pa kej skuril!

Hvala za pomoč.

krneki0001 ::

Ja drži, ampak če plata podpira 333 rame, če pa ne, potem pa to ne bo izvedljivo. Najbolje da greš k njim štacuno in sprobate. Če dela, ga kupiš, če pa ne dela, pa pač ne.

smrekca ::

"Nebivedu" hvala, se bom pozanimal gleda ramov - samo če bodo predragi jih pa res ne bom kupil! Se mi ne zdi smiselno dajati več denarja za slabše stvari.

Me pa res zanima, če je možno vstavit 333MHz ram notri....a mogoče kdo ve?

smrekca ::

Pametno.....bom res šel v trgovino pa sprobal kar tam......samo kje bi ti pa to naredil (takoj ram vstavil)- dvomim da kr v vsaki trgovini?. Hvala

krneki0001 ::

Povej znamko in model prenosnika, pa lahko takoj preverimo.

ant ::

jaz imam sonya in mi delujeta 512 333mhz in 256 266mhz rama brez problemov skupaj. predlagam, da probaš.

LP

smrekca ::

Evo tole je moj prenosnik:

Hi-Grade Ultinote M6500 review

S tem da imam jst 256MB rama (pa še grafična mi ga 32 požre, tko da je rama dejansko 224MB) in ne 512, kot piše v opisu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smrekca ()

krneki0001 ::

Uradno podpira samo PC1600 rame. Čeprav nimam pojma kakšni naj bi ti bili.

WarpedGone ::

Če stvar ne bo delala, ne bo delala zarad kake nekompatibilnosti med plato in dotičnimi čipi na RAM modulu, ne pa zarad 'prehitrih ramov'.

Rad bi vidu 333MHz RAM, ki noče delat na 266MHz. Jaki strokovnjaki ste mi tle...
Zbogom in hvala za vse ribe

krneki0001 ::

warpedone motiš se.
Sem imel probleme z Dellovim prenosnikom, ki je delal samo in izključno z 266 rami, pa še to ne vsemi. Smo probaval z ogromno možnimi rami, ki se dobijo v sloveniji od 333 do 400 in 266, pa nikakor ni šlo. Na koncu je šel v prodajo, ker bi moral naročit posebej za ta prenosnik dellov ram in je stalo 512Mb tok kot 4Gb DDR2 800 za v mojo domačo kišto.

Prenosniki imajo svoje muhe in če ni taprav ram, potem lahko pozabiš da bo kej delal - to je pač cena redukcije, da dobiš pomanjšan in stisnjen računalnik.

smrekca ::

Sem najdu ram v BigBangu - 333MHz, 512MB, pa NE dela! Tko da očitno bi rabu imet identičen ram kot je zdej notri. To pa verjetno ne bom kupil, ker je star ram, pa še full drag. Drugač pa vseeno hvala za pomoč še posebi teb "nebivedu".

"WarpedOne", zdej pa prid k men domov pa ti pokažem 333MHz ram ki ne dela na 266MHz!! Vidm da si ti en jaki strakovnjak :D

zcetrt ::

Kaj pa bolha?
4.

Pyr0Beast ::

Možnost, ki je bolj vrjetna, kot nedelovanje na nižjih frekvencah so slabe oz. prenizke zakasnitve.
2 možnost je, da laptop ne podpira take količine rama.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

krneki0001 ::

Laptop po specifikaciji podpira 2 modula po 512Mb ampak nujno 266MHz.

Memory RAM installed: 512 MB
Number of memory slots: 2
RAM capacity: 1 GB
Memory specification compliance: PC1600

Zgodovina sprememb…

tt1024 ::

Poskusi na Eventusu tam so meni pomagali za en RAM iz prazgodovine.

Mare2 ::

Tale:
512MB 266MHz DDR Non-ECC CL2.5 SODIMM
Standard 64M X 64 Non-ECC 266MHz 200-pin Unbuffered SODIMM (SDRAM-DDR, 2.5V, CL2.5,

Bi bil v redu?

krneki0001 ::

Mislim, da ne sme biti 64X64, pa bo delal.

Mare2 ::

Kaj pa pomenijo te oznake?

Ta ram bom jaz kupil v naslednjih nekaj dneh (imam naročenega) in upam da bo pasal v moj stari HP Compaq prenosnik. :)

krneki0001 ::

ani ta 64Mx64 oznaka za čipe in še nekaj. Za stare mašine vem da so morali biti xmb X 8 ali X 16 za P3 je bil max xmb X 32, za novejše pa je 64 - mogoče je pa to kok bitni so ?

Pyr0Beast ::

Nope, to je čipovna 'gostota'. Nekaj drugega. Že Am486 je bla 32 bitna, če se ne motim.
Pred ne tako davnimi časi je moral čipset poskrbeti za pretok podatkov iz rama v cache proca, zdaj pri AMD-ju tega ni več, tako da procesor sam skrbi za pomnilnik.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Smukecc ::

Sam bi tu razsirir ram na prenosniku, sedaj imam compaq nx9030 1,6 Ghz
Notri je 2x 256 MB DDR - 333 MHZ pc2700 CL2.5 (V826632B24SATG-CO)

Jaz bi to rad dogradil na 1GB, kaj deloval tale ram:
http://www.mimovrste.com/artikel/244002...

Drugače bi kdal pa:
http://www.mimovrste.com/artikel/244001...

ant ::

prvi sigurno ne bo deloval. za tvoj laptop pride v poštev kvečjemu 333mhz.

LP

opeter ::

Išči pomnilnik DDR(1) SODIMM 333 MHz. Na recimo Mimovrste je imajo kar nekaj... http://www.mimovrste.com - pomnilniki za prenosnike

Recimo Kingstonov DDR1 1 GB-ni modul stane 76 €. klik.
Patriot 1 GB pa stane 83 €.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Smukecc ::

Obema hvala za nasvet, sem se malo okoli pogledal glede cen DDR333 in sem nasel naugodnejsega pri mlacomu http://www.mlacom.si/article.aspx?docid...
Sedaj moram iti samo se v nabavo:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dati RAM v laptop (prenosnik)

Oddelek: Strojna oprema
395331 (4192) Pyr0Beast
»

Ali se mi splača nadgradit laptop?

Oddelek: Strojna oprema
152006 (1700) Tim Burton
»

Se mi splača dokupiti RAM?

Oddelek: Kaj kupiti
62098 (2098) damjan11
»

Pomnilnik za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
61195 (1195) ant
»

Nadgradnja ram-a na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
121529 (1328) OVID

Več podobnih tem