» »

Maxtor ali WD?

Maxtor ali WD?

promocija ::

Kateri disk bi bil boljši nakup?
WD 80 GB IDE 7200rpm 8MB cache
Maxtor 80 GB IDE 7200rpm

Obadva imata isto ceno(18k), disk bi pa uporabljal predvsem za filme in downloading(ker mislim nabavit ADSL,bo računalnik prižgan tudi po 24h na dan,in rabim zanesljiv disk). Igric ne igram.

Računalnik je P3 650,VIA plata(Matsonic). Pa me zanima,glede na to, da je rač.že starejši morem bit na kej posebej pozoren,ali vsak disk paše?
Hvala za pomoč!
LP

boštjan ::

najprej se prepričaj če plata podpira 80GB diske.drugač pa je vseeno,maxtor ali WD.mam obe firmi in mi dobro služita

promocija ::

In kje to vidim, če podpira plata al ne?
TNX!

ali3n ::

v knjigci od plate ponavadi piše kako velike diske še podpira...
oz. oddrajsaj na domačo stran proizvajalca plate, pobrskaj za oddelkom Bios upgrade -> tam navadno piše katera verzija Biosa podpira "velike" diske (nad 32, 40 GB...);

Glede na to, da podpira P3,verjetno ne boš imel problemov...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

zlabo ::

vzemi WD-ja, ker ima 8MB predpomnilnika. Če pa imaš možnost, pa vzemi Maxtorja z 8MB cache, sam ga imam in res odlično deluje (tih, hiter, zanesljiv)

promocija ::

Ali se splača odšteti mal več denarja in vzeti disk z 8MB predpomnilnika? Nekateri pravijo, da ni neke posebne razlike med 2 in 8mb? ali ti pride večji predpomnilnik prav tudi pri snemanju CDjev, ker sam namreč posnamem kar dosti cdjev!?
LP
TNX

boštjan ::

zarad garncije se splača jemat diske z 8MB cache,ki je 3 leta.seveda pa nena vse trgovine davajo 3 leta

@ljash ::

jst mam isti proc in plato DFI - podpira pa le ATA66, ne pa tud 133, kar pomeni, da disk dela zelo počasi.

Poglej v knjižico, pa boš vidu, če tvoja plata podpira 133 mb/s.


Se pa kr pozna - jst bi nabavu dj novo plato rajš...:(

promocija ::

Piše da podpira DMA66,o ATA pa nič ne piše. Ka je to isto kot ATA66?
LP!

@ljash ::

sorry - DMA66. (pozna ura...)

ja, to pomen, da ti bo več kot enkrat počasneje delou disk, kot bi lahko. Z mojim je isto...


LP

borchi ::

kje se dobi wd 7200 8mb za 18k sit?

iščem enega k mojemu že obstoječemu, da bi postavil raid.
l'jga

boštjan ::

AGT,toda za 21k

promocija ::

pejd na www.mimovrste.com
LP!

ginekolog ::

BMW ne bluzit brezveze no...

Če ima ATA 66 pomeni ima prepustnost 66mB/s, kar pa zeloo redki diski dosežejo. Vsekakor pa ne 80gB maxtor ali WD. Edino če bi imel ata33 bi se že poznalo, ker so novejši diski tam okrog 30-40mB/s.

Seveda pa ni pametno dati na ata33 2 hitra diska.. ker če bosta oba hkrati delala bosta imela na voljo vsak smo 17mB :(
Divers do it deeper.

@ljash ::

jbajec: a mi lohk potem poveš, zakaj moj MAXTOR 80 GB 7200 rpm dosega v HDTachu natanko za polovico manjšo hitrost, kot je normalna za ta disk (tako kot jo imajo vsi drugi lastniki dotičnega diska in glede na rezultate online testov...)?

billy ::

Možnih je več faktorjev...nimaš vklopljen DMA, kabl je že slab, defragmacija diska ...

Vsekakor pa ni krivo vodilo, saj noben "navaden" EIDE disk ne dosega hitrosti 66MB/sec...

@ljash ::

DMA mam vključen. Kabl je nov. Hitrost je pa 19 MB/s...

Kva nj še probaM?

promocija ::

Fantje,kak je pa kaj z ostalimi proizvajalci diskov (IBM, Fujitsu, Seagate,...??) Ima kdo kakšne izkušnje z njimi in kakšne?
Ker se ne spoznam velik na računalništvo, bi vprašu kje vidiš, če imaš vklopjen DMA?
LP!

franc3e ::

gkosto - men dela WD 120 z 8mb predpomnilnika enkratno, mi je pa rekla prodajalka zadnjič v trgovini, da imajo z diski brez 8 mb predpomnilnika kar precejšnje reklamacije- daj ne kompliciraj kupi WD pa basta!

jest10 ::

bmw-f1:
Ti imaš nekaj zmešano ali pa sfukano. Ker to ni normalno.
Si DMA preveriu v biosu in v winsih?

Jaz imam recimo na plati z dma33 max prenos 29MB/s

promocija ::

Hvala vsem za odogovore, mislim pa da bom vzel kr WD,je pocen pa še 8mb predpomnilnika ma! 3 lete je tk v garanciji,po 3 letih bo pa že tk zastarel,ga bom pa tk lahk vstran vrgu!:D
Me pa zanima,s katerim programom vidiš kulk maš Mb/s, in kje ga lahk downloadam?
LP!

@ljash ::

jest10: v Windowsih mam vključen DMA, v BIOSu pa ne vem, kje je.... bom mau pogledu še.

Drgač pa ne vem - a kj vpliva, ker mam 5 particij narjenih?


LP
bmw-f1

dr.J ::

Jaz svojih podatkov samo enemu disku ne zaupam. So tako poceni, da imam povsod dva, ki jih zrcalim. Pa ni važno, za katero firmo gre. Doslej nam je v službi (ali pa doma) še od vsake firme (IBM, Seagate, WD ...) katerega vrag vzel.

8 MB cache namesto 2 MB in tudi 7200 RPM namesto 5400 se občutno pozna, medtem ko razlike med ATA66/100/133 pri delu še nisem opazil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD in UDMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
61084 (1024) StratOS
»

Pomoč pri nakupu 120-aka!

Oddelek: Kaj kupiti
221435 (1082) Nocko
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310053 (7238) Keyser Soze
»

Maxtor vs. WD

Oddelek: Kaj kupiti
181465 (1217) DSmidgy
»

ATA 100 Diski (prenos)!

Oddelek: Strojna oprema
292223 (1499) zile

Več podobnih tem