» »

Epox 8rda+ ali Asus A7N8X-X

Epox 8rda+ ali Asus A7N8X-X

m.i.h.a. ::

Ker gre za bolj "low budget" sistem me zanima katero plato naj dam noter. Nekako še najbolj sta mi všeč:
Epox 8rda+ rev 2.1
Asus A7N8X-X

Glede plat me zanima ali imata SATA, ker na enih cenikih in review-ih piše da imata spet v drugih da ne. Na uradni strani od epoxa pa itak ni podatkov od verzije 2.1.
Si kdo lasti katero od njih?

Torej iščem plato, ki ima:
-nForce2
-ultra400
-sata
-soundstorm
-lan
-cena DO 24k sit

Imata vse to tisti zgornji plošči?

c3R4R ::

Epox8rad+ ima vsa kar hočeš le SATA ne podpira. Za Asusko pa ne vem.
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

m.i.h.a. ::

Hja pri mlacomu sem tudi prebral, da ima vse zgoraj našteto, ampak mlacom zna zabluzit. Lažje bi blo, če bi bil kje opis epoxove plate. No, saj opisi so, ampak med njimi se ne najde noben kjer bi bila opisana verzija 2.1 plošče.
Torej, če kdo najde podatke o 8rda+ rev 2.1 se priporočam.

c3R4R ::

Google?- Priporočam tudi v prihodnjosti;)

Mogoče si pa ti na Mlacomovih cenikih gledu Epox 8rda3+... Pa si mogoče 3 spregledu. Ta plata pa ma vse kar hočš.
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

gamer ::

epox rda+ nima sata, jo mam doma in ni priključkov, ma pa FW, rda3+ pa baje ma use... sam je tud dražja

m.i.h.a. ::

------To je iz mlacom-ove strani------------

8RDA+ revision 2.1

Gre za izpopolnjeno verzijo legendarne matične plošče 8RDA+, ki je bila čislana tako pri povprečnih uporabnikih, ki si želijo hitro ter zanesljivo matično ploščo, kot pri zahtevnih uporabnikih, ki želijo iz sistema iztisniti kar največ. Že na prvi pogled lahko opazimo razlike med starimi in novo revizijo matične plošče. Za hlajenje veznega nabora je sedaj izbrana veliko bolj posrečena kombinacija hladilnih reber kot pa pri predhodnikih. Tako severni kot južni most sta "pokrita" s hladilnimi rebri zlate barve ter brez aktivnega hlajenja. Nova revizija matične plošče uporablja tudi novejšo verzijo veznega nabora nForce2 Ultra 400 z uradno podporo tako 400MHz DDR pomnilnika (PC3200) kot tudi 400MHz zunanjega procesorskega vodila. Razporeditev elementov in opremljenost matične plošče je ostala na nivoju predhodnice. Vgrajeni južni most MCP-T nadzira oziroma podpira množico USB 2.0 vtičev, mrežni vmesnik s hitrostjo 10/100 Mbs, dvokanalni ATA133 krmilnik, dvokanalni firewire vmesnik, vgrajeni SoundStorm zvočni procesor pa tudi izjemno zvočno reprodukcijo (za kvalitetno reprodukcijo zvoka mu pomaga Realtekov kodek ALC650E). Ne pozabimo pa tudi na najpomembnejšo novost za nadebudne "overclockarje". Že tako izjemen BIOS, so pri Epoxu obogatili s še eno zelo pomembno nastavitvijo. Pri novi reviziji lahko sedaj nastavljamo tudi t.i. Vdd oziroma napetost veznega nabora, ki lahko močno popravi stabilnost matične plošče pri izjemnih navitjih pomnilnika. No, ob tem je potrebno opozoriti, da je treba s to funkcijo ravnati karseda pazljivo (kot z vsemi ostalimi), saj lahko trajno poškoduje matično ploščo.

-------------------------------------------------------------

Sata res nima, 8rda3+ ga pa ima, ampak sem gledal ta review, ampak je 8rda3+ počasnejša od 8rda+.
Če veste za kakšen drug review mi sporočite, ker se samo na tega ne grem zanašat.

In katero se bol splača, kupiti A7N8X-X, 8rda3+, ali 8rda+ rev 2.1, če gledamo specifikacije in performanse.

kuglvinkl ::

Na AOA je ET govoril, da ima rev 2.2 MCP!!! in ne MCP-T! Tko da, dobro se prej pozanimaj!
Your focus determines your reallity

m.i.h.a. ::

OK.
Sedaj vem kaj obe plati ponujata, ampak zanima me katera je hitrejša?

Asusova nima dual chanel pomnilnika namreč in je zaradi tega razlika velika?

Sicer se nekako nagibam k Epox-ovi plati ampak dvom ostaja.

Sami ::

Epox 8RDA+:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

TribesMan ::

8RDA+ je hitrejša.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov racuanik, kaj mislite?

Oddelek: Kaj kupiti
5801 (740) PrimozR
»

Dobra plata za amd

Oddelek: Kaj kupiti
331338 (1086) MEDENA
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930299 (16894) Jaffa
»

Katero plato-NUJNO

Oddelek: Kaj kupiti
231306 (973) boštjan
»

Epox prenehal s proizvodnjo 8RDA+ :(

Oddelek: Strojna oprema
262020 (1598) OwcA

Več podobnih tem