» »

ATA 100 Diski (prenos)!

ATA 100 Diski (prenos)!

pin29 ::

Ha, eno vprašanje! Kake mate prenose - dejanske - (npr. WD 20Gb 7200obr/min ); Je od 8 -10Mb/s OK (pri premikanju - nefragmentiranega - fila po istem disku)?!?Al je disk (WD!!!) krivec,...Men se zdi mal mal za "nazivnih" 100Mb/s
Prčakvau bi vsaj 20 ->...
Anyone?[:]
  • spremenil: alien-w ()

Sergio ::

Zdownloadaj si programček HD Tach ter povej izmerjene prenose, če imaš možnost, daj gor še graf. To bi moralo dati primerljivejše rezultate.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Frgazor ::

Tole so moji testi, narjeni na mojmu Rudonu 1200 pod w2k server. Oba diska mata ntfs particije. Prvi je IBM 80gb vancouver, drugi je pa 20gb quantum fireball lct. Presenečajo predvsem čudno visoki dostopni časi, ki jih nameri hdtach. Drugače so pa tiste čudne špice na ibmu posledica w2k, ki stalno nekej šari po disku ;) Je pač sistemski :]



Tole je ibm...



In tole je quantum...

bodom ::

zio.
mam disk IBM 40Gb 7200rpm...
sm probal se jst ta progamcek HD Tach...in rezultati sledeci:


a lohk kaj pokomentirate tiste spice? zakaj jih je tolk, mogoce ker mam winXP in da mi kej sari po disku?
LP

Borci ::

Tudi sam imam IBM disk, le da se počasneje vrti, kot tvoj.
IBM DTLA 304050 - 40GB - 5400 o/min
Pa še WinXP mam, pa sem imel nekje 10 takih špic. Pa še ogromno programov prižganih zraven.
Ti jih imaš nekam veliko.

Pa še Read Burst Speed maš zelo majhen. Meni je pokazal 56 mbps.

Toliko za primerjavo.

bodom ::

ja sej, zdi se mi cudno, da je tolk tistih spic...ne vem zakaj. res da sm mel dost programov odprtih zraven (tud Edonkey za loudat:D )...sam da bi zarad tega delalo take 'probleme' pa nism pricakoval...
mase kdo drug kak komentar?
LP

bastadu ::

Disk IBM IC35 60GB, 7200rpm...


Sicer pa mate vsi nekoliko visoko porabo CPUja8-O

pin29 ::

rezultati:
Pr obremenjenem (radio, DAP, MBM,...) mam sam 4 špice, začne pri 37585, konča pri 12872, povprečen prenos pa je 30847kb/s!
Dostopni čas je 13,9ms, read burst speed pa 67,3Mb/s.
Uporaba CPU-ja je pa kar 16,8% (pri neobremenjenem sistemu pa 9,1%) !

No, pol pa nimam tuk slabih prenosov, sam za porabo CPU-ja pa nevem (cel 800@1120),...kaj se kom zdi? (WD 20G/7200obr):|
Bastadu : od kje maš na CPU sam 1,9% ?!?!8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pin29 ()

bastadu ::

pin29: Nebivedu, tako napiše...

CaqKa ::

to s porabo cpju mora bit nekaj v zvezi z dma.. sploh pa mi ni jasno zakaj so vsi grafi tak zakrivljeni... na zacetku pune na koncu pa na polovici zacetka... teh spustov in padcev bi moralo bit toliko kot je plošč na disku.. tile grafi pa prikazujejo kot da je vse skupaj samo ena plošča. ?! lahko kdo razlozi?
bodom: na tvojem grafu se pa lepo vidi da je tvoj disk sposoben več.. očitno ga imaš na ata33 kontrolerju ker se ti ravno pri 30 mega ustavi?

bastadu ::

to s porabo cpju mora bit nekaj v zvezi z dma.. sploh pa mi ni jasno zakaj so vsi grafi tak zakrivljeni... na zacetku pune na koncu pa na polovici zacetka... teh spustov in padcev bi moralo bit toliko kot je plošč na disku.. tile grafi pa prikazujejo kot da je vse skupaj samo ena plošča. ?! lahko kdo razlozi?


Hja verjetno disk deluje po takem principu, da so podatki razdeljeni po vseh ploščah diska na obodu, da je prva particija kao na obodu vseh ploščkov, druga po bolj znotraj in tako naprej... Sicer bi res bilo čudno, da je samo ena krivulja...

bodom ::

Caqka: ja vem da je nek narobe...verjetno je res kontroler 'omejen' na ata33...ker bi moglo takoj it do konca...
pa to tud pol opazam, ker mi masina steka ze ko pecem en normaln CD na 4x hitrosti...dej a lohk kdo pove, kako bi nastimal na ata 100?
pekac mam teac 24/10/40 in se mi zdi, da sm nekje prebral, da UDMA na njem ne dela...zgleda da res ne (v mojem primeru)..:(
LP

pin29 ::

Vsi cd-romi, writeri,DVD-romi...majo ata 33! Če maš disk in vriter na istem IDE kablu bo zadeva delovala na ata 33 (prilagodi se počasnejšem). Na ata 33 maš tud lahk zarad napačnga kabla (mora bit 80pinski) ali napačno priključenga!
Če ti vse to štima, pol morš pa v biosi oz. winsih pogledat na kuk ti zadeva dela, ker po privzetem, ti bi moral delat na ata 100 (če je vse vredu).
Nekateri biosi ti že pr zagonu, ko prepoznavajo diske, pokažejo mode v katerem teče povezava med plato in diskom (za ata 100 je UDMA mode = mode 5). Če pa ne pa lahk v winsih pogledaš lastnosti za inštalirane kontrolere diskov (control panel->system->hardware->device manager->ide ata atapi controlers ->primary; secondary IDE chanel...->advanced sttings - vse vela za win xp - ).
Neki od zgori naštetega ti ne štima, če pa ti pa mal pošar po biosu, če maš slučajn izkloplen auto mode za diske...

bodom ::

hmmm....
disk mam na prvem IDE kanalu na master...pekac in CD-rom pa na drugem, pekac je na master. mislm da je kabel taprav oz. kko nej bi jst to vedu al je al ni tprav...da je prou obrnjen...sej gre sam v eno smer8-O
v winsih mam nastimano vse na UDMA...sam mi pokaze UDMA Mode 2....zakaj ne pokaze UDMA Mode 5?
bom se mal po biosu pogledu...sam slabo kaze:(
kaj pa pomeni tist 'auto mode' za diske?
LP

bodom ::

evo zdej sm menju kabel za disk...pa UDMA Mode pokaze mode=58-)
in rezultati sledeci:


zdej mislm, da je kr mal boljse...:D
pa se neki...a so tiste spice mozne tud zarad nefragmentiranega diska?

Borci ::

Poskusi še tole.
Odpri ta program, pa ne še zagnat testa. Potem pa mu idi spremeni prioriteto, lahko tudi na RealTime.
Poženi test in povej rezultate.

CaqKa ::

bodom: zaradi nefragmentiranega diska bolj tezko:) lahko pa zaradi fragmentiranega.... samo mislim da mu je itak vseeno.. tiste špice boš verjetno izničil z realtime prioriteto... pa da boš vse ostale programe izklopo ki vmes delajo

bodom ::

sm opazu ja, da ce recimo zravn laufa Edonkey, da pridejo same spice...sej zato pa zalaufam edin ta program in probam testirat...
emm....kako naj mu spremenim prioriteto, kje?8-O

CaqKa ::

ce maš xpje ali pa 2000ke.. v taskmanageru desni klik na proces pa pol določiš priority

bodom ::

evo, rezultati zadovoljivi:D


priority sm nastavu 'samo' na high, ker ce sm dal na realtime se je masina obesla:(

drgac pa sta uni dve spici na zacetku ravno tam, kjer je meja med particijami, ce ma to kej veze tle. ker se mi na istem mestu pojavi ob vsakem testu.
LP

CaqKa ::

toti progi se meni zdi en vlki blef... ker bi krivulja morala bit tak kot so glave fizično na disku.. to pa je enako kot recimo pri cdromu. samo da je tam res samo ena plošča...
bodom: računalnik se ni obeso.. počakat bi samo moral da bi opravil test ker je vse resource pobral takrat

MI_KO ::

Kr všeč so mi ti vaši grafi!




Kaj pa menite o mojem (WD400 40Gb@7200rpm & Athlon1,4). Men se zdi, da je v začetku preslab!

CaqKa ::

http://www.slo-tech.com/ostalo/vprasanj...

sliko daj najprej na internet. na tvoj c disk mi ne vidimo

bastadu ::

No tole je pa WD800JB z 8MB predpomnilnika:

Očitna razlika od IBMja, katerega rezultati so zgoraj...

Borci ::

Res lep rezultat.
A ta disk maš na ATA100 ali ATA133?

bastadu ::

Disk je na ATA100...

AIDS ::

LP,
Eno vprašanje...

Kupujem dva 80Gb diska za v RAID 0, kontroler mam ATA133. A se zdej bolj splača kupit 2 x Maxtor ATA133 2Mb cache ali 2 x WD ATA100 8Mb cache ?

Hvala za vse odgovore


LP

bastadu ::

Jest bi ti vsekakor priporočal dva WDja z 8MB cache, ker se bo to bolj poznalo, kot pa razlika med ATA133 in ATA100. Pa potem poročaj, kako se bo obneslo (kakšna slikica nebi škodovala). Tudi sam imam kasneje namen dokupiti še ne enak disk in jih vezati v RAID0...

bodom ::

ej sam nek ce mi poveste...kaj pomeni tist 8mb cache zraven?
hvala, LP

zile ::

More juice :D Boost pri kopiranju velikih datotek.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD in UDMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
61082 (1022) StratOS
»

A je to normalno al je disk prepočasen?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
442975 (2028) strictom
»

Nakup HD za RAID 0

Oddelek: Kaj kupiti
162345 (1919) Leo
»

Kateri HDD kupit (60Gb,ATA100)

Oddelek: Kaj kupiti
111079 (757) tx-z
»

ATA 100 vs. ATA 66

Oddelek: Pomoč in nasveti
151804 (1523) Tr0n

Več podobnih tem