» »

Zvok kot se šika?

Zvok kot se šika?

BUDA78 ::

Nameravam kupiti nove zvočnike Logitechove Z-2200, imam pa zvočno kartico SB Live! - neka stara jajca in pa integrirano VIA AC97 na matični. Zanima me ali je katera od teh zvočnih kartic sploh primerna za takšne zvočnike. Je pa res da so 2.1, imajo pa THX certifikat pa me zanma tudi ali rabim zvočno, ki ima tudi certifikat THX? Naprimer CREATIVE LABS Sound Blaster AUDIGY 2? Zvok potrebujem na prvem mestu za igranje iger, nato pa sledi gledanje filmov in poslušanje glasbe(večinoma MP3 format). Ali ima sploh smisel kupiti te zvočnike (45.000) in novo zvočno(cca. 20-25.000) za takšne potrebe? In če da, kje so najugodnejše cene- Slovenija ali pa bližnja tujina (celovec, Trst....)?
Najlepša hvala za vso pomoč.

Aja Še comp
AMD Athlon XP 2000+
512 DDR RAM
ATI 9600 XP
Epox 8k5a
MAXTOR 120GB
Creative SB Live!

BUDA78 ::

A res ni nobenga k bi se na slotechu na zvok spoznal al sem jaz mal neučakan? Ampak k me res zanima kaj narest. pa še enkrat hvala.

para! ::

SB Live! niso stara jajca, ta kartica je primerna za priklop katerihkoli zvočnikov, sploh pa v primeru, če gre za Live! 5.1, kar pa v tvojem primeru 2.1. zvočnikov odpade.

LP
Death before dishonor!

Olajuwon ::

Jaz imam integrirano sest kanalno zvocno kartico AC97 in ce sm izkren ne obcutnim razlike z prejsno Live! kartico. Moram pa reci, da ko gledam DVD-je, vsaj kar se tice zvoka, sploh ni bistvene razlike v primerjavi z kakanim kinom. Btw zvocnike pa imam 4 leta stare creative DTT 2500 Digital. Tako, da pomojem se ne splaca dajet neke velike denarje (za Audigy 2), ker za tisto kar bos ti uporabljal, je to kar imas cisto dovolj, cetudi bos kupil Z-2200 zvocnike.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

boštjan ::

z-2200 jaz ne bi zarad THX kupoval,daj manj pa kupi lesene geniuse.

glinik ::

SB Live je čisto vredu.Ti ga kar lepo uporabi.

Na zvok in slika imaš polno takih tem.Malo se potrudi in beri. :)

Lp

ČIP 008 ::

Tudi sam imam že skoraj leto dni lesene geniusu pa sem zelo zadovoljen,pa še na daljinca so.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716076 (8115) Vlad Tepeš
»

Nova anketa: zvočna kartica, da ali ne?

Oddelek: Novice / Ankete
373766 (3175) sidd
»

Zvočniki 5.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
658328 (6988) Clone
»

Kir zvočni sistem naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
382014 (1472) twingosport
»

5.1 sistem zvočnikov

Oddelek: Kaj kupiti
332693 (2003) partysound

Več podobnih tem