» »

Battlestar Galactica

Battlestar Galactica

««
9 / 9
»
»»

BaRtMaN ::

Jaz sem imel pa pred kratkim maraton Star Trek TNG in se moram strinjat, da je BSG precej boljša. Globlja, mračnejša, nenazadnje realnejša.

ziga1990 ::

kera ladja bi zmagala če bi se srečali:
-Battlestar Galactica
-USS Enterprise(2009)

element ::

Normandy II

ahac ::

Serenity (Firefly-class spaceship)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

ziga1990 ::

od navedenih

element ::

Ahac, ta bi pršla po fajtu pobrat, kar je vrednega ostalo :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: element ()

ahac ::

ziga1990 je izjavil:

od navedenih


OK.
Nobena.

Ker se ne bi napadli med sabo. Edino Kirk pa Spock bi šla na Galactico na večerjo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

element ::

Kako primerjat med sabo raziskovalno plovilo opremljeno z laserji in svetlobnimi žogami z ladjo, ki je trdnjava z arzenalom, ki lahko uniči celotne svetove? Najbrž bi res šli na večerjo. Enterprise itak na vsakih par let menjajo, ker ga random zlikovci razsujejo na prafaktorje ali pa ga okupira tročlanska skupinica napadalcev. :)

ziga1990 ::

element je izjavil:

Kako primerjat med sabo raziskovalno plovilo opremljeno z laserji in svetlobnimi žogami z ladjo, ki je trdnjava z arzenalom, ki lahko uniči celotne svetove? Najbrž bi res šli na večerjo. Enterprise itak na vsakih par let menjajo, ker ga random zlikovci razsujejo na prafaktorje ali pa ga okupira tročlanska skupinica napadalcev. :)


če mene vprasate bi bile izenačene ČE bi prislo do spopada

lonz ::

Enterprise je sicer konkretno manjši od galactice, ima pa zato neprimerljivo naprednejšo tehnologijo. Že samo transporteska tehnologija jih naredi zmagovalce. Transportirajo en anti matter torpedo na sredino galaktike in je konec konflikta.
...arrrrrr, shiver me timbers...

ziga1990 ::

lonz je izjavil:

Enterprise je sicer konkretno manjši od galactice, ima pa zato neprimerljivo naprednejšo tehnologijo. Že samo transporteska tehnologija jih naredi zmagovalce. Transportirajo en anti matter torpedo na sredino galaktike in je konec konflikta.


mislim da transportiranje ne bi slo ker ima galaktika predebel trup

lonz ::

Hja, če se lahk transportirajo v planet (recimo rov pod površjem), tudi transport v trup ne bi smel biti problem. Sicer pa niti ni nujno da jo transportirajo derekt v trup. Lahko bombo prpopajo na strateško mesto znaj trupa - recimo ko je landing bay iztegnjen...
Pa nasplošno ima galactica balistična orožja, enterprise pa direct energy, kar se ne more primerjat. Enterprise ima tudi deflektor in force-fields, ki bi moral odbijati vse kar je balističnega brez večjih problemov. Viperji bi bili tukaj dokaj goli in bosi
...arrrrrr, shiver me timbers...

Berserker ::

Kaj pa če bi se srečala wraith hive ship in galactica ( oboji brez ščitov, pa oboji stavijo veliko na lovce ) ?

Ali daedalus in enterprise

Sicer me pa nekaj zanima, zakaj so v bsg raiderji, star base ship in ostala cylon navlaka razen cenurionov on znotraj organski ? Cylone sem si vedno zamišljal kot AI mehanizacijo iz kovine podobno kot v terminatorju.

Zgodovina sprememb…

lonz ::

1. wraith - naprednejša tehnologija

2. Enterprise - transphasic torpedoes

3. Cyloni so že v 1. vojni razvijali svojo organsko obliko. V času premirja so imeli pomoč (v zameno za premirje) s strani cylonov 13. kolonije. Oblika želje po doseganju in preseganju stvarnika.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Berserker ::

2. In kaj je na teh trasphasic torpedoes takšnega ? Sej daedalus ni brez ščitov poleg tega ima asgard beam weapons pa transportno tehnologijo da warhead kamorkoli pošlje.

Nikec3 ::

Zrihtajte si igro Star Trek Bridge Commander, potem si pa naložite Stargate in BSG packe in boste vedeli kdo zmaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Pinzl ::

Živjo, sem nov v temi in priznam nisem bral vsega..

Tole s STBC je malo nerealno pomojem ker z deadalusom uničiš sovereign(nemesis) v cca. 30 sekundah. Že prva nukica ti ščite na enterprisu dost poškoduje.

Kdaj se je drugače končala Battlestar Galactica.
Ker jst sem gledal samo do konca 3 sezona. A so še kaj posneli ali ne?

ziga1990 ::

Pinzl je izjavil:

Živjo, sem nov v temi in priznam nisem bral vsega..

Tole s STBC je malo nerealno pomojem ker z deadalusom uničiš sovereign(nemesis) v cca. 30 sekundah. Že prva nukica ti ščite na enterprisu dost poškoduje.

Kdaj se je drugače končala Battlestar Galactica.
Ker jst sem gledal samo do konca 3 sezona. A so še kaj posneli ali ne?


bsg ima 4 sezone

Berserker ::

Nikec3 je izjavil:

Zrihtajte si igro Star Trek Bridge Commander, potem si pa naložite Stargate in BSG packe in boste vedeli kdo zmaga.


Naloži si ti igro star wars empire at war pa uporabi mod: SCIFI at WAR
http://www.moddb.com/mods/star-wars-sci...

Se spopadejo skoraj vse poznane SCIFI zadeve.

BSG se mi zdi da ima poleg 4 sezon še neko miniserijo pa filme.

Tr0n ::

sash69 ::

Še nekaj malega na to temo: http://www.airlockalpha.com/node/7964

Drugače pa super novica za sci-fi fane. Meni je bila celotna BSG zelo všeč. Caprica mi tudi ni bila slaba (če odštejemo dejstvo da slutty-teen-crap sploh ne ustreza za "BSG prequel") vendar se mi je dosti zagabila z (letošnjim) nadaljevanjem - čisto preveč religiozna, kultna zadeva.

Kar se nove serije tiče upam da bodo ob Adami pokazali tudi še kaj je počel Col. Tigh ko je bil "mlad" - res izjemen character v BSG seriji. (ne bi se tudi branil če bi za kakšno epizodo nekako spravili not Šestico - Tricia Helfer :D )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash69 ()

guest #44 ::

Jz nisem moral prebolet "frak". Nevem no, hladnokrvno ubijanje, prostitutke, pedofilija,... FUCK pa ne, go figure!?

Sej ne trdim da je zarad tega slaba, sam pač škoda.

Gregor P ::

Po moje je bila uvedba te "nove" besede bolj poskus narediti nekaj kultnega, da bi se prijelo med oboževalci in tako še dodatno utrdilo serijo (poleg seveda elegantne rešitve proti cenzorjem oz. da se uradno uporablja manj kletvic); vprašanje, če jim je uspelo? Vsaj tu v EU ne vidim neke množicne uporabe te kletvice, tudi meni se je zdela nekako preveč vsiljenja, nenaravna; ampak vprašanje, kakšno je stanje med mlajšimi?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

guest #44 ::

Sam to je res smešno...te cenzorji so eni bebci. "FUCK" je le beseda, ki opisuje spolno občevanje, če začnemo uporabljati "FRAK" namesto nje...kje je sploh razlika? Ali tega ne štekajo ali so plačani, da se delajo bedake.

Eh ta amerika, kake fucked up standarde majo.

Izi ::

Ne gre ravno za novo besedo. Vse skupaj se vleče že dolga desetletja nazaj. Besedo so uporabljali že pred 30 leti v originalni seriji, ampak takrat so jo pisali kot FRACK, v priredbi iz leta 2003 pa se piše samo še FRAK.
Ampak pred 30 leti so jo uporabljali precej redko, v novi seriji pa je bila že v vsakem tretjem stavku :D
in v vseh možnih kombinacijah: motherfrakker, frakwit, frakkoids, ...

ziga1990 ::

sash69 je izjavil:

Še nekaj malega na to temo: http://www.airlockalpha.com/node/7964

Drugače pa super novica za sci-fi fane. Meni je bila celotna BSG zelo všeč. Caprica mi tudi ni bila slaba (če odštejemo dejstvo da slutty-teen-crap sploh ne ustreza za "BSG prequel") vendar se mi je dosti zagabila z (letošnjim) nadaljevanjem - čisto preveč religiozna, kultna zadeva.

Kar se nove serije tiče upam da bodo ob Adami pokazali tudi še kaj je počel Col. Tigh ko je bil "mlad" - res izjemen character v BSG seriji. (ne bi se tudi branil če bi za kakšno epizodo nekako spravili not Šestico - Tricia Helfer :D )


adamo bi moral igrati oni igralec ki je igral Hotdoga v serijah
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

him ::

ziga1990 je izjavil:

sash69 je izjavil:

Še nekaj malega na to temo: http://www.airlockalpha.com/node/7964

Drugače pa super novica za sci-fi fane. Meni je bila celotna BSG zelo všeč. Caprica mi tudi ni bila slaba (če odštejemo dejstvo da slutty-teen-crap sploh ne ustreza za "BSG prequel") vendar se mi je dosti zagabila z (letošnjim) nadaljevanjem - čisto preveč religiozna, kultna zadeva.

Kar se nove serije tiče upam da bodo ob Adami pokazali tudi še kaj je počel Col. Tigh ko je bil "mlad" - res izjemen character v BSG seriji. (ne bi se tudi branil če bi za kakšno epizodo nekako spravili not Šestico - Tricia Helfer :D )


adamo bi moral igrati oni igralec ki je igral Hotdoga v serijah


Kaj misliš njegov sin? :P Sej mal sta si podobna.
http://img395.imageshack.us/img395/4779/clips21ar.gif

Nikec3 ::

Obstaja velika verjetnost da bomo kmalu videli remake Battlestar Galactice. V kinu!

http://movies.ign.com/articles/121/1210...

Jst ::

Hello old fans.

Ko sem kupil Collectors edition, sem dobil Cylona, rad bi pa kupil tole:



Pred ene pol leta sem videl "Starbuck's Viper" za 50$, naročil, a dobil mini 3cm modelček. Seveda sem sprožil spor in poslal nazaj. Denar dobil vrnjen. Če bi kdo vedel, kje bi dobil "The Real Thing", please do tell.


---

by the way: Ko bodo serije pa počitku imam namen spet pogledati celo serijo - že 26.ič. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Kurzweil ::

Pogledal bi si Battlestar Galactico, zdej pa vidim, da je starejša varjanta in novejša... obstjajo tudi miniserija, neki filmi,... kaj predlagate, kje začet?

UganiKdo ::

Odvisno kaj isces. Ce cheese sci fi star trek wanna be pol zacni z originalom iz 70ih :)

Drugace pa ce zacnes z mini series ti bo precej vec jasnega ko zacnes s prvo sezono. Ni pa must, oziroma nekaterim bolj sede zacet z sezono 1, ker je vse precej bolj konfuzno in rabis par delov da sestavis stvari, ki ti jih mini serija servira na pladnu. So pa za moje pojme mini series malce raztegnjenni, ampak ko prides do prve sezone tempo drasticno pospesi.

Film Razor je bil predvajan med 3 in 4 sezono, sam kronolosko bolj sodi med 2 in 3. Potem imas pa se spin off caprica, ki se dogaja 58 let prej. lahko gledas povsem loceno in pa the plan, ki predstavi stvari in nasprotne perspektive in se ga splaca pogledat po koncu nadaljevanke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

vostok_1 ::

Kurzweil je izjavil:

Pogledal bi si Battlestar Galactico, zdej pa vidim, da je starejša varjanta in novejša... obstjajo tudi miniserija, neki filmi,... kaj predlagate, kje začet?


Tista originalna je pač 80', KnightRider style, napol kominčna, cheesy reč.
Jaz nikoli je nisem resneje pogledal. Epizoda tu ali tam at best.

Ta 2004 remake pa je top shit. Sam vrh TV sci-fi serij.
Se sicer vleče kot megla, ampak je res top shelf overall.

Ogled je za sci-fi fane skoraj obveznost.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3427553458 (2982) Pithlit
»

Battlestar Galactica (reboot) TV serija

Oddelek: Sedem umetnosti
284105 (188) oo7
»

Battlestar Galactica: Blood and Chrome (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5511883 (10038) yoco
»

Caprica (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8112163 (9343) Brane2

Več podobnih tem