» »

Hrušenje v zvočnikih

Hrušenje v zvočnikih

skriti ::

Kupil sem si domači kino, ves vesel prišel domov vsavil DVD ves vesel gledal film poslušal radio glasbene cd-je, nakar sem se odločil da nanj priklopim še rač in uživam še v dobrem zvoku pri divxih8-) Toda kaj hitro me je veselje minilo, saj je v zvočnih ko je bilo vse tiho nekaj čudno hreščalo (ko poslušaš muziko se to niti ne opazi ker glasba preglasi), samo pri filmih je pa zelo moteče! Kaj naj naredim, mogoče kak nov AUX kabel? predlagajte!

LP

THX ::

1. katero zvočno maš

2. men tud precej prni, če imam vklopljen line-in ( v driverjih), tko da probi to izklopit. druga stvar ki mi brni, pa čeprav veliko manj pa je cd-audio. itak večina novejših predvajalnikov audio bere digitalno, tako da lahko to mirne duše izklopiš. če ti pa kšn cd ne bo igral, pa pač nazaj vklopi...

3. kar je tud zelo verjeten vzrok so kabli oz. njihova (ne) kvaliteta. mal se razpiš kakšne kable maš. če je kabel normalno narejen in oklopljen, ne bi smelo bit prevelizga šuma zaradi kabla. če je pa kje kej zaselotejpan skupi al pa če maš navadno žico pol je pa to to...

LeQuack ::

Najbrz je kriva zvocna kartica, mogoce tudi driverji vendar slednje bolj mal verjetn.

skriti_ ::

1. zvočno mam integrirano na matični (matična je Gigabyte GA-7VAX, pa zvočna je gor neka Avance AC'97Audio for VIA...) Mislim da je zvočna OK, če pa ni pa povejte katero naj kupim da bo ok seveda za čim manj denarja:))

2. Izklopil sem Line in ter cd-audio, toda ne pomaga nič, torej je možnost še kabel, ki pa je tako kot si rekel THX bil prerezan napol in potem z ˝izolir trakom˝ zlepljen skup da pač dela:) Naj kupim novega? Na kaj moram biti pozoren pri nakupu? In koliko so cene kablov? približno samo...

LP:))

LeQuack ::

No se mi je zdel da je integrirana. Rekel sem da je najbrz zvocna, ker sem imel natanko iste probleme s svojo integrirano zvocno (Realtek ALC650). Delala je normalno, pri nizki glasnosti pa hreščala, kar me je pr filmih zlo motilo. Tko de sm dal nazaj starega SB Live in dela odlicno. Lahko sprobas najprej s kablom, ce ne drugega je bols met cel kabl kot tak prerezan, drugace pa dobis Audigy al pa Audigy2 za ne prevelke vsote.

DarwiN ::

Junge jaz ti dam
Audigy 2 za 18000 SIT, Je skoraj nov in brezhiben.
Poklici na 041 891 269 , pa hitro..!

CaqKa ::

hmm jaz bi še ozemljitve pregledal.

darwin mali oglasi so drugje.
pa če že hočeš kaj prodat pol ne moreš ukazovat (klicaji na koncu).
lp

skriti_ ::

TOrej najprej kupim kabel in nato če še nebo vredu kupim novo zvočno? Kero predlagate? Kaj cenejšega kot SBLive?

LP:))

THX ::

jah, izolirc je sranje, ker ti lepilo popolnoma objame kabel - izjemno slab kontakt - šum. probi najprej nekje dobit kupljen al pa dobr narejen kabel. če nimaš kje, pa vsaj odrež dol tist del ka je poselotejpan(kšn cm, sam tolk da se znebiš lepila), pa probi kontakte samo zavit skupi brez lepila. če to ne pomaga, jih še zmeri lohk nazaj zalepiš...
od tle naprej pa moja znanost odpove. ker zvočne nism še nikol vidu, ko se je pa men pokvarla se pa driverjev ni dal naložit.
aja - kolk je kabel dog in ali je oklopljen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635209 (4206) hyphh
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796307 (4774) strumf666
»

Winfast TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
918305 (5277) Pyr0Beast
»

Statika v zvocnikih (pri maticni A8N-e) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543975 (3486) Mac Gyver
»

[Hi-Fi] Zvočne kartice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
18012218 (8106) OwcA

Več podobnih tem