» »

katero zvočno kartico

katero zvočno kartico

«
1
2

DrSergioDJ ::

ker mi je dokončno crknil stari, a dobri creative DTT2200 sistem, sem danes vzel Logitech z-5500.

V kisti imam neko ultra dobro vivanco 5.1 kartico, pomoje direkt za jurja....tako da se odločam, da bi zamenjal se zvocno.

v ozji izbor so prisle:

- Creative Audigy 2 ZS
- Creative Audigy 4 OEM
- Creative X-Fi Extreme Music OEM
- Creative X-Fi Extreme Audio.

Torej..tam nekje do maaaax 25 jurjev, raje manj.

Kaj se najbolj splača vzeti? So te nove X-Fi zadevice res toliko boljse kot audigy?

hvala
...

miwche ::

seveda so nove x-fi nekolikokrat močnejše in boljše od starejših audigy, ampak če rabiš muziko za mp3je vrtet in vsake tolko kako igro zašpilat lahko nabaviš najcenejšo audigy.

jaz imam audigy 4 in edini malus ki ga imam je zatikanje zvoka pri nekaterih igrah, ki pa zgleda ni pogojeno z driverji ampak gre kar za neko neskladje med zvočno in igro. zatikanje zvoka se praviloma dogaja v ingame filmčkih ne med igro.

dobra je tudi zasnemanje glasbe, ASIO brez problema snema na 2ms latencyja.

ampak če so ti všeč vsi bonbončki ki jih dobiš poleg novih x-fi potem se ne ozirat po tastarih kartah.
~ there are more alpha males than beta testers ~

Poldy ::

Kako pa je z Creative X-Fi Xtreme Music OEM, baje da nima dekoderjev za DTS in surround?
Se mi nakup kartice izplača, če se mi gre predvsem za zajem zvoka (line in in mikrofon) in obdelavo le tega?

Edit:
Še amatersko vprašanje - če nima dekoderjev, v čem sem prikrajšan? Prostorski zvok iz dvdja bom še vedno imel (DTS zvočniki so zame predragi)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

miwche ::

@poldy

žal, tega ne vem, ampak po moje ne bi smele OEM karte bit tako oskubljene.
~ there are more alpha males than beta testers ~

Poldy ::

Kaj res ne ve nihče, kaj pravzaprav OEM varianti manjka?

kajzer ::

OEM pomeni samo da jo dobiš u vrečki namest u škatli

strumf666 ::

V inputu poglej, mislil, da jih imajo najceneje.
OEM naj bi bile identične, le škatle ne dobiš zraven, ima pa Creative še cel kup OEM verzij za firme, npr. za DELL,... te pa ponavadi so okrnjene, recimo nimajo DTS dekoderja ali kaj podobnega. LP

P.S. X-fi ima eno pomankljivost, vsaj zame, ker nima posebej vhoda za mikrofon, ampak je skupen za line-in/mic/digital-out. Kar pomeni preklapljanje kablov in še preklapljanje v software-u če uporabljaš digital out na zvočnike.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

Poldy ::

Na bolhi sem videl da nekdo prodaja OEM varianto, pa omenja da določenih stvari nima, zato sem podvomil. Če je res finta samo v škatli, bi rekel da je X-Fi Xtreme Music OEM še najboljši nakup.

Poldy ::

Še vprašanje za lastnike x-fi kartic: ali je tisti kombinirani vhod mic - line in stereo? Torej bi lahko priklopil stereo mkrofon?

BlackHole ::

Jaz pa kupujem kartico, na kateri rabim samo kvalitetni SPDIF izhod, ker jo bom povezal na receiver, zato ne rabim zraven nobenih nepotrebnih dekoderjev in raznih dodatkov. Pozna kdo kakšne take modele?
LP Marko

strumf666 ::

@poldy: tist vhod/izhod je stereo, verjetno podpira tudi stereo mikrofon, samo ga nimam pa ne morem preizkusit.
@blackhole: jes nisem slišal razlike med audigyjevim digitalnim izhodom in integriranim, ne bom pa trdil, da je ni. Razlika med analognim priklopom na audigy in integrirano je kot noč pa dan za primerjavo.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

BlackHole ::

Jaz tudi ne vem, kje bi bila razlika, ko se gre za digitalni izhod. Ampak dejstvo je, mi ta integrirana zvočna na vsakih nekaj sekund-minut zvok prekinja (odreže za pol sekunde) in mi ne preostane drugega, kot da poskusim z ločeno zvočno kartico.
LP Marko

smirnof ::

ok, jz sem sedaj kupil zvočnike od geniusa 5.1, zdej pa iščem eno bol hudo zvočno. Razmišlam med creative x-fi extreme audio OEM ter creative x-fi extreme music OEM. Razlika v ceni je 10k, torej me vsekakor zanima kakšna je razlika med tema dvema karticama. Men je važno da bodo mp3 čim lepše predvajani v 5.1 načinu, poleg tega pa seveda tudi dvd filmi z prostorskim zvokom.
EJ6

miko 55 ::

Karajan je eno huda zvočna kartica, sam proizvajalca ne vem.

lp
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

AndrewSmith ::

Karajan je eno huda zvočna kartica, sam proizvajalca ne vem

wtf...:\

Karajan majo integrirano nekatere plosce kot so DFI.

@smirnof
Na genius-ih mislim da ne bos opazu neke hude razlike med kartami.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

smirnof ::

kaj pa med oem in retail verzijami? se kaj pozna v kvaliteti predvajanih mp3 v 5.1 načinu? je sploh kdo že ugotovil če ima oem kartica manj funkcij?
EJ6

joker16_7 ::

Da ne odpiram nove teme; imam podobno vprašanje glede zvočne. Na tem področju sem povsem na nuli, tako da ne se hecat, rabim resne predloge. Katera zvočna bi bila najboljša za mene; pogoji:
- max. 20k
- po večini igram zelo zahtevne igre (najnovejše) z dobrim zvokom in ne želim nekih zatikanj, ki se (vsaj zdi se mi) omenjajo že v tej temi
- veliko poslušam mp3 musko
- dosti gledam filme z dokaj in bolj posebnimi zvočnimi efekti
- pogosto se pogovarjam preko mikrofona (skype, teamspeak, msn,....)

To naj bi bilo to. Upam da sem vsaj nekaj povedal glede potreb o zvočni. Prosim za čim več predlogov. Thanks all. :D ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

settler ::

Tukaj nimaš velike izbire. Večina ti bo rekla Creative X-Fi Xtreme music.
Creative ima že od samega začeka dobre zvočne kartice.
Edini problemi so driverji, ampak odkar imam X-Fi nimam teh problemov.
Po nekaterih testih iger z X-Fi so imele kak FPS več kot z običajno zvočno.
Seveda če jo boš kupil je priporočljivo nastaviti nastavitve ki tebi najbolj odgovarjajo.
Članek je TUKAJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: settler ()

joker16_7 ::

Najlepša hvala settler. Se pravi kupim in nastavim take nastavitve kot želim in je to to?:\ Super. >:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

joker16_7 ::

Še kak predlog? :\

P.S. Settler a si mislil tole zvočno; KLIK. Malo je draga, drugače pa kul......
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

settler ::

Lahko vzameš tudi Creative X-Fi Xtreme Music OEM.
Nova je 20.000sit (KLIK)
Rabljena (KLIK)

Lahko se pa poigraš z nastavitvami in si pač nastaviš kaj ti najbolj odgovarja.
Recimo bolj poudarjeni basi in tako naprej.........

Tac20 ::

Jst sm lastnik x-fi music, pa morm rečt da majo te kartice res grozne driverje kartica je velik več zmožna, jo pa bremzajo slabi driverji kar je žalost, ampak za igrce in podobno bo verjetno super in vsazga ki bo hotu uporabt vse te eax-e in podobno

joker16_7 ::

Še enkrat hvala. Drugače pa jaz raje kupujem novo robo kot pa rabljeno, ker nikoli ne veš kaj je kdo s njo počel, razen če ga osebno ali dlje časa poznam. Za nekoga se sliši to čudno, vendar tega pravila se je vsaj po mojem mnjenju bolje držat pa magari 5 jurjev gor al dol. >:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

smirnof ::

potem ni nič narobe, če kupim oem verzijo? settler, katero imaš ti? oem ali retail?
EJ6

smirnof ::

kokr vidim, je med x-fi audio in x-fi music razlika samo v tem, da je slednja bolj namenjena če igraš tudi igre. Jaz jih ne, torej je zame dovolj dobra x-fi audio?
EJ6

joker16_7 ::

Verjetno, da. Jaz bom vzel music edition...............

P.S. Gamer logično....>:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

Dr Evil ::

Če hočete bit perfect pass-through, potem je creative slaba izbira. Za kaj takega kupite envy24ht kartico ali EMU. Za igrce bo creative še najboljša.

joker16_7 ::

Za igre, musko in filme je bojda Creative X-fi Music najboljša izbira.....Seveda prevladujejo igre.........>:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Dr Evil ::

Za igre, sigurno. Ostalo pa je marketing. Boljše od bit-perfect ne gre.

Bit perfect?
Prenos podatkov, do DACov kakršne drive prebere, brez resampljanja in drugih "poboljšav".

chucki ::

Kupil tole zvocno kartico in sem izredno zadovoljen! Zelo fajn se mi zdi ker v winsih lahko preklaplas ce bos poslusal musko ali igral igre. Pa tudi 24bit-na kristalizacija zvoka je super in se zelo pozna. Prej sem imel Audigy 4 in je razlika ocitna.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

joker16_7 ::

Kera pa je taka ki je kul za igre, filmr in musko in da seveda ni dražja od 20k:\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Fatboyslim ::

Js bi se nekako skušal izogniti Creativu ter njihovimi slabimi šoferji in ostalimi problemi.

Oglej si kakšno Terratec Aureon ali M-audio revolution

joker16_7 ::

Zanimivo, mnenja so res različna. Kako se naj odločim:\ A ima kdo kakšen tehten razlog zakaj tisto zvočno, ki jo predlaga (s tem imam v mislih vse ki ste sodelovali v tej temi)........0:)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

BlackHole ::

Za kaj takega kupite envy24ht kartico ali EMU. Za igrce bo creative še najboljša.


Kje pri nas pa lahko kupim tole ali kaj podobnega? Kaj si mislil s tem perfect past-trough?
LP Marko

settler ::

Glede driverjev, so bili res en drek mislim na stare kot so Creative Live!
Ampak mislim da so jih pri X-Fi kar izboljšali.
Glede menjavanja med posameznimi stili zvoka kot so Game mode, Audio Creation, Entertainment mode
se dobi program X-Fi Change Mode ki ti olajša delo in ti ni treba vsakič preklapljati,
ampak ti kar sam program.

Kaj si mislil s tem perfect past-trough?

Če ga prav razumem misli brez kakršnih koli dodatkov kot so Crystalizer pa EAX effects pa smart volume managment (tale smart volume je pa res totalna bedarija)

Dr Evil ::

EMUTA sem videl v mariborskem jaetu. Maudio pa zastopa audiopro.si.

Nabavi si to in bodi srečen:D EMU 0404

BlackHole ::

Ta mi je malo predraga za to kar rabim - v glavno mi je da ima optical SPDIF out, pa še kak izhod za slušalke. Drugo že več ni tako pomembno. Naročil sem tole, pa bomo vidli če bo v redu. Če ne jo pač vrnem.
Obstaja še kakšna podobna, bolj oskubljena verzije tiste ki si jo omenil?
LP Marko

joker16_7 ::

No ja. Pomoje bo verjetno že Creative tolko dosleden da bo še naredil kakšne posodobitve driverjev in da ne bodo tako katastrofalni kot pravite da so. In po čem to sklepate? A ne dela tako kot ste si želeli al kaj? Res me zanima. :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

Fatboyslim ::

Preveč je vse skupaj zakomplicirano. Ravno ta vikend sem imel priložnost delati na creative Live! zunanjo kartico (vrtel sem glasbo) in se še 1x prepričal original driverji katastrofa. Komaj sem si v nastavitvah pravilno naštimal vse izhode, ves čas pa so zvočniki nevzdržno brneli. Mislil sem da so krivi kabli, so pa bile krive slušalke ki so bile vklopljene v izhod za le te. Včeraj me kliče prijatelj-lastnik te kartice in me sprašuje če mu lahko zrihtam novo zvočno ker mu je ta crknila oz. mu je ne zazna več :\

Glede E-MU 0404: IMO zelo dobra kartica za ta denar, sam si bom po NY verjetno ubodel USB verzijo

joker16_7 ::

Jojojojojojoj, še eden s slabimi izkušnjami z Creative driverji. Ta že odpade, ker nisem tak strokovnjak da bi se sedaj ure in ure matral z eno zvočno, ki nebi naredla nobene koristi glede na to da imam že eno (sicer res zelo slabo) zvočno že vgrajeno v matično, tako da res ne vem. Če ima še kdo kak soliden predlog......z njim na dan.........0:)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

AndrewSmith ::

Caki.A P5W-DH ima res tako grozno zvocno da ne mores poslusat nic z njo.
Ce hoces boljso karto od te x-fi,vzami E-MU 0404 za 23k in bos mel mir.Tu ni neke hude izbire.Al
vzames Creative,al boljse,kar seveda tudi placas.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

chucki ::

Za igre tako kot je napisu je X-fi vec kot prevec :)). Tezave z gonilniki? Nikoli jih nisem imel pa sem imel najprej...creative 128bit pci, 5.1live,audigy 2zs,audigy 4.....zej pa x-fi.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

strumf666 ::

Sej EMU je znamka od Creativa. To je njihova profesionalna serija za razliko od x-fi in audigy in live serij.

X-fi je vsaj zame bistveno bolj zoprn za uporabo od audigy-ja ker ima premalo priključkov, potem je potrebno še med načini delovanja priklapljat če hočemš, da karta v igrah pokaže vse kar zna. V mojem primeru pa še če hočem, da mi mikrofon dela (ker uporabljam tudi digitalni izhod za zvočnike).
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

joker16_7 ::

Res, no nekdo malo bolj na začetku te teme je dal link ki povsem razloži kako se naredi da vse to poteka avtomatsko. Samo dodaš datoteke, ki jih želiš v Game, Entetainment in Creative funkciji. In je to to. Pa lepo naštelaš kak bi rad mel te načine. na začetku bojda vzame uro dela pol pa dela brezhibno skos avtomatsko. No naj bi bilo tak. Poglejte na začetku takoj en odgovor za mojim vprašanjem je link.........;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

strumf666 ::

Poznam to zadevo, samo v mojem primeru ne zadostuje, ker ima karta fizično premalo priključkov; pa še ponavadi imam odprtih več stvari hkrati, ki naj bi rabili različne profile. Sem pa bral, da se da naredit konektor za front-panel avdio priključke pa moram probat, če zadeva funkcionira tako kot mora.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

joker16_7 ::

No probaj in potem sporoči če deluje tako kot mora.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

WhiteWolf ::

Kaj imajo vse xtreme Audio OEM plastične konektorje namesto pozlačenih?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

strumf666 ::

vse nove imajo take kolikor, mi je znano; creative je naredil 2 seriji, stara (extreme music, platinum, fatal1ty, elite) "delux" in nova "bolj poceni" :D
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

WhiteWolf ::

Niti ne. Pri funtechu sem vprašal in so zlati kontakti tudi na OEM, samo je trenutni ni na zalogi.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

joker16_7 ::

Ne vem zakaj ne bi bli? To je povsem enaka verzija zvočne le, da ni pakirana v škatlo in da nima zraven nekih posebnih navodil in podobno, temveč je v foliji. Barva in izdelava pa je povsem enaka. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna- Koliko veliko bolje?

Oddelek: Zvok in slika
71577 (1285) macgajver
»

Katero zvočno kupiti ?

Oddelek: Kaj kupiti
111723 (1490) neres
»

SB Creative X-Fi Xtreme Audio OEM

Oddelek: Kaj kupiti
422616 (1765) Veron
»

Katera zvočna

Oddelek: Kaj kupiti
202245 (1663) Fatboyslim
»

soundstorm vs. audigy 2 ZS

Oddelek: Strojna oprema
462198 (1375) igor0203

Več podobnih tem