Forum » Na cesti » Skrita napaka - vračilo kupnine?
Skrita napaka - vračilo kupnine?
JokerResiden ::
Pozdravljeni,
Kolega je pred mesecem dni kupil rabljen avto za okoli 30 tisoč€. Bil je od prvega lastnika, slovensko poreklo. Prodajalec je bil fizična oseba. Prodajalca je že pred ogledom vprašal, kdaj je bil narejen zadnji servis ter ali so bili servisi opravljeni na pooblaščenem servisu. Prav tako je vprašal, če so na avtu kakršnekoli poškodbe, odrgnine, udrtine. Prodajalec mu je odgovoril, da je bil avto redno servisiran po intervalih na pooblaščenem servisu. Prav tako je povedal, da je bil poškodovan sprednji odbijač in bil zamenjan na pooblaščenem servisu z novim. Povedal je tudi, da ima avto tu pa tam kakšno prasko in odrgnino od parkinga to pa naj bi bilo to. Prijatelj je šel avto pogledat, bil mu je všeč kljub lepotnim napakam. Glavno mu je bilo predvsem redno servisiranje na pooblaščenem servisu. Pred parimi dnevi, je želel pogledati kaj točno je bilo delano na zadnjem servisu in ni našel servisne knjižice. Pisal je prodajalcu in ta mu je povedal, da so zdaj digitalne servisne knjige, da naj povpraša na pooblaščenem servisu. Na pooblaščenem servisu je ugotovil, da je bil zadnji servis na pooblaščencu pri 90000 km. Nato pa so našli 2 listka nepooblaščenih servisov pod pokrovom motorja pri 105000 in 120000. Isti dan je avto peljal tudi do mojstra, ki se ukvarja s hladnim ravnanjem, da bi odpravil par lepotnih napak, ki jih je prodajalec pokazal ob ogledu. Mojster pa je ugotovil, da je bilo vozilo poškodovano od toče. S prostim očesom se ne opazi, saj moraš pogledati točno pod pravim kotom. Zanima me ali lahko karkoli stori, glede na to, da ga je kupec zavedel s tem da so bili servisi delani na pooblačencu, čeprav niso bili ter da mu ni povedal za škodo od toče, čeprav ga je izrecno vprašal o kakršnih koli udrtinah. Avto bi rad obdržal saj mu je še vedno všeč, vseeno pa se mu ne zdi pošteno.
Hvala za vse odgovore, lp
Kolega je pred mesecem dni kupil rabljen avto za okoli 30 tisoč€. Bil je od prvega lastnika, slovensko poreklo. Prodajalec je bil fizična oseba. Prodajalca je že pred ogledom vprašal, kdaj je bil narejen zadnji servis ter ali so bili servisi opravljeni na pooblaščenem servisu. Prav tako je vprašal, če so na avtu kakršnekoli poškodbe, odrgnine, udrtine. Prodajalec mu je odgovoril, da je bil avto redno servisiran po intervalih na pooblaščenem servisu. Prav tako je povedal, da je bil poškodovan sprednji odbijač in bil zamenjan na pooblaščenem servisu z novim. Povedal je tudi, da ima avto tu pa tam kakšno prasko in odrgnino od parkinga to pa naj bi bilo to. Prijatelj je šel avto pogledat, bil mu je všeč kljub lepotnim napakam. Glavno mu je bilo predvsem redno servisiranje na pooblaščenem servisu. Pred parimi dnevi, je želel pogledati kaj točno je bilo delano na zadnjem servisu in ni našel servisne knjižice. Pisal je prodajalcu in ta mu je povedal, da so zdaj digitalne servisne knjige, da naj povpraša na pooblaščenem servisu. Na pooblaščenem servisu je ugotovil, da je bil zadnji servis na pooblaščencu pri 90000 km. Nato pa so našli 2 listka nepooblaščenih servisov pod pokrovom motorja pri 105000 in 120000. Isti dan je avto peljal tudi do mojstra, ki se ukvarja s hladnim ravnanjem, da bi odpravil par lepotnih napak, ki jih je prodajalec pokazal ob ogledu. Mojster pa je ugotovil, da je bilo vozilo poškodovano od toče. S prostim očesom se ne opazi, saj moraš pogledati točno pod pravim kotom. Zanima me ali lahko karkoli stori, glede na to, da ga je kupec zavedel s tem da so bili servisi delani na pooblačencu, čeprav niso bili ter da mu ni povedal za škodo od toče, čeprav ga je izrecno vprašal o kakršnih koli udrtinah. Avto bi rad obdržal saj mu je še vedno všeč, vseeno pa se mu ne zdi pošteno.
Hvala za vse odgovore, lp
MadMax ::
Se pravi da je avto kupil na slepo, brez da bi ga sploh pogledal?
Nato pa nek "mojster" ugotovi nevidne (=očitno več kot strokovno popravljene) poškodbe od toče (marsikater nov avto se proda/kupi tako popravljan, pa prvi kupec tega nikoli ne izve-morda je tudi ta med njimi), ter 2 servisa, še vedno narejena "po planu" na 15000, le ceneje (najbrž tudi bližje domu ker avto ni več v garanciji.
Kaj ta tvoj kolega pravzaprav sploh pričakuje?
Sprašujem za pr'jatla.
Nato pa nek "mojster" ugotovi nevidne (=očitno več kot strokovno popravljene) poškodbe od toče (marsikater nov avto se proda/kupi tako popravljan, pa prvi kupec tega nikoli ne izve-morda je tudi ta med njimi), ter 2 servisa, še vedno narejena "po planu" na 15000, le ceneje (najbrž tudi bližje domu ker avto ni več v garanciji.
Kaj ta tvoj kolega pravzaprav sploh pričakuje?
Sprašujem za pr'jatla.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
Utk ::
Po tem ko je bil kupljen je začel spraševat o servisih?
Kje so bli pa ti listki skriti da jih prej ni našel?
Kje so bli pa ti listki skriti da jih prej ni našel?
ššš ::
Pa sej je bil servisiran pri pooblaščencu. Sam zadna dva servisa pač ne. Lahko da je nakonc samo 2x olje zamenal. Jest se ne bi sekiral.
Men je pr plehu všeč francoski pristop. Avto je potrošna roba. Kupi, stolči in vozi dokler ne razpade. Hebeš bunkice in praskice. Itak po 10ih letih ni nič več vreden.
Men je pr plehu všeč francoski pristop. Avto je potrošna roba. Kupi, stolči in vozi dokler ne razpade. Hebeš bunkice in praskice. Itak po 10ih letih ni nič več vreden.
c3p0 ::
Nič pretirano spornega, kot da pooblaščeni servis kaj boljše naredi. Dražje že.
Če ni točno vsega pregledal pred nakupom, pa njegov problem.
Če ni točno vsega pregledal pred nakupom, pa njegov problem.
JokerResiden ::
Hvala za trenutne odgovore. Kar se tiče poškodb toče je avto peljal k "mojstru" kateri se ukvarja samo s popravilom škode po toči in udrtinice so po celi strehi ter robu strehe. Se pa dejansko vidi šele, ko glavo skoraj da prislonoš k avtu in pogledaš iz strani. Se pravi škoda še vedno je čeprav zelo težko opazna, definitivno pa ne popravljena kaj šele strokovno. Kar se tiče servisov sem pa rekel, da je prodajalca vprašal o servisih ter kje so bili delani, ima celo njegovo sporočlo, kjer je napisal, da so bili delani na pooblaščenem servisu. Nevem zakaj bi prodajalec zatrjeval, da je bil avto servisiran na pooblaščencu, če temu ni taku. Gre se za to, da sedaj v servisni knjižici, ki je digitalna in moraš na pooblaščeni servis, da dobiš vpogled (kar na dan nakupa ni bilo možno) manjkata zadnja 2 servisa.
JokerResiden ::
Avto je drugače super in ga ne misli vračat. Je pa dejstvo, da je bil za avto ob nakupu pripravljen plačati nekoliko več, kot so bile trenutne cene drugih primerljivih avtomobilov z nemškim poreklom in težko sledljivo zgodovino servisov.
marvin42 ::
JokerResiden je izjavil:
Hvala za trenutne odgovore. Kar se tiče poškodb toče je avto peljal k "mojstru" kateri se ukvarja samo s popravilom škode po toči in udrtinice so po celi strehi ter robu strehe. Se pa dejansko vidi šele, ko glavo skoraj da prislonoš k avtu in pogledaš iz strani. Se pravi škoda še vedno je čeprav zelo težko opazna, definitivno pa ne popravljena kaj šele strokovno. Kar se tiče servisov sem pa rekel, da je prodajalca vprašal o servisih ter kje so bili delani, ima celo njegovo sporočlo, kjer je napisal, da so bili delani na pooblaščenem servisu. Nevem zakaj bi prodajalec zatrjeval, da je bil avto servisiran na pooblaščencu, če temu ni taku. Gre se za to, da sedaj v servisni knjižici, ki je digitalna in moraš na pooblaščeni servis, da dobiš vpogled (kar na dan nakupa ni bilo možno) manjkata zadnja 2 servisa.
Če se poškodbe od toče skoraj ne opazi, je bila zadeva opravljena strokovno. Očitno še nisi videl kako zgleda avto, ko ga stolče toča.
Mostly Harmless
Likalnik ::
avto je sicer super in ga ne misli vračati...ampak še vedno ga pa nekje v zadnjem delu možganov skeli, dejstvo, da je pa mogoče res ene 3kEUR preplačov glede realno stanje vozila.
ponavadi je pri teh zadevah, videno kupljeno...glede na to, da je avto kupil en mesec nazaj in, da imamo v zadnjem mesecu prakitčno skoraj vsak dan nevihte s točo in pa, da se poškodbe toče praktično ne vidijo...bi ta tvoj, kolega mene kot prodajalca zelo težko prepričal, da te poškodbe niso nastale v zadnjem mesecu, ko je imel avto že novega lastnika.
Glede servisov...si sicer kar težko predstavljam, da ob ogledu ni dvignil havbe motorja in vsaj glumil, da ve kaj gleda in bi mogoče opazil servisna listka...kakorkoli, servisi so bili delani redno...pa naj si bo pooblaščen serviser ali pa pod kozolcem serviser (po izkušnjah sodeč, so v večini primeru serviserji pod kozolcem veliko boljši/natančni/pošteni, kot uradni)....
ponavadi je pri teh zadevah, videno kupljeno...glede na to, da je avto kupil en mesec nazaj in, da imamo v zadnjem mesecu prakitčno skoraj vsak dan nevihte s točo in pa, da se poškodbe toče praktično ne vidijo...bi ta tvoj, kolega mene kot prodajalca zelo težko prepričal, da te poškodbe niso nastale v zadnjem mesecu, ko je imel avto že novega lastnika.
Glede servisov...si sicer kar težko predstavljam, da ob ogledu ni dvignil havbe motorja in vsaj glumil, da ve kaj gleda in bi mogoče opazil servisna listka...kakorkoli, servisi so bili delani redno...pa naj si bo pooblaščen serviser ali pa pod kozolcem serviser (po izkušnjah sodeč, so v večini primeru serviserji pod kozolcem veliko boljši/natančni/pošteni, kot uradni)....
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Likalnik ()
Twixz ::
Kar jaz berem je da išče dlako v jajcu za 3.000€ ki jih je po njegovem preplačal.
Pa povedal mu je očitne napake, ki jih je on videl teh, ki jih pa še sam ni videl ga pa bolijo, ker?
Res je na mestu vprašanje, kaj prijatelj pričakuje?
Ali ga boli da ni zbil cene pri nakupu zaradi tega, česar ni videl?
Pa povedal mu je očitne napake, ki jih je on videl teh, ki jih pa še sam ni videl ga pa bolijo, ker?
Res je na mestu vprašanje, kaj prijatelj pričakuje?
Ali ga boli da ni zbil cene pri nakupu zaradi tega, česar ni videl?

WizzardOfOZ ::
Če je avto redno servisiran? Je, na vsakih 15k je bil delan servis. Pike od toče so bile popravljene. Če je avto v redu in se lepo fura, se jaz nebi sekiral.
Bi pa sam naredil čimprej servis na motorju (olje in oljni filter), da bi vedel pri čem sem.
Bi pa sam naredil čimprej servis na motorju (olje in oljni filter), da bi vedel pri čem sem.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
c3p0 ::
Včasih so modri rekli, da rabljen avto najprej pelješ na veliki servis, sploh, če le-tega še ni videl. Vsaj jermen in te zadeve.
>> Kar jaz berem je da išče dlako v jajcu za 3.000€ ki jih je po njegovem preplačal.
30k€ piše.
>> Kar jaz berem je da išče dlako v jajcu za 3.000€ ki jih je po njegovem preplačal.
30k€ piše.
feryz ::
Fak, eni si pa znajo zagreniti življenje.
Iščejo probleme tam kjer jih ni. Vse bi naredili, da ne bi mogli normalno spati.
Kupiš, voziš, menjaš ko crkne ali ko si zaželiš drugo.
Iščejo probleme tam kjer jih ni. Vse bi naredili, da ne bi mogli normalno spati.
Kupiš, voziš, menjaš ko crkne ali ko si zaželiš drugo.
JokerResiden ::
Tudi sam sem mnenja, da je važno, da so bili servisi delani po intervalih. Sploh kar se tiče avtov v cenovnem rangu, ki jih vozim sam. Če pa bi morda sam kupil 4 leta star avto za 30 000€ bi pa morda tudi jaz želel imeti servisno knjižico "poštemplano" iz ursdnih servisov, sploh če mi je to zagptovil prodajalec pisno pred nakupom. Listka pod havbo je videl ob ogledu, ni pa vedel, da nista od pooblaščenega servisa. Še enkrat kar se tiče udrtin od toče te niso bile popravljene oz. bile kadarkoli popravljane. So pač toliko plitke, da se jih težko opazi.
bm1973 ::
Če je mašina v redu, fučka se ti za pleh...
Prva praska boli, peta nič več
.
Je pa tvoj kolega preserant, 30k zarabljen avto... Dobiš novega...
Prva praska boli, peta nič več
Je pa tvoj kolega preserant, 30k zarabljen avto... Dobiš novega...
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
JokerResiden ::
Kar se pa tiče vprašanje kaj prijatelj pričakuje. Predvsem zgolj tisto, kar mu je bilo povedano in napisano ob nakupu. Da je bil avto redno serbisiran na pooblascenih servisih kar pomeni vse servisi zapisani v digitalni servisni knjigi.
Nebi ravno rekel, da je stolčen iz vseh strani. Ima par prask in bušk od parkinga. Kar ga ni motilo, glede na to da je avto star 4 leta se to pričakuje. Je pa bil presenečen, ko je izvedel, da so tudi po strehi in robu udrtinice in sicer od toče..
Nebi ravno rekel, da je stolčen iz vseh strani. Ima par prask in bušk od parkinga. Kar ga ni motilo, glede na to da je avto star 4 leta se to pričakuje. Je pa bil presenečen, ko je izvedel, da so tudi po strehi in robu udrtinice in sicer od toče..
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: JokerResiden ()
Utk ::
Je pa bil presenečen, ko je izvedel, da so tudi po strehi in robu udrtinice in sicer od toče..
Če ga niso motile ko ga je kupoval, zakaj ga motijo zdaj? Kako lahko tega ne vidiš, ne glede na kot? No, pa sej haube tudi ni dvignil, drugače bi videl listke. Za servise pa tudi ni vprašal za kak izpis.
A je avto kupil prek bolhe, nevideno-kupljeno?
JokerResiden ::
Je pa bil presenečen, ko je izvedel, da so tudi po strehi in robu udrtinice in sicer od toče..
Če ga niso motile ko ga je kupoval, zakaj ga motijo zdaj? Kako lahko tega ne vidiš, ne glede na kot? No, pa sej haube tudi ni dvignil, drugače bi videl listke. Za servise pa tudi ni vprašal za kak izpis.
A je avto kupil prek bolhe, nevideno-kupljeno?
Pravim, da se udrtin ne vidi če se ne približaš avtu na 10 cm in pogledaš pod kotom po pločevini pa še to pri pravi svetlobi. Pod lučmi, ki jih uporabljajo pri saniranju teh stvari se vidi jasno kot beli dan. Listka je videl pod havbo kot sem napisal malo prej, ko je vprašal po servisnih izpisih, je prodajalec rekel, da mora bit vse v digitalni servisni knjižici za kstero pa mora na pooblaščen servis. Ne vem na podlagi česa lahko prodajalec napiše, da so servisi delani na pooblaščenem servisu in vpisani, če temu ni tako. Razen, če je računal na to, da tega pač ne bo šel gledat
Utk ::
Pravim, da se udrtin ne vidi če se ne približaš avtu na 10 cm in pogledaš pod kotom po pločevini pa še to pri pravi svetlobi.
Pa ni tega naredil ko je kupoval avto? Wtf?
Listka je videl pod havbo kot sem napisal malo prej, ko je vprašal po servisnih izpisih, je prodajalec rekel, da mora bit vse v digitalni servisni knjižici za kstero pa mora na pooblaščen servis.
Ja, potem ko ga je že kupil.
Ne vem na podlagi česa lahko prodajalec napiše, da so servisi delani na pooblaščenem servisu in vpisani, če temu ni tako. Razen, če je računal na to, da tega pač ne bo šel gledat
Pa sej ni šel.

WizzardOfOZ ::
Nič ni preveril, sedaj mu je pa žal, da ni. Ampak videno kupljeno pa en mesec vmes. What's the point?
Naj bo vesel, da avto dela kot mora.
Naj bo vesel, da avto dela kot mora.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
Twixz ::
Včasih so modri rekli, da rabljen avto najprej pelješ na veliki servis, sploh, če le-tega še ni videl. Vsaj jermen in te zadeve.
>> Kar jaz berem je da išče dlako v jajcu za 3.000€ ki jih je po njegovem preplačal.
30k€ piše.
Ja sej, namest 27k.
je prodajalec rekel, da mora bit vse v digitalni servisni knjižici za kstero pa mora na pooblaščen servis.
preden avto kupi.
Mislim, obnašate se eni kot da je bil prisiljen v nakup, da je imel 1 uro časa da se odloči.
Problem pri nakupu avta pri večini je da si ne vzame časa in pogleda zadev.
Ker sem jaz bil isti in so me nafukali že dvakrat. Ampak ajd, vsaka šola nekaj stane. In se naučiš da če kupuješ avto za tak enormn dnar kot si ti napisal in si ne moreš vzet časa pa uredu vse pregledat in dobit v roke pred nakupom, takim bi še 2 jurja vzel da si zapomne kaj je naredil.
bm1973 ::
WizzardOfOZ je izjavil:
Nič ni preveril, sedaj mu je pa žal, da ni. Ampak videno kupljeno pa en mesec vmes. What's the point?
Naj bo vesel, da avto dela kot mora.
Na koncu si srečen, da mašina dela...
Bremze, podvozje, to je poceni za popravit...
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
JokerResiden ::
Mislim, da je avto pregledal kolikor je lahko. Preveril, če vse dela, šel na testno vožnjo itd. Ni ga pa pač peljal pod lučko, da bi se videla vsaka manjša napaka. Jebiga, bo že porihtal. Kar se pa servisov tiče pa še vedno ne vem, kako lahko prodajalec pisno nekaj zatrdi, nakar se izkaže da pač temu ni tako in s tem ni nič narobe? Pa četudi en mesec po nakupu. Gre se za to, da ga je ravno to prepričalo v nakup saj je bilo na avtonetu več posobnih avtomobilov. Ta pa je pač imel "poštemplano servisno knjigo" na pooblaščencu. Vem, da je ceneje peljat avto nepooblaščencu in s tem prišparat kar nekaj denarja, sploh ker je bil zadnji servis pri 120tkm velik. Samo potem ne moreš pisno trdit, da je servisiran na uradnem servisu. Kot pravim mene osebno boli briga kje so delani servisi za kripe, ki jih kupim sam. Verjamem pa da nekatere ljudi ravno to prepriča v nakup.
Machete ::
Nič posebnega. Jaz sem kupil samo malo popraskan avto (in saniran) kao. Doma sem šele videl potečeno barvo na pragu. Jebiga, da bi jokal na forumu mi na misel ni prišlo, prodajalcu pa tudi nisem težil, ker je bil 20% pod ceno, tako da globoko v sebi sem itak čutil, da je bil popravljen.
Avto je bil itak potem 6 let BP edino rob vrat je začel rjaveti, ker tisto se samo v tovarni pravilno pobarva.
Avto je bil itak potem 6 let BP edino rob vrat je začel rjaveti, ker tisto se samo v tovarni pravilno pobarva.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-5080 GAMING|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
JokerResiden ::
Pa nisem s tem želel nikogar razburjat na vse zgodaj zjutraj. Niti nisem prišel jokat na forum. Avto konec koncev ni moj. Peijatelj pa tudi ne bo obubožal zaradi tega nakupa
sem se zgolj spomnil, da imam na tem forumu račun in rekel prijatelju, da lahko vprašam, če želi.
mancini ::
Joker kupil si avto, bil si ves srečen in navdušen. Po enem mesecu te je to veselje minilo in sedaj misliš, da si avto preplačal.
Avto je servisiran, pri nakupu nisi videl zunanjih napak, ki niti niso poškodbe. A misliš da lahko na sodišču kaj dosežeš. Probaj in javi, da se bomo smejali še naprej.
Ko boš čez nekaj let kupoval avto, se spomni, kako se preverja, ne pa da tukaj pišeš tisti dan se ni moglo preverit digitalne knjižice. In kaj za to, pa se počaka z nakupom čez vikend in greš po avto nazaj v pon, tor,...
Nočeš priznat da si se zaletel, bil preveč hiter, nestrpen, ... tukaj ni prodajalec nič kriv
Ampak zgleda da si še vedno kupil dober avto, da si imel več sreče kot pameti.
Srečno in naj ti avto dobro služi
Avto je servisiran, pri nakupu nisi videl zunanjih napak, ki niti niso poškodbe. A misliš da lahko na sodišču kaj dosežeš. Probaj in javi, da se bomo smejali še naprej.
Ko boš čez nekaj let kupoval avto, se spomni, kako se preverja, ne pa da tukaj pišeš tisti dan se ni moglo preverit digitalne knjižice. In kaj za to, pa se počaka z nakupom čez vikend in greš po avto nazaj v pon, tor,...
Nočeš priznat da si se zaletel, bil preveč hiter, nestrpen, ... tukaj ni prodajalec nič kriv
Ampak zgleda da si še vedno kupil dober avto, da si imel več sreče kot pameti.
Srečno in naj ti avto dobro služi
JokerResiden ::
Joker kupil si avto, bil si ves srečen in navdušen. Po enem mesecu te je to veselje minilo in sedaj misliš, da si avto preplačal.
Avto je servisiran, pri nakupu nisi videl zunanjih napak, ki niti niso poškodbe. A misliš da lahko na sodišču kaj dosežeš. Probaj in javi, da se bomo smejali še naprej.
Ko boš čez nekaj let kupoval avto, se spomni, kako se preverja, ne pa da tukaj pišeš tisti dan se ni moglo preverit digitalne knjižice. In kaj za to, pa se počaka z nakupom čez vikend in greš po avto nazaj v pon, tor,...
Nočeš priznat da si se zaletel, bil preveč hiter, nestrpen, ... tukaj ni prodajalec nič kriv
Ampak zgleda da si še vedno kupil dober avto, da si imel več sreče kot pameti.
Srečno in naj ti avto dobro služi
Hvala za odgovor. Kot sem že prej večkrat napisal avta nisem kupil jaz. Vem da je potrebno prej vse preverjat in prav tako kolega. Je pa mislil, da tudi pisna trditev prodajalca nekaj šteje. Očitno temu ni tako. Četudi servisne knjige ni preveril oz. sele kasneje je prodajalec pred nakupom še vedno pisno potrdil, da je vse servise delal na uradnem servisu.
Nevem zakaj bi se smejali, če človek samo vpraša, ker pač ne ve. Se pa strinjam, da je konec koncev avto še vedno super in tudi jaz želim, da mu še dolgo služi
Nočeš priznat da si se zaletel, bil preveč hiter, nestrpen, ... tukaj ni prodajalec nič kriv
Ravno to me bega, kako lahko kupec nekaj pisno zatrdi pred nakupom, nakar se izkaže, da temu ni tako in kupec ni nič kriv. Zakaj bi potem kaj takega sploh napisal, če ne drži. Še enkrat nočem nikogar razburjat samo ni mi jasno
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: JokerResiden ()
JokerResiden ::
Če ima to črno na belem, ga komot toži za kako znižanje kupnine. Ampak a je vredno?
Tožil ga seveda ne bo. Vsekakor pa mislim, da je prav da ga obvesti. Konec koncev je ravno to prepričalo kolega v nakup. Ima pa črno na belem. Shranjene vse pogovore, ki sta jih imela pred nakupom. Navsezadnje je prodajalec prišparal na zadnjih dveh servisih, saj vemo kako imajo navite cene na uradnih servisih. Kolega pa na ta račun nima v celoti zabeležene zgodovine servisiranja v servisni knjižici.
bm1973 ::
Shranjeni pogovori niso dokazni material, plus prodajalec ga lahko prijavi zaradi nezakonitega snemanja...
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
JokerResiden ::
JokerResiden ::
feryz ::
Zanimivo da take teme vedno pišejo prijatelji od prijateljev.
Nikoli nobenega forumaša ne nategnejo, zmeraj njihove prijatelje.
Mogoče bi moral paziti pri izbiri prijateljev. Čudne tiče si izbiraš za prijatelje.
Sicer, če bi bil res prijatelj, bi te povabil na ogled avta pred nakupom. In bi družno ugotovila, da ni vreden nakupa. Ker se s posebno lučko napake vidi.
Nikoli nobenega forumaša ne nategnejo, zmeraj njihove prijatelje.
Mogoče bi moral paziti pri izbiri prijateljev. Čudne tiče si izbiraš za prijatelje.
Sicer, če bi bil res prijatelj, bi te povabil na ogled avta pred nakupom. In bi družno ugotovila, da ni vreden nakupa. Ker se s posebno lučko napake vidi.
JokerResiden ::
Zanimivo da take teme vedno pišejo prijatelji od prijateljev.
Nikoli nobenega forumaša ne nategnejo, zmeraj njihove prijatelje.
Mogoče bi moral paziti pri izbiri prijateljev. Čudne tiče si izbiraš za prijatelje.
Sicer, če bi bil res prijatelj, bi te povabil na ogled avta pred nakupom. In bi družno ugotovila, da ni vreden nakupa. Ker se s posebno lučko napake vidi.
Dvomim, da bi si z mano kaj dosti pomagal. Poleg tega pa tudi jaz nimam te posebne lučke.
feryz ::
Veš kako pravijo v gradbeništvu? Če se "napaka" ne vidi ob normalnih pogojih, potem to ni napaka.
Razne lučke, specialni merilci in podobne oslarije, s katerimi si ljudje pomagajo pri iskanju napake, so brezpredmetni.
Razne lučke, specialni merilci in podobne oslarije, s katerimi si ljudje pomagajo pri iskanju napake, so brezpredmetni.
bemfa ::
Se bo že naučil avte kupovat. Ko je mojega prišel diler gledat, je bilo prvo kar je rekel - tega je pa toča dobila, pa je mel 1 vdrtino od storža.
JokerResiden ::
Se bo že naučil avte kupovat. Ko je mojega prišel diler gledat, je bilo prvo kar je rekel - tega je pa toča dobila, pa je mel 1 vdrtino od storža.
Še enkrat ponavljam, da teh vdrtin navaden smrtnik pač ne bo opazil, če ne ve kje pogledati oz. nima prave opreme. Še vedno so tu servisi zs katere mu je napisal, da so delani na uradnem servisu in zabeleženi v digitalni servisni. To je bilo tisto kar je kolega prepričalo in zato se je odločil za nakup. Razumem tiste, ki pravijo "naj bo vesel, da so servisi narejeni" in deloma se strinjam. Razumem pa tudi njega, če ga je to prepričalo v nakup.
feryz ::
Meni so ga lani po toči popravljali. Kapo dol tistemu, ki to ugotovi.
Obe haubi so menjali, troja vrata pa štrihali.
Ne rečem, da se ne da ugotoviti, ampak moraš biti res hudičevo dober. Kar je nas laikov, nismo mogli najti dokaza.
Obe haubi so menjali, troja vrata pa štrihali.
Ne rečem, da se ne da ugotoviti, ampak moraš biti res hudičevo dober. Kar je nas laikov, nismo mogli najti dokaza.
JokerResiden ::
Meni so ga lani po toči popravljali. Kapo dol tistemu, ki to ugotovi.
Obe haubi so menjali, troja vrata pa štrihali.
Ne rečem, da se ne da ugotoviti, ampak moraš biti res hudičevo dober. Kar je nas laikov, nismo mogli najti dokaza.
Točno to želim povedati. Raznorazne izjave, da bo za naslednjič vedel kako se kupuje avto niso na mestu. Saj se gre za stvari, ki jih preprosto ni moč opaziti brez prave opreme. Da se o servisih niti ne ponavljam. Je že res, da so bili opravljeni vendar ne tako kot je trdil prodajalec.
bemfa ::
In kako bi jih pol naj prodajalec opazil? A oni so pa superljudje kao, če navaden smrtnik ne opazi?
JokerResiden ::
JokerResiden ::
Kaj to komplicira? Važno, da je bil servis narejen. Ali imajo drugačno olje drugje?
Še enkrat ponavljam, da je super da so bili servisi narejeni. Če pa je prodajalec pisno trdil da so bli servisi opravljeni na uradnem servisu in je njemu to pomembno ter se je zaradi tega odločil za nakup pa je to njegova stvar. Verjamem, da se najde še kdo, ki mu je to pri nakupu pomembno. Če vam ni je to pač vaša stvar. Meni recimo tudi ni, nikoli pa tudi ne kupim avta v tem cenovnem rangu in prav tako to ni moja stvar
Legon ::
Najorej razcisti kaj tocno je prodajalec napisal. Potem presodi ali je res iz zapisanega povsem nedvoumno da je jmel v mislih specificen tip servisa (ze ti enkrat govoris o uradnem servisu, enkart o pooblascenem...) in tretje kar moras ugotovit je kako tocno in za koliko se je vrednost vozila s tem znizala.
Ce lahko dokazes, da je prodajalec naklepno zavajal in tudi imas utemeljen razlog zakaj kupec tega pred nakupom ni preveril oziroma kako mu je prodajalec to onemogocil ter lahko dokazes dejansko nastalo skodo, potem je naslednji korak sodisce. Vse ostalo je potrata casa.
Ce lahko dokazes, da je prodajalec naklepno zavajal in tudi imas utemeljen razlog zakaj kupec tega pred nakupom ni preveril oziroma kako mu je prodajalec to onemogocil ter lahko dokazes dejansko nastalo skodo, potem je naslednji korak sodisce. Vse ostalo je potrata casa.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Legon ()
JokerResiden ::
Uradni ali pooblaščen, servis na kateremkoli od navedenih bi bil zabeležen v servisni knjigi, če se ne motim. Nevem, če je vozilo s tem izgubilo na vrednosti, je pa definitivno prepričalo prijatelja v nakup, četudi je bila cena nekoliko na dražji strani
Skratka, bolj ali manj ga je zanimalo, ali pisna trditev prodajalca nosi kakšno težo. Po prebranem sklepamo, da nobene. Hvala za vso vašo pomoč
Skratka, bolj ali manj ga je zanimalo, ali pisna trditev prodajalca nosi kakšno težo. Po prebranem sklepamo, da nobene. Hvala za vso vašo pomoč
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: JokerResiden ()
Legon ::
Seveda nosi tezo v dokaznem postopku, ampak najprej si moras razcistit kaj sploh hoces dokazat.
In nato kaj sploh hoces dosec.
Brez rega je vse skupaj kup nakladanja in jokanja. Zgoraj imas vprasanja na katera bo potrebno dogovrit, oreden se lahko karkoli resnega pogovarjas na to temo.
In nato kaj sploh hoces dosec.
Brez rega je vse skupaj kup nakladanja in jokanja. Zgoraj imas vprasanja na katera bo potrebno dogovrit, oreden se lahko karkoli resnega pogovarjas na to temo.
celje ::
da se vam da svoj čas zabijati na forumu za prijatelja. naj pozabi in vozi. ali pa avto . net.
JokerResiden ::
Seveda nosi tezo v dokaznem postopku, ampak najprej si moras razcistit kaj sploh hoces dokazat.
In nato kaj sploh hoces dosec.
Brez rega je vse skupaj kup nakladanja in jokanja. Zgoraj imas vprasanja na katera bo potrebno dogovrit, oreden se lahko karkoli resnega pogovarjas na to temo.
Razumem. Sem mu poslal povezavo do te teme, pa naj sam razbere kaj bo storil. Še enkrat hvala za vse odgovore. Upam, da nisem komu prevec dvignil pritiska
Vredno ogleda ...
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
|---|---|---|---|
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
| » | digitalna servisna knjigaOddelek: Loža | 5590 (3186) | jobers2 |
| » | Redni servis dražji od dogovorjenega. Kaj storiti? (strani: 1 2 3 4 )Oddelek: Na cesti | 45220 (36762) | Glugy |
| » | Kupovanje rabljenega avta (strani: 1 2 3 )Oddelek: Na cesti | 32026 (23934) | TheJack |
| » | Zbijanje št. prevoženih km na števcih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 )Oddelek: Na cesti | 67027 (57834) | kixs |