» »

Bakreni hladilnik z ali brez ventilatorjA??

Bakreni hladilnik z ali brez ventilatorjA??

Vrocipes ::

Imam procesor celeron 466 in sem imel gor neki stari hladilnik AL z slabim ventilatorjem!!
Ker sem se odločil kišto modificirat sem kupil coolermaster Bakreni hladilnik z ventilatorjem, toda ker je bil zelo glasen in okoli bakrenega hladilnika je bil aluminij na katerega je bil pritrjen ventilator, sem ga vzel dol tako da je zdal goli baker.....mislim, da je hladilnik zelo kvaliteten saj je v celoti iz bakra in ima veliko tankih rež...
V bližino sem namestil še led ventilator tako da z njega odnaša tudi nekaj toplote!!
Zdaj pa vas vprašujem......Glede na to da modificiram računalnik, kaj priporočate da imam ventilator gor ali pa brez!!
Kaj bi se vam zdelo lepše??

Keyser Soze ::

Vsekakor bolje, da obdržiš tisti ventilator. Sicer na minimum obratih. A vendarle.

Sem imel Celerona 500, pa se je hladilnik zelo, zelo segrel brez ventilatorja.
OM, F, G!

Vrocipes ::

Ampak je gor dober bakreni hladilnik in v bližini je ventilator ....drug...

Keyser Soze ::

Ti samo poskrbi, da je vsaj malo prepiha čez hladilnik.
Vsaj iz tistega ventilatorja usmeri zrak, da piha čez hladilnik.
OM, F, G!

Vrocipes ::

Sej je ok temperatura nikoli ne preseže 28°C!!
:)(

Keyser Soze ::

JA no, pol pa ne vem kje je problem. Pusti tako kot je pa bo v redu. Pa še mal rezerve za navijanje imaš.:D
OM, F, G!

Jakka ::

Vseeno daj en ventilator gor. Se pozna razlika.
Pa naj laufa na 5V, ravno tok da bo mal zrak mešu. ventilatorja se pa na 5V spoh ne sliši.

Mam jest en p133 in sm dal gor box cooler od p3. Ampak samo rebra in stvar se je tok segrela, da nism mogu držat prsta gor. Pol sm pa še un mini vent pršraufu gor in je delu na 5V in stvar je bla hladna.

Spajky ::

@ hot-dog:
[Sej je ok temperatura nikoli ne preseže 28°C!!]

To si ti misliš!

Za informacijo o npr. pravih temperaturah pri različnih pretokih zraka greš lahko na mojo stran pod komp/benchmarking in si tam pogledaš realno stanje za moj proc naprimer; par drugih info je pa tudi na ostalih podstraneh ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Vrocipes ::

No tukajle je slika, da se mal bolj vidi!:

Keyser Soze ::

Spajky, če ima zunanji termometer potem je temperatura približno točna. Če je pa to kakšen MBM pol pa ne vem.

Za 466 je dovolj, da piha nekaj čez, sploh če je procesor in hladilnik brušen in pa da je hladilnik iz bakra.

Samo tole, kar je na slikci ni tako ok kot se zdi. Bolje bi bilo če bi imel en narejen en "tunel", ki bi usmerjal zrak na hladilnik pa ventilatorje nižje spodaj. Ker imam občutek, da tale ventilator večinoma samo topel zrak meša.

Najboljše bi bilo dva ventilatorja. Če že modaš računalo. En, ki dovaja hladen zrak v računalo v višini grafične drugega pa na vrhu, da bi odvajal topel zrak. Pa lahko daš oba na 7V pa bosta bila čisto zadovoljivo tiho.
OM, F, G!

Vrocipes ::

Hm...termometri so neki winbond.....Kaj pa če bi tale moder ventilator pomaknil malo bolj na levo tako, da bi pihal direktno na procesor!!
Izogibam se tudi tistega ventilatorja ker je debel in zakrije precejšen prostor....
Želel sem pa vas vprašati....Kaj bolj priporočate kot boljši izgled???

Vrocipes ::

Kaj pa je boljše da ventilator piha nanj zrak ali da ga vleče iz njega???

Dr_M ::

da piha gor. vedno je tko bols, pa kakorkoli obrnes :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pudding ::

Jest sem vido Celeron 300A k je delu _brez_ radiatorja leta in leta.

Jakka ::

Pudding: radiatorja? :D Kaj si mislu s tem?

Sej moj p3 dela tut brez radiatorja, mu je že tko prevroče. Ma raje hladilnik. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32221177 (12307) Dr_M
»

Vodno hlajenje - test 1

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292059 (1467) Eddy
»

Push ali pull vntilator na radiatorju?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211606 (1361) Pyr0Beast
»

Temperatura AMD XP 2000P+ ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231722 (1349) Bremzi
»

ventilatorji, ventilatorji in ventilatorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211452 (1058) Area_51

Več podobnih tem