Forum » Problemi človeštva » Iran - Vojna
Iran - Vojna
Temo vidijo: vsi
fikus_ ::
Vidim da ne razumes mojega zapisa, da te daje bralno razumevanje in nisi sposoben napisati kot samo nekaj besed v odgovor, ki v bistvu to ni, samo da se oglašaš.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: fikus_ ()
kow ::
Seveda razumem. Pritrdil si mi, nato pa iransko zmoznost razvitja opraviceval s Trumpovim odstopom od Obaminega sporazuma.
Kakorkoli, vsaj pri tej zadevi ne lazes. Pohvalno!
Legon namrec trdi, da so Iranci bogatili uran za foro. Ker jim je pac bilo dolgcas in imajo prevec denarja.
Kakorkoli, vsaj pri tej zadevi ne lazes. Pohvalno!
Legon namrec trdi, da so Iranci bogatili uran za foro. Ker jim je pac bilo dolgcas in imajo prevec denarja.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: kow ()
fikus_ ::
Nisem nic opraviceval! Dobili so pa legalno možnost za bogatenje, ker ni bilo več JCPOA sporazuma.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!
karafeka ::
Glede na situacijo od kar je Trump predsednik, bi bil Iran neumen če ne bi delali na jedrski bombi. Očitno je to edina garancija, da te pustijo na miru (sodeč po S. Koreni, Rusiji itd).
sbawe64 ::
Je tole samo good cop, bad cop taktika?
Podpredsednik Vance je zelo oster do Šlomotov.
Pove tudi, da je 2/3 orožja v IL prišlo iz ZDA, zastonj.
Podpredsednik Vance je zelo oster do Šlomotov.
Pove tudi, da je 2/3 orožja v IL prišlo iz ZDA, zastonj.
2020 is new 1984
Corona World order
Corona World order
Legon ::
Seveda razumem. Pritrdil si mi, nato pa iransko zmoznost razvitja opraviceval s Trumpovim odstopom od Obaminega sporazuma.
Kakorkoli, vsaj pri tej zadevi ne lazes. Pohvalno!
Legon namrec trdi, da so Iranci bogatili uran za foro. Ker jim je pac bilo dolgcas in imajo prevec denarja.
Citat? Al spet lazes?
Se vedno pa nisi pojasnil zakaj si lagal, ko si trdil, da so tik pred tem da razvijejo jedrsko orozje? Niti zakaj si lagal, da je vir ki si ga nalepil to potrjeval?
Da vidimo ali je to patolosko, al si res tako omejen.
Ravno tako nisi odgovoril na vorasanje kako so bili lahko blizu jerskega orozja, ce je pa leto dni nazaj tvoj idol in brat v demenci, unicil iranski jedrski program?
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Legon ()
celje ::
Jarno ::
Židje pretiravajo, unih 50 nevodenih raket na vsake kvarte je za sproščanje napetosti, izražanje veselja nad kitajskim ipd. novim letom. Iran to razume in so se ustrezno odzvali.
Chuck Norris je med števili 0.999... in 1 uspel vriniti konstanto imenovano CN.
James Bond je že pred časi mislil, da bo prišel na zeleno vejo in chillal.
#65W!
James Bond je že pred časi mislil, da bo prišel na zeleno vejo in chillal.
#65W!
Ganon ::
Ravno tako nisi odgovoril na vorasanje kako so bili lahko blizu jerskega orozja, ce je pa leto dni nazaj tvoj idol in brat v demenci, unicil iranski jedrski program?
Nikoli ti tega ne bo pojasnil. Laži se ne da pojasniti. In TACO laže že celo življenje.
2015
BARACK OBAMA:
We have stopped the spread of nuclear weapons in this region. Because of this deal, the international community will be able to verify that the Islamic Republic of Iran will not develop a nuclear weapon.
This deal meets every single one of the bottom lines that we established when we achieved a framework earlier this spring. Every pathway to a nuclear weapon is cut off.
And the inspection and transparency regime necessary to verify that objective will be put in place. Because of this deal, Iran will not produce the highly enriched uranium and weapons-grade plutonium that form the raw materials necessary for a nuclear bomb.
This deal is not built on trust. It is built on verification. Inspectors will have 24/7 access to Iran's key nuclear facilities.
HASSAN ROUHANI, iranski predsednik:
It was the resistance of our people and their opposition that brought the other side to the negotiating table in the best way. If today some of the P5-plus-one countries want to announce that they deterred Iran from making an atomic bomb, Iran has never pursed an atomic bomb and will never pursue that.
2018
Ameriški predsednik Donald Trump je odstopil od jedrskega sporazuma z Iranom.
V nasprotju z vsemi znanimi dejstvi je Trump dejal, da Iran izsiljuje ZDA z jedrskim orožjem in celo dodal, da je odločitev sprejel po posvetovanju z zavezniškimi državami. Nobena od zavezniških držav razen Izraela mu ni svetovala umika iz sporazuma, pa še tam mnenje ni enotno, saj izraelski generali v nasprotju s premierjem menijo, da je sporazum koristna zadeva.
mojsterleo ::
Mene pa nekaj drugega zanima. Tale memorandum se v glavnem navezuje na Izraelsko okupacijo v južnem Libanonu. Gaze se več nikjer ne omenja. Zdej pa, ali je Iranu vseeno za Palestince ali pa so Iranci na tej točki močno popustili. Kar bi rekel da je velika koncesija v prid Izraelu. Če bi ta sporazum dejansko obveljal je konec s Hamasom in Gazo.
karafeka ::
Pravo vprašanje je, če je še kaj ostalo od Hamasa, da bi branil Gazo oz. celo Palestino.
sbawe64 ::
Trump med pogajanji z novimi grožnjami
Prvi krog pogovorov med ZDA in Iranom se je končal "s spodbudnim napredkom". Iran se je umaknil iz pogovorov zaradi zapisov predsednika ZDA na njegovem omrežju.
Kaj je napisal:
Guardian:
Speaking to Fox News, the US president also threatened to take over the Hormuz strait and appeared to threaten to kidnap the Iranian negotiators, saying: "You close it and you won't have a country. You won't even make it back to your fucking country."
https://www.theguardian.com/world/2026/...
Prvi krog pogovorov med ZDA in Iranom se je končal "s spodbudnim napredkom". Iran se je umaknil iz pogovorov zaradi zapisov predsednika ZDA na njegovem omrežju.
Kaj je napisal:
Guardian:
Speaking to Fox News, the US president also threatened to take over the Hormuz strait and appeared to threaten to kidnap the Iranian negotiators, saying: "You close it and you won't have a country. You won't even make it back to your fucking country."
https://www.theguardian.com/world/2026/...
2020 is new 1984
Corona World order
Corona World order
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: sbawe64 ()
karafeka ::
Kako se lahko s takim človekom kdorkoli lahko sploh pogaja? Ni mi jasno.
Aja, nimaš izbire, ko ti z bombami grozijo in popolnim uničenjem....
Aja, nimaš izbire, ko ti z bombami grozijo in popolnim uničenjem....
Zgodovina sprememb…
- spremenil: karafeka ()
bm1973 ::
Seveda razumem. Pritrdil si mi, nato pa iransko zmoznost razvitja opraviceval s Trumpovim odstopom od Obaminega sporazuma.
Kakorkoli, vsaj pri tej zadevi ne lazes. Pohvalno!
Legon namrec trdi, da so Iranci bogatili uran za foro. Ker jim je pac bilo dolgcas in imajo prevec denarja.
Severna Koreja ima mir odkar je izvedla podzemni jedrski poizkus.
Iran bi moral narediti isto.
Nekaj se je okoli že šušljalo o tem.
Tistih 400kg obogatenega urana na 60% bi v tem času odkar traja konflikt, b.p. obogatili na 100%. Uranova atomska bomba pa tudi ni neka znanost že dolgo let...
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
blay44 ::
Vprašanje kdo je tu miš, kača in maček?
Vse sosede(imajo kar močen svetovni vpliv) je Iran uspel obrniti proti sebi.
Kot bi nase vrgel atomsko.
Vse sosede(imajo kar močen svetovni vpliv) je Iran uspel obrniti proti sebi.
Kot bi nase vrgel atomsko.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: blay44 ()
bm1973 ::
Saj sosede niti nikoli niso bile z njim...
Arabci in Perzijci se ne marajo...
Arabci in Perzijci se ne marajo...
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
fikus_ ::
Težko se bodo karkoli dogovorili. Po eni strani mirovni dogovor in spoštovanje le tega ni v interesu IL režima, ker bo Iran zelo verjetno vztrajal na miru v Libanonu, kar pa je v nasprotju IL. IL vodilni politiki z Netanjahujem na čelu bodo začeli padati, ko njihov režim ne bo več v vojni, ko bodo volilci začeli spraševati, kaj so dosegli z vojno, z žrtvami na svoji strani, s poškodovano infrastrukturo,...
Verjetno tudi IL režim drži Trumpa za j*jc* z Epsteinovimi "dokazi". Trump pa menja razpoloženje, pisanje,... tako kot trenutno veter zapiha, en dan spravljivo, naslednji grožnje z uničenjem Irana.
Ne toliko proti sebi, kot pa to, da so začeli razmišljati, kaj jim Zda nudijo za njihove milijarde. Izkazalo se je da nič, nobene zaščite, še svojih oporišč niso zmožni zaščititi.
Verjetno tudi IL režim drži Trumpa za j*jc* z Epsteinovimi "dokazi". Trump pa menja razpoloženje, pisanje,... tako kot trenutno veter zapiha, en dan spravljivo, naslednji grožnje z uničenjem Irana.
Vprašanje kdo je tu miš, kača in maček?
Vse sosede(imajo kar močen svetovni vpliv) je Iran uspel obrniti proti sebi.
Kot bi nase vrgel atomsko.
Ne toliko proti sebi, kot pa to, da so začeli razmišljati, kaj jim Zda nudijo za njihove milijarde. Izkazalo se je da nič, nobene zaščite, še svojih oporišč niso zmožni zaščititi.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: fikus_ ()
AvtoR ::
Zgleda tako kot da bi si iran kupoval čas. Mogoče pa res v naslednjih mesecih medtem demonstrira kako atomsko eksplozijo nekje v svoji puščavi.
karafeka ::
In če bodo res kaj testirali? Bo dal Trump rep med noge pa šel wcje in fontane popravljat?
fikus_ ::
Eno je. če naredijo jedrsko bombo in jo testirajo, drugo pa je, narediti jo operativno in zmožno poslati na predviden cilj. Ne poznam Iranskih raket in njihovih nosilnost ter dosegov.
SK je vzporedno testirala balistične rakete, ki so jih kasneje namenili za jedrsko orožje. Kako so pa učinkovite, pa bolje da ne izvemo, lahko da slabo, lahko da dovolj.
SK je vzporedno testirala balistične rakete, ki so jih kasneje namenili za jedrsko orožje. Kako so pa učinkovite, pa bolje da ne izvemo, lahko da slabo, lahko da dovolj.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!
bm1973 ::
Dovolj je, da jo imajo.
Če raketa lahko nosi konvencialno bojno glavo, lahko tudi jedrsko.
Na žalost ne vemo nič o efektih iranskih raket v Izraelu, ker imajo tako hudo cenzuro in kazni za kršenje...
Če raketa lahko nosi konvencialno bojno glavo, lahko tudi jedrsko.
Na žalost ne vemo nič o efektih iranskih raket v Izraelu, ker imajo tako hudo cenzuro in kazni za kršenje...
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Poldi112 ::
Vprašanje kdo je tu miš, kača in maček?
Vse sosede(imajo kar močen svetovni vpliv) je Iran uspel obrniti proti sebi.
Kot bi nase vrgel atomsko.
In kako v praksi izgleda to, da jih je obrnil proti sebi? Je katera morda sodelovala v ameriških napadih na Iran?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
mojsterleo ::
Dovolj je, da jo imajo.Iran bi lahko iz tistih 400kg obogatenega urana, če bi ga spravil na 90%, naredil cca 15x 20kt jedrskih bomb. Te bi znale biti precej nerodne za uporabo. Iran sicer ima kar napreden balistični program, nekatere rakete naj bi imele MIRV zmogljivost.
Če raketa lahko nosi konvencialno bojno glavo, lahko tudi jedrsko.
Na žalost ne vemo nič o efektih iranskih raket v Izraelu, ker imajo tako hudo cenzuro in kazni za kršenje...
Izrael naj bi trenutno posedoval cca 90 termonuklearnih konic z jakostjo cca 200kt, nekatere nameščene tudi na podmornicah.
Tako da mislim da jedrska vojna za Iran nima smisla ker bi bili hudo tepeni.

Pithlit ::
mojsterleo je izjavil:
Tako da mislim da jedrska vojna za Iran nima smisla ker bi bili hudo tepeni.
Ma bejž... Kako si pa prišel do tega zaključka?
A drugače ima jedrska vojna za kogarkoli drugega smisel? Al sam za Iran to velja?
Life is as complicated as we make it...
fikus_ ::
Vsekakor nisem za to, da bi Iran imel jedrsko orozje, ker bo to motivacija tudi za Arabske države, da bi imelo j. orožje. Denarja imajo dosti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!
mojsterleo ::
Ma bejž... Kako si pa prišel do tega zaključka?
A drugače ima jedrska vojna za kogarkoli drugega smisel? Al sam za Iran to velja?
Jaz nisem prišel do tega zaključka. Očitno pa so do njega prišli marsikje tam, kjer imajo veliko boljše plače kot jaz. Npr. Izrael, ZDA, razni znani pro Izraelski in protiiranski lobisti in tzv. (kavč) žurnalisti. Za moje pojme jedrsko temo uporablja Iran samo kot korenček da lahko potem uporabi palico. Imajo pa samo eno atomsko bombo in to je H-bomb (Hormuz bomba).
Očitno je, v kaj bi moral investirati Iran v prihodnje. Predvsem okrepitev vojaških sil primernih za nadzor Hormuške ožine.

Stane2 ::
Mhm, vse je očitno... tudi to, da morajo vse države naredit cevovode stran od Hormuza. V max treh letih tam nihče več ne bo odvisen od Hormuza.
Legon ::
V tem, da je trenutni dogovor, izpolnitev vseh zelja Irana. Kaj naj bi pa jaz imel od tega pa ne vem kaj blodis, glede na to, da si ti zamenjal plosco in zacel sirit nove budalastine potem, ko si izpadel zelo zelo neumno s svojimi slaboumnimi pravljicami v preteklih mesecih.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Legon ()

Stane2 ::
To sploh ni res. Iran je bogatil uran, da naredi nuklearno bombo. Tega zdaj ne bo mogel več. To je prva stvar, ki je jasna. Vse ostalo je ena velika MEGLA. Vstop ameriških multinacionalk v najbolj profitabilne iranske panoge IN AKUMULACIJA PROFITOV je pa sploh zmaga za ZDA.
sicer pa:
https://x.com/TheIranWatcher/status/206...
An influential hardline MP from Saeed Jalili's anti-negotiation camp has gone on live state television and effectively accused Iran's negotiators of disregarding Khamenei's instructions during talks with the United States.
itd...
sicer pa:
https://x.com/TheIranWatcher/status/206...
An influential hardline MP from Saeed Jalili's anti-negotiation camp has gone on live state television and effectively accused Iran's negotiators of disregarding Khamenei's instructions during talks with the United States.
itd...
enavlaka ::
Iran je bogatil uran, da naredi nuklearno bombo.
Maš kakšen dokaz?
Je kaj narobe s tem, saj Izrael tudi bogati uran in kuha plutonij?
ššš ::
Iranski slo-tech paradoks: pustite jih na miru ker nimajo jedrskiga orožja in pustite jih na miru, ker imajo jedrsko orožje.
Legon ::
To sploh ni res. Iran je bogatil uran, da naredi nuklearno bombo. Tega zdaj ne bo mogel več. To je prva stvar, ki je jasna. Vse ostalo je ena velika MEGLA. Vstop ameriških multinacionalk v najbolj profitabilne iranske panoge IN AKUMULACIJA PROFITOV je pa sploh zmaga za ZDA.
sicer pa:
https://x.com/TheIranWatcher/status/206...
An influential hardline MP from Saeed Jalili's anti-negotiation camp has gone on live state television and effectively accused Iran's negotiators of disregarding Khamenei's instructions during talks with the United States.
itd...
Aja, kaj pa vse pravljice o tem, da je bil njihov jedrski program unicen ze junija 2025? A mislis da smo vsi tako dementni kot vidva z orangutanom?
Pa vidim, da si nazaj pri sirjenju slaboumnih lazi. Kako je lahko ignoriral navodila Khameneja, ce pa si ti razlagal da je samo rastlinica v komi? Se bo treba odlocit katete lazi siris, da ne bo nspet izpadel tako neumno, kot nazadnje z Aragchijem.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Legon ()
bm1973 ::
Vsekakor nisem za to, da bi Iran imel jedrsko orozje, ker bo to motivacija tudi za Arabske države, da bi imelo j. orožje. Denarja imajo dosti.
Savdska Arabija ga že ima. Pakistanskega.
mojsterleo je izjavil:
Iran bi lahko iz tistih 400kg obogatenega urana, če bi ga spravil na 90%, naredil cca 15x 20kt jedrskih bomb. Te bi znale biti precej nerodne za uporabo. Iran sicer ima kar napreden balistični program, nekatere rakete naj bi imele MIRV zmogljivost.
Izrael naj bi trenutno posedoval cca 90 termonuklearnih konic z jakostjo cca 200kt, nekatere nameščene tudi na podmornicah.
Tako da mislim da jedrska vojna za Iran nima smisla ker bi bili hudo tepeni.
Iran naredi iz tega lahko še več bomb, plus ne vemoi kake jedrske elektrarne ima. Ker so ruske, bi rekel da lahko tam naredijo plutonij.
Uran lahko bolje izkoristiš, ko uporabiš reflektorje za sprožitev bombe.
Izrael naj bi imel okoli 200 jedrskih bojnih glav, plus Jericho 3, ki dosežejo celo Evropo. Ampak Evropi se to ne zdi sporno.
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: bm1973 ()
enavlaka ::
Reflektorji ne povzročijo omembno večjega izkoristka, samo zmanjšajo kritično maso.
Izkoristek nabijaš s tritijem in podobnimi boosterji
Izkoristek nabijaš s tritijem in podobnimi boosterji
bm1973 ::
Samo pol lahko narediš več manjših bomb z reflektorji.
Saj nočeš delati 1 MT bombe...
Bolje več 10kT.
Saj nočeš delati 1 MT bombe...
Bolje več 10kT.
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
fikus_ ::
Vsekakor nisem za to, da bi Iran imel jedrsko orozje, ker bo to motivacija tudi za Arabske države, da bi imelo j. orožje. Denarja imajo dosti.
Savdska Arabija ga že ima. Pakistanskega.
mojsterleo je izjavil:
Iran bi lahko iz tistih 400kg obogatenega urana, če bi ga spravil na 90%, naredil cca 15x 20kt jedrskih bomb. Te bi znale biti precej nerodne za uporabo. Iran sicer ima kar napreden balistični program, nekatere rakete naj bi imele MIRV zmogljivost.
Izrael naj bi trenutno posedoval cca 90 termonuklearnih konic z jakostjo cca 200kt, nekatere nameščene tudi na podmornicah.
Tako da mislim da jedrska vojna za Iran nima smisla ker bi bili hudo tepeni.
Iran naredi iz tega lahko še več bomb, plus ne vemoi kake jedrske elektrarne ima. Ker so ruske, bi rekel da lahko tam naredijo plutonij.
Uran lahko bolje izkoristiš, ko uporabiš reflektorje za sprožitev bombe.
Izrael naj bi imel okoli 200 jedrskih bojnih glav, plus Jericho 3, ki dosežejo celo Evropo. Ampak Evropi se to ne zdi sporno.
Dvomim da ima Iran v "Made in RU" jedrskih možnost izdelave materiala za jedrsko orožje. So bili tudi RU proti temu, da bi Iran imel j. orožje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!
karafeka ::
A lahko verjamemo, da je Taco dvignil sankcije Iranu za izvoz nafte? Kaj je bil sploh smisel te vojne? Sankcij ni več, jedrsko pa sodeč po vaših pisanjih že itak ima.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: karafeka ()
bm1973 ::
Vprašaj TACOta...
Je pa res, ad so naftne rezerve ZDA na zelčo nizki ravni, povedano by TACO.
Plus, najbrž pritiski iz Kitajske...
Je pa res, ad so naftne rezerve ZDA na zelčo nizki ravni, povedano by TACO.
Plus, najbrž pritiski iz Kitajske...
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]
tetriandoch ::
kunigunda ::
Seveda razumem. Pritrdil si mi, nato pa iransko zmoznost razvitja opraviceval s Trumpovim odstopom od Obaminega sporazuma.
Kakorkoli, vsaj pri tej zadevi ne lazes. Pohvalno!
Legon namrec trdi, da so Iranci bogatili uran za foro. Ker jim je pac bilo dolgcas in imajo prevec denarja.
Severna Koreja ima mir odkar je izvedla podzemni jedrski poizkus.
Iran bi moral narediti isto.
Nekaj se je okoli že šušljalo o tem.
Tistih 400kg obogatenega urana na 60% bi v tem času odkar traja konflikt, b.p. obogatili na 100%. Uranova atomska bomba pa tudi ni neka znanost že dolgo let...
Z obogatenim uranom si sele na pol poti. Naresti efektivno bombo se zmeraj ni macji kaselj, ni to da das uran notr pa mal eksploziva, k nisi nic s tem naredu
Okapi ::
Srednješolec v domači garaži res malo težje kaj naredi z obogatenim uranom, za izobraženo ekipo fizikov in inženirjev z vrhunsko opremo je pa to dandanes mala malca. Sem precej prepričan, da Iranci bombo v bistvu že dolgo časa imajo, samo še radioaktivni material morajo noter dati.

WizzardOfOZ ::
Ali se da narest atomsko bombo v garaži? Seveda se da, večina srednješolcev iz tehniških šol, kjer so imeli fiziko 4 leta in 2 leti kemije, zna to narest. Vprašanje je bolj, če si upa.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: WizzardOfOZ ()
kunigunda ::
Srednješolec v domači garaži res malo težje kaj naredi z obogatenim uranom, za izobraženo ekipo fizikov in inženirjev z vrhunsko opremo je pa to dandanes mala malca. Sem precej prepričan, da Iranci bombo v bistvu že dolgo časa imajo, samo še radioaktivni material morajo noter dati.
Ne, tud za izobrazeno ekipo je prekleto tezko, mala napaka, pa bo zgolj samo pocilo.
Poldi112 ::
Uranovo bombo je trivialno narediti. V bistvu je tako zelo trivialno, da je američani niso niti testirali, ampak so jo kar direkt vrgli na Hirošimo. Edini resni tehnični izziv je pridobiti uran, kar pa Iran počne že desetletja...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
Vredno ogleda ...
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
|---|---|---|---|
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
| » | Evropska Naftna Kriza (strani: 1 2 3 4 … 86 87 88 89 )Oddelek: Problemi človeštva | 201317 (1714) | fikus_ |
| » | Havana Collapse: Ameriški Prevzem Kube 2026 (strani: 1 2 3 )Oddelek: Problemi človeštva | 5094 (491) | PovemVfaco |
| » | Iran - naslednja tarča zahodnih imperialistov? (strani: 1 2 3 4 )Oddelek: Problemi človeštva | 52954 (50197) | Mipe |