Forum » Problemi človeštva » Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"
Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"
Temo vidijo: vsi
Windlass ::
Vidim, da je današnji naslov članka na nacionalki (izredne razmere na Krimu) vseeno presenetil nekatere putinove
tiste ta uporabne id...
Sklepam da taglavni propagandisti vseeno če so iskreni sami s sabo ne verjamejo lastnim zapisom, tako da niso bili vsi iznenadeni.
Sklepam da taglavni propagandisti vseeno če so iskreni sami s sabo ne verjamejo lastnim zapisom, tako da niso bili vsi iznenadeni.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Windlass ()

endelin ::
Najhuj je to da ne moreš preprečit teh napadov ukrajine
ni možnosti. Pošljejo en dron več kot jih rusi lahko prestrezejo
in še stane ne prav ekstremno veliko
Zgodovina sprememb…
- spremenil: endelin ()
o0o0o0o0o0 ::
Zato ker se putin nazaj drži. Ko enkrat pošlje pravo vojsko v vojno, bomo tudi mi govorili rusko pa to
karafeka ::
A nimajo rusi po novem v ustavi napisano, da se morajo branit z nuklearnim arzenalom, če so ogroženi?
Windlass ::
Pac-Man ::
to
https://x.com/OzKaterji/status/20704967...
in to
https://x.com/cheapncheerless/status/20...
https://x.com/OzKaterji/status/20704967...
Gospodarske razmere v Rusiji uhajajo izpod nadzora, ruska okupacija Krima pa zaradi ukrajinskega pritiska doživlja globoko krizo.
Razmere segajo do kritične točke in pričakujem, da bodo zahodni apologeti Rusije kmalu začeli zahtevati, da Ukrajina odneha.
Ukrajina ne bo odnehala, vendar pričakujem, da bodo tisti, ki so od Kijeva zahtevali velike koncesije, medtem ko je Ukrajina lani pozimi prenašala obleganje v stilu druge svetovne vojne, zdaj zahtevali, da Ukrajina ustavi svojo kampanjo iz "humanitarnih" razlogov.
Teh ljudi absolutno nikoli ne smete poslušati. Njihova edina motivacija je kapitulacija Ukrajine in za dosego tega cilja ni ukrajinskega trpljenja, ki bi mu bili pripravljeni nasprotovati. Rusko trpljenje pa je zanje nesprejemljiva eskalacija.
in to
https://x.com/cheapncheerless/status/20...
Se je že začelo, Ukrajino pozivajo, naj se ne brani, ker je preveč neposredno udarila po svojem imperialističnem zatiralcu. Že dejstvo, da si mora v pismu izmisliti scenarij, ki se sploh ne dogaja, pomeni, da je vse, kar sledi za tem stavkom, brez vrednosti in popolnoma nepomembno za dejanske okoliščine tega, kar po sami definiciji ni »bombardiranje morale« (morale bombing).
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Pac-Man ()
LuiIII ::
Zanima me, če bo sedaj Ukrajina začela z večjo uporabo kombinacije balonov in Hornet dronov. Baloni lahko povečajo doseg na okoli 300km če je Hornet seveda spuščen nad ozemljem Ukrajine. Verjetno to pomeni, da ima Hornet zaradi balona praktično neomejen domet. Predstavljam si, da če piha na velikih višinah (20km) veter na vzhod (kar je skoraj vedno), da Ukrajina lahko precej enostavno spusti 100+ balonov na dan z Horneti in ko je balon nekje 100-200km do cilja sledi launch Horneta. Morda pa se da na balon tudi še kaj večjega. Če bo temu kmalu tako, bo zadeva brutalna ker bodo tako lahko ukrajinci tolkli tudi po M4 in glavnih prometnicah v globini Rusije.
Pac-Man ::
https://x.com/cheapncheerless/status/20...
Prepričan sem, da bomo vsak čas videli zadihano in histerično poročilo Amnesty International o tem, kako Rusija ogroža civiliste – tako kot tisto sranje, ki so ga leta 2022 spravili skupaj o Ukrajini. Ali ne?
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Stane2 ::
https://x.com/GarbuzYe/status/207071968...
Interim summary of the attack on the Federal Scientific and Production Center "Titan-Barrikady" in Volgograd this morning.
A total of 5 FP-5 "Flamingo" missiles were used in the attack, of which at least 3 reached and struck the target.
According to preliminary geoint data, the missiles hit three facilities on the plant's territory: Workshop No. 2, the production building of Workshop No. 38, as well as one workshop of unknown designation.
According to official information from local authorities, there are 10 injured.
The plant specializes in artillery and missile systems and is a critically important part of Russia's military-industrial complex. According to open sources, it is one of two plants producing launcher systems for the "Iskander-M" complex.
Coordinates: 48.782541° 44.590185° ; 48.780519° 44.594353° ; 48.779450° 44.590729°
https://x.com/NatalkaKyiv/status/207071...
The residents of Volgograd are just so eloquent... especially when they spot a Ukrainian UAV!
https://x.com/Osinttechnical/status/207...
Footage of a Ukrainian Flamingo cruise missile slamming into Russia's Titan-Barrikady factory this morning.
Interim summary of the attack on the Federal Scientific and Production Center "Titan-Barrikady" in Volgograd this morning.
A total of 5 FP-5 "Flamingo" missiles were used in the attack, of which at least 3 reached and struck the target.
According to preliminary geoint data, the missiles hit three facilities on the plant's territory: Workshop No. 2, the production building of Workshop No. 38, as well as one workshop of unknown designation.
According to official information from local authorities, there are 10 injured.
The plant specializes in artillery and missile systems and is a critically important part of Russia's military-industrial complex. According to open sources, it is one of two plants producing launcher systems for the "Iskander-M" complex.
Coordinates: 48.782541° 44.590185° ; 48.780519° 44.594353° ; 48.779450° 44.590729°
https://x.com/NatalkaKyiv/status/207071...
The residents of Volgograd are just so eloquent... especially when they spot a Ukrainian UAV!
https://x.com/Osinttechnical/status/207...
Footage of a Ukrainian Flamingo cruise missile slamming into Russia's Titan-Barrikady factory this morning.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Stane2 ()
Pac-Man ::
iz nočne izmene na twitterju
https://x.com/VenajaPodi/status/2070422...
o nominalnem levičarju čigar pozicija je "za mir" in celem kupu podobnih diletantov
https://x.com/geogvma/status/2070495026...
O videu vojaka, ki zahteva avdienco s Putinom
https://x.com/HpyNtlya/status/207055503...
https://x.com/VenajaPodi/status/2070422...
"NATO je obljubil, da se ne bo širil proti vzhodu", "istanbulska pogajanja" in "duh Anchoragea". Rusija se vedno sklicuje na sporazume, katerih obstoja nobena druga stran ne priznava. Hkrati pa krši vse mednarodne sporazume, katerih vsebino je mogoče preveriti.
o nominalnem levičarju čigar pozicija je "za mir" in celem kupu podobnih diletantov
https://x.com/geogvma/status/2070495026...
Ragozin zdaj piše za revijo American Conservative, ki objavlja tudi propagandiste, povezane z organizacijama Quincy in Valdai, kot sta Mark Episkopos in Ted Snider, pa tudi Orbanove ljudi, kot je Phil Pilkington. Quincyjeva Eldar Mamedov in Harrison Berger (ki prav tako sodita v širši »Greenwaldov kreativni univerzum«) sta prav tako del »ugledne« zasedbe analitikov za Ukrajino pri reviji American Conservative. Kot sem že rekel: obstaja celoten medijski ekosistem, ki vključuje revije, magazine, javna predavanja, podkaste itd., in ki ljudem omogoča, da širijo tovrstna stališča, medtem ko hkrati – predvidljivo – ves čas trdijo, da so njihova stališča zatirana in utišana s strani »Aparata (tm)«.
Kljub nekaj simboličnim levičarjem, ki so se (večinoma) prodali na protivojni oziroma protiukrajinski osnovi, bi moralo biti poleg tega povsem jasno, da je Inštitut Quincy trdno desničarski projekt z globokimi povezavami z reakcionarnimi organizacijami po vsem svetu, nenazadnje tudi z MCC in Valdajem.
Če se dovolj pomakneš navzdol, se pojavi tudi Quincyjev “veljak” George Beebe, ki se v Washingtonu druži z ruskim veleposlanikom in je del “propagandnega kroga” Glenna Diesena.
https://www.tabletmag.com/sections/news...
O videu vojaka, ki zahteva avdienco s Putinom
https://x.com/HpyNtlya/status/207055503...
Poslušaj me 🤔
To NI upor. NI protivojno gibanje.
To je ventil za sproščanje pritiska – stara KGB-jevska igra za izpuščanje pare.
Ne izziva sistema ali vojne; PROSI (presenetljivo ne na kolenih) carja Putina, naj opazi, da “slabi bojarji” sabotirajo njegove briljantne načrte.
Sporočilo je preprosto: Putin je dober; problem so njegovi podrejeni.
To je samo spuščanje pare ob ohranjanju sistema. Ne nasedajte temu, kot so to že storili nekateri zahodni mediji – mi Ruse poznamo bolje od tistih “strokovnjakov”.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Stane2 ::
Pac-Man ::
Video bencinske postaje na blatnem kolovozu, še makadama ni, ki očitno služi kot precej glavna pot, saj po njej vozijo tudi vlačilci. European mind can't comprehend.
https://x.com/Tendar/status/20707493948...
https://x.com/Tendar/status/20707493948...
Putin je »dosegel« nekaj, česar ni noben sovjetski ali ruski voditelj od leta 1945: pomanjkanje goriva. Vse pogosteje slišimo besedo »kolaps«, kot jo izreče ta voznik tovornjaka, ki med vožnjo ob morju nasedlih vozil komentira situacijo.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
Pac-Man ::
Naši mali denacifikatorji:
https://x.com/PopularFront_/status/2070...
🇲🇱 Mali – 🇷🇺 Rusija: Ruski Afriški korpus (Africa Corps) je skupaj z malijsko vojsko 23. junija vzhodno od Timbuktuja, v kraju Zarho, usmrtil dva tuareška civilista iz skupnosti Imghad Kel Ouli.
Moška sta bila ubita, njuni trupli pa oskrunjeni. Po spletu so zaokrožile fotografije, ki prikazujejo njune posmrtne ostanke, razporejene v obliki svastike.
https://www.rfi.fr/fr/afrique/20260624-...
Pustili so mu sončna očala. Okoli njegove odsekane glave so na svetlem pesku roke in noge razkosanega trupla razporejene v obliki svastike. Gre za podobo, ki vzbuja slabost.
Našel sem necenzurirano fotko, ampak klikate na lastno odgovornost
https://x.com/OKrakenBR/status/20702614...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
BorutO ::
Kaj pa to?
https://insajder.com/svet/merz-o-pogaja...
Ta insajder je noro obupen propagandist. Tak medij bi morali strogo prepovedati v sloveniji, saj na veliko žali slovenijo in EU. Naj v rusiji kdo poskuša ustvariti medij, ki strogo dela proti kremlju ... padali bodo skozi okna kot po tekočem traku.
https://insajder.com/svet/merz-o-pogaja...
Ta insajder je noro obupen propagandist. Tak medij bi morali strogo prepovedati v sloveniji, saj na veliko žali slovenijo in EU. Naj v rusiji kdo poskuša ustvariti medij, ki strogo dela proti kremlju ... padali bodo skozi okna kot po tekočem traku.
BorutO ::
https://slovenskenovice.delo.si/novice/...
nisem vedel ... a Slovenske novice so tudi ruski propagandni stroj?
nisem vedel ... a Slovenske novice so tudi ruski propagandni stroj?
pegasus ::
Zgolj ilustracija, kako zelo teče rusom voda v grlo in se trudijo reševati, kar se rešiti da.
Gregor P ::
Pač se naredi seznam teh medijev pri nas, preveri ali gre zgolj za navijaštvo ali morda kaj več in se nato to upošteva pri razdelitvi proračunskega denarja za medije itd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
Windlass ::
https://slovenskenovice.delo.si/novice/...
nisem vedel ... a Slovenske novice so tudi ruski propagandni stroj?
Meni se zdi, da novinar, ki to povzema razume ekonomijo še slabše kot jaz. Se mi zdi, da članek ne dokazuje tega, kar misli da dokazuje.
Saj se strinjam, da ni tik pred kolapsom ampak..
Primerljiva gospodarska rast Kanadi? Ob takem vlivanju državnega denarja v vojaško industrijo, ki jo na koncu zgolj raznese v Donetsku in ni multiplikator doma? Popravite me ampak a ni to porazno oz. Kaže na hudo ohladitev nevojaških sektorjev?
80% povečan uvoz lamborđinijev s strani oligarhov? Ki so nagrabili nenormalne denarje med vojno? Kako d fak je to ekonomski kazalec?
Rekel bi, da gre za pobiranje češenj. Mmc style. Ko moraš zmagati argument a priori na internetu.
A niso 2 dni nazaj govorili o zaplembi denarja na bančnih računih?
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Windlass ()
karafeka ::
Roko na srce, o kolapsu Rusije, se govori že zadnja štiri leta. Ob vsaki novi sankciji. Enkrat bodo imeli seveda prav....
Windlass ::
Roko na srce, o kolapsu Rusije, se govori že zadnja štiri leta. Ob vsaki novi sankciji. Enkrat bodo imeli seveda prav....
To se pa ne strinjam. Kolikor sem tudi js zavijal z očmi pri sprva iracionalno optimističnih naslovnicah novinarjev, ki ne vejo o čem pišejo..
Je bilo tega na nevemkakšno potenco manj od stalnega nabijanja, da je Ukrajina tik pred kolapsom.
Gregor P ::
Pa saj Severna Koreja żivi že desetletja v kolapsu in diktatorja to ne gane kaj dosti, ker vedno z nukicami pride do dodatnega zahodnega keša za njegov life style...
... tako da Rusija je lahko v kolapsu po malem że sedaj, ampak samo to ne bo ustavilo vojne ...
... tako da Rusija je lahko v kolapsu po malem że sedaj, ampak samo to ne bo ustavilo vojne ...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
BorutO ::
Jaz od kar vem zase, ne maram rusije in je zagotovo nikoli ne bom ... ampak dvomim, da bo rusija propadla ... mogoče, res tisti majhen ogoče, da bo razpadla na manjše države, ampak močno dvomim, dokler bo putin živ. Bodo že preživeli. Problem je pa samo, da je rusija v takem gospodarskem dreku, da si še desetletja ne bodo opomogli. Pa tudi vedno manj denarja imajo za nove vojake, ki jim obljubljajo bajne plače za ruske razmere, vse se jim draži, večina svojcev padlih vojakov ne dobijo ničesar ali pa samo polovico od obljubljenega denarja, vojaki invalidi so vrženi kot smeti (to so počeli tudi po drugi sv.v., ko invalide sovjeti niso priznavali in so jim jemali nepremičnine zaradi nezmožnosti plačila davkov in ostalega), v ukrajini imajo ruski vojaki hude težave, krim se jim sesuva, naftna polja izgubljajo kot gobe po dežju ... težko bodo preživeli ... in naj mi še potem en medij reče, da rusko gospodarstvo cveti, ko pa zaradi pomanjkanja goriva stoji logistika, brez katere nobeno podjetje ne preži. Aja, tega še ne upajo napisati, da se jim po rusiji množično zapirajo podjetja zaradi prevelikih stroškov in davkov?
ššš ::
Mediji so zgolj samo to. Mediji za prenos informacij. Kaj konzumirate in vrjamete je vaša stvar. Kok folka pa v resnic vrjame, kar pove nek Insajder, Marcel, BV ali KS? To je folk k neki nabija in na polno pretirava, ker ma očitno zadej neke finančne ali psihološko-travmatične vzroke. Vsakmu, k ma mal soli v glav je to jasno po par sekundah. Pa ne trdim, da se lažejo in prirejajo novice, trdim samo, da so navijači in provokatorji. Pač to se prodaja določeni publiki.
Rambo Amadeus je enkat reku: tvoja stvar, dons maš na internetu dostop do vsega: lahko odpreš kmetijo ali pa mozartovo deveto. Sam se odloči.
Rambo Amadeus je enkat reku: tvoja stvar, dons maš na internetu dostop do vsega: lahko odpreš kmetijo ali pa mozartovo deveto. Sam se odloči.
Windlass ::
Rusija kar tako razpadla ne bo, ker si mi (Zahod) tega ne moremo privoščiti. Nihče ne bi mogel kontrolirati kje je jedrsko orožje v takem kaosu.
Zato bodo naši itak stvari v Ukrajini zabremzali na način, da Rusija ostane skupaj in ni ekonomskega kolapsa. Ampak če v zameno ne iztržijo minimalno trajne ozemeljske celovitosti vseh ruskih sosed in lepo obnašanje rusov (puščanje sosedam da grejo po svoje) za 50 let v naprej, potem so tudi naši eni kreteni.
Zato bodo naši itak stvari v Ukrajini zabremzali na način, da Rusija ostane skupaj in ni ekonomskega kolapsa. Ampak če v zameno ne iztržijo minimalno trajne ozemeljske celovitosti vseh ruskih sosed in lepo obnašanje rusov (puščanje sosedam da grejo po svoje) za 50 let v naprej, potem so tudi naši eni kreteni.
karafeka ::
NATO vedno rabi neprijatelja. Le kaj bo brez Rusije.
Recimo, nemškemu Rheinmetallu je nemška vlada nepričakovano prikinila pogodbo za izgradnjo enih par ladij. Delnica takoj strmglavila. A si predstavljate kaj bi se zgodilo z orožarsko industrijo, če bi se vsi prijeli za roke in peli kumbaja?
Recimo, nemškemu Rheinmetallu je nemška vlada nepričakovano prikinila pogodbo za izgradnjo enih par ladij. Delnica takoj strmglavila. A si predstavljate kaj bi se zgodilo z orožarsko industrijo, če bi se vsi prijeli za roke in peli kumbaja?
Zgodovina sprememb…
- spremenil: karafeka ()
karafeka ::
Pravim, da smo vsi talci te vojaške in orožarske elite. Pa ni Putin zato nič kaj manj kriv za to vojno.
enavlaka ::
Oboji so rablji slovanov. Več k jih crkne, bolj se majo. Orožarska industrija je samo en side-achievement

Pithlit ::
Če so Rusi branilci slovanstva... Se razglasim za trans latinko.
Life is as complicated as we make it...

